Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Błędy w newsach Groty
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2

Alistair PW
22 lipca 2011, 18:12
Proponuję założyć taki temat na stałe, coby można było zgłaszać błędy w newsach, jak choćby ten z 21 lipca 2011 roku o Clash of Heroes na PC, gdzie napisano o wykazie gier, które mają się ukazać w drugim kwartale tego roku, co jest bez sensu z tej racji, że mamy teraz trzeci kwartał i to w nim ma się gra ukazać. Pozdrawiam

EDIT: No tak. Tego to się akurat nie spodziewałem :)

Acid Dragon PW
22 lipca 2011, 18:25
Jasne, temat może zostać.

Błąd jest jednak nie tyle błędem, ile niedoprecyzowaniem.
Rzeczywiście chodzi o drugi kwartał tego roku, ale roku FISKALNEGO.
W dodatku mowa nie o roku 2011, ale 2011-12.

W raporcie mowa jest o tym, że pierwszy kwartał kończy się 30 czerwca, więc stąd prosty wniosek, że rok fiskalny w Ubisofcie mierzony jest od 1 kwietnia, a drugi kwartał skończy się 30 września.

Nius doprecyzowałem.

Alamar PW
22 lipca 2011, 19:40
Tak, chodziło o rok fiskalny, który liczy się od 1 kwietnia do 31 marca. Dlatego drugi kwartał roku wg wydawców to lipiec-wrzesień. I dlatego często gry, które mają datę premiery na styczeń-marzec są wypuszczane niedokończone, byle tylko zmieścić się w starym roku fiskalnym (do 31 marca).

Alistair PW
28 lipca 2011, 19:26
Nie pomyliliście się w najnowszym newsie w Grocie? (bo jest ten sam filmik co wcześniej).

Acid Dragon PW
28 lipca 2011, 20:36
To chyba jakaś chwilowa pomyłka była - może akurat miałeś pecha ;).

Alistair PW
28 lipca 2011, 22:07
Być może. Kilkukrotne odświeżanie strony nic nie dało. Dopiero, gdy wszedłem do innego działu i wróciłem do strony głównej, to wtedy wskoczył właściwy filmik.

Alamar PW
28 lipca 2011, 22:16
Pretensje do Ubisoftu. Już raz im się zdarzyło podmienić stary filmik pod adres nowego.

Irhak PW
4 sierpnia 2011, 16:57
Podziękowania dla Sylatha, który to zauważył.

Błąd tłumaczenia - Ylath jest patronem dworzan (courtiers), a nie kurierów (couriers).

Cytat:
He is also honoured by the travellers, bards, and spies, by the mummers, courtiers, rakes and thieves, and even by some wizards

Alamar PW
4 sierpnia 2011, 18:20
Dzięki, ale przeczytaj tutaj. ;)
Błąd zostaje jak jest.

Dark Dragon PW
9 sierpnia 2011, 11:41
Nymus (Heretyczka) - możemy ją uświadczyć także w HC: Podboju i Szarży.

Alamar PW
9 sierpnia 2011, 11:51
To się wlicza do H3.

Poza tym takie rzeczy to należy zgłaszać w dziale HVI, a nie w niusach.

Drwal PW
11 stycznia 2012, 22:49
Czemu newsy na podstronie o Wogu są pisane tak dużą i przede wszystkim nieczytelną czcionką? Mam na myśli dwa ostatnie.

Acid Dragon PW
11 stycznia 2012, 22:51
Prawdę mówiąc nie mam pojęcia.

Ten kod jest tak stary i niepoprawny, że już do niczego się nie nadaje. Dopingujmy więc Tritha, aby stworzył nową wersję tego działu ;).

Trith PW
11 stycznia 2012, 23:21
Cytat:
Dopingujmy więc Tritha, aby stworzył nową wersję tego działu ;).
Um... Błagam o wybaczenie, aktualnie mam ograniczony dostęp do komputera, więc nie mam nawet kiedy zebrać danych do nowego działu... A sporo informacji wymaga choćby zaktualizowania i dopowiedzenia...

AmiDaDeer PW
11 czerwca 2012, 21:07
Powiadamiam Smoka - kroniki 2005, 2006 i 2008 zawierają błędy w nieprawidłowym zapisie daty, przez co w połowie strony się "crashują".

Acid Dragon PW
11 czerwca 2012, 21:33
Dzięki, niektóre niusy z tych lat dalej mają niewłaściwe daty, ale teraz już nie crashują Kronik.

Alistair PW
27 września 2012, 22:54
W najnowszym newsie (z 27.09.2012) są dwa błędy. Chodzi o zdanie:
w od dziś Grocie można znaleźć działy poświęcone obu tym "zestawu przygód".

Powinno być: Od dziś w Grocie można znaleźć działy poświęcone obu tym "zestawom przygód".

No i w zdaniu kolejnym:
Wprawdzie dla Danse Macabre jeszcze kilku brakujących rzeczy do uzupełnienia (w tym poradnik)

przydałoby się poprawić na:
Wprawdzie dla Danse Macabre jest jeszcze kilka brakujących rzeczy do uzupełnienia (w tym poradnik)

Acid Dragon PW
27 września 2012, 23:38
Dzięki, ale trzeba to wybaczyć autorowi - napracował się dziś :). Poprawię.

Alistair PW
22 października 2012, 06:02
Przydałoby się poprawić błąd ortograficzny w ostatnim zdaniu newsa Tajemnicza Karta z 21.10 z "chodź" na "choć".

Dark DragonDark DragonFixed ;) Thx :)

Warmonger PW
1 marca 2014, 21:52
Jak dodać galerię w newsie? A ściślej, jak dodać grafiki do galerii?
strona: 1 - 2
temat: Błędy w newsach Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel