Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [Archiwum] Komentarze i pytania do "zerowej" sesji
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

Alamar PW
24 czerwca 2005, 19:51
Niestety Trang Oul musze już kończyć. Może przybędzie Rabican?

P.S. Widzę Nevendar, że poprawiłeś swoją postać. Chyba można uznać (musi ją jeszcze zobaczyć Rabican) , że nadaje się do gry.

Rabican PW
25 czerwca 2005, 09:31
Mogę zajmować się wymyślaniem fabuły czy pisaniem dłuższych tekstów, lecz na stanowisko MG na takiej sesji się nie nadaję - nie jestem w stanie dość często wchodzić na forum, by kontrolować poczynania graczy. Do tego kilka razy próbowałem coś napisać w 'godzinach szczytu', lecz zawsze ktoś mnie wyprzedzał.

Co do poszukiwań MG, to chyba są już skończone. Alamar dał popisowy występ, on powinien był Głównym MG. Jako zastępców proponuję Dru (dbanie o graczy pod nieobecność Alamara) i mnie (wymyślanie fabuły, dłuższe teksty, porady dla pozostałych MG). Jeśli przyjmiecie taki system, wszystko powinno się unormować i powrócić do porządku sprzed mojej dymisji.

Zmienianie teraz systemu pisania postów jest pozbawione sensu. Tak się graczom dobrze gra, a Główny MG jest w stanie ich kontrolować. Ja nie mam ani możliwości, ani umiejętności by uczestniczyć w tym jako gracz lub MG w klasycznym rozumieniu tego wyrażenia. Jeżeli wszystko dobrze się skończy, to (Acid, jeśli to czytasz, napij się herbatki z goblinów - działa uspokajająco) utworzę konkurencyjną sesję, prowadzoną w moim stylu. Rozumiecie, coś jak z rozłamem 'Czerwonych Gitar' - zarówno one, jak i 'Trzy Korony' tworzyły dobrą muzykę, tyle że z różnych gatunków, więc jedni mogą woleć to, drudzy tamto (ja osobiście preferuję rock zespołu Klenczona).

Na mojej przyszłej sesji planuję wprowadzić system uniemożliwiający równoległe pisanie tekstów przez kilku graczy naraz. Być może przyda się Wam na sesji Alamara. Jego działanie:
1) Gracz wchodzi na sesję.
2) Gracz czyta sesję.
3) Gracz chce coś dopisać do sesji.
4) Gracz wysyła posta o treści: "Teraz ja piszę.".
5) Gracz pisze swoją część sesji.
6) Gracz zastępuje post "Teraz ja piszę." swoją częścią sesji.
7) Inni gracze czytają ten tekst i cykl się powtarza.

PS Co do postaci Haregara: nie mam nic przeciwko wprowadzaniu bohaterów komicznych (z wyjątkiem sesji o charakterze bardzo poważnym, czyli tragicznym i/lub refleksyjnym) lub pochodzących z mang/anime (bardzo dobrze komponują się z fantasy, o ile gracz je dopracuje). Mimo tego uważam, że to, co stworzył Haregar, to lekkie przegięcie ;).

Alamar PW
25 czerwca 2005, 17:59
Mam pytanie odnośnie Nevendara: Czy ktoś jest przeciwny aby wprowadzić go do gry? Proszę Was o wypowiedŹ za i przeciw.

Trang Oul PW
25 czerwca 2005, 20:13
W którym momencie gry masz zamiar go wprowadzić?

Alamar PW
25 czerwca 2005, 20:18
Kilka moich porad dla Dru lub Graczy:
- jesteście zmęczeni po walce w Ulu
- kowal i zbrojmistrz potrzebują trochę czasu na wykonanie broni/pancerza (do popołudnia następnego dnia)
- Altaxus szkoli się w magii więc prosze go nie ruszać
- co do świątyni księżyca to możecie do niej śmiło ruszać, byle nie za daleko (czyli nie ruszać ani Altaxusa ani głównego kapłana)
- smoka tym bardziej nie ruszać
- ELFKI JESZCZE BARDZIEJ NIE RUSZAĆ
- w karczmie mogą byc jakieś ciekawe plotki/konkursy, itp. Kelnerka może byc dobry Źródłem informacji

Rabican, jeśli byś mistrzował (lub pisał fabułę) to wiesz co i jak się potoczy (chyba dostałeś mój post?).

P.S. Trang, Nevendar (a może Nevendaar?) siedzi prawdopodobnie w knajpie. Poza tym możesz pobawić się w doprowadzenie drużyny do karczmy (nie zapomni o Dru). I pogadać z kowalem na temat broni (tylko nie przesadzaj!).

Acid Dragon PW
25 czerwca 2005, 21:23
>>>Jeżeli wszystko dobrze się skończy, to (Acid, jeśli to czytasz, napij się herbatki z goblinów - działa uspokajająco) utworzę konkurencyjną sesję, prowadzoną w moim stylu.

uspokajająco może zadziałać co najwyżej "zdobywanie" składników do tej herbatki i niekoniecznie będą to gobliny - a może lepiej jakaś mała zupka na kościach? O ile nie powstanie nowa lokalizacja w Grocie, o tyle dodatkowa sesja RPG będzie traktowana jako dublowanie tematu i zostanie usunięta.

Qui PW
25 czerwca 2005, 22:07
Tłumaczenie: najpierw jedną zróbcie dobrze (tu podkreślenie, nie chce mi się podkreślać, wyobraŹcie sobie :P), potem rozważajcie kolejne ;).

Nevendar PW
26 czerwca 2005, 07:32
No to wkoncu gram czy nie??

Rabican PW
26 czerwca 2005, 14:28
>>> najpierw jedną zróbcie dobrze [...] potem rozważajcie kolejne ;).

Odpowiem cytatem (z samego siebie):

>>> Jeżeli wszystko dobrze się skończy [...] utworzę konkurencyjną sesję

Acid Dragon PW
26 czerwca 2005, 14:39
well jeśli próbna sesja się skończy to po prostu się skończy bez względu na to, czy powstanie nowa lokalizacja, czy nie, więc o jakiejkolwiek konkurencji nie ma mowy.

Alamar PW
26 czerwca 2005, 16:06
Jestem na chwilę, więc będę się streszczał.
CZY NIKT NIE ZAUWAŻYŁ, ŻE DO STOLIKA PODCHODZI MROCZNY ELF?!!! GDZIE WY WSZYSCY NAGLE WYBIEGACIE? MOGLIŚCIE PRZYNAJMNIEJ POWIEDZIEĆ DO ELFA, ŻEBY SPADAŁ ALBO GO POWITAĆ I WYJŚĆ.

Kathrin, krasnolud bardzo dba o brodę. Jej długość, kolor, itp. są tak samo ważne dla niego, jak pewna część ciała dla mężczyzny :) Mam nadzieję, że to tylko skutek wczorajszego zetknięcia się Mora ze ścianą i zbyt dużej dawki piwa.

Trang, na przyszłość czytaj DOKŁADNIE opisy MG. Zdaje mi się, że wyjaśniłem, iż to kowal wykonuje broń a zbrojmistrz pancerze (w tym hełmy i tarcze).

Nevendar PW
26 czerwca 2005, 16:24
Prosz jako[ mnie wprowadzi do tej gry bo ja nie wiem kiedy mam tam wej[.

Trang Oul PW
26 czerwca 2005, 16:31
Przecież już możesz grać. Jesteś w karczmie.

Kathrin PW
26 czerwca 2005, 17:49
Kelnerka nie podobała mi się od początku. Myślałam przez chwilę, że to może siostra elfki.
Co do nauczki , nie jestem z tych co to przywiązują się do swego bohatera (jak nie przymierzając moja córka, która prawie płacze jak ginie jej bohaterka:)))
Mój ulubiony cytat to dialog z jednego filmu akcji: Zły:) mówi do Dobrego: "Umrzesz" odpowiedŹ :"Wszyscy umrzemy, to tylko kwestia czasu".

Co do Altaxusa, przypuszczam, że raz miał do czynienia z elfką, a raz z jej siostrą, stąd ten drugi zarzut (nie o tym , że zobaczyła zbyt wiele).


Alamar PW
26 czerwca 2005, 17:53
A ja myślałem, że uważnie przeczytałaś jej teksty :)
Zwłaszcza ten, gdy odpowiada na zarzut Craiga, że jej nie widział: "Jetem tU NOVA"

A co do Altaxusa, to zwój strachu przyniósł odwrotny skutek. Avonu zobaczyła coś co ją przeraziło, ale to tylko wzbudziło w niej wściekłość.

Kathrin PW
26 czerwca 2005, 19:11
Czy to się nazywa akronim ? (już sprawdziłam, nie! akronim to wyraz z pierwszych liter innych wyrazów, tu chodziło mi o wyraz czytany od tyłu, kurczę jak to się nazywa??? Rabican będzie wiedział)Aż tak uważnie to nie czytam, bo jednocześnie gram w mordercze mapy naszego kolegi forumowego - filusa. Stworzył kampanię na poziomie 200% trudności:) Tak sobie przeplatam działania, ale już się skupiam:)))

Trang Oul PW
26 czerwca 2005, 22:12
Wyraz, który brzmi tak samo czytany od początku i od końca to palindrom.

Trang Oul PW
27 czerwca 2005, 07:17
Nawet gdybyśmy dokładnie słuchali co mówi kelnerka, to nie moglibyśmy się domyślić, że to elfka, bo nie znamy jej imienia. Nie możemy znać jej imienia po prostu z karty postaci, tylko z wydarzeń w grze.

Kathrin PW
27 czerwca 2005, 07:33
Zgadza się Trang, ale w tym temacie piszę jako ja, a nie jako moja postać:)
Dlatego Mor podejrzewa tylko, że kelnerka jest szpiegiem kapłanów . A ja miałam swoje podejrzenia:)) Chodziło mi o to, żeby sprowokować i poniekąd zdemaskować ową kelnereczkę.Myslę, że MG daje takie sygnały, żeby coś robić lub po prostu mieć się na baczności.
Popatrz Trang ten wyraz nie czyta się tak samo ( jak np. moje imię anna), tylko składa z tych samych liter, czytanych od tyłu. To chyba jeszcze ma inną nazwę.
A tak na marginesie, dzięki za tego kościstego smoczusia, przesyłam mu cmokkkk:), mając nadzieję,że jakoś go "podanimujesz" :) Gdyby nie on...
Zostałam wczoraj całkiem sama chlip... a przynajmniej tak się czułam.

Alamar PW
27 czerwca 2005, 17:15
>>>Myslę, że MG daje takie sygnały, żeby coś robić lub po prostu mieć się na baczności.

A może MG sprawdza uwagę, spostrzegawczość i inteligencję Graczy ;)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [Archiwum] Komentarze i pytania do "zerowej" sesji

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel