Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Mapy pod patcha 3.58F
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

vinius PW
28 marca 2006, 20:51
Aha, Lounerze: mowiłeś, że znasz tegoż buga i nie możesz go usunąć - czyżby sprzecznośc zeznań :) ? Ale jeżeli zwykle nie występuje - to lepiej.

Kathrin PW
28 marca 2006, 21:44
Louner weszłam na podaną stronkę i... nie mam pojęcia jak ściągnąć te mapki??? Jak włączam download, pojawiają się tytuły dwóch mapek, gdy kliknę na tytuł lub plik obok, odsyła mnie tylko do opisu:) No i co tu robić?

avatar PW
29 marca 2006, 07:37
Ten sam problem. Muszę się koniecznie rejestrować?

vinius PW
29 marca 2006, 12:08
http://kingsbounty.republika.pl/pliki/Ogrod Wolnosci.h3m

Bierzcie ode mnie :) .

Kathrin PW
3 kwietnia 2006, 18:43
Bardzo ślicznościowa mapka:) . Jak zwykle nie zauważyłam, że pomiędzy słupkami można przejść:)) .
Jednak uważam, że jak stawiamy słupki to po to, by zdobyć wcześniej namiot, a nie dla zmyłki. Nie podoba mi się takie rozwiązanie; jak również niedokładne określenie misji (którego przeciwnika należy pokonać).
Można sobie na niej poćwiczyć taktykę na polu walki, ciekawe są rozwiązania z przenoszeniem się w różne miejsca, ładnie napisana fabuła.
Generalnie - polecam.

Kryształowy smok PW
4 kwietnia 2006, 14:19
Ja przeszedłem tą mapę i zdobyłed 2 miejsce, stopień: obserwator.

Kathrin PW
6 kwietnia 2006, 08:09
Ale co o niej myślisz Kryształowy? I czy też nie mogłeś wrócić do strażnika misji (związanego z 15 poziomem) z powodu dziwnego jeziorka, jakie powstało po pokonaniu żywiołaków wody?

avatar PW
7 kwietnia 2006, 11:16
Na mapie uzyskałem 15 stopień doświadczenia, tylko dlatego, że wziąłem skrzynię ze skarbami i zamiast 7500 zł wybrałem 7500 punktów doświadczenia. Ale jeziorka chyba nie da sie przekroczyć :( Może to i dobrze, bo nie wyobrażam sobie spotkania z Drakoliczem :) Ogólnie miałem trochę bajzel z questami, gdyż raz Robójnik mi ubliżył, że nie pomogłem jego bratu, a brata spotkałem jak już od dawna był sztywny :) Quest z duchami jakiś dziwny - pisało mi, że Duchy mnie otaczają i szukuję sie do bitwy, a sekundę później, że już po bitwie i wygrałem ją! W zamian dostałem jakieś artefakty - była stosowna wiadomość, niestety w oknie bohatera ich nie było :( Za to parę tur później z zamku burmistrza wyskoczył niebieski gracz, który zajmowal mi lokacje. Dopiero jak go pobiłem to okazało się, że to on, szubrawiec ma te artefakty :)

Bardzo mi się podobał pomysł, że w pewnym momencie mój bohater zyskuje przydomek 'sir' - niby nic, a cieszy!

Ogólnie podziwiam robotę autora, który tak ustawiał wrógów, że bitwy góra czterema jednostami były do wygrania tylko wymagały często sporego przemyślenia. Mimo wad (a jest ich sporo) mapa powinna być przetłumaczona na angielski, by móc wypłynać na szersze wody.

Kathrin PW
7 kwietnia 2006, 14:32
Jakie to dziwne... U mnie po "stosownym komunikacie" artefaktów nie otrzymałam, z burmistrzem walczyłam u niego na zamku, ale nic nie dostałam. 15 poziom osiagnęłam dzięki walce z niebieskim smokiem, pilnującym ładnego miecza. Podobają mi się artefakty - dziwny hełm i zbroja (granatowa). Udało mi się uratować wszystkie (chyba?) możliwe jednostki do końca (zielony i biały łucznik, rycerz,kapłan; gdzieś po drodze zniknął mi drugi rycerz - nie zginął w walce, ale nie zauważyłam gdzie się zgubił:))) Jasnoniebieskiego zamek był nie do zdobycia (nie można było wejść) i nie wiem po co on WoGóle stał.
Po co postawiono jasnoniebieskie słupki, czarne słupki???

Chciałabym zareklamować przy okazji ciekawą mapę "Gelu's Legacy 2 Rise of Nagash", rozmiar XL, bez błędów ERMowych z "myczkami" dla wielbicieli WoGa :) .

Altair PW
10 czerwca 2006, 13:17
Mam zaszczyt zaprezentować nową mapę stworzoną przeze mnie. Jak zwykle posiada własne skrypty ERM dlatego proszę nie WoGifikować jej. :)
Oskryptowanie jest kolejną wersją tego znanego z poprzedniej mojej mapy. Oto link do mapy
Opis działania skryptów zawartych w tej mapie tutaj Czekam na ocenę mapy oraz ewentualne informację o błędach.

avatar PW
21 czerwca 2006, 12:45
Hasam sobie własnie w trzecim miesiący mapy altaira i mam na razie dwa pytania:

- Jak do diaska mozna za pomoca Mithrilu ulepszyć dowolne siedlisko zewnętrzne na takie, by pochodziło z mojego miasta. Wiem, że to drogo, ale już mnie na to stać! Ale nie wiem jak to zrobić. Klik PPM nie dizała :/

- Czy zawieranie sojuszy działa już w tej wersji skryptu z AI? Czy dalej tylko w trybie multi?

Altair PW
21 czerwca 2006, 13:16
Aby przekształcić siedlisko w inne alt + LPM na siedlisku.
PPM na siedlisku stworzeń by je ulepszyć (podobnie inne zastosowania Mithrilu)
LPM + CTRL na siedlisku stworzeń lub innym obiekcie by przekazać go innemu graczowi
LPM + ALT by przebudować siedlisko w rodzime. Siedlisko musi do nas należeć!
Nie działa na neutralne siedliska np. goryniczy.
Siedlisko musi należeć do danego typu miasta.
Tak zawieranie sojuszy działa już dla AI. Chociaż są pewne ograniczenia. :)
Np. nie można zawrzeć sojuszu gdy pozostał tylko jeden gracz AI. AI zgodzi się na zawarcie sojuszu tylko z silniejszym od siebie graczem.

avatar PW
22 czerwca 2006, 08:08
Popracuję nad tym, bo u mnie chyba nie działa. Próbowałem zmienić na swoje siedziby z Confluxa, ale się nie dało :( .

Wczoraj zauważyłem, że zawieranie sojuszy dla AI działa. Już w turze przeciwnika (przed dostaniem odpowiedniego komunikatu) zauważyłem, że zawarłem sojusz - widziałem koniki bohaterów AI odsłaniajacych mapę. Dopiero w swojej turze dostałem info, ze sojusz przyjęty. A teraz bardzo ważne pytanie. Czy jest możliwość aby ZERWAĆ zawarty sojusz? Bo jasnoniebieski gracz ma Buty Anioła, wszędzie lata i przez to jego tura trwa straaaasznie dlugo. Tak by go zabił, żeby i zdobyc Buty i skrócić czas tury AI i poprzejmować jego zamki i kopalnie :) .

Altair PW
22 czerwca 2006, 15:32
Hmmm.. powinno działać. Trzeba zaznaczyć bohatera, i wcisnąć prawy alt i kliknąć lewym przyciskiem myszy na wejście siedliska należące do nas (siedlisko może być na drugim końcu mapy, odległość od bohatera nie ma znaczenia). Siedlisko będzie można przekształcić w takie, jakie z jakiego miasta pochodzi zaznaczony bohater. Portalu żywiołów i fabryki golemów nie można przekształcić.
Jeśli dalej nie działa to może to wina ustawień klawiatury albo... systemu. W Win98 powinień działać reszty niestety nie testowałem.

Niestety, sojuszu z AI zerwać nie można. Przynajmniej na razie. Ponieważ uznałem, że daje to zbyt dużą przewagę graczowi ludzkiemu. Np. Zawieramy sojusz zyskujemy nowe pole widzenia i zrywamy sojusz. Teraz wiemy, gdzie są miasta wroga i możemy atakować. Jednak nie zaprzeczam, że możliwość ta zostanie wprowadzona. Jednak wtedy zerwanie sojuszu może być równoznaczne z nałożeniem jakieś nieprzyjemnej klątwy na wszystkich bohaterów gracza zrywającego.

Narsil PW
22 czerwca 2006, 18:20
Gdzie można ściągnąć "Ogród Wolności"? Link powyżej nie działa.

Alistair PW
22 czerwca 2006, 23:27
http://www.heroes-fan.sztab.com/mapy.htm - tam spróbuj,

vinius PW
23 czerwca 2006, 11:18
powiem jedno: znowu plagiat. Louner musi się o tym dowiedzieć.

avatar PW
23 czerwca 2006, 12:26
Pytałem o możliwość zerwania sojuszu, bo to jest mój największy błąd jaki zrobiłem na mapie - sojusz z graczem jasnoniebieskim. Oczywiście zdałem sobie sprawę, że możliwość zawierania i zrywania sojuszy daje MNÓSTWO możliwości do nadużyć! Moim zdaniem niech lepiej będzie tak jak jest.
Pytanie dodatkowe - czy możliwe jest zawarcie sojuszy tylko z jednym graczem AI czy można w więcej? Jak wspomniałem udało mi się pierwszy sojusz zawrzeć natychmiast, natomiast wczoraj próbowałem zawrzeć jakieś dodatkowe (ot, tak) i za każdym razem prośba była odrzucana! Mimo, że od dawna byłem najsilniejszym graczem na mapie :/

Aha, i ta mapa coś pachnie mi generatorem. Coś za blisko siebie jest jeden portal wejścia i wyjścia :)

Altair PW
23 czerwca 2006, 12:44
Co do sojuszy to porostu algorytm sprawdza czy są jeszcze na mapie jakieś drużyny sojusze. Jeśli zawrze się z kimś sojusz równowaga sił na mapie po części zostaje zakłócona. Aby nie było sytuacji, że wszyscy w sojuszu np. na jednego. To też nie powinno dziwić, że jeśli wybierze się gracza na sojusznika np. gracza jasnoniebieskiego innym graczom może się to niezbyt "podobać". ;P

Oświadczam, że mapa od początku była tworzona tylko przeze mnie. Drzewko po drzewku, krzaczek po krzaczku. Co do portali. No cóż... Każdy mapmaker w pewnym momencie może zauważyć, że sam staje się po trochu jak ten generator map ;)

RebeliaMuppet PW
24 czerwca 2006, 21:13
Prawie skończyłem mapę kraina potworów ale znalazłem błąd w podziemiach jest kawałek zaśnieżonego terenu jest tam świątynia sztormu wejścia pilnuje zielony strarznik granicy znalazłem przejście w lodowej ścianie sądze że nie znajduje się tam specjalnie ale mogę się mylić.
Znalazłem jeszcze jeden błąd ale niewiem czy to mapy czy woga zniszczyłem miasto i nie wyjechałem z niego bohaterem po tygodniu zaatakowałem miasto a tam zresztą zobaczcie sami http://img380.imageshack.us/my.php?image=clonewarshehehehehe1uu.jpg
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: Mapy pod patcha 3.58F

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel