Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [H3] Co was denerwuje w H3?
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6

AmiDaDeer PW
7 kwietnia 2006, 16:40
Dźwięki ekstra!
A czy można coś zrobić z dźwiękami żywiołaka powietrza?

Seener PW
7 lipca 2006, 22:47
Beznadziejne jest to, że chłop ma 1 punkt życia oraz to, że ustalona jest (jak zresztą w każdym HOM&M) hierarchia zamków, a już wrota żywiołów są zamkiem, którym nie opłaca się grać. Wg mnie jeszcze błędem jest, że można mieć bohaterów niekoniecznie z rodzimego zamku (nie wiem jak Was, ale mnie to denerwuje. Jeżeli się najmie więcej niż dwóch herosów jednego dnia, to każdy następny dysponuje w armii tylko jednożyciową jednostką pierwszego poziomu.


Poprawione

Kathrin PW
18 lipca 2006, 09:50
Seener ostatni z zarzutów nie jest zasadny. Już kiedy weźmiesz mieszaną armię, złożoną z wojska tylko dwóch bohaterów, możesz spokojnie w pierwszym tygodniu (często prawie bez walki) zdobyć np. wszystkie pobliskie kopalnie. Gdybyś mógł mieć jeszcze więcej wojska, trzeba by przekonstruować niemal wszystkie scenariusze, gdyż stały by się zbyt łatwe.

Seener PW
19 lipca 2006, 15:09
Ale przecież nie będę budował szczególnie w pierwszym tygodniu, Bóg wie ilu bohaterów. Poza tym na mapach losowych tartak i kamieniołom nie jest pilnowany, a rzadko się zdarza, że innego rodzaju kopalni pilnuje coś w rodzaju: sporo Gnole.

MCaleb: Proszę poprawić błędy ortograficzne! W poprzednim poście także. Pronto!


Poprawione

Crag Hack PW
19 lipca 2006, 20:56
Hmmm... Że jak gram w kampanię AB to mi pokazuje tylko 4 miejsca dodatkowe, a gdy mam je zapełnione i wezmę jakiś przedmiot który tam pasuje, to mi gdzieś 'wsiąka'. :( A poza tym nic:)

Kreator PW
7 września 2006, 15:08
To fakt, jest taki bug w AB ze znikającymi przedmiotami. Trzeba przed walką zdjąć przedmioty z aktywnego ekwipunku, ja tak robiłem i było ok.
Mnie natomiast denerwuje ilość bohaterów których werbuje komputer.

MCaleb PW
7 września 2006, 16:35
To nie jest bug AB, tylko używanie AB po zainstalowaniu SoD. Po prostu SoD dodaje jeden dodatkowy slot, a w AB i RoE tego nie było. Ten artefakt, który podnosisz najprawdopodobniej trafia właśnie do tego miejsca i działa, ale nie można go zdiąć, ani zobaczyć.

EDIT: W takim razie mam przeterminowane informacje, bo nie używałem nigdy samego AB.

EDIT2: Nie kupiłem H3:Complete, ale RoE+AB i osobno SoDa, tyle, że w tym samym czasie :P
W tym samym czasie kupiłem też wszystkie cztery Kroniki, jakie były dostępne :P

Alamar PW
7 września 2006, 16:46
Mylisz się MCaleb - AB i bez SoD-a ma pięć slotów (widoczne są tylko 4 i z piątego nie można usunąć artefaktu, ale artefakt jak najbardziej działa) jak również posiada artefakty łączone (trzeba trochę pokombinować by je połączyć i nie da się ich później rozłączyć).

EDIT:
Widzisz, trzeba było H3 zbierać pojedyńczo jak wychodziły, a nie iść na łatwiznę i kupować H3:Complete.

Kreator PW
7 września 2006, 17:50
Ja nie miałem problemu z łączeniem i rozkładaniem artefaktu...dziwne.

SoQ PW
18 września 2006, 07:51
Najbardziej denerwujá mnie:
- brak karawan
- brak opcji "kup wszystko" przy kupowaniu stworzen
pozdrawiam
p.s. przepraszam za brak polskich znakow, ale obecnie jestem w Irlandii i mam obowiazkowo ustawiony jezyk angielski.

Seener PW
22 października 2006, 00:25
Ostatnio doszedłem do wniosku, iż graal z inferna ma beznadziejną właściwość. Szczególnie gdy przeciwnik wykopie go na początek gry. Ostatnio grałem misję rekordowy czas, ponad 11 miesięcy a ten wykopał graala w trzecim tygodniu. W ogóle denerwuje mnie, że inferno to prze upierdliwe miasto , szczególnie gdy jest ich kilka na mapie i są one w posiadaniu wroga.

Kreator PW
27 października 2006, 17:10
Przypomniał mi się ostatnio absurd, który strasznie mnie zdenerwował, zdarza się to nie zwykle rzadko ale jednak. Chodzi mi mianowicie o koniec walki z bohaterem komputerowym, biją się nasze ostatnie jednostki, i przy uderzeniu obie padają, czyli oboje nie mamy armii, i co się dzieję? Ja bitwę przegrywam, a zadowolony komputer przemieszcza się dalej bez jednego nawet chłopa, czy to w porządku?

banialuk PW
3 listopada 2006, 01:12
Jako, ze nie moge znalezc odpowiedniego tematu to napisze tak. Denerwuje mnie w SOD to, ze nie ma opcji random przy wyborze mapki, a wiem, ze istnieje jakas nakladka(mialem ja wczesniej, ale zgrzeszylem i na jakis czas odinstalowalem heroesow), ktorej nie moge znalezc. Bede wiec wdzieczny za jakies wskazowki. No i chcialbym przywitac wszystkich bo to moj pierwszy post na forum. Wiec witam:)

MCaleb PW
3 listopada 2006, 10:38
Witaj, ta "nakładka" nazywa się Armageddons Blade i jest oficjalną "nakładką" wypuszczoną, przez 3DO, przed the Shadow of Death. ;)

Acid Dragon PW
3 listopada 2006, 10:49
aczkolwiek wystarczy stworzyć w katalogu 'data' puste pliki o nazwach:
- H3ab_bmp.lod
- H3ab_spr.lod
- H3ab_ahd.vid
- H3ab_ahd.snd

oraz w głównym katalogu gry plik
- h3blade.exe

Nie próbowałem, ale z tego co mi mówiono - to właśnie wystarczy, aby w SoD uruchomić elementy AB takie jak miasto Conflux, czy generator map losowych. Oczywiście na SoD można też zainstalować WoGa - tu efekt gwarantuję.


banialuk PW
3 listopada 2006, 12:19
Witam. WoG mi się niestety nie podobał, a Armageddona oczywiście posiadam. Chodzi o jeden pliczek do SoD. W każdym razie dziękuję :)


Edit: to wlaściwie żadna nakładka. Ten plik wprowadzał tylko opcję random map w shadowie i wiem, że coś takiego niegdyś było. A Confluxa to ja nie chcę;) Odrobinę przesadzony zamek.


Alistair PW
5 listopada 2006, 14:13
Mnie w H3 denerwują najbardziej dwie rzeczy, a jedną z nich odczułem podczas kampanii, gdyż tam najbardziej potrzebowałem w armii wszystkich jednostek jakie mogłem zdobyć.

Chodzi mi mianowicie o brak opcji zakupu wszystkich jednostek w zamkach. Mając kilka zamków z jednej rasy trochę trwa zanim się wszystkie wykupi. Wiem, że WoG wprowadza taką opcję, ale kampanie z H3 chcę rozegrać bez WoGa.

Druga rzecz to brak mozliwości przerwania walki w przypadku obrony zamku czy Kajdan Wojny. W H4 można nawet zapisywać w środku walki jej stan, a potem wczytywać, ale nie o to mi chodzi. Czasami wpakuję się w jakąś walkę bez szans, np. broniąc zamku słabą armią (kiedy wróg znienacka mi wyskoczy), kiedy mógłbym go bronić przywołanym głównym, mocnym bohaterem. Potem muszę rozegrać całą długą walkę do końca, zwłaszcza gdy popełnię jakiś głupi błąd czy gdy chcę wypróbować różne warianty bitwy. Gdy rozgrywam ją parę razy, to strasznie mnie denerwuje gdy nie mogę jej przerwać. Muszę czekać aż wróg wybije mi wszystkie jednostki.

Seener PW
9 listopada 2006, 21:11
Znowu mam kilka denerwujących rzeczy:
1)- w mapach losowych prawie zawsze jest teleport na teleporcie. I po co to komu, nieraz się zdarzało, że tylko z tego powodu nie kontynuowałem gry. Inna sprawa, że kiedyś miałem tak, że nie dało się wydostać z danego obszaru, a teleportu nie było ani jednego
2)- Opcja poddania się podczas walki jest tylko dla ludzkiego gracza, bo komputer nie może, albo nigdy nie chce się poddać. W każdym razie nikomu, kogo znam taka sytuacja się nie przytrafiła.
3)- po co komputer podczas walki w której odniesie pewne zwycięstwo, przyzywa żywiołaki ? Bez sensu, że da się przyzywać je tylko z jednego rodzaju, i że nie można przyzwać ich ulepszonej formy.
4)- W mapach losowych jest za mało parametrów do ustawienia. A jak się ustawi powierzchnię wody normalną to jest 50% szansy, na to, że będzie to mapa bez wody. I w ogóle mapy losowe są monotonne.

złoty smok PW
23 listopada 2006, 18:46
Mnie denerwuje błąd, ciągnący się od któregoś dodatku:w Zamku, Wieża Gryfów nazywa się Harpie Gniazda!

Acid Dragon PW
23 listopada 2006, 21:21
Polskie tłumaczenia gier są z reguły w takim, lub innym miejscu błędne :P.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6
temat: [H3] Co was denerwuje w H3?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel