Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 49 - 50 - 51

avatar PW
1 stycznia 2019, 20:36
Ten problem występuje od dawna i w 99% dotyczył wersji pirackich, gdzie nie było stworzonego tego katalogu :) Stąd to założenie. Jak widać mylne - przepraszam!

Orzie PW
1 stycznia 2019, 23:42
Yes, random map generation in the Map Editor is currently broken. But RMG in the game works.

avatar PW
2 stycznia 2019, 07:49
Hobbicie - myślałeś może by podesłać orziemu jakąś propozycję tematu do swamp city?

Kastore PW
2 stycznia 2019, 12:19
A właśnie, generalnie podoba mi się SW, ale nowa muzyka jest trochę słaba. :P

DragoHomm PW
2 stycznia 2019, 22:39
Czy też u was nie działa "powstrzymuje kontratak" u jednostek które tą zdolność posiadają ?

Kastore PW
3 stycznia 2019, 06:53
U mnie działa.

Fandor PW
3 stycznia 2019, 14:10
Beta wypuszczona zdecydowanie za szybko, oczywiście gra już nabiera kolorów, ale jednak wciąż ilość bugów jest kosmiczna i praktycznie nie da się porządnie przejść żadnej mapy.

Hayven PW
3 stycznia 2019, 14:47
... i to by było na tyle po tych wszystkich latach pytań, kiedy beta, i próśb o wypuszczenie moda w jakiejkolwiek wersji xD

AmiDaDeer PW
3 stycznia 2019, 16:54
avatar:
Hobbicie - myślałeś może by podesłać orziemu jakąś propozycję tematu do swamp city?
Chyba niewiele zdradzę, jeśli powiem, że takowa propozycja już jest i czeka jedynie na drobne poprawki oraz wokal.

avatar PW
3 stycznia 2019, 17:03
I to jest news <3

Orzie PW
4 stycznia 2019, 10:17
@Fandor

Check your installation. The order must be kept this way.

1. Install clean game (Heroes 3 Complete or Heroes 3 SoD, no mods like WoG, Era, HotA, etc.)
2. Install H3SW v0.8.0
3. Install HD Mod.
4. Put <Fix.Cosmetic>=0 line in the Tweaks tab of HD Mod Launcher.

Popcioslav PW
4 stycznia 2019, 14:37
Mod problemy nadal ma, ale i tak się cieszę, że przynajmniej jakaś dobra wersja jest dostępna.

Wspomniałem gdzie indziej o glitchu z Kryształowym Smokiem, ale dzięki postowi na HC odkryłem, że Heretycy nadal są dostępni... w teorii. Jedyne co trzeba to spróbować opcji random town i ewentualnie dostaniesz Heretyków. Haczyk jest taki, że jedyne jednostki ze spriteami to Impy i Diabły, nie można kupić żadnych budynków w zamku a na polu bitwy w przeciwieństwie do Boskich Glitch Smoków jednostki z Inferno nie liczą się nawet jako jednostki, nie mogą się ruszyć oraz nie atakują/otrzymują obrażeń.

Miasto wiedźm też ma całkiem dużą ilość problemów (balans, muzyka - najlepszy motyw z H3 ale nadal - ekran nie wygląda dobrze i siedliska różnią się od tych na mapie), ale co mnie bardzo zdziwiło to to jak bardzo dobrze zrobione jest miasto Derwiszów, nawet jeśli prędzej czy później napotkasz niszczący grę błąd to tym miastem mi się strasznie dobrze grało oraz grafika ekranu miasta pasuję do tej z H2.


Orzie PW
4 stycznia 2019, 17:10
As you might have guessed, only the Dervish faction is presentable for the current moment.

Witch is supposed to be properly made in future updates.

Fandor PW
5 stycznia 2019, 10:49
Spróbuję sam przetłumaczyć, ale nie obiecuję, nie mam chwilowo czasu, a nienawidzę kaleczyć języków obcych.
Orzie, wersja jest zainstalowana perfekcyjnie tak jak trzeba.
Wstępnie mam problem z Czarną Wieżą u Czarnoksiężnika, po wybudowaniu blokuje możliwość umieszczenia, bądź wyciągnięcia bohatera z garnizonu.
Generalnie chyba w większości miast, jak nie w każdym jest jakiś problem z budynkami, więc powinniście się według mnie w tym momencie skupić, właśnie na naprawie ekranów miast i ich działania.

Kammer PW
5 stycznia 2019, 23:26
Jakby ktoś się zastanawiał, czy SW jest skryptowalne... to jest, jak najbardziej.



Sam skrypt jest prosty:
ZVSE
!?LE15/3/0; [trigger wejscie w event na pozycji 15,3,0]
!!LE15/3/0:Ed1000; [modyfikacja eventu dodaje 1000 expa wiecej a=http://i.imgur.com/mArLIfw.png c=#33b6d1 n=Kammer]

Magiellan PW
6 stycznia 2019, 12:16
Jako, że minął już niemal tydzień, a nie wiem jak wy ale ja to się wręcz nie mogę oderwać (mój sentyment do H2 jest chyba powszechnie znany, w końcu nie raz o tym trąbiłem XD) to pomyślałem sobie, że podzielę się kilkoma wypatrzonymi przez siebie błędami. Pomyślałem, że może komuś się to przyda (jeśli w ogóle to pewnie Orzie więc jakby co to jestem skłonny w razie potrzeby te swoje wypociny przetłumaczyć na angielski). Tak więc zacznę nietypowo od mniejszych błędów. To z mniejszych błędów wypatrzyłem to:
- gra dosyć mocno/często zawiesza się podczas wchodzenia do zamków Czarownika i Czarodziejki
- podobnie jak u Fandora jest problem z wstawieniem/wystawieniem bohatera do zamku po wybudowaniu wierzy czarnego smoka
- czasem można natrafić na zamki czy też bohaterów Inferno, ale nie ma żadnych avatarów, nie da się ich rozbudować i generalnie nic nie można z nimi zrobić
- rycerz śmierci nie ma żadnej animacji gdy dostaje obrażenia. Atakuje normalnie, ale gdy otrzymuje obrażenia nie wykonuje on żadnego ruchu
- w zamkach które w H3 mają tylko trzy poziomy magii można kupić level 4 i 5. Problem w tym, że normalnie schodzą wtedy zasoby i kasa, jednak 4 i 5 wieżyczka nie oferują kompletnie żadnych zaklęć
No i na koniec dwa większe błędy:
- nie da się (przynajmniej u mnie) zagrać miastem derwisza... Można je wybrać, ale nie da się wejść do zamku. Wyskakuje jakiś błąd i po kliknięciu 100 razy entera po prostu wyrzuca z gry
- (być może jest to celowy zabieg, ale jeśli tak to dość dziwny). Otóż większość artefaktów zwiększające statystyki można wstawić nie tylko do ręki ale też do tego ekwipunku pobocznego (wiecie tam gdzie normalnie zbiera się chociażby części legionisty itp.). Czyli wychodzi na to, że mogę mieć w aktywnym ekwipunku np. kilka mieczy czy toporów i przykładowo uzyskać z tego wszystkiego +20 do ataku...
Takie moje luźne przemyślenia/spostrzeżenia. Mam nadzieję, że komuś z ekipy tworzącej coś z tych informacji się przyda i choć w najmniejszym stopniu przyczynię się przez to do rozwoju moda któremu zresztą bardzo, bardzo kibicuję :) Świetna robota i powodzenia w dalszych pracach :)

AmiDaDeer PW
6 stycznia 2019, 13:08
Magiellan:
(być może jest to celowy zabieg, ale jeśli tak to dość dziwny). Otóż większość artefaktów zwiększające statystyki można wstawić nie tylko do ręki ale też do tego ekwipunku pobocznego (wiecie tam gdzie normalnie zbiera się chociażby części legionisty itp.). Czyli wychodzi na to, że mogę mieć w aktywnym ekwipunku np. kilka mieczy czy toporów i przykładowo uzyskać z tego wszystkiego +20 do ataku...
Z tego co pamiętam Orzie mówił, że tak ma właśnie być - jak w oryginalnym H2, gzie mogłeś mieć kilka mieczy i wszystkie zwiększały Ci statystyki. :P

Kastore PW
6 stycznia 2019, 15:29
Ale trochę słabo, że dali do tego obraz ekwipunku bohatera z H3.

Orzie PW
6 stycznia 2019, 16:34
@Fandor

To fix the Black Tower coordinates/clickability, re-download the mod from any of our mirrors and reinstall the game+mod+HDmod chain from scratch. Sorry for the inconvenience.

@Magiellan

The Dervish problem is reported for the first time. I need to know how you installed the game, and which game you used.
What you should have done is:

INSTALLATION

1. Install clean Heroes 3: SoD or Heroes Complete (without HotA, HD, WoG, ERA, etc.)
2. Download and Install H3SW v0.8.0
3. Install HD Mod if you have troubles with h3sw.exe.
4. Check if <Fix.Cosmetic> = 0. Write this line manually if it isn't there.

If you have the unlimited resources bug + Dragon Tower bug:

0. Delete the game+mod+HD directory completely.
1. Re-download H3SW v0.8.0 Installer from the same links.
2. Install clean game, install the mod, install HD Mod.
3. Make sure that <Fix.Cosmetic> = 0 in HD Mod launcher. Write this line manually if it isn't there.
3. Enjoy!

Magiellan PW
6 stycznia 2019, 17:05
Orzie

Well, I have it instaled like that

1) Heroes 3 (but not sod, or complete edition. Just Heroes 3. You know first originaly version from 1999)
2) SW mod from this site
3) HD mod
4) and this text i writed by my self in hd mod
strona: 1 - 2 - 3 ... 44 - 45 - 46 ... 49 - 50 - 51
temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel