Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 49 - 50 - 51

ASX76 PW
6 stycznia 2019, 19:55
Me granitowe serce raduje się wielce, że długo oczekiwany mod/dodatek wreszcie ujrzał światło dzienne, jednakowoż mus cierpliwie poczekać na niezbędne poprawki, bo z tego co tu czytam lista błędów jest spora :)

Orzie PW
7 stycznia 2019, 08:03
Magiellan:
1) Heroes 3 (but not sod, or complete edition. Just Heroes 3. You know first originaly version from 1999)

How do you expect the game to work if you do not follow the installation instructions? :)

The mod must be installed over Heroes 3 SoD or Heroes Complete. Your Heroes 3 version does not even have a Conflux faction, so there is no surprise you get the missing graphical resources error of the Dervish.

Magiellan PW
7 stycznia 2019, 19:49
Orzie

I understand. Please, do not be angry. I did not install your fashion exactly as you give in the instructions at the trial because I had another problem. Well, I do not have the complete version at all. I only have all parts (1-5 including accessories) original. And although I tried, I can not install the sod on my computer. The installation breaks and pops up, there is a mistake there, that something I do not have installed or something ... That's why I tried with ordinary rae ... And, to make the h3 more fun, I installed it without any problem ... And let it be even more funny SW also works quite well on h3 ...

Kammer PW
8 stycznia 2019, 17:43
Coraz bardziej mi się to zaczyna podobać.


Orzie PW
8 stycznia 2019, 18:41
@Magiellan

Did you try Heroes Complete from GoG.com? This edition should install just fine on your computer, I never met people who had problems with it.

Serd PW
9 stycznia 2019, 02:55
Do Kammera: Znaczy się skrypty jakieś nowe dadali? Super. A dodadzą może Inferno w jakiejś przyszłej wersji? Bo póki co to jest ono szczątkowe...

Fandor PW
9 stycznia 2019, 05:29
Teraz czekam na wersje na VCMI i nowe jednostki, nowe miasta, czary, artefakty. :D

Warmonger PW
9 stycznia 2019, 08:37
^To powinno być do zrobienia bez problemu - kwestia znalezienia ochotników. Ba, można uniknąć wielu problemów obecnych w Succession Wars, takich jak brakujące jednostki.

Kammer PW
9 stycznia 2019, 08:59
Serdzie, na ile wiem, nie wprowadzano żadnych nowych elementów ERM-u, te dwa filmiki są autorstwa Hudra (Hudera?), który eksperymentuje z SW.

avatar PW
9 stycznia 2019, 13:40
Fandor - przenoszenie SW na VCMI jest właściwie sztuką dla sztuki. I skończy się kłującym w oko miksem grafik H2 z H3, jak ktoś będzie chciał dołączyć jakiego moda. Ponadto nigdy nie będzie to port 1:1 - skrypty ERM pozwalają na znacznie więcej niż komendy VCMI. A poza tym dodawanie nowych czarów, artefaktów... Cóż, to już nie będzie feeling h2/SW. Twórcy SW musieli dorobić brakujące rzeczy pod silnik H3, bo w H2 wszystkiego jest mniej - ale wówczas im czegoś więcej, tym mniej dwójeczkowej atmosfery.

Serd - SW nie dodało nic jeśli chodzi o ERM-a. Ale całe SW jest oparte na silniki ERY, więc to co dostepne jest w ERZE, dostępne jest także dla SW. Ba, ludzie powoli obczajają,, które istniejące mody są kompatybilne z SW.

Crystal Dragon PW
9 stycznia 2019, 20:07
Zauważyłem ciekawą rzecz, nieobecną wcześniej ani w H2, ani w H3. Mianowicie, komputer sam sobie dodaje jednostki do zamków, które są zagrożone atakiem. Zdarzyło się to dwukrotnie. Za pierwszym razem Komputer przejął mi zamek nekromanty, który przedtem mu zająłem, w jego armii byli sami nieumarli. W następnej turze dopadłem jego bohatera i go pokonałem, nie zdążył nawet wejść do zamku. Kiedy chciałem odbić zamek, zastałem tam 47 pikinierów. Nie wiem jak mu się udało ich tam wcisnąć, nie wszedł żadnym bohaterem do zamku ani nie miał nawet żadnego zamku Rycerza w posiadaniu. Ale oddział się mimo wszystko pojawił.

Druga sytuacja była o tyle komiczna, że komputerowy przeciwnik wyciął takiego psikusa... samemu sobie. Zielony bohater był pozbawiony wszystkich miast i jechał właśnie szturmować pozbawiony obrony zamek czerwonego sojusznika. Dosłownie turę później, kiedy zielony podjechał bardzo blisko zamku, znikąd pojawił się w nim oddział ponad 50 kuszników. Żaden bohater wtedy do zamku nie wjeżdżał, czerwony nie miał wtedy ani nigdy wcześniej zamku rycerza. Biedny zielony, zrozpaczony rozwojem sytuacji, pojechał do chatki wiedźmy, chyba by się jej wyżalić że go oszukano ;p

Żeby było śmieszniej, obie sytuacje zdarzyły się na tej samej mapce, w jednej grze. Dodam jeszcze że grałem na wieżyczce. Nazwa mapy to unholy alliance.

Magiellan PW
9 stycznia 2019, 21:51
Orzie

I did not try because as I wrote earlier I do not have a complete version not only with gog but I do not have it at all ... I have all the originals of the premiere (or at least more or less from that period) ... However, I read a little on the net and found a solution through which no problem installing Sod. In truth, I did not have too much time to test it now, but I've already seen that the Dervish city works so I think it worked out and in the end everything is fine :)



Fandor:
Teraz czekam na wersje na VCMI i nowe jednostki, nowe miasta, czary, artefakty. :D

Właściwie w pewnym sensie to wszystko na co napisałeś, że czekasz to już masz i w obecnej wersji SW :P

Akkarin PW
9 stycznia 2019, 21:54
Mam problem z odpaleniem tego moda, a tyle na niego czekałem, że chciałem chociaż wersję beta obczaić. Podczas próby uruchomienia wyskakuje taki błąd:
https://i.imgur.com/9zWdKti.png
Wersja Heroes 3 Complete z goga, system operacyjny Windows 10. Problem występuje kiedy próbuje się włączyć za pomocą HD moda jak i bez niego. Zainstalowałem oczywiście zgodnie z instrukcją. Widziałem, że na fb niektórzy ludzie mieli taki sam problem i że Orzie podał dwa potencjalne sposoby rozwiązania problemu: pierwszy to wyłączenie DEP (Data Execution Prevention), a drugi zainstalowanie Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015. Niektórym pomogło, u mnie jednak bez najmniejszych zmian.

Może tutaj ktoś coś poradzi, byłbym wdzięczny! Dodam – nie wiem czy to istotny fakt – ale moda zainstalowałem nawet na wirtualnej maszynie na windowsie xp i też nic.

avatar PW
9 stycznia 2019, 22:05
A próbowałeś przeresetować kompa po zainsstalowaniu tego visuala i ponowne spróbowanie przez hd-moda?

Akkarin PW
9 stycznia 2019, 22:21
Tak, próbowałem i to wiele razy. Tak samo instalowałem kilka razy od nowa czyste H3, a potem SW. Nie pomaga.

Akkarin PW
9 stycznia 2019, 23:46
Próbowałem, ale to nic nie daje. Tak samo jak np. odpalanie w trybie zgodności czy też jako administrator.

Orzie PW
10 stycznia 2019, 15:49
Crystal Dragon:
Zauważyłem ciekawą rzecz, nieobecną wcześniej ani w H2, ani w H3. Mianowicie, komputer sam sobie dodaje jednostki do zamków, które są zagrożone atakiem. Zdarzyło się to dwukrotnie. Za pierwszym razem Komputer przejął mi zamek nekromanty, który przedtem mu zająłem, w jego armii byli sami nieumarli. W następnej turze dopadłem jego bohatera i go pokonałem, nie zdążył nawet wejść do zamku. Kiedy chciałem odbić zamek, zastałem tam 47 pikinierów. Nie wiem jak mu się udało ich tam wcisnąć, nie wszedł żadnym bohaterem do zamku ani nie miał nawet żadnego zamku Rycerza w posiadaniu. Ale oddział się mimo wszystko pojawił.

Druga sytuacja była o tyle komiczna, że komputerowy przeciwnik wyciął takiego psikusa... samemu sobie. Zielony bohater był pozbawiony wszystkich miast i jechał właśnie szturmować pozbawiony obrony zamek czerwonego sojusznika. Dosłownie turę później, kiedy zielony podjechał bardzo blisko zamku, znikąd pojawił się w nim oddział ponad 50 kuszników. Żaden bohater wtedy do zamku nie wjeżdżał, czerwony nie miał wtedy ani nigdy wcześniej zamku rycerza. Biedny zielony, zrozpaczony rozwojem sytuacji, pojechał do chatki wiedźmy, chyba by się jej wyżalić że go oszukano ;p

Żeby było śmieszniej, obie sytuacje zdarzyły się na tej samej mapce, w jednej grze. Dodam jeszcze że grałem na wieżyczce. Nazwa mapy to unholy alliance.
This is a bug of v0.8.0 release. Not dependent on the map in any way. Already removed in the upcoming v0.8.1 update.

Akkarin:
Mam problem z odpaleniem tego moda, a tyle na niego czekałem, że chciałem chociaż wersję beta obczaić. Podczas próby uruchomienia wyskakuje taki błąd:
https://i.imgur.com/9zWdKti.png
Wersja Heroes 3 Complete z goga, system operacyjny Windows 10. Problem występuje kiedy próbuje się włączyć za pomocą HD moda jak i bez niego. Zainstalowałem oczywiście zgodnie z instrukcją. Widziałem, że na fb niektórzy ludzie mieli taki sam problem i że Orzie podał dwa potencjalne sposoby rozwiązania problemu: pierwszy to wyłączenie DEP (Data Execution Prevention), a drugi zainstalowanie Visual C++ Redistributable for Visual Studio 2015. Niektórym pomogło, u mnie jednak bez najmniejszych zmian.

Może tutaj ktoś coś poradzi, byłbym wdzięczny! Dodam – nie wiem czy to istotny fakt – ale moda zainstalowałem nawet na wirtualnej maszynie na windowsie xp i też nic.
Try installing x32 version of the package even if your system is 64-bit. Some of the players reported this as a solution.
Also, be sure DEP is turned off for h3sw.exe (and for h3swmaped.exe if required).

Akkarin PW
11 stycznia 2019, 00:12
Orzie:
Try installing x32 version of the package even if your system is 64-bit. Some of the players reported this as a solution.
But it doesn't work.
Orzie:
Also, be sure DEP is turned off for h3sw.exe (and for h3swmaped.exe if required).
I have DEP turned off for h3sw.exe and h3swmaped.exe – h3sw.exe doesn't work, but h3swmaped.exe is all right

Orzie PW
11 stycznia 2019, 14:48
What about compatibility settings? Did you notice any changes?

Also, make sure the game+H3SW+HDmod chain is installed in the correct order.

Akkarin PW
11 stycznia 2019, 17:01
I run h3sw.exe in compatibility mode for Windows XP Service Pack 3 and run as administrator. The order of the installation is good, problem must be different.
strona: 1 - 2 - 3 ... 45 - 46 - 47 ... 49 - 50 - 51
temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel