Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Po cmentarzu włóczy się:
   Kuririn
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 49 - 50 - 51

voncur PW
11 maja 2018, 16:35
Czym to się różni od poprzedniej wersji?

avatar PW
11 maja 2018, 16:48
Przede wszystkim tym, że to będzie samodzielny dodatek do SoD (jak HotA) a nie modem pod erę.

avatar PW
13 maja 2018, 14:11
Chyba nie pokazywany nigdzie wcześniej nowy screen promocyjny


A nowością mają być ekrany oblężeń zależne od terenu.


Hayven PW
13 maja 2018, 14:50
Nowością w kontekście H3, ale znaną z H2 :)

Kastore PW
13 maja 2018, 15:55
Ale fajnie. <3

Mad Hatter PW
13 maja 2018, 18:13
Chciałbym napisać coś sensownego ale nie mogę, to jest piękne.

I niech ktoś mi przypomni, czy tam się wszystko ulepsza jak w H3 czy pozostawiono jakieś smaczki jak w H2? (czyli nieulepszanie lub 2-krotne ulepszanie)

avatar PW
13 maja 2018, 18:17
Tego nie wyczytałem na forum niestety, ale mogłem coś przegapić.

Hayven PW
13 maja 2018, 18:31
Wydaje mi się, że pokazywano ulepszenia Chłopa i Rozbójnika (nawet w tym temacie), tak że akurat tutaj bym się spodziewał mechaniki z H3.

AmiDaDeer PW
13 maja 2018, 18:43
To stare dzieje, zrezygnowano z ulepszeń dla wszystkich jednostek i pozostawiono mechanikę typową dla H2. Nawet w nowych frakcjach będzie występować ta mechanika.

Fandor PW
13 maja 2018, 23:02
To akurat niefajne, wolałbym jednak aby każda jednostka miała ulepszenie i ewentualne smaczki w stylu 2 ulepszenia w nielicznych przypadkach.

Kastore PW
13 maja 2018, 23:03
Nie narzekajcie.

Warmonger PW
14 maja 2018, 06:52
W takim razie mamy regres. Coraz mniej rozumiem sens i wartość tego moda.

Kastore PW
14 maja 2018, 07:20
Ulepszanie każdej jednostki to wcale nie jest jakiś lepszy system.

Pointer PW
14 maja 2018, 10:12
Cytat:
W takim razie mamy regres. Coraz mniej rozumiem sens i wartość tego moda.

Sens jest taki, żeby na silniku h3 odtworzyć jak najwierniej h2, przynajmniej ja to tak rozumiem. A wartość? Hm... Można by się zastanowić, że skoro ktoś chce grać w h2, to czemu po prostu nie odpali sobie h2 i nie zagra zamiast przerabiać h3 na h2, ale jednak tu chodzi o coś więcej. Po pierwsze są 3 nowe frakcje. Po drugie h3 daje na obecną chwilę spore możliwości modowania, natomiast o modach do h2 raczej mało się słyszy. Więc to coś w stylu takiego modowalnego rozszerzonego h2 po prostu. I taka jest wartość i sens tego.

Orzie PW
14 maja 2018, 10:14
Heroes 2 was not designed in the way that all creatures are upgradeable. Some new upgrades may appear in future, but there are not so many creatures which "deserve" them, so to say. People will have to live with it.

Cytat:
Sens jest taki, żeby na silniku h3 odtworzyć jak najwierniej h2, przynajmniej ja to tak rozumiem.
Incorrect. This is not Heroes 2 gameplay-wise. Currently, the gaming process is ultimately based on Heroes 3.

The idea is to combine elements of both games, and, in some cases, design new gameplay features, which will allow users to get new gaming experience. This is not simply a transfer of one game to the engine of another, it's a more complex case.

What was the advantage of Heroes 2 for many people is graphics, sounds and overall atmosphere. Design-wise, sometimes Heroes 2 is more important for the development of this project.

DragoHomm PW
14 maja 2018, 10:23
Podobno też rezygnują z przycisku "czekaj" :/ Opcja która według mnie nadaje grze bardziej taktycznego myślenia

Orzie PW
14 maja 2018, 10:26
No, Wait is present.

Personally, I hate Wait, but the majority of players don't. So, I guess, a "no-wait" option can be made via standard WoG/Era functionality for people like me.

DragoHomm PW
14 maja 2018, 10:39
So everyone will choose something for themselves :) very good idea Orzie

Kammer PW
14 maja 2018, 12:57
Disclaimer: nigdy nie śledziłem szczególnie tematu tego moda, bo uważałem go za nieciekawy, więc mogę się pytać o jakieś oczywistości.

Najważniejsze pytanie - na ile mi wiadomo, SW ma być standalone, do zainstalowania na czyste H3. Czyli w takim razie w ramach SW będzie musiała być dostarczona sama ERA II. Czy nie lepszym pomysłem jest udostępnianie samego moda niezależnie od platformy, by można byłoby spokojnie migrować na kolejne, lepsze wersje ERA II?

O ile samo H2 kojarzę siermiężno-prymitywnie i początkowo takie miałem odczucie o SW, o tyle, don't get me wrong, byłem pod wrażeniem zapału i chęci pracy, wszak to już się kręci z... 10 lat(?).
Acz odkopałem którąś starą betę i o ile nie czuję, że jest to dla mnie must-play, o tyle bardziej jestem pod wrażeniem włożonej pracy - całość już wtedy wyglądała spójnie.

Czy myślano o przeportowaniu SW na VCMI, jak za XX lat już będzie obsługiwać skrypty? Swoboda dodawania contentu jest większa + można bardziej ingerować w kod gry.

Ogólnie zupełnie nie moja działka, ale powodzenia dalej, wychodzi Wam wartościowy mod. ;)

Alamar PW
14 maja 2018, 13:27
One question:

Orzie:
No, Wait is present.

However:

Darmani:

So... Wait buttun will be or not in Succession Wars? Or I'm missing something and Succession Wars and Project Ironfist are two different mods?
strona: 1 - 2 - 3 ... 41 - 42 - 43 ... 49 - 50 - 51
temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel