Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 49 - 50 - 51

Serd PW
28 sierpnia 2012, 21:20
Melindar:

Boże. Toż ten ekran wygląda jak z jakiejś starej gry na amigę...

Melindar PW
29 października 2012, 12:40
A wiec beta zbliza sie powoli do release. Naszym celem jest wydanie moda ( w formie bety ) pod koniec tego roku.
Duzo sie zmienilo od czasu kiedy znalazlem programiste Kegolo na Heroes Community.
Fortress Townscreen jest juz okolo 85% skonczony, Pracowanie nad grafika samemu zabiera duzo czasu...

Zmiany:

- Instalator moda pod Era 2.3
- Calkowity balans gry zostal polepszony. ( Jednostek, umiejetnosci, budynkow )
- Poprawiony wyglad: Elder Hobbit, Gnoll, Centaur Captain, Griffin )
- Nowe jednostki w Fortress: Shaman/Witch Doctor, Serpent/Viper ( work in progress ).
- Mozliwosc kupna 3 Smokow u Czarnoksieznika ( Zielony, czerwony i czarny )
- Poprawiona grywalnosc na Random Maps.
- Nowe mapy ( z H3 a takze z H2 )
- Dodano nowe budynki jednostek do editora map.
- Duze zmiany wiekszosci interfejsow.
- Naprawiony blad z ladowaniem.
- Nowe ikonki i podmienione defy na styl H2.
- Ogromna liczba naprawionych crashow.
- ( Praca nad Inferno nie bedzie zakonczona do beta release )
Malych szczegolow nie bede podawal bo jest ich o wiele za duzo... :P

Mam nadzieje ze wszystko pojdzie z planem i mod bedzie gotowy pod koniec tego roku. Jezeli ktos jest chetny do pomocy z grafika ( interfejsy, sprites, ikonki itp. ) prosze sie ze mna skontaktowac!

Pare screenow:

Townscreen ( Random ):
http://img525.imageshack.us/img525/5328/90103760.png

Adventure Map:
http://img21.imageshack.us/img21/8837/59977992.png

Jednostki Fortress:
http://img208.imageshack.us/img208/7882/49192661.png

Fortress Townscreen:
http://img853.imageshack.us/img853/7374/36596276.png

Battle ( Random ):
http://img16.imageshack.us/img16/7264/55753801.png

witchking PW
29 października 2012, 13:54
Kawał dobrej roboty:) Szczególnie podoba mi się Serpent. Trzy jednostki strzelające mogą ciekawie zmienić rozgrywkę bagienną rasą.

Osobiście zamiast gorgony dał bym albo pająka który kiedyś się pojawił albo bazyliszka:


Model gorgony moim zdaniem jest jednym z gorszych a i chętnie zobaczył bym coś innego w tym zamku.

Oko jest po prostu świetne zresztą tak samo jak lizard. Szaman ujdzie choć chętnie zobaczył bym coś bardziej w typowych szamańskich klimatach (maska, kości itd)

Trzymam kciuki za projekt i jestem pod wrażeniem:)

Melindar PW
29 października 2012, 14:32
Tez tak sadze szczerze. Gorgon zostal zrobiony przez dawny team a shaman przez Kegolo, zobacze co moge z nimi zrobic. Czy Bazyliszek ktorego pokazales ma wszystkie animacje?

AmiDaDeer PW
29 października 2012, 14:51
Wszystko ładnie, wpasowaliście się w większości w styl H2 i chwała wam za to, ale co ma wasz gnoll wspólnego z gnollem? Rozumiem że oryginalnie gnolle były bliskie trollom, ale wydaje mi się, że uniwersum MM jest pod tym względem bliższe realiom D&D (vide gorgony) i różnica między gnollami zielonymi a gnollami futrzanymi może być nieco... myląca. Już ciekawszym pomysłem wydaje mi się wsadzenie na ich miejsce gnomów czy jakiegoś dzikiego plemienia rodem z Ameryki Południowej.

witchking PW
29 października 2012, 14:54
Bazyliszek niestety nie ma animacji. A pierwszy poziom to nie koniecznie gnoll. Spójrz na siedlisko bazyliszków, tam też widać jeszcze starą nazwę.

Irhak PW
29 października 2012, 15:01
Jeżeli chodzi o mnie to...
1) rogaty centaur? Czy to ulepszenie?
2) Fortress jakoś widzi mi się kiepsko zrobione (mowa o ekranie miasta) w porównaniu z np. Rampartem. Może to po prostu przez to, że to bagna? BTW. z przyjemnością ujrzałbym tam jakiś prześwitujący promień światła, oświetlający np. wejście do siedliska gorgon ;)

Shin0bi PW
29 października 2012, 15:04
Ekran miasta mnie się bardzo podoba :)

Melindar PW
29 października 2012, 15:37
Hobbit, mysle ze nazwa Gnoll moze nie pasowac do jego wygladu, lecz mysle jest inny i oryginaly od 'normalnej' wersjii Gnolla. Lecz zmiana nazwy Gnolla na Gnoma jest banalna wiec nie mowie ze nie mogl bym jej zmienic.

Witchking, kk. Jak bede mial czas to moze zmienie na jakies inne stworzenie. Lecz samemu robienie wszystkich animacje zajmie dlugo, a wiec wole zostawic tak jak jest jak na razie. Oops, nazwe musze podmienic.

Irhak, jak na razie mysle ze jest lepszy od jego dawnej wersjii ktora az szczypiala w oczy. Niektore jednostki z H2 mialy tylko podmieniony kolor, naprzyklad Druid. Zmienie kolor konia z czarnego na brazowy co pomoze rozroznic ulepszenie od podstawy.

Dark Dragon PW
29 października 2012, 16:20
Jak dla mnie gnoll stanowczo za b. przypomina goblina. Co do szamana również dodałbym mu np. kościaną maskę, obecnie wygląda bardziej jak jakiś czarodziej niż szaman. Jego szaty też nie powinny tak świecić i się mienić, ale być raczej wypłowiałe.

witchking PW
29 października 2012, 16:44
Myślę, że na tym etapie może zostać jak jest:) A w przyszłości będzie się poprawiać:) Bazyliszka podrzuciłem bo mi się podoba i chciałbym kiedyś zobaczyć jego animacje a wydaje mi się, że Ty zrobisz ją najlepiej. Rozumiem jednak, że to ogrom pracy.

Trzymam kciuki za dalszą prace:)

AmiDaDeer PW
29 października 2012, 16:52
Melindar:
Hobbit, mysle ze nazwa Gnoll moze nie pasowac do jego wygladu, lecz mysle jest inny i oryginaly od 'normalnej' wersjii Gnolla.
"Inny i oryginalny" nie zawsze znaczy to samo, co "lepszy". W tym przypadku to wygląda nie jak gnoll (który kojarzy się z D&D/HoMM3 i trudno to będzie zmienić) lecz jak coś goblinowato-trollowatego. Wielu graczom może być ciężko się przyzwyczaić do tak radykalnej zmiany.

Melindar:
Lecz zmiana nazwy Gnolla na Gnoma jest banalna wiec nie mowie ze nie mogl bym jej zmienic.
Nie chodziło mi o zmianę nazwy, lecz o zmianę całej jednostki...

Ale rozumiem, że nazwa ta zostanie zmieniona, więc pytanie: jak się nazywa ten wasz stwór?

Melindar PW
29 października 2012, 17:39
Chodzi mi oto ze wyglad tymczasowy nazwiemy jego 'Gnom' a jak wezme sie za jego wyglad i zblize jego do HoMM3 i D&D to bedzie znowu tym Gnollem...Watpie ze graczom bedzie az tak ciezko sie przyzwyczaic, Troglodyte na przyklad ma zupelnie inny wyglad od tego z H3.

witchking PW
29 października 2012, 17:57
Wiele jednostek między homm 2 i 3 różni się wyglądem i graczom raczej to nie przeszkadza. Przykłady to ogr, hydra, tytan i wiele wiele innych. Myślę, że tym nie ma się co przejmować przynajmniej teraz. Robisz świetną robotę:)

Fandor PW
29 października 2012, 18:06
Mam pytanie, czy planujecie urozmaicać mod w późniejszych wersjach o wogowe/erowe możliwości?
Jeżeli tak to możnaby niektóre z tych jednostek dać na dowódców.
Gorgony są do wywalenia i serpent też, wiem że kiedyś było kilka innych propozycji jednostek np. pająk, na 7 może on dobry nie był ale na poziom 5 pasowałby idealnie. Tak samo nie pasuje mi beholder. Poza tym myślę że ciekawiej by było wyposarzyć ten zamek w jednostki latające, ponieważ jak chcę mieć strzelające jednostki w cytadeli to ściągam gaj ;) (może ktoś podejmie się zrobienia gaju do tego modu).

witchking PW
29 października 2012, 18:15
Akurat Serpent jest świetny, złe oko też. Nie chodzi o to by teraz wszystko tasować tylko zrobić tak by było mało roboty i było ok. Zmiana jednostek na latające to znów zabawa ze skryptami a z tego co zrozumiałem autor woli tego uniknąć.

A tak przy okazji znalezione w sieci:

Fandor PW
29 października 2012, 18:32
A jak dla mnie ciekawie było by jakby przetasowali jednostki cytadeli.

AmiDaDeer PW
29 października 2012, 18:59
Melindar:
Troglodyte na przyklad ma zupelnie inny wyglad od tego z H3.
witchking:
Wiele jednostek między homm 2 i 3 różni się wyglądem i graczom raczej to nie przeszkadza.
Primo - różnice między tymi jednostkami nie są tak znaczne i często widać, co to właściwie jest. Na pewno nie mamy do czynienia z dwoma kompletnie różniącymi się od siebie konceptami i łatwo jest się przyzwyczaić do tych zmian.

Tutejszy troglodyta to nieco gadzi humanoid, troglodyta z H3 - tak samo. Hydra z H2 to wielogłowy wężowaty stwór, hydra z H3 - tak samo. Tutejszy gnoll to goblinowata istota, gnoll z H3 - pół człowiek pół hiena. Różnice są ZNACZNE.

Secondo - obecna forma gnolli pochodzi z D&D i dominuje w zdecydowanej większości gier fantasy, w których występuje (o ile nie jest jedyną - czy ktokolwiek spotkał się z gnollami niepsowatymi, niehienowatymi i w ogóle niefutrzastymi w grach?). Wprowadzając taką jednostkę i nazywając ją gnoll, dochodzimy do momentu, w którym gracz widzi co innego niż czyta. To potrafi być mylące.

Oczywiście decyzja należy do twórców, ale jako że mogę posłużyć radą - proponuję nie kopiować w tym momencie Cytadeli z H3 i miast tego wprowadzić coś zupełnie innego. Pomyślałem o tubylcach, ale może gremliny są warte rozważenia? Przy okazji proponuję również zastanowić się nad wyglądem szamanów - za bardzo mi się kojarzą z magami. Zresztą ta szata nie przypomina szaty kogoś, kto łazi po bagnach.

Melindar PW
29 października 2012, 19:00
Huh, nie mogę podmienic aż tylu jednostek tuz przed wydaniem bety. Myślę ze większość z nich dobrze pasuje, zależy co komu sie podoba. Zobacze co moge zrobic z Gnomem/Gnollem i Shamanem. Gorgon wygląda zle ale prawdopodobnie zostanie na teraz. Robienie grafik zajmuje dużo cierpliwość, czasu i entuzjazmu. W szczególności samemu, gdzie szkoła i inne rzeczy takze zajmują czas . Myślę ze sobie zdają inni z tego sprawe. Latwo powiedzieć ze cos potrzebuje zmiany, robienie nowej jednostki... ale to wszystko jest pracochłonne. Ale napewno bede poprawiał i robil to co moge.

witchking PW
29 października 2012, 19:13
Moim zdaniem to bardzo dobre podejście:) Beta może być taka a potem się poprawi. Uważam, że pierwsze wrażenie jest świetne i dopiero gdy człowiek szuka co by można poprawić by było lepiej widać właśnie to o czym tu piszemy. Powodzenia:)
strona: 1 - 2 - 3 ... 17 - 18 - 19 ... 49 - 50 - 51
temat: [ERA/dodatek] The Succession Wars

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel