Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Umiejętności
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4

fishkebab PW
12 czerwca 2012, 17:30
Wejdź do skarbca na mojej stronie i tam będzie :D.

majaczek PW
14 czerwca 2012, 23:24
Może coś przekręciłem z nazwami, ale umiejętność podwójnego ataku we flagach działa tylko na strzelców i tylko gdy strzelają. Jest druga umiejętność podwójnego ataku niedostępna we flagach ale dostępna przez system doświadczenia jednostek w WoGu i działa bez problemu na jednostki walczące wręcz, nie sprawdzałem jak działa na strzelców (prawdopodobnie wciąż działa na ataki wręcz bądź po prostu nie działa tak jak wampiry tracą wampiryzm po dodaniu ataku wszystkich wokół). W gołym SoD nie ma systemu doświadczenia jednostek więc z dodaniem umiejętności posiadanej przez wolf ridera (tak się to chyba nazywa?) innej jednostce będzie problem. Podobnie umiejętność od harpii wiedźm (atak z powrotem) jest niedostępna we flagach ale dostępna przez system doświadczenia jednostek.

Nie wiem po co unikać WoGa i modować bezpośrednio na SoD. Jak się komuś nowości wprowadzone przez WoG nie podobają można je wyłączyć. Jak ktoś się uprze można je nawet wywalić z opcji WoG (Podobnie jak zrobili twórcy MoP, z tym że łatwiej przez edycję plików zsetup??.txt niż ich grzebanie z assemblerem). Poza tym wszystkich fanów hexedycji zapraszam do ERY - można zapisać w niej zmiany do exe jako osobny plik (BIN - Binary Patch) co pozwala uruchomić jednocześnie zmiany z kilku modów (przy bezpośredniej edycji pliku exe mamy do wyboru - albo jeden albo drugi).

Poza tym jako prezent ode mnie ciekawostka - Twórcy WoG nie dobrali się do kodu odpowiadającego za wampiryzm - umiejętności ducha i krwawego smoka są osiągnięte przez chwilową zamianę numeru jednostki przed atakiem na numer (arcy)wampira i przywrócenie właściwego po ataku - a przynajmniej tak wynika z analizy przeprowadzonej przeze mnie na źródłach WoG, które udostępniono.

PS: Dekompilacja bywa równie bezużyteczna jak deasemblacja, ponieważ wszystkie nazwy zmiennych i komentarze są utracone. Nazwy funkcji CZASAMI są zachowane. Poza tym zmiany w zdekompilowanym programie powodują często że przestaje być binarnie zgodny z oryginałem - zmieniają się adresy zmiennych i kodu - co powoduje że zaczynając od dekompilacji trzeba się jej trzymać do końca bo pomaganie sobie hexeditem i podobnymi narzędziami bywa niemożliwe albo dużo trudniejsze niż działanie na wspólnym exeku. Dłubiąc w assemblerze i stałych w oryginalnym kodzie gry czasem wystarczy zmienić malusi fragment kodu a reszte pozostawić bez zmian. Jeśli ktoś nie chce zmian w kodzie robić w assemblerze - od tego są tzw. HOOKi. Biblioteka era.dll udostępnia interfejs do najczęściej stosowanych rodzajów hooków. W przypadku edycji stałych nie ma większego problemu - wystarczy znaleźć adres i posłużyć się zwykłym hexedytorem. Oczywiście znalezienie adresu bez debugera z dezasemblerem bywa kłopotliwe ale istnieją również inne metody. Z części praktycznej u mnie skończyło się na cheatowaniu gier (np. zmiana ilości złota postaci w grze rpg), ale teoretycznie znam wiele mechanizmów.

PPS: Osoby z większym doświadczeniem w hexedycji heroes3 (najlepiej WoG, SoD też może być) zapraszam do rozmowy prywatnej, będą mi pomocni w tworzeniu wtyczek (albo jednej wtyczki?) do ERY (programistą jestem niezłym ale w Reverse Engineering jestem delikatnie mówiąc średni - bardzo się przyda osoba która już trochę zna to exe - dzięki temu uzyskam adresy które będą konieczne do działania wtyczki i dowiem się o danych dotyczących danego zagadnienia których nie wziąłem pod uwagę). Mogę też udzielić niewielkiej pomocy osobom które korzystały tylko z hexedytora - głównie dotyczących sztuczek które da się zrobić mając lepsze oprogramowanie - które wraz z doświadczeniem które już mają potrafi zdziałać cuda (u mnie niestety z doświadczeniem kiepsko).

Altair PW
15 czerwca 2012, 18:36
Cytat:
Może coś przekręciłem z nazwami, ale umiejętność podwójnego ataku we flagach działa tylko na strzelców i tylko gdy strzelają. Jest druga umiejętność podwójnego ataku niedostępna we flagach ale dostępna przez system doświadczenia jednostek w WoGu i działa bez problemu na jednostki walczące wręcz, nie sprawdzałem jak działa na strzelców (prawdopodobnie wciąż działa na ataki wręcz bądź po prostu nie działa tak jak wampiry tracą wampiryzm po dodaniu ataku wszystkich wokół).

Piszesz bzdury kolego. Flaga podwójnego ataku i flaga podwójnego strzału to jedna i ta sama flaga. Wystarczy zajrzeć do dokumentacji ERM HELP:

0x00008000 = 32768 - shoot twice
This also makes a non-range unit attack twice - Crusader, Wolf-Raider

Innymi słowy jeśli damy ją pikinierowi będzie atakować dwukrotnie (Tak testowałem).

BanBreaker PW
15 czerwca 2012, 18:50
Na potwierdzenie dodam, że Antyczny Cyborg z Modern Forge używa tej flagi i z powodzeniem atakuje 2 razy wręcz =)

HaXiiT PW
16 czerwca 2012, 09:54
[quote]Poza tym jako prezent ode mnie ciekawostka - Twórcy WoG nie dobrali się do kodu odpowiadającego za wampiryzm - umiejętności ducha i krwawego smoka są osiągnięte przez chwilową zamianę numeru jednostki przed atakiem na numer (arcy)wampira i przywrócenie właściwego po ataku - a przynajmniej tak wynika z analizy przeprowadzonej przeze mnie na źródłach WoG, które udostępniono.[/quote]

Więc jak dodać/zmienić/wzmocnić wampiryzm ? Chciałbym, aby Krawawy Smok miał coraz większą szanse na wyssanie życia wraz ze wzrostem doświadczenia. Planuje też zrobić trzecie ulepszenie Wampira. Ale od ponad tygodnia szukam właśnie flagi wampiryzmu...


Altair PW
16 czerwca 2012, 09:59
Cytat:
Więc jak dodać/zmienić/wzmocnić wampiryzm ? Chciałbym, aby Krawawy Smok miał coraz większą szanse na wyssanie życia wraz ze wzrostem doświadczenia. Planuje też zrobić trzecie ulepszenie Wampira. Ale od ponad tygodnia szukam właśnie flagi wampiryzmu...

Jak to jak? Skryptami ERM oczywiście. Podobnie jak napisałem umiejętność wilkołaka taka samo mogę odtworzyć zdolność wampira.

HaXiiT PW
16 czerwca 2012, 10:06
Byłoby miło jakbyś pomógł mi to zrobić, bo w skryptach jestem zielony kompletnie...

Altair PW
16 czerwca 2012, 10:50
Ok. W takim razie napisz swoją prośbę w temacie skrypty ERM lub poproś strażnika komnaty o przeniesienie tam twoich postów.
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [H3/różne] Umiejętności

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel