Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Jarmark Cudówtemat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)
komnata: Jarmark Cudów
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 17 - 18 - 19

AmiDaDeer PW
12 lipca 2014, 12:32
Acid:
Tak, muzyka to najwyraźniej dziś każdy rodzaj zorganizowania dźwięków w czasie.
Nie tylko dziś. Wszystkie podane przeze mnie przykłady instrumentów są używane od dawien dawna i mają znaczącą wartość historyczną. Monotonia czy hałasy nie są wbrew pozorom czymś nowym w sztuce muzycznej, wręcz przeciwnie - na wschodzie czy w Australii były wykorzystywane dosyć powszechnie.

Zresztą - najpospolitsze melodie folkowe opierają się o jeden akord, często jest to kwinta bądź pojedyncza nuta/oktawa.

Acid Dragon PW
12 lipca 2014, 13:13
Zapewne masz rację.
Co nie zmienia faktu, że jestem pewien, że odnośnie tych "instrumentów" istniało sporo ludzi i 100, i 200, i 500 lat temu, którzy mówili, że to nie jest muzyka i nie mogli tego słuchać ;). Natomiast nie do pomyślenia było, aby któryś z wielkich kompozytorów tworzył niemelodyczne zestawy dźwięków i nazywał to muzyką.

Dzisiaj zaś nie miałby takich oporów, bo definicja muzyki w ostatnich latach / dekadach została tak rozszerzona, żeby objąć niemal wszystko.

Sądzę jednak, że gdybyśmy o zdanie na temat tych dźwięków, czy też zresztą Twojego utworu, zapytali Mozarta, czy Chopina, to mogliby przedstawić dość węższą definicję tego czym dla nich jest muzyka ;).

Alistair PW
12 lipca 2014, 15:13
Jak ktoś się uprze, to muzyką nazwie naprzemienne stukanie w dwa klawisze na fortepianie. Jednak pod żadnym pozorem nie można tego porównać z dowolnym utworem Chopina. Te dwa klawisze mogą być składnikiem utworu. Tak samo jest z perkusją - sama w sobie nie daje ona muzyki, prędzej rytmikę. Za to w połączeniu z innymi instrumentami może stanowić coś genialnego. To już harmonijka ustna daje muzykę. W żadnym razie jakiekolwiek buczenie nie będzie Muzyką, a zresztą naprawdę, nie będzie nawet muzyką. Tyle w temacie, bo zacznę się powtarzać. Posłucham później coś z tego co podawał wcześniej Hobbit, ale w tym celu potrzebuję przeglądarki, a zamierzam dać jej chwilę odpocząć. I sobie zresztą też.

J. M. Sower PW
20 lipca 2014, 13:01
Hmm... to chyba odpowiednie miejsce...

Tak sobie wczoraj czytałem o fabule Mocy i Magii i coś mnie natchnęło, aby pobawić się trochę z rzekomym portretem Morglina. Oto co mi się udało wykrzesać. Może nie jest to arcydzieło, ale wydaje mi się lepsze od tego iście bajkowego wizerunku z gry.

Na dokładkę, animacja ukazująca zmiany:

Morglin PW
20 lipca 2014, 13:44
Nie podoba mi się. Wolę wersję "iście bajkową" z tą piękną złotą ramą.

Dopisek:
Może spróbowałbyś coś zrobić na podstawie któregoś wizerunku Morglina z instrukcji (np. tego). Jakby udało Ci się z tego zrobić piękny kolorowy obraz, to byłbym wniebowzięty. :)

J. M. Sower PW
20 lipca 2014, 14:42
Jak najdzie mnie chęć to zrobię ;).

Tego PW
27 lipca 2014, 13:11
Zapraszam wszystkim do polubienia mojego nowego internetowego komiksu "nowe przygody w kuboświecie", który opowiada o nowych przygodach w kuboświecie kuby.


Mad Hatter PW
27 lipca 2014, 19:00
Musi być to na facebook?
Nie przepadam za tą witryną, może założysz bloga albo na Devianarcie?

Warmonger PW
27 lipca 2014, 19:07
Fbfobię można leczyć.

Co za różnica, czy komiks jest na fejsie, devianarcie, imgur czy Wordpress? Ważne, żeby strona działała.

Arszonto PW
27 lipca 2014, 19:11
Warmongerze, http://www.mixcloud.com/Warmonger/star-tales-promo-mix/ masz tego więcej? :D

Warmonger PW
27 lipca 2014, 19:24
O, komuś się spodobało ;)

Takich klimatów często nie gram. Wszystko, co dostępne, jest na profilu Mixcloud. Poza tym radzę szukać po tagach :)

Arszonto PW
31 lipca 2014, 23:48

Fandor PW
1 sierpnia 2014, 01:08
Arszonto, taki pomysł, może wymodeluj Górniczą Dolinę Khorinis, bo jak już ktoś zwrócił uwagę, bardzo podobne modele do gothica. I w sumie może pomyśl też o modach do innych gier bo z tego co wiem Gothic tez ma bardzo dużą scenę moderską.

Arszonto PW
1 sierpnia 2014, 15:55

Arszonto PW
4 sierpnia 2014, 15:04

Hayven PW
12 sierpnia 2014, 14:35
Takie tam moje małe "dzieło" :P


Andruids PW
12 sierpnia 2014, 16:20
@Panoramix Urocze : D

Wygląda jakby patrzył z wyrzutem na kogoś, kto chce mu to jabłko zabrać, a nie jakby miał nim rzucać.

AmiDaDeer PW
10 września 2014, 12:36
Temat muzyczny do Heroes 3 dla śniegu do pobrania. Takie tam z nudów.

Sirielle PW
2 października 2014, 15:14
Przejrzałam temat. Część obrazków i plików się już nie otwiera.

Z tego co pozostało największe wrażenie wywierają animacje Mitabrina i prace The Dooma. Obraz na temat anoreksji aż boli, gratuluję. Obraz na podstawie rzeźby też ciekawy, niepokojący. Podobnie animacja "Geoffrey's Kindergarten". "Winda" zaskakująca. To rysowane na kartce i papierze? Podziwiam cierpliwość :)

Smoczydło Hobbita świetne, przesympatyczne. Natomiast muzyki nie przesłuchałam, nie ten moment i nie moja ulubiona stylistyka, choć jesień jest dobra na takie klimaty. Podobnie miksy Warmongera nie dla mnie na dziś.
Ale - śnieżny temat do HoMM całkiem pasuje do gry i posłuchania.

J. M. Sower, nie kojarzę postaci, ale portret z przytłumionymi kolorami znacznie lepszy. (W ogóle nie siedzę w świecie M&M, musicie mi to wybaczyć, jestem tu jednak tylko przez HoMM3.)

Baloq, jeśli rysunek masz załadowany jedynie na FB, a nie masz go nigdzie zarchiwizowanego, to go stamtąd pobierz (pobierz, nie zapisuj jako obrazek; jest taka opcja przy załadowanych obrazkach i filmach). Co prawda FB krzaczy jakość, ale zawsze to coś.

Darkem, obejrzałam serial. Też jestem na północy, choć znacznie bardziej na południe - to było Tromso? I muszę potwierdzić - wymowa aktorów jest denerwująca, może za bardzo się staraliście by było mega wyraźnie, przez co jest nienaturalnie. Ale z drugiej strony nie ma tam native speakerów, więc można wybaczyć. Nie przeszkadzają mi filtry, ni montaż, za to napisy pojawiają się za krótko - te przy śledztwie "meksykańskim". Na YT co prawda można cofnąć i zatrzymać, ale lepiej, by to nie było konieczne. Fajnie też, że daliście napisy dialogowe, przydaje się to nie tylko w momentach gdy nie słychać aktorów (i w nawiązaniach do WC, o którego serialach nie mam pojęcia). Aczkolwiek nie wszystkie odcinki je mają. Natomiast co mi się nie podoba - kompletny brak klimatu Norwegii, poza reniferami i widokami. Szkoda, ze mając taka okazję - będąc tam - nie zawarliście w serialu więcej smaczków. Gdyby nie umiejscowienie, to mogłoby się dobywać w jakimś amerykańskim collegu. I rozumiem, ze to parodia, ale mimo wszystko za dziecinne toto jak na studentów. Za to ostatnia rozmowa głównych bohaterek była ciekawa.

Pomyślałam, że też coś wrzucę. Nie mam nic do świata M&M, jednak gdyby pominąć opis to moje smoczydło pewnie da radę gdzieś przypasować:
http://sirielle.deviantart.com/art/Balerion-453387514

AmiDaDeer PW
16 października 2014, 20:04
Spojrzenie KATa w wersji na fortepian i smyczki.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 17 - 18 - 19
temat: Galeria na Krużganku (uważaj, co wrzucasz, mocium panku)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel