Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [Archiwum] 'Zerowa' sesja RPG - ogóły i szczegóły
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Acid Dragon PW
25 czerwca 2005, 10:42
>>>Czemu nie? O to chodzi w RPG, żeby robic co tylko dana postać może.

A ja myślałem, że jednak o coś innego - o ROZWÓJ postaci, o poznawanie kolejnych miejsc i przeżywanie kolejnych przygód. Natomiast konkurs picia miodu, czy nawet gra w Arcomage jakoś do elementów RPG średnio mi pasują. Moim zdaniem właśnie karczma stwarza raczej bliskie zeru możliwości rozwoju postaci i faktycznej gry RPG... no chyba, że ktoś odkyje jakieś podziemne przejście czy spotka kogoś, kto w jakimś stopniu zmieni poczynania drużyny. Tak jak ja to widzę (choć może się mylę?) - powinno to wszystko mieć jakieś elementy GRY, rozgrywki RPG, przygód, a nie tylko opowieści o tym, co dzieje się w karczmie. Gdzie tu gra? Co tu się właściwie dzieje? Do czego to zmierza?

Ale OK - z narzekaniem poczekam jeszcze 10 ziemskich dni ;) - po tym czasie urządzimy małą debatę oceniającą dwa tygodnie próbnej sesji.

Alamar PW
25 czerwca 2005, 10:45
>>> Moim zdaniem właśnie karczma stwarza raczej bliskie zeru możliwości rozwoju postaci i faktycznej gry RPG

TO właśnie KARCZMA stwarza najwięcej możliwości. Tu mozna dostać różne zadania, posłuchac plotek, zdobyc pieniądze (kradzież, konkursy), czy się zabawić (chyba pamiętasz te wszystkie walki w filmach: w saloonach lub barach?).

Kathrin PW
25 czerwca 2005, 12:06
Acid ostatnio grałam "w naturze" co drugi dzień po kilka godzin i akcja nie drgnęła (przez niemal miesiąc w realu) niemal wcale - to zależy głównie od MG.
Nikt nie miał o to pretensji:) Więc spoko.

Dru PW
25 czerwca 2005, 16:54
Ja też nie mam zadnych pretensji co do gry, mi się podoba akcja jak i tempo i bym nawet nic nie zmieniał do tej pory ;)

NajwyraŹniej Acid nie lubi pogaduszek i woli gdy sesja kończy się jak najszybciej :P
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: [Archiwum] 'Zerowa' sesja RPG - ogóły i szczegóły

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel