Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd ten cytat?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13

Irhak PW
6 listopada 2012, 22:56
Nope, to nie jest gra. Twórca tego tekstu twierdził, ze go raczej bardziej znalazł niż napisał ;)

Alamar PW
6 listopada 2012, 23:06
Sądząc po "syn syna; córka córki" to coś z Śródziemia, a opis pasuje na kronikę dziejów tego świata czyli Silmarillion... czy jak się to bajdurzenie brzmi.

Irhak PW
6 listopada 2012, 23:12
Wiedziałem, ze za łatwe :P

Alamar PW
6 listopada 2012, 23:14
Trzeba było wykropkować imiona, ale i bez tego dało się zgadnąć, skąd cytat pochodził - sam styl pisania jest zbyt charakterystyczny.


Skąd ten cytat i kto zazwyczaj go wypowiadał?

"Na plasterki!"

AmiDaDeer PW
7 listopada 2012, 13:58
Kapral Zbójcerzy z Kajka i Kokosza.
Oferma oraz inni Zbójcerze też używali tego sformułowania, ale powtarzając za Kapralem.

Alamar PW
7 listopada 2012, 20:28
Tak

AmiDaDeer PW
7 listopada 2012, 21:46
Mam nadzieję, że to też jest cytat. Jeśli jest inaczej - zmienię.

AGNEN

Słowo to pojawia się w dwóch książkach tej samej serii, w obu stanowiąc zakończenie. Proszę o tytuł chociaż jednej z nich.

EDIT: Poprawne odpowiedzi to Czarnoksiężnik z Archipelagu oraz Najdalszy brzeg Ursuli K. Le Guin.

Irhak PW
12 listopada 2012, 15:37
Już prawie tydzień mija. Tak więc pora na mnie ;)
Uprzedzam! Pisane ze słuchu ;) Z jakiego to serialu? Proszę o podanie tytułu odcinka także ;)

Shakkaka shigo

Arszonto PW
2 marca 2013, 16:53
Cytat z pewnej autobiografii:
"Odpadło jeszcze ośmiu, ale ja bałem się przede wszystkim o to, czy będę w stanie tak straszliwie się forsować. No bo przecież to wciąż były tylko testy przedselekcyjne. A już mi dały mocno w kość. Więc jak, u licha, może wyglądać właściwa selekcja do SAS?"

Przepisane z książki. Mam nadzieję, że nie ma tego w Google. Proszę o podanie tytułu książki.

Alistair PW
2 marca 2013, 17:31
Stawiam na książkę "Kurz, pot i łzy", której autorem jest Edward Michael Grylls, znany jako Bear Grylls. Jest znany z programu Sztuka przetrwania.

Arszonto PW
2 marca 2013, 17:33
Dobrze, twoja kolej :)

Alistair PW
2 marca 2013, 19:34
Cytat:
Wiedźmin popatrzył na karczmarza, który, z mgłą w głowie, podniósł się i wrócił do swoich obowiązków. Śmiertelnik niczego nie będzie pamiętać. Nikt nie będzie pamiętać jego wizyty. Mógł nawet zostać dłużej, żeby napić się piwa, czego nie robił od lat.
"Dziesięć lat - pomyślał Cień, wbijając oczy w kubek. - Minęło tylko dziesięć lat. Pomyślałbym, że więcej".
Przez głowę przemknęły mu wspomnienia nie kończącej się szamotaniny w nicości, która była jego więzieniem - więzieniem będącym częścią jego wroga, a zarazem przyjaciela. Myślał, że już nigdy nie postawi nogi na ziemi.
"Dziesięć lat. - Pociągnął następny łyk piwa i nie mógł powstrzymać uśmiechu. - Niewysoka cena, prawdę mówiąc, za to, co zyskałem. Śmiesznie niska cena".
Cień podniósł rękę do głowy, gdy przeszył ją ostry ból. Był krótkotrwały jak inne, których doświadczał od czasu powrotu i zapomniał o nim natychmiast, gdy przeminął. Pociągnął następny łyk. Nic nie zepsuje mu chwili triumfu, zwłaszcza nie przelotny, nic nie znaczący ból.

Proszę o podanie autora i tytułu książki.

Dark Dragon PW
2 marca 2013, 22:23
Czy to nie Wiedźmin: Miecz Przeznaczenia Andrzeja Sapkowskiego?

Alistair PW
2 marca 2013, 22:27
Nie, to nie to.

EDIT:

No dobra. Minęło już południe, może komuś przydadzą się wskazówki:

1. Książka należy do serii o smokach, choć nie tylko (co pewnie nikogo nie zaskakuje).
2. Autor napisał dużo książek, z których tylko część wydano w Polsce. W tym parę dotyczących świata ze znanych gier.

Dark Dragon PW
5 maja 2013, 20:05
Cytat:
Musi być dosyć światła, żeby przy nim widzieć ciemność.

Shael PW
5 maja 2013, 21:25
"Ruchome obrazki" sir Pratcheta.

Dark Dragon PW
5 maja 2013, 21:34
Indeed.

Shael PW
6 maja 2013, 14:26
„-Jak tam interes z biustonoszami, Sammy? Kroczycie przez kryzys z wypiętą piersią?
- Nadal jesteśmy piersi na rynku – powiedziała Samantha.”

Autorka i tytuł :)

Lord Pawello PW
6 maja 2013, 21:40
Trafny wybór - Rowling?

Shael PW
7 maja 2013, 08:23
Da!
Swoją drogą niezłe czytadło, ale trochę za dużo bohaterów od początku książki. Można się pogubić.
strona: 1 - 2 - 3 ... 8 - 9 - 10 - 11 - 12 - 13
temat: Skąd ten cytat?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel