Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd ten cytat?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 11 - 12 - 13

TopFunny525 PW
15 października 2012, 09:57
@Alamar

Właśnie miałem zakończyć zagadkę i udzielić prawidłowej odpowiedzi, ale tak, masz rację. To Shojo S, zespół, którego piosenkę wykorzystano na 10 opening Bleacha. Twoja kolej różowłosy :).

Alamar PW
15 października 2012, 16:19
Coś z anime (6MB)

Podać nazwę utworu oraz z którego sezonu pochodzi.
Rabican ma zakaz brania udziału w tej rundzie.

Alamar PW
3 listopada 2012, 23:29
Coś łatwego:

1, 2 - ... prawie cię ma,
3, 4 - zamknij drzwi na spusty cztery,
5, 6 - krucyfiks wznieś,
7, 8 - brak snu będziesz znosić,
9, 10 - no właśnie, już nigdy więcej nie zaśniesz.

Rabican PW
4 listopada 2012, 00:30
A Nightmare on Elm Street?

Alamar PW
4 listopada 2012, 10:20
Correct

Rabican PW
4 listopada 2012, 15:32
Tłumaczenie niestety z angielskiego, więc może być niedokładne; oryginał jest po japońsku. Proszę o podanie tytułu anime, z którego zaczerpnąłem poniższy cytat.

Robię, co mogę. Naprawdę. Proszę, bądźcie dla mnie dobrzy. Tak dużo walczyłem. Walczę najlepiej, jak potrafię. Troszczcie się o mnie, proszę. Bądźcie dla mnie dobrzy!

Rabican PW
5 listopada 2012, 14:20
Cytat pomocniczy, z tego samego źródła.

- Myślisz po japońsku, prawda? Jeśli musisz myśleć, rób to po niemiecku!
- Cóż, spróbuję... Strudel... Bratwurst...

Irhak PW
5 listopada 2012, 14:45
Nie wiem czemu, ale po tym nawiązaniu do Niemiec wspomniało mi się Fullmetal Alchemist o.O

Mosqua PW
5 listopada 2012, 15:43
Nie Irhaku - to jest Neon Genesis Evangelion.

Rabican PW
5 listopada 2012, 16:29
Mosqua ma rację :)

Mosqua PW
5 listopada 2012, 16:59
Coś z polskiej literatury

"Nie sprzeciwiaj się Radzie, miłościwy panie, i okaż przychylność postanowieniu. Sprzeciw i objawienie swej carskiej woli lepiej okazać przy poważnej sprawie."

Antares PW
6 listopada 2012, 20:48
To mój pierwszy w tym temacie post, ale mimo to zdecydowałem się przyłączyć do zabawy... Czy odpowiedzią jest: "Jeźdźcy Apokalipsy" Kazimierza Korkozowicza?

Mosqua PW
6 listopada 2012, 20:51
Podejrzewałam, że możesz wiedzieć - tak, to jest dobrze.

Antares PW
6 listopada 2012, 22:24
Może teraz ja coś zarzucę. To cytat z książki. Krótki bo inaczej łamie punkt 2 regulaminu. Podpowiedz: Jest ekranizacja tej książki Fantazy, kinowa wersja i serial TV 12 odcinków.
„Wiedziałem, że plotki o tobie są przesadzone."

Irhak PW
6 listopada 2012, 22:32
Wiesz... po tej podpowiedzi o ekranizacji w formie filmu i serialu to od razu nasunąłeś gdzei szukać :P Resztę dało się załatwić :P

A.Sapkowski "Miecz Przeznaczenia"

Antares PW
6 listopada 2012, 22:36
Zgadza się. :-) Kurcze za dużo powiedziałem. :-)

Irhak PW
6 listopada 2012, 22:43
Coś banalnie prostego ;)

"Niech powstanie dwanaście aniołów, panujących nad chaosem i otchłanią. I oto objawił się z obłoku anioł, a jego oblicze zionie [ogniem], jego podobizna zanieczyszczona jest krwią. Ma imię Nebro, co oznacza Odstępca. Inni nazywają go Jaldabaoth. I wyszedł jeszcze jeden anioł z obłoku, Saklas. Nebro stworzył sześciu aniołów, także Saklas, dla posługi. I w ten sposób powstało dwunastu aniołów w niebiosach. I wziął każdy (z nich) część niebios."

Irhak PW
6 listopada 2012, 22:44
Coś banalnie prostego ;)

EDIT - szukam innego ;) (można było go wygooglować :)

@down - tia... to było to, ale punkt 2 regulaminu wymusił zmianę cytatu ;)

Irhak PW
6 listopada 2012, 22:48
Dobra... to jest moje własne tłumaczenie, więc wiecie... nie znajdziecie go w necie ;)

Cytat:
Aredhel Ar-Feiniel, Biała Pani Noldoru, córka Fingolfina, zamieszkiwała w Nevraście z Tugonem, bratem swoim i wyruszyła wraz z nim do Ukrytego Królestwa.

RabicanRabicanJedna uwaga: brat Aredhel, władca Ukrytego Królestwa Gondolinu, Wysoki Król Noldorów, twórca i pierwszy pan Glamdringa miał na imię Turgon, nie Tugon :P

Antares PW
6 listopada 2012, 22:53
Szczelam... Neverwinter Nights 2?
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 11 - 12 - 13
temat: Skąd ten cytat?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel