Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd ten cytat?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 11 - 12 - 13

Alamar PW
7 września 2010, 14:52
@Kreator Irhak
Cytat:
standardowo: autor i tytuł.
:P

Irhak PW
7 września 2010, 19:10
Z Lema to pewnie nic, bo nie lubuje się on w magii...
Gombrowicz - same komedyjki czytałem, więc nie mogę podać konkretnego tytułu ;P
Sapkowski - wszystko, co jego czytałem, to "Narrenturm", "Boży Bojownicy" i "Lux Perpetua" ;P

Ginden PW
7 września 2010, 19:44
Lem niet, Gombrowicz niet ('78, a '69?), Sapkowski niet.
Podejrzewam kogoś z "Klubu Tfurców".

Irhak PW
7 września 2010, 20:30
Jęśli to nie Cien años de soledad (pl. "Sto lat samotności") Gabriela Garcii Márqueza, to ja się poddaję ;P (a już na 95% jestem pewien, że nie...)

MCaleb PW
8 września 2010, 01:03
Pisałem, że to polska fantastyka. :P

Książkę napisał Waldemar Łysiak, a tytuł to Flet z Mandragory.

Jako, że nie przewidywałem żadnego innego cytatu, a "kto pierwszy ten lepszy" mogło by być niezbyt dobrym rozwiązaniem, swój cytat podaje ten, kto odgadnie jakiej istocie chciałem go przedstawić.

Irhak PW
8 września 2010, 13:35
W rachubę wchodzą: Acid, f!eld, Altair, inni Strażnicy i połowa świata ;P

vinius PW
8 września 2010, 14:08
Pytanie pomocnicze - czy ten ktoś udzielał się w tym temacie?

MCaleb PW
8 września 2010, 21:49
Vinius zadaje pytanie.

Kreator może iść się utopić.

Irhak PW
8 września 2010, 22:22
Sam się utop... stwierdziłem fakt ;P

vinius PW
9 września 2010, 14:05
Eee... trafiłem? Nawet nie podałem odpowiedzi :D. Ale to dobrze. Teraz leci. Jak nikt nie zgadnie, chociaż uważam zagadkę za prostą, jutro duże ułatwienie.
Cytat:
W Rawnsburgu żył pewien młodzian, w którym pewna kobieta bardzo się kochała. On jej nie chciał i dlatego stracił swój członek. Zrozpaczony poszedł kupić sobie wina. W piwnicy usiadł na chwilę i zaczął rozmyślać o swym strasznym losie. Zauważyła go pewna kobieta. (...) Nieznajoma poradziła mu, by prośbą, a nawet, groźbą, wyegzekwował przywrócenie zdrowia. Mężczyzna zaczaił się na byłą kochankę - czarownicę. Kiedy podeszła poprosił, by zdjęła z niego zaklęcie. Czarownica wypierała się, że to wcale nie ona sprawiła. Wtedy młodzieniec zarzucił jej na szyję ręcznik i zaczął ją dusić. Wiedźma przestraszyła się śmierci i powiedziała:
- Puść mnie wolno, a sprawię, że wyzdrowiejesz.
On przystał na jej prośbę. Czarownica dotknęła jego krocza i odeszła. Mężczyzna poczuł, że mu przyrodzenie wraca.

vinius PW
10 września 2010, 23:17
Podpowiedź: książka była niezwykle popularna i miała dwóch autorów. Jak do jutra do 21:00 nikt nie odpowie, obowiązuje zasada pierwszeństwa w zadawaniu pytań.

AmiDaDeer PW
13 września 2010, 18:33
Wiem, przykład niekoniecznie bardzo wysokich lotów, ale cóż...

Cytat:
Współczesny człowiek przeszedł długą drogę, rozczarowały go nonsensowne dogmaty minionych religii. Żyjemy obecnie w oświeconych czasach. Psychiatria dokonała ogromnych postępów w uświadomieniu człowiekowi jego prawdziwej osobowości. Żyjemy w erze intelektualnej samowiedzy, jakiej nigdy nie widział świat.

Wszystko to bardzo dobrze wygląda, ALE ów nowy stan świadomości posiada jeden słaby punkt. Inną rzeczą jest rozumowe zaakceptowanie czegoś, odmienną zaś jego emocjonalne zaakceptowania. Istnieje pewna potrzeba, której psychiatria nie potrafi wyjaśnić - wrodzona ludzka potrzeba przemawiania do uczuć poprzez dogmaty. Człowiek potrzebuje ceremonii, rytuału, fantazji i magii. Psychiatria, pomijając wszystko dobre, co zdołała uczynić, pozbawiła człowieka czaru i fantazji, których dostarczały religie przeszłości.

Możliwe, że tłumaczenie niekoniecznie "oficjalne". :P

Ginden PW
3 października 2010, 11:29
Nie było odpowiedzi, więc coś prostego, mojego ulubionego pisarza.
Cytat:
Teraz, powiedział dziennikarzowi, lecz dziennikarz oczywiście nie zrozumiał i nikt na świecie nie zrozumiał. (...) rozłożył ramiona. Bomba eksplodowała. Zalało go najjaśniejsze ze świateł i najczystszy z ogni, i wypalił się w kamieniu czarny cień jak krzyż, czarny cień, który możecie pójść i zobaczyć, dotknąć własną dłonią, wyżegany na wieczność w chwili jego śmierci, cień (...).

dambibi PW
3 października 2010, 18:37
Po czasie, ale tamto to Biblia Szatana?

AmiDaDeer PW
3 października 2010, 18:53
Tak, ale się nie liczy. :P

vinius PW
3 października 2010, 19:55
Dambibi - zgadnij więc i moje ;).

Ginden PW
16 października 2010, 23:12
Nie ma odpowiedzi na tamten cytat (jest o cytat z Xavrasa Wyżryna, książki Jacka Dukaja), więc coś prostego, z książki, którą każdy powinien znać.
Cytat:
Staram się dostrzec oznaki szaleństwa. Szaleńcom łatwo jest na tym świecie. Ale nie dostrzegam takich objawów w przystojnej, męskiej twarzy, nieskażonej piętnem obłędu. Po prostu człowiek nie chce iść do pieca i stara się w jakiś sposób dać temu wyraz. A jakże wyrazić to, jak nie krzykiem? No więc krzyczy. Na szczęście ów wrzask nie został uwieczniony. O, już lakierowane buty znalazły się w ogniu.

Vatras PW
18 października 2010, 16:19
Wiktor Suworow "Akwarium"

Dark Dragon PW
9 lipca 2012, 22:29
Cytat:
"How many will you kill, to protect the ones you love? a thousand?
a hundred thousand?
I have killed billions for one, and i ended her life... And i still pay the price."
"If you could make a wish, would you wish you? never met her?"
"...No. She is worth hell."

TopFunny525 PW
10 lipca 2012, 12:20
hmmmm... skądś mi się kojarzyło i chyba wiem już z kąd. By Vlad98 czy tam 89?:) Czy Million is Static? W każdym bądź razie to chyba coś koło tego.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 11 - 12 - 13
temat: Skąd ten cytat?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel