Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Skąd ten cytat?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13

Hildegust PW
10 kwietnia 2014, 21:25
24h x2 już minęły. Prosiłem o inny cytat, ale nie zastałem go, zatem ja zapodaję coś od siebie:

,,Jakie cnoty kultywować wypada:
Bądż cierpliwy, miej wielkie serce i zchowaj wstrzemięźliwość.
Swoje obowiązki wypełniaj dzielnie i wytrwale
Cóż więcej? Gorliwie podążaj drogą nauki,
chociaż życie jest ulotne niczym rosa na źdżble
przydrożnej trawy..."

Autor i tytuł

Irhak PW
10 kwietnia 2014, 22:20
Cytat:
Prosiłem o inny cytat, ale nie zastałem go
Tak jakby wszyscy siedzieli non-stop na forum i czekali aż napiszesz (od południa nie czytałem forum).

A co do mojego cytatu to to była Diana Wynne Jones seria "Światy Chrestomanciego". "Magiczna mieszanka" rozdział/opowiadanie "Mędrzec z Tiare" :P

Hildegust PW
10 kwietnia 2014, 23:52
I tak 24h minęły dwukrotnie. a w regulaminie gry, pkt4 jest napisne jeżeli w ciągu 24h nikt nie zada, cytat przepada, chyba że osoba udzieli podpowiedzi ;) Swoją drogą o rozdziałach mowy tam nie ma X)


Wiem... sam też nie jestem bez winy... przy pierwszej zagadki podałem coś zbyt łatwego, łamiącego pkt 2, lecz miało to służyć zbadaniu, czy w t grę jeszcze ktokolwiek będzie chciał grać ;)


@edit

Wskazówka: Książka ukazała się w Polsce pod wydawnictwem diamond books.


Cytat nr2:
,,Ostrożnie zgłębiajcie pisma, albo zmienicie się w bezwartościowego mola ksiązkowego czy przemądrzalca"


@edit2

hmmm... 24h już minęły, czas na coś innego, prostszego:


,,Cóż tam, panie, w polityce?
Chińczyki trzymają się mocno?"

Kammer PW
13 kwietnia 2014, 15:35
Wesele. Akurat powtarzałem do matury. :P

Oddaję prawo zadania cytatu. Nie ważne. Mam
Cytat:
[...] to ludzie mijają, a humaniści przede wszystkim, ponieważ nie byli dość ostrożni.
Podać tytuł, autora i czyje to słowa (myśli).

Hildegust PW
13 kwietnia 2014, 22:15
Dziwne, bo wydawało mi się że pisałem w posta, ale że nie widzę swej odpowiedzi, a na skrzynce żadnego listu od moda, czy kogoś takiego, wezmę to z swoje roztargnienie. A odpowiedzią jest:

Narrator, dżuma Fredry

Acid DragonAcid DragonW istocie, Twój post został usunięty. Nie wiem przez kogo.

Kammer PW
13 kwietnia 2014, 23:04
O.o

Mój post też "zniknął", więc powtórzę: zły autor.

Hildegust PW
13 kwietnia 2014, 23:26
No tak... Fredro napisał zemstę, Dżumę napisał Camus! Całe szczęście że tego mój profesor od ADL nie słyszał :)

Teraz jestem 100 procentowo pewien autora, więc zapodaję nowy cytat:

,,Trzeba uczynić świat bezpieczny dla demokracji"

Kammer PW
13 kwietnia 2014, 23:40
Scal posty, bo znów polecą.

Hildegust PW
15 kwietnia 2014, 23:46
Bez tytułu, sam autor ;)

Podpowiedź: Z przemówienia w Kongresie USA 2 IV 1917 roku, oznajmiającego przystąpienie USA do I wojny światowej (o większą podpowiedź chyba ciężko)


@edit

Jak widzę, było za proste by można było na to wpaść. CZas na cos trudniejszego:

,,Cóż, człowiek pisze tak, jak może,
Obywatelu redaktorze"


Kto to napisał i skąd wzięty jest ten cytat?

TopFunny525 PW
4 maja 2014, 21:30
Cóż postaram się o lekką nekromancję tematu, możliwe, że ktoś zgadnie. Cytat, który podam pochodzi z bardzo znanej gry i jest prosty do odgadnięcia :)"

" Strażniczko Powiedz mi, skąd pochodzą ci wszyscy uchodźcy? "

" Nie należę do Gwardii. Nazywam się Asheara, jestem komendantką żelaznych wilków. Uratowaliśmy tych ludzi przed Sabatem Mahdy, który w tym momencie opanował pustynię. "

" Śledzę Mahdę aż z [...], z tego co wiem ukrywa się w Alkarnus "

" Droga do miasta jest zablokowana, ale możesz się tam dostać również poprzez posterunek Kasima. "

[...] Nazwa miasta jest ocenzurowana, gdybym ją podał zagadka byłaby za prosta :). Jeżeli nikt nie poda nazwy do jutra rana, to dam pierwszą podpowiedź (o ile będzie potrzebna :P).

Pozdrawiam

Kammer PW
4 maja 2014, 21:50
Diablo III.

Morglin PW
4 maja 2014, 21:50
Diablo 3, dokładniej akt II.

Dopisek: Ech, ubiegł mnie :(. W każdym razie, powodzenia na maturze :P

Kammer PW
4 maja 2014, 22:06
Faktycznie ubiegłem. O sekundy, jak mnie Rabi na quizie wiedzy o Grocie kiedyś na czacie. :P

A powodzenie się przyda. Jutro najgorsze. D:

Oddaję moje prawo Morglinowi.

TopFunny525 PW
4 maja 2014, 22:29
Si, mówi to Asheara rozpoczynając naszą pierwszą misję w Kaldeum. Innymi słowy gratuluję. Jak widzę zajęło to cholernie długo czasu :P. Morglin twoja kolej

Morglin PW
4 maja 2014, 22:34

Do podania autor i o kim jest cytat.

TopFunny525 PW
4 maja 2014, 22:41
Czyżby chodziło o Polskę Napoleońską aka Pamiętnik Łukasińskiego? Pamiętam, że gdy uczyłem się do egzaminów z czasów napoleona (swoją drogą najtrudniejszy imo okres do nauczenia) to zajrzałem, mam E-Booka gdzieś na dysku.


Morglin PW
4 maja 2014, 23:02
Blisko, ale "do podania jest autor i o kim jest cytat." :P

TopFunny525 PW
4 maja 2014, 23:05
W cytacie chodzi o Napoleona.

A Autorem jest Walerian Łukasiński

Tytuł : Pamiętnik

Teraz gra? xD

Morglin PW
4 maja 2014, 23:07
Teraz gra.

TopFunny525 PW
6 maja 2014, 09:03
Dobra kolejny cytat, miejmy nadzieję, że nie za prosty :P. Tytuł, kiedy się to dzieje oraz autor/twórcy.


" Dziennik Bohaterki :

Na Wszystkich Bogów! Co się tutaj dzieje! Te Demony wzięły postać dzieci aby mnie tu zwabić! Zniszczyłam je. "

Tekst jest przetłumaczony. Jeżeli będzie za trudno to jutro rano dam oryginał. Podpowiedź jest to gra.

@edit:
Dobra, daję pierwszą podpowiedź, mam nadzieję, że ona wystarczy, i tak czy siak jest to duże ułatwienie :P :



EDIT : Jeżeli nikt nie odgadnie do godziny 17:00 to podam drugą podpowiedź


@edit

Najmocniej przepraszam, że nie wywiązałem się i nie dałem podpowiedzi o godz 17:00. Niestety zajęcia kończyłem o niekorzystnej porze i jakoś tak wyszło. W każdym razie, teraz dam ostatnią popowiedź. :



Jeśli nikt nie zgadnie do godziny 14:00 to podam odpowiedź.

EDIT:

Sorry Mit :), my bad. Chciałem, aby wiadomość dotarła, niestety czasami ten temat znika :). Jednak dziękuje za wyrozumiałość. Tak czy inaczej, odpowiedzią na tę zagadkę jest : Sacred 2 Fallen Angel. Misja : Children And Deamons III. W której demony pod przebraniem dzieci, starały się oszukać serafię. Myślałem, że wszystkie te podpowiedzi odpowiednio nakierują. :) Pozdrawiam


MitabrinMitabrinPosty scalone... już drugi raz w ciągu dwóch dni. Ostrzegam - następnym razem będę je po prostu kasował. W przyszłości proponuje zawartość starego posta przenieść do nowego i starszy skasować (z racji na wypowiedź moda ten post akurat można uznać za wyjątek).
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 - 13
temat: Skąd ten cytat?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel