Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Portal Przeszłości (Heroes VI)temat: Informacje o frakcjach
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)
strona: 1 - 2

Haregar PW
25 sierpnia 2010, 12:56
O! Nareszcie ten dział powstał!

Przy okazji Alamarze, widzę, że bardzo dobrze znasz historię Ashanu. :) Korzystasz tylko z timeline, czy jeszcze z jakiś opowiadań?

Aayren PW
17 września 2010, 15:42
Nie wiem czy rzuciło wam się to w oczy, ale z tego co widzę...
http://h6.acidcave.net/news/10091603.jpg
...nekromanci mają 5 "małych jednostek". Zaś u rycerzy choćby takie gryfy są duże - 4kratkowe. Może nie jest to tak ciekawe jak rozmowy o historii Ashan, ale mam nadzieję że pozostanie zachowana równowaga 3/4 bądź 2/5 w ilości jednostek dużych do małych w poszczególnych nacjach.

Wracając do tematu - wciąż stawiam na magów ze srebrnych miast. I jeśli nie nowa frakcja Nag, to jako drugie mogą być w sumie elfy... Chociaż dodatek zawierający elfy i mroczne elfy też by mi się spodobał.

Kaazam PW
21 września 2010, 14:25
Widzę tutaj sporą ilość osób, która grała w HV. Mnie osobiście ta gra nudziła. Także dodatków nie tykałem a w podstawce nie dotarłem nawet do 1/4 (podobno granie trupami jest całkiem niezłe, ale słowa te pały od osoby nieczującej klimatu MM). Jeśli chodzi o 6 to liczę chociaż na dobrą zabawę jakiej nie miałem przy HV. Może nawet skuszę się wydać pieniądze jeśli będzie warto. Ostatnio mam dość sporą manię posiadania oryginalnych tytułów, które na to zasługują (Rabbi lamo czy ty musisz człowieka zarażać takimi rzeczami?).

A więc. Mogą być 3 rasy/miast dla mnie. Ważne aby się dobrze grało. Jednak czuję się trochę zniesmaczony słysząc o 4 surowcach, a szczególnie o Dragonblood Crystals. Jakby matka natura nie dała im niczego innego.

W każdym razie nie pokładam w tym projekcie wielkich nadziei, jednak życzę im sukcesu.

Dark Dragon PW
3 listopada 2010, 23:39
Ja jeszcze dodam, że nowe jednostki wyglądają naprawdę b. ładnie i ciekawie.

f!eldf!eldA ja dodam, że nie znoszę spamu nie na temat. Ale fakt - Dark, zmień tego ava, bo Ci go usunę. Do jutra do 22:00.

YamiYugi PW
30 grudnia 2010, 17:24
Ludzie, którzy pragną miasta czarodziei i oczekują nag jest jeszcze nadzieja:
Mądre gady Nagi wybierają SHALASSĘ – Smoczycę Wody
(cytat z forum kwasowej groty o historii (k)Ashan)

Mądrość = Magia
Magia = Czarodzieje

Takie są moje spekulacje :)

Alamar PW
30 grudnia 2010, 18:24
W oryginale było "wise", czyli mądrość (starcza, pustelnika, mistrza Yodyny)... magowie mają raczej mądrość określaną jako "wisdom" albo "lore".

YamiYugi PW
31 grudnia 2010, 15:10
Rozmyślałem jeszcze nad "dodatkiem" Rise of the Elves, co do frakcji to prawdopodobnie będą 2-3 frakcje wprowadzone w dodatku (też mi się to nie podoba ;]) Elfy (albo/oraz) Mroczne Elfy + Krasnale.

Bunt Elfów jak sama nazwa mówi pewnie będzie opowiadać o kłótni między Elfami, z czego powstaną Ciemniaki (mogą jeszcze zwykłe Elfy, ale czy pozbierałyby się?).
W podziemiach (jedna frakcja miała je mieć jako teren ojczysty) będą toczyć bój z krasnoludami o miejsce do zamieszkania.

W podstawce jeśli nie nagi to faceless (niedobitki) lub tajemniczy zakon Smoczych Rycerzy.

Anduran PW
1 stycznia 2011, 13:41
YamiYugi, nie wiem czemu spodziewasz się zobaczyć faceless jako nową frakcję. W Jaskini też ktoś wyrażał takie nadzieje. Znacznie bardziej pasują one do dodatku o powstaniu Mrocznych..., jako jednostki 7-poziomu. Pasowałoby to też do fabuły, zwłaszcza że smoków ma nie być. A teraz pewnie pokażą Nagi jako nową frakcję.

A.


YamiYugi PW
1 stycznia 2011, 20:19
Spodziewam się dlatego, że anioły prowadziły wtedy wojnę z tą rasą, w której zginął archanioł Michał (ten od tej figurki ;)

Król Cieni PW
1 lutego 2011, 11:36
Mnie osobiście rozczarowały orki jako czwarta rasa, moim zdaniem nie są zbyt istotni. O wiele bardziej w kanonie byłyby Elfy i Czarodzieje, na co liczyłem przed informacją o czwartej rasie, ale cóż... Co do piątej rasy stawiam na Czarodziejów albo coś w rodzaju zamku elfów z III, czyli elfy jako jedna jednostka+krasnale+centaury+other stuff, choć to mało prawdopodobne. Widziałem, że po sieci krążą obrazki mające być jakoby wyciekiem artworków Nag jako piątej frakcji, ale wątpię w nie jako piątą frakcję w podstawce. Może ewentualnie w dodatku.
P.S. Kim są Faceless? Mimo licznych (tak sądzę) doświadczeń z grami spod znaku M&M jeszcze się z nimi nie spotkałem. czy ktoś mógłby zamieścić info albo link?
P.S.2 O co dokładnie chodzi z tą figurką? Niezbyt rozumiem całą historię.

Alamar PW
1 lutego 2011, 11:58
Cytat:
Kim są Faceless? Mimo licznych (tak sądzę) doświadczeń z grami spod znaku M&M jeszcze się z nimi nie spotkałem. czy ktoś mógłby zamieścić info albo link?
Zajrzyj tutaj.

Cytat:
O co dokładnie chodzi z tą figurką? Niezbyt rozumiem całą historię.
A dokładnie czego nie rozumiesz?

vinius PW
1 lutego 2011, 12:18
Cytat:
P.S.2 O co dokładnie chodzi z tą figurką? Niezbyt rozumiem całą historię.
Figurka Michała w zapowiedziach miała być dodawana do zestawu kolekcjonerskiego, który będzie można pewnie zamawiać w przedsprzedaży, jak przy H5. Ale nie ma co się cieszyć, pewnie w Polsce zamiast tego rzucą jakiś totalny badziew, jak ostatnio (w edycjach zagranicznych chyba były dukaty?).

Haregar PW
17 lutego 2011, 20:57
... obecnie jednak Michałek jest na pierwszym planie wycieku potwierdzającego miasto nag w szótym HoMM ... :)
strona: 1 - 2
temat: Informacje o frakcjach

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel