Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 64 - 65 - 66 ... 81 - 82 - 83

Altair PW
23 listopada 2010, 00:35
Wystarczy poszukać choćby w ERM Helpie:

!#MA:X138/?v1;
!#VRv1:-4;
!#MA:X138/v1;

zbigniew PW
23 listopada 2010, 14:11
To ja po prostu Ciebie źle zrozumiałem. ;)

Lyokoheros PW
23 listopada 2010, 16:21
Mógłby wreszcie ktoś odpowiedzieć na moje pytania?

Drwal PW
25 listopada 2010, 17:37
Mam nadzieje, że nie straciłeś do mnie cierpliwości Altairze. W ERM help znalazłem jak dać jednostce umiejętność latania, strzelania dwa razy czy ataku wszystkich przeciwników dookoła. Nie ma natomiast(lub ja nie mogę znaleźć, a naprawdę długo szukałem) takich rzeczy jak np. paraliż Enta, na czym najbardziej mi zależy czy np. tarczy ognia Ifryta. Mógłbyś mi podać jakiś skrypt, który nauczyłby jednostki tych specyficznych umiejętności lub jeżeli jest w ERM helpie, miejsce gdzie mogę go znaleźć.

Pomoc innych Grotowiczów również mile widziana.:-)

EDIT: Bardzo dziękuje Altairze.

Altair PW
26 listopada 2010, 03:39
Maciej:
Jaki jest skrypt na to by pusty artefakt dawał +x jakiegoś współczynnika(lub kilku różnych współczynników, niekoniecznie tyle samo)?
I jaki skrypt pozwala tworzyć specjalności, ale takie które zwiększają przyrost danego stworzenia?
(przepraszam jeśli pytam się o to co już było, ale gdybym miał przeczytać cały ten temat to zajęłoby mi to chyba z miesiąc, więc jeśli odpowiedź na moje pytanie się już pojawiła to proszę o przekierowanie do odpowiedniej strony tematu)

Gdybyś nie był tak leniwy dawno byś znalazł (miesiąc już minął), a ja niespecjalnie lubię się powtarzać. Zawsze można skorzystać z wyszukiwarki.
Skrypt na pusty artefakt jest w wielu miejscach. Na współczynniki np tu: http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=43270

drwal-siekiery :
Mam nadzieje, że nie straciłeś do mnie cierpliwości Altairze. W ERM help znalazłem jak dać jednostce umiejętność latania, strzelania dwa razy czy ataku wszystkich przeciwników dookoła. Nie ma natomiast(lub ja nie mogę znaleźć, a naprawdę długo szukałem) takich rzeczy jak np. paraliż Enta, na czym najbardziej mi zależy czy np. tarczy ognia Ifryta. Mógłbyś mi podać jakiś skrypt, który nauczyłby jednostki tych specyficznych umiejętności lub jeżeli jest w ERM helpie, miejsce gdzie mogę go znaleźć.

Nie, nie straciłem. :)
Umiejętności można uzyskać w zasadzie stosując tylko system doświadczenia jednostek (komenda EA). Jeśli jednak cię to nie interesuje zajrzyj tutaj. Opisałem to co aktualnie udało mi się znaleźć.

Lyokoheros PW
27 listopada 2010, 00:02
cóż może masz trochę racji ale mógłbym przysiąc że w tym temacie byłem. Nie wiem czemu nie zapamiętałem tego skryptu...

AltairAltairWidocznie słabo szukałeś. Nie jesteś pierwszym któremu nie chciało się poszukać. Dlatego najprościej poszukać postu kogoś kto o to już wcześniej pytał. Skrypt można znaleźć także tutaj http://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=25009.

Drwal PW
28 listopada 2010, 15:29
Ostania rzecz Altairze. Skryptem: !#MA:L139/5; zmieniłem poziom chłopa z pierwszego na szósty. Jednostka nie zachowuje się już jak pierwszego poziomu, w Chacie trzeba już za nią zapłacić. Niestety na mapie przygody zachowuje się tak jak pierwotnie, znaczy ich początkowa ilość jest duża. Na starcie zazwyczaj jednostek pierwszego poziomu jest sporo, a szóstego kilka. U mnie niestety chłopów ciągle jest sporo. Jaki skrypt trzeba napisać żeby to zmienić?

Altair PW
3 grudnia 2010, 10:33
Wystarczy bardzo prosty skrypt:

!#MA:V_nr_stworzenia/minimalna_ilość_na_mapie H_nr_stworzenia/maksymalna_ilość_na_mapie;

Dru PW
14 stycznia 2011, 18:33
Może to niekoniecznie o ERM, ale.....

Powstała modyfikacja za pomocą skryptów ERA, gdzie można dodawać nowe stworzenia do WoGa nie zastępując starych jednostek :

http://heroescommunity.com/viewthread.php3?TID=34437

Drwal PW
14 stycznia 2011, 19:01
Rzeczywiście wygląda to bardzo obiecująco, postaram się wypróbować. Jakby komuś się udało proszę napisać.:)

Dragonar PW
22 stycznia 2011, 00:39
Potrzebny mi skrypt, który sprawia, że artefakt nr X daje Y many codziennie, jeżeli jest założony. Szukałem w różnych skryptach WoGofikacji, ale nie potrafię wyodrębnić skryptu dodającego manę co jakiś czas. Mógłby ktoś mi pomóc?

Zerek PW
29 stycznia 2011, 15:38
Proszę o skrypt, który usuwa z mapy wszystkie jednostki 1 i 2 poziomu.

Kuririn PW
3 lutego 2011, 20:58
Proszę o skrypt, który daje magiczne zwierciadło. z góry dzięki:)

P.S Dla SMOCZEJ WAŻKI

Altair PW
3 lutego 2011, 21:23
Cytat:
Proszę o skrypt, który daje magiczne zwierciadło. z góry dzięki:)

Tylko po co, skoro i tak nie działa na gracza ludzkiego w walce Human vs AI? ;P


Dragonar:
Potrzebny mi skrypt, który sprawia, że artefakt nr X daje Y many codziennie, jeżeli jest założony. Szukałem w różnych skryptach WoGofikacji, ale nie potrafię wyodrębnić skryptu dodającego manę co jakiś czas. Mógłby ktoś mi pomóc?

A nie prościej zrobić skrypt, który daje bohaterowi błogosławieństwo many? ;P
A na dawanie many to chyba HE-1:Imana, wystarczy to zrobić z jakimś TM. Banalne.

Drwal PW
7 lutego 2011, 15:02
Bardzo prosiłbym o skrypt, który dawałby jednostce umiejętność wskrzeszania w demony jak Czarci Lord. Szukałem tego dość długo, ale niestety nie znalazłem, a jest mi to niezbędne do FU 2. Z góry bardzo dziękuje.

Dragonar PW
8 lutego 2011, 22:58
Ja potrzebowałbym skryptu, który podmienia X procent wszystkich skrzyń skarbów na mapie na skrzynię skarbów o podtypie Y.

heros271 PW
12 lutego 2011, 19:21
Mam pewien problem. Nie wiem jak zrobić, by podmienić jednostki w mieście.
Konkretnie chłopi -> pikinierzy/strażnicy(sam bym zrobił z poradników) zamiast pikinierzy -> halabardnicy

Przy okazji, chcę uwzględnić ten skrypt:

ZVSE
!#VRz842:S^Płaci podatki.^;
!#UN:G1/139/2/z842;

!#TM15:S1/999/1/255;

!?TM15;
!!DO150/0/155/1:P;

!?FU150;
!!OW:C?y1;
!!HEx16:O?y2;
!!DO151/0/6/1&y1=y2:Px16/y2;

!?FU151;
!!HEx1:C0/x16/?y1/?y2;
!!VRy3&y1=139:Sy2*2;
!!VRy3&y1<>139:S0;
!!OW:Rx2/6/dy3;

By chłopi nadal płacili podatki.

Dragonar PW
12 lutego 2011, 22:32
ZVSE

!#UN:T0/0/0/139; ** Chłop na 1 poziomie w Zamku
!#UN:T0/0/1/0; ** Pikinier na 1 poziomie w Zamku
!#MA:U139/0; ** Przynależność Chłopa do Zamku
!#MA:O139/0; ** Możliwość ulepszenia Chłopa do Pikiniera

!#VRz842:S^Płaci podatki.^; ** Podatki
!#UN:G1/139/2/z842;

!#TM15:S1/999/1/255;

!?TM15;
!!DO150/0/155/1:P;

!?FU150;
!!OW:C?y1;
!!HEx16:O?y2;
!!DO151/0/6/1&y1=y2:Px16/y2;

!?FU151;
!!HEx1:C0/x16/?y1/?y2;
!!VRy3&y1=139:Sy2*2;
!!VRy3&y1<>139:S0;
!!OW:Rx2/6/dy3;

heros271 PW
12 lutego 2011, 22:52
Bardzo dziękuję :)

A co zrobić, by była możliwość jak w heroes V - miasta mają bonusy, np. (w 2 misji kampani przystani) miasto daje siłę łucznikom(czy taż dodatkowy przyrost). Chodzi mi o:

- Dodatkowy przyrost jednostki poziomu 1(+6), 2(+4) lub 3(+2) w mieście o określonych koordynatach
- +10% złota do przychodu z rady miasta i rozwinięć tego budynku w mieście o określonych koordynatach
- Podwojone działanie magazynu zasobów w mieście o określonych koordynatach

Myślę, że może to urozmaicić grę, zwłaszcza, że niektóre miasta na mapach z tym skryptem zyskają na znaczeniu strategicznym.

Irhak PW
13 lutego 2011, 00:50
hmm... czyli wprowadzić coś co da się łatwo zrobić na poziomie tworzenia mapy, tak? ciekawe... bardzo ciekawe...

BTW. jak zrobić, by bohater mający określony artefakt będący nowym artefaktem łaczonym dostawał najwyższy poziom jakiejś umiejętności drugorzędnej, a jego jednostki dostawały dodatkową ochronę przed magią (jak złote golemy)...
na razie mam coś takiego w kodzie, ale nie za bardzo umiem stworzyć tą część z ochroną przed magią jak u golemów...
strona: 1 - 2 - 3 ... 64 - 65 - 66 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel