Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 81 - 82 - 83

Cichy PW
4 grudnia 2007, 17:11
Witam. Tak się składa, że od paru tygodni uczę się ERM :)
Proszę o takie skrypty:
1. Gracz czerwony - ludzki - posiada miasto o współrzędnych wejścia 13/10/0. Kiedy zdobędzie je gracz komputerowy - niebieski - miasto zniknie (po 3 dniach), razem z ewentualnym bohaterem, który w nim przebywa :P .
2. Strzelec strzela 4 razy, ma 36 strzał (da się wogóle takie coś zrobić?)
3. Na ziemi (dirt) w forcie na wzgórzu można tak ulepszać jednostki:
zjawy -> duchy
krwawe smoki -> drakolicze
zombie -> mumie
żywiołaki magmy -> posłańcy ziemi
żywiołaki lodu -> posłańcy wody
żywiołaki energii -> posłańcy ognia
żywiołaki burzy -> posłańcy powietrza

Altair PW
5 grudnia 2007, 13:52
Oto skrypt:

ZVSE

!#VRv9111:S0;
!#TM12:S1/999/1/1;
!#MA:X137/?i;
!#VRi:+32768;**strzał 2x
!#MA:X137/i N137/36;

!?TM12;

!!FU&v9111>2:E;
!!CA13/10/0:O?y2;
!!FU&y2<>1:E;
!!VRv9111:+1;
!!FU&v9111<3:E;
!!CA13/10/0:O-1;
!!UN:O13/10/0/1;

***fort
!?OB35;
!!TRv998/v999/v1000:T?y50/d/d/d/d/d/d/d;
!!MA&y50=0:U59/141 U60/159 U154/196 U123/167 U125/165 U127/166 U129/164;

!$OB35;
!!MA:U59/-1 U61/-1 U154/-1 U123/-1 U125/-1 U127/-1 U129/-1;

Strzelcowi dałem dwa strzały na rundę, ponieważ nie ma funkcji ERM na strzelanie 4 razy.

EDIT: Bardzo proszę o nie edytowanie tego posta. Wszelka edycja zniszczy mój skrypt.

Cichy PW
5 grudnia 2007, 16:21
Dziękuję. Skrypt działa bardzo dobrze, ale nie wiem, jak nakłonić bohatera AI, żeby zaatakował moje miasto :P (w mieście jest tylko 15 halabardników, podczas gdy on ma kilka gorynyczów i paręset gremlinołajów). Zachowanie komputerowego gracza ustawiłem na "wojownik".

aivin PW
9 grudnia 2007, 14:38
Z tego co mi wiadomo musisz dać AI więcej armii bo, w tym wypadku, najprawdopodobniej traktuje zamek jak piramidę, ponieważ obiekt ten jest zmodyfikowany przez ERM.

Kulex PW
23 grudnia 2007, 12:51
Jak zrobić, żeby bohater i jednostka za pocą erm przeszedł do innego miejsca NIE TELEPORTOWAŁ.
Poszukuję prostego programu do zmienienia rozszerzenia muzyki z .ogg na .mp3, znam
skrypt, ale mam muzykę o rozszerzeniu .ogg.

Kulex PW
27 grudnia 2007, 21:05
Mam już program do muzyki.
Może ktoś mi poda skrypt?

Trang OulTrang OulPrzecież go znasz.

Altair PW
27 grudnia 2007, 22:34
Bardzo skąpo opisałeś swój problem. Dlatego też nie powinno cię dziwić, że jakoś nikt nie kwapił się z odpowiedzią. Nie mam pojęcia czy chodziło ci o bohatera gracza ludzkiego czy AI oraz w jakich okolicznościach skrypt ma być wywołany, którego dnia itp. Na przyszłość więc proszę aby szczegółowiej konstruować pytania.
Co samego przemieszczania się jednostek "wędrowania" skrypt znajduje się w ERM HELPIE. Można także tworzyć (dużo prościej) wędrowne stworzenia za pomocą mojego skryptu LERM.

Kulex PW
28 grudnia 2007, 09:10
Znam skrypt na teleportację, ale chodzi mi o to żeby bohater wroga chodził, a nie teleportował, szukałem w ERM helpie, ale nie znalazłem tego skryptu. Potrzebuje też, żeby jednostka chodziła w określone miejsce.

Altair PW
29 grudnia 2007, 12:32
Skrypt na przemieszczanie się gracza AI (aby działo trzeba odpowiednioustawić parametry):

!#AI:Snumerbohatera/gracz/nrpunktu/x/y/p/wartośćdlaAI/flaga;

Dokładniejszy opis znajduje się w ERM Helpie.
Na wędrowne potwory:

!#TM14:S1/1/1/2;
!?TM14;
!!MW:Px/y/p/typstwora/?v100;
!!MWv100:A2/x/y/pA3/1/1/1/0/1/0;
!!MO:Gilość;

albo:
& cel x y /
w komunikat stworzenia (jeśli ktoś chce używać mojego skryptu LERM)

x - współrzędna x
y - współrzędna y
p - poziom mapy

Kulex PW
29 grudnia 2007, 13:23
Ten skrypt mi nie działa.
Możesz mi podać przykład?

AltairAltairTo właśnie był przykład. Trzeba go tylko odpowiednio zmodyfikować do własnych potrzeb.

Kulex PW
29 grudnia 2007, 18:15
Wpisałem

ZVSE
!?LE0/5/0;
!!AI:S48/2/1/2/7/0/500000/0;

Nie działa.

Altair PW
30 grudnia 2007, 18:26
Sprawdzałem i działa. Oczywiście bohater będzie przemieszczał się podczas tury gracza do którego należy. To chyba logiczne. Musi posiadać odpowiednią ilość punktów ruchu aby dotrzeć do celu.

złoty smok PW
30 grudnia 2007, 20:29
Cóż, chciałabym poprosić o skrypt podobny do żyjącej czaszki. Gdy wchodzimy na zdarzenie, pojawia się tekst, a po nim pokazuje się nieodkryty (do tej pory) kawałek mapy. A jeśli teren tam został już odkryty, to i tak pokazuje określony kwadrat.

Altair PW
30 grudnia 2007, 21:29
Oto i ten skrypt:

ZVSE
!?LEx/y/p;**współrzędne zdarzenia
!!OW:C?y2;
!!IF:M^Tekst^;
!!UN:Sx1/y1/p1/y2/pr; **osłonięcie mapy w miejscu x1, y1, p1 w promieniu pr
!!UN:Lx1/y1/p1/ms; ** pokazanie mapy w miejscu x1, y1, p1 w czasie ms gdzie 1000= 1 sekunda
!!UN:Lv998/v999/v1000/0;** powrót widoku na bohatera

Kulex PW
31 grudnia 2007, 09:46
Chodziło o to, żeby bohater wroga poruszał się pod czas mojej tury.
Chcę zrobić sceny dialogowe w h3.
Na szczęście ktoś zapytał o odkryty obszar i kamerę na określonym obszarze.
Mam też inny problem.
http://img174.imageshack.us/img174/7505/przejv9.png
Jak wchodzę na znak, to nie mogę przejść dalej (pole zaznaczone krzyżykiem).
Co mam zrobić? Ten znak miał służyć jako drzwi.
Co mam zrobić, żeby wykasować dźwięk znaku?

złoty smok PW
31 grudnia 2007, 13:14
Jeszcze jedna prośba: Chcę, żeby obiekt zniknął dopiero po wykonaniu misji jasnowidza(oczywiście za pomocą ERM). Zależy to od jakiejś pętli, jak sądzę...

Altair PW
31 grudnia 2007, 14:07
Kulex:
Chodziło o to, żeby bohater wroga poruszał się pod czas mojej tury.
Chcę zrobić sceny dialogowe w h3.

Rozumiem. Niestety cudotwórcą nie jestem. Podałem najbliższy twojemu pytaniu, możliwy do realizacji przykład. Innego sposobu nie znam.

Kulex:
Co mam zrobić? Ten znak miał służyć jako drzwi.
Usunąć żółty kwadrat w edytorze. Wtedy nie będzie żadnych dźwięków, ani problemów z przejściem po nim. Położyć na nim zdarzenie i napisać jakiś komunikat czy coś tam innego. Inny sposób to tylko teleportacja na którą skrypt znasz lub lot.

Kulex:
Co mam zrobić, żeby wykasować dźwięk znaku?
Można usunąć tylko dany dźwięk całkowicie z gry (zamilkną WSZYSTKIE obiekty go używające):
!?SN;
!!SN:S?z-10;
!!VRi:S0; !!VRz-9:S^nazwadźwięku.wav^; !!VRi&z-10=z-9:S1;
!?SN&i=1;
!!VRz-10:S^ZQUIET.WAV^;
!!SN:Sz-10;

złoty smok:
Jeszcze jedna prośba: Chcę, żeby obiekt zniknął dopiero po wykonaniu misji jasnowidza(oczywiście za pomocą ERM). Zależy to od jakiejś pętli, jak sądzę...

Powtórzyłem to wiele razy, powtórzę to jeszcze raz. Nie wiem i mam wątpliwości czy ktokolwiek wie jak kontrolować chatkę jasnowidza za pomocą ERM. Nie wiem więc jak sprawdzić czy misja została wypełniona.

Ginden PW
31 grudnia 2007, 18:17
Altair:
Nie wiem więc jak sprawdzić czy misja została wypełniona.
Da się. Tylko trzeba pisać skrypt dla każdej chatki z osobna (np. sprawdzać czy bohaterowi wzrosły punkty ataku). Ale to "robienie obwodnicy".

Dread Lord PW
31 grudnia 2007, 18:21
Witam wszystkich. Jestem tu nowy. Ze skryptami już troche się bawiłem oraz czytałem poradniki. Zamieszczałem różne skrypty na swoich mapach, a jeśli jakichś nie potrafiłem stworzyć wyszukiwałem ich na tym forum. Nie przejrzałem jeszcze całego tematu (no ale z 20 stron chyba tak), więc przepraszam jeśli coś przegapiłem i zadaje pytanie o coś co było w tym temacie.

Postaram się mówić dokładnie o co mi chodzi. Potrzebuje pomocy co do paru rzeczy. To głównie do Altair-a bo chodzi głównie o skrypty.

Pierwsza rzecz:

Potrzebuje skryptu który powoduje, iż po wejściu tylko i wyłącznie prawdziwego gracza na jakieś zdarzenie lub obiekt (będę potrafił oczywiście z obiektu zmienić na zdarzenie bo umiem)zniknie inny obiekt w innej części mapy.

Przykład (nie koniecznie z mojej mapy ale tak dla wzoru i oczywiście jeśli to jest możliwe, bo wiem że można zmienić np wodę w bagno i umożliwić przejście):

Gracz otrzymał zadanie przekazania jakiejś wiadomości do obiektu o współrzędnych (np:) 1/1/0. Gdy tam przychodzi wyświetla się jakiś komunikat (np: ^Jakiś komunikat^)i w "nagrodę" znika obiekt zajmujący pole 100/50/0(dam tam drzewko kłodę czy coś to nie ma znaczenia bo chce tylko za pomocą współrzędnych a nie wszystkich obiektów). (Proszę też o wzór w którym znikało by kilka sąsiednich drzewek" np 100/50/0, 101/50/0 i 102/50/0)

Druga rzecz:

Po wejściu tylko i wyłącznie prawdziwego gracza na jakieś zdarzenie lub obiekt (1/1/0) jeden z herosów stojący na koordynatach 100/50/0 (ma patrol w miejscu więc na pewno tam będzie) zmieni swojego właściciela. (z gracza czerwonego na niebieskiego dla przykładu)

Trzecia rzecz:

(Nie wiem czy to możliwe, ale z tego co widzę to chyba tak) Komputerowy gracz (zielony) robi wszystko co może aby jak najszybciej zdobyć Nekropolis o współrzędnych 100/50/0. (wysyła wszystkich swoich bohaterów by je zająć)

A teraz proszę o poradę. Za pomocą patcha do edytora mogę zmienić właściwości obiektów (np że można przejść przez jedno konkretne drzewo lub cały las)i mam zamiar zrobić coś takiego, że jakaś osoba mówi mi np że jak oczyszczę jakiś obszar z potworów (będzie specjalnie tak rozmieszczone żebym musiał po kolei wszystkie potwory wybic a gdy dojdę na pole przed ostatnim potworem czyli tak żeby było wiadomo, że z nim walczę)to wtedy zniknie jedno z drzew blokujących dostęp do lasu przez który można przejść (niby taki tunel) i on prowadzi aż pod Nekropolię. Ale niestety potrzebuje pomocy bo nie można wejść do niej od tamtej strony (jest wejście ale nie ma możliwości dojścia do niego od tyłu) I teraz proszę aby ktoś powiedział mi czy da się zrobić (i jak) aby bohater mógł zakraść się do zamku od tyłu.

(gdy stoję 1 pole za wejściem do zamku po najechaniu kursorem na wejście kursor robi taki kształt jakby była to przeszkoda nie wejście)

CAŁA SYTUACJA JEST PRZEDSTAWIONA NA TYM ZDJĘCIU:

Klik

Kulex PW
31 grudnia 2007, 18:39
Lepiej nie ryzykować zaawansowanymi ustawieniami obiektów, bo może być błąd.
Dla wolnego pola wpisz skrypt.
!#TR2x/y/p:P1;
Jak chcesz zmieniać w zaawansowanych ustawieniach, to włącz auto zapis.
strona: 1 - 2 - 3 ... 35 - 36 - 37 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel