Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Biblioteka Legendtemat: Portale
komnata: Biblioteka Legend
strona: 1 - 2

noname PW
21 lipca 2010, 11:05

Witam wszystkich serdecznie.

Choć przeszedłem tylko RoE MM8 No to postanowiłem się zabrać do H4(Wiem że to niechronologicznie ale biorę to co mam pod ręką) . I teraz powód dla którego założyłem temat i pytanie gratis.

W H4 akcja dzieje się w świecie H4 ;p Dlaczego? Dowiedzieć się można że było BUM w "świecie Enroth" i ludzie sobie uciekli na podajże Artnox czy coś takiego (świat H4 a byłbym wdzięczny za prawidłową nazwę).Skąd "BUM" to sobie poczytałem a teraz pytanie.
Skąd wzięły się portale którymi ludzie uciekli?

Tarnoob PW
21 lipca 2010, 12:50
Nigdzie wprost nie jest to chyba napisane ani powiedziane. Można jednak snuć pewne przypuszczenia.

Jedna z hipotez głosi, że portale były wyjściami awaryjnymi zostawionymi przez Starożytnych lub ich pomagierów – Meliana i Padisza. W przypadku zagrożenia katastrofą po prostu otwierałyby się wrota czasoprzestrzenne do in­nej kolonii. Co prawda jest to dyskusyjne – wszak sieć bram została uszkodzona przez Kreegan, a Starożytni byli przez ponad 1100 lat odcięci od części swoich planet – jednak nikt nie powiedział, że teleporty wewnątrz am­pu­to­wa­nej części też zostały zniszczone.

Inne hipotezy to np. Opatrzność – choćby Przodków znanych z HCh.

Świat Heroes IV to Axeoth – podobnie jak świat Enroth był niegdyś skolonizowany przez Starożytnych.

Acid Dragon PW
21 lipca 2010, 12:58
Jest to jedna z "zagadek fabularnych" HoMM-MM.
Niektórzy mówią, że ta kwestia miała być wyjaśniona w Might and Magic X.
Niektórzy mówią, że to po prostu błąd fabularny i portale te zostały potraktowane "naturalnie", tak, jakby mieszkańcy Antagarichu bez większych problemów mogli podróżować między światami.
Niektórzy też mają swoje teorie ;).

Tak, czy inaczej nie wiemy.

Osobiście jednak zwracałem już jakiś czas temu uwagę na pewien fakt - jak do tej pory jedyne portale, których działanie zostało wyjaśnione i które mogły przenosić ludzi pomiędzy różnymi światami pochodziły zawsze od Starożytnych. A nawet te, których działanie nie zostało w pełni wyjaśnione (np. portal transportujący Morglina Ironfista na Enroth) też na nich wskazują (wszak Morglin przeszedł ze świata zbudowanego przez nich właśnie, na którym już jedna brama do innego świata się znajdowała).

Wg mnie łapy w tym maczali Starożytni-Przodkowie z Heroes Chronicles i Warriors, którzy wszak również przetransportowali się do Axeoth.
W przeciwieństwie to Tarnooba jednak nie uważam, aby mieli cokolwiek wspólnego z "opatrznością", czy bogami.

Alamar PW
21 lipca 2010, 14:42
Cytat:
jak do tej pory jedyne portale, których działanie zostało wyjaśnione i które mogły przenosić ludzi pomiędzy różnymi światami pochodziły zawsze od Starożytnych
O których portalach mówisz?

Cytat:
Wg mnie łapy w tym maczali Starożytni-Przodkowie z Heroes Chronicles i Warriors
Przodkowie=/=Starożytni
Teoria teorią, ale brak faktów ją potwierdzających. Istnieją wszakże poszlaki, ale nie aż takie, byś w 100% mógł powiedzieć, że ci to tamci i na odwrót.

Irhak PW
21 lipca 2010, 15:19
Dla mnie najbardziej przekonywująca obecnie teorią jest poszlaka zawarta w zakończeniu MM7 po stronie dobra. W końcu bohaterowie dostają się do Sieci, a tam mogą dostać się praktycznie do każdego świata, ale pod warunkiem, że posiadają control cube ;)
Tutaj mogło zajść "złagodzenie" zasad lub po prostu taki(e) portal(e) były nastawiane tylko na 2 światy: Enroth i Axeoth, a wtedy control cubes nie byłyby potrzebne...

Acid Dragon PW
21 lipca 2010, 16:06
Cytat:
O których portalach mówisz?

Portale z sieci Starożytnych z czasów przed Ciszą, a także portal z CRON do VARN i brama w MM7.
Oraz pewnie coś, o czym zapomniałem.

Cytat:
Przodkowie=/=Starożytni
Teoria teorią, ale brak faktów ją potwierdzających. Istnieją wszakże poszlaki, ale nie aż takie, byś w 100% mógł powiedzieć, że ci to tamci i na odwrót.

Dlatego napisałem komentarz, że to ja tak uważam, w przeciwnieństwie do Tarnooba.
Nie stwierdzam jasno, że tak jest, bo brak jest dowodu "wprost".
Jednakże istnieje bardzo wiele elementów potwierdzających taką wersję (których istnienie w innym wypadku nie miałoby większego sensu poza licznymi teoretycznymi "pomyłkami" twórców) i dlatego w moich postach - zaznaczając że to moje zdanie - będę się odwoływał do tego, ze jednak Przodkowie=Starożytni.

noname PW
21 lipca 2010, 18:12
>>>Dla mnie najbardziej przekonywująca obecnie teorią jest poszlaka zawarta w zakończeniu MM7 po stronie dobra. W końcu bohaterowie dostają się do Sieci, a tam mogą dostać się praktycznie do każdego świata, ale pod warunkiem, że posiadają control cube ;)

Tak ale to strona dobra... A jeśli bohaterowie wybrali inną droga, przecież w AB miały być Miasta na to wskazujące.Oczywiście i prawdopodobnie mogę się mylić.
Z kolei jeśli by wybrali dobrą drogę, to oczywistę że jako dobrzy by pomogli i podzielili się tym całym control cube.

Alamar PW
21 lipca 2010, 18:37
Nie wybrali złej ścieżki, ponieważ Forge zostało skasowane i tym samym wygrał zespół Resurectry. Zresztą w samej kampanii Ostrza Armagedonu mamy potwierdzenie, że arbitrem został Fairfeather (czy jak mu tam było).
Kostki kontrolne są do osobistego użytku, a nie na skalę masową.

noname PW
21 lipca 2010, 20:07
Przecież ale to najlepsze i najbardziej prawdopodobne wyjście.

fishkebab PW
9 grudnia 2010, 20:05
Ciekawostka związana z przodkami: zły starożytny Vorr jest podobny do przodka w intrze HCh wojownicy pustkowi.

Irhak PW
9 grudnia 2010, 23:16
A jego hełm jest identyczny z hełmem Crag Hacka... co z tego wynika?

EDIT - poprawka... nie hełm Vorra, a Destroyera...

Trith PW
10 grudnia 2010, 14:47
Z tego wynika, że kupowali swoje hełmy w tym samym sklepie. :P

Mi się wydaje, że najprawdopodobniej grafikom po prostu nie chciało się/nie mieli czasu robić nowych grafik, więc skorzystali z już istniejących. Lecz mogę się mylić, gdyż ani Vorra (wora :D) ani tego przodka na oczy nie widziałem.

Trang Oul PW
10 grudnia 2010, 15:09
Behemoty i Strażnicy chaosu też wyglądają tak samo, a poza tym nie mają nic wspólnego. No chyba że bestie z Krewlodu pochodzą z Wymiaru Między Wymiarami (w takim razie skąd pochodzą anioły?!).

Acid Dragon PW
10 grudnia 2010, 16:26
Że jeden coś głupiego napisał, to rozumiem, ale dalsze posty to już groteska :P

Vorr JEST Przodkiem, jednym z trzech, których widać krótko m.in. w intro Wojowników. Jest to więc ta sama osoba.

Czy Vorr był Starożytnym, to już kwestia do dyskusji. (Wg mnie oczywiście tak)

A w ogóle, to dlaczego to jest w temacie o portalach?

orodreth PW
16 kwietnia 2012, 16:15
Może portale z intra H IV otwierały Anioły litując się nad mieszkańcami tego świata.

Alamar PW
16 kwietnia 2012, 16:31
Raczej nie, gdyż to nie były najprawdopodobniej anioły w naszym rozumieniu.

Gdzieś widziałem coś na temat tego, że wyjaśnienie tajemnicy portali miało być w jednej z następnych gier NWC (HV lub MMX), ale nie pamiętam już gdzie.

W każdym razie poza wzmianką o tym, nie było ani słowa o tym, kto mógł stać za stworzeniem tych międzyplanetarnych wrót. Chyba nawet autorzy nie zastanawiali się jeszcze nad tym dokładnie.

Acid Dragon PW
17 kwietnia 2012, 08:02
Gdyby anioły brać pod uwagę jako wysłanników Starożytnych, to wg mnie teoria o tym, że miały coś wspólnego z portalami ma sens.

Co prawda nie można jej czymkolwiek poprzeć, ale z drugiej strony - ponieważ portale pojawiły się najwyraźniej w bardzo wielu miejscach na całym kontynencie, toteż wydaje się to mało możliwe, że za ich dokładne rozmieszczenie odpowiadała tylko jedna, czy trzy osoby. Anioły wg mnie idealnie nadawałyby się tutaj do roli szeregowych "wykonawców" portali.

Serd PW
17 kwietnia 2012, 12:32
Acid Dragon napisał: "Gdyby anioły brać pod uwagę jako wysłanników Starożytnych, to wg mnie teoria o tym, że miały coś wspólnego z portalami ma sens."

Prawda? Zwłaszcza że Anioły i Archanioły w zamku rekrutowane są właśnie w portalu. Przypadek?

Alamar PW
17 kwietnia 2012, 14:04
Portal jak portal, pytanie jest, gdzie on prowadzi?

Matheo PW
17 kwietnia 2012, 16:49
Serd ma rację. Jeśli dodać do tego pewną informację z wywiadu o Forge:

Cytat:
Gdybym wyjawił wam pochodzenie archaniołów, to jestem pewien, że wielu z was dostałoby ataku serca.

To wszystko układa się w logiczną całość.
strona: 1 - 2
temat: Portale

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel