Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: [Przyspawany] Konwenty, zloty i spotkania
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 - 24

Kammer PW
6 września 2015, 22:51
Alamar to ruda. Uwierz mi.

Gnom PW
6 września 2015, 23:01
Kamm, bzdury gadasz, nawet Cię nie było. Alamar to ta mocno upierzona dziewczyna (chusta na twarzy by dalej chronić swoją prywatność).

Kammer PW
6 września 2015, 23:05
Gnomie, byłem, byłem. To, że mnie nie widzieliście nie znaczy, że mnie nie było. Doświadczenie z Konwentów procentuje.

Alamar PW
7 września 2015, 19:44
Laxx:
Och, jakież to urocze xD Aczkolwiek byłam, więc mam nadzieję, że ten paluszek nie jest wymierzony we mnie xd
Nie, to "podziękowania" Acida dla wszystkich, którzy nie przybyli. :P

PS 1
Od minionego piątku możecie zwać Acida "Acid Battledwarf". XD

PS 2
Powyższe zdjęcie pochodzi z akcji "Nakarm smoka", na którą złożyła się cała obecna Grota i chyba z pół Jaskini oraz nawet Tawerna.

PS 3
Krótkie podsumowanie postaram się dać później.

PS 4



oraz pani "Harpia" bez makijażu:


A tu mały bonus z samej rozgrywki:

Laxx PW
7 września 2015, 19:48
Alamarze, to był ktoś z Tawerny pierwszego dnia?!

Alamar PW
7 września 2015, 19:50
I owszem, ale Dark powinien lepiej pamiętać. Jednak "karmienie smoka" było w sobotę pod Wawelem. ;)

MCaleb PW
7 września 2015, 19:55

Green text story? Green text story.

>Trzy lata po stworzeniu Groty pojawiam się znikąd na forum.
>Już po miesiącu zostaję doceniony przez Smoczego Władcę, który nagradza mnie tytułem Strażnika.
>Usuwam brudy z Groty, tak jak On by tego chciał, korzystając z nadanej mi autonomii.
>Dogaduję się świetnie z osobami, z którymi Mu niezbyt dobrze szło.
>Moja aktywność słabnie, gdy Acid coraz bardziej zaczyna się udzielać.
>Niemal przestaję uczęszczać na forum, gdy ciśnienie na bany i karanie innych zmniejsza się.
>Pojawiam się na konwentach, wiele osób zarzeka się, że mnie widziało.
>Mimo wszystko zostaję wyróżniony Honorowym Starożytnym.
>Na MM Days ostatecznie zachodzę za sierść Kwasiowi.
>Moja twarz, gdy okazuje się, że jestem tylko wytworem chorej wyobraźni Acida.

Laxx PW
7 września 2015, 19:57
Szkoda, że nie było w sprzedaży takich koszulek jakie miały panie-aniołki. Wiele byłabym w stanie za taką dać :P

Cóż - byłam pewna, że drugiego dnia będzie wincyj Tawernowiczów ale było mi dane tylko Belka spotkać i poznać na żywo. Dlatego tak bardzo mnie zaskoczyło, że ktoś w ogóle był pierwszego dnia ;)

Drwal PW
7 września 2015, 20:07
Laxx:
Szkoda, że nie było w sprzedaży takich koszulek jakie miały panie-aniołki. Wiele byłabym w stanie za taką dać :P

Myślałem, że Demonki noszą tylko latex. :P

Ale faktycznie te Panie bardzo fajnie wyglądają w tych koszulkach. ;) Chociaż jeszcze lepszy byłyby z motywem H3. :)
No i harpia też fajna, na drugi raz niech zagra meduzę albo rusałkę. :P

Nemomon PW
7 września 2015, 20:10
Drwalu, czasem nawet Demonice chcą wyglądać jak aniołki ;).

Alamar PW
8 września 2015, 10:28
Krótkie podsumowanie, póki jeszcze coś pamiętam.


W piątek odbyła się impreza zamknięta w kopalni soli w Bochni. Oprócz zaproszonych fanów z Groty, Jaskini i Tawerny była też prasa, marketingowcy ze sklepów wielkopowierzchniowych oraz przedstawiciele z Czech, Słowacji czy Węgier (krajów, w których gry też wydaje Ubisoft Polska) - impreza była czysto marketingowa.

Pominę może czekanie z Darkiem na dworcu na spóźnionego Acida, szukanie autokaru (razem z przedstawicielką Ubisoftu) czy ogólne zbieranie ekipy.

W Bochni czekała na nas godzinna wycieczka po kopalni, zaś potem obiad w Grocie/Jaskini ;) pod ziemią... a także Erwan Lebreton i Ubi-Nox z Ubisoftu oraz Marta Krajewska z Limbicu (może kojarzycie ją z filmiku o H7 z Gier Online), z którymi można było swobodnie porozmawiać.
Jednak pierwszym celem niemal wszystkich były ubikacje i palarnia, a drugim obiadowe stoły. ;)

Po obiedzie Erwan zaczął swój wykład nt. Heroes 7 (ten sam co dzień później w Krakowie i zasadniczo ten sam co na Gamescomie), po czym mieliśmy ok. 2 godzin na przetestowanie gry (kampania Przystani lub dwie mapy wieloosobowe ze wszystkimi 6 frakcjami), zdjęcia z cosplayerkami (dwie elfki, jedna harpia, jeden Acid Battledwarf :P) oraz zadawanie pytań Erwanowi, Ubi-Noksowi czy Marcie. Wersja gry, w którą graliśmy nie była ostateczna (choćby troglodyci wciąż nie poruszali się pod ziemią), ale chyba lepsza, niż to co dostaliśmy w becie nr 2 - trudno mi ocenić, bo w betę nie grałem.

Na zakończenie przekupiono nas otrzymaliśmy torebkę H7 (niestety nie różową) ze Smoczym Piwem w środku i za dużą koszulką, zaś przedstawiciele prasy dodatkowo CD z wersją prasową do recenzji.

No i to praktycznie cały wypad, Erwan wspomniał w drodze powrotnej, że w następnej grze może dostaniemy nowy surowiec - sól smoczą sól. :P


W sobotę w Kinie Kijów w Krakowie był wstęp wolny na koncert dot. Heroesów oraz zagranie w same H7.
Koncert rozpoczynał się o 10, ale mieliśmy być przed kinem o 9... Acid się spóźnił. :P
Sam koncert trwał 1h i zawierał m.in. aranżację utworów z Heroesów na instrumenty smyczkowe (nawiasem mówiąc niezbyt dokładną), to samo w wykonaniu gitarzysty oraz wokal z najgorszej chyba muzyki w miastach Heroes 4 - czyli z Przystani Rezerwatu (sam wokal wyszedł bardzo dobrze, to w grze jest on okropny :P). Na koniec (choć miało to być w środku, ale "wystąpiły" problemy techniczne) puszczono krótki filmik z Paulem Romero, zapraszającym na swój występ w Toruniu 24 października.

Po koncercie Erwan (oraz Marta z Limbicu) odpowiadał na pytania widowni, a pomagał mu w tym tłumacz, który, o dziwo, mimo braku znajomości tematu (dwa razy przetłumaczył necromacer na "mrocznego maga" nim się zorientował, iż sala dobrze wie, kto to jest nekromanta) tłumaczył nazwy własne o wiele lepiej, niż oficjalne spolszczenie Heroes 7.

Grota i Jaskinia dostały 15 minut na krótkie prezentacje odnośnie naszych stron (z tego co wiem, to Tawerna także, ale zrezygnowali). Jednak nie został chyba nikt spoza Groty czy Jaskini oraz Ubi-Noksa - nawet Erwan wyszedł. Wprawdzie wrócił, ale jak ujrzał Acida, to znów nas opuścił. :P Darkowi, który wszystko nagrywał, też padła kamera, więc na szczęście prezentacji nie zobaczycie - nie macie czego żałować. :P

Jeśli chodzi o zwykłych graczy, to w sobotę mogli oni zagrać tylko w tryb pojedynku dwóch armii, a także porozmawiać na spokojnie z Erwanem czy porobić sobie zdjęcia z cosplayerkami.

Ok. 12 Erwan i pozostali goście z Ubi/Limbic musieli wyjść, tak więc i nasza "delegacja" wybrała się na miasto coś zjeść.

No i to praktycznie wszystko.



Co do kilku informacji, które udało się uzyskać:

- Jeśli pojawi się dodatek do Heroes 7 (a zależy to od sprzedaży), to Kurduple będą frakcją w nim zawartą, następną w kolejności jest Inferno - ten układ spowodowany jest popularnością danych frakcji, jaką uzyskały w głosowaniach na 5. i 6. frakcję.

- Ubisoft postanowił ciąć koszty wzorować się na Gwiezdnych Wojnach i przypisać każdej frakcji stały temat muzyczny, który będzie odtąd wykorzystywany w przyszłych grach - z remiksami czy inną aranżacją oczywiście. Dlatego choćby podczas oblężeń w H7 usłyszymy muzykę z poprzedniej gry.

- Ubisoft planuje również wypuszczanie na rynek figurek z serii Heroes (jeśli dobrze pamiętam, to pojawią się Akasha oraz Sandro) - kiedy i za ile, tego Erwan i Ubi-Nox nie są pewni, ale podali orientacyjną cenę ok. 15 euro.

- A co do Sandra... oficjalnie to on zginął przed H5 zabity przez Cyrusa, ale jako że jest jedną z ulubionych postaci Marzhina, to kto wie, czy się jeszcze nie pojawi. ;)

- Dark Messiah 2 - co jakiś czas Ubisoft urządza "burzę mózgów" i ten temat ciągle powraca, więc patrz wyżej.

- Za nadzór nad ogólną fabułą Heroes 6 odpowiadał Jeff Spock, zaś obecnie nad Heroes 7 sprawuje pieczę Kurt McClung (współpracował przy H6, DoC-u czy Heroes Online), a autorami poszczególnych kampanii są m.in: Julien "Marzhin" Pirou (Sylvan jeśli dobrze pamiętam), Kurt (kampania Iwana) czy Ronan Lebreton (Nekropolia, brat Erwana - współpracował przy DoC-u czy HO).

- Francuski komiks "Siostry Krwi" (o przygodach Katarzyny/Dierdre i Sławy) zakończył się na 1. numerze - krótko mówiąc, wtopa. Możliwe jednak, że dostaniemy pełną historię w formie pdf-u.
Podobnie z historią ze skasowanej gry MM: Raiders - problem stanowią tu jednak linie budżetowe - nie same pieniądze, ale "Kto zapłaci za skompletowanie i napisanie tego? Na pewno nie ja".

- Heroes Online - wtopa.


I kilka moich spostrzeżeń:
- Wersja testowa była wciąż zabugowana. Nie tak strasznie, ale bugi nadal są. Nie była to wersja ostateczna, nad którą pracują deweloperzy, więc trudno mi ocenić, czy zapewnienia, iż to i to zostało już naprawione, są prawdziwe.
Jeśli ktoś pamięta premierę Heroes 6 (demo - działało dobrze, gra - bugfest), to lepiej jednak poczekać, niż znów kupić wybrakowany produkt.

- Ekrany miast wyglądają w grze o wiele lepiej, niż na screenshotach. Niestety, jak widać po Nekropolii, nadal dalekie są od... powiedziałbym ukończenia - dużo jest w nich do poprawek (choćby Ambasada na samym środku schodów Nekro czy lewitujący pałacyk wampirów).

- Pizza umiejętności - podczas pierwszych rozgrywek jest fajna, bo trudno określić, co wybrać. Ale po kilku gracz będzie wiedział, nie tylko które umiejętności brać i w jakiej kolejności, ale też którego bohatera.

- SI. Komputer o dziwo atakował z flanek, więc tragicznie nie jest. Niestety atakował też nie te jednostki, co wybrałby żywy przeciwnik (nie blokował mi strzelców, a wolał zaatakować najsilniejszą jednostkę).

- Nie zauważyłem mieszanych oddziałów neutralnych, co mieliśmy w Heroes 4 czy H5:ToE.

- Nie wiem, czy było to w becie nr 2, ale Graal w Nekro daje +10% do nekromancji, podczas gdy w Lochu podwaja skuteczność szpiegów (2 kopalnie/siedliska zamiast jednego).

- Matka Namtaru - jednostka wsparcia Nekropolii - ma dwie akcje podczas swojej tury - wpierw rzuca buffa na sojusznika, a następnie strzela we wroga. Taki namiot medyka i balista w jednym.

- Mapa przygód była... pusta. Nie wiem, czy to twórca mapy się nie popisał, czy sama gra, ale brakuje na niej... życia, budynków do odwiedzenia, skarbów do zabrania, przeciwników broniących przejść, itd.


Podsumowując, gry nie kupię. :P
Nie dlatego, że mi się nie podobała czy jest zła - dlatego, że nie widzę sensu kupowania nowego kompa dla Heroesów 7.
Poza tym gra wywarła na mnie wrażenie... niedokończonej. Widać, że proces łatania trochę potrwa, nim gra będzie tym, czym miała być wg twórców.

Czy warto ja kupić? Nie wiem - jeśli będzie grywalna w dniu premiery (minimum bugów), to tak. Jeśli jednak powtórzy się sytuacja z Heroes 6...
Heroes 7 zapowiada się dobrze, ale Heroes 6 też tak się zapowiadało, a wiemy, czym tamta gra się okazała.

Dark Dragon PW
8 września 2015, 11:10
Motyw śpiewany był z Rezerwatu. Osobiście cieszę się, że najwięcej utworów padło z H4 (IMHO tam muzyka, a przynajmniej znakomita większość, była właśnie najlepsza).

AlamarAlamarA racja. Akurat "darcie się" w obu miastach mnie denerwuje. :P

Nicolai PW
8 września 2015, 12:06
Alamar:
- Jeśli pojawi się dodatek do Heroes 7 (a zależy to od sprzedaży), to Kurduple będą frakcją w nim zawartą, następną w kolejności jest Inferno - ten układ spowodowany jest popularnością danych frakcji, jaką uzyskały w głosowaniach na 5. i 6. frakcję.
Naprawdę nikt Erwanowi nie wytłumaczył, że porównywanie dwóch rozłącznych głosowań jest całkowicie bez sensu? To tak jakby najpierw spytać fanów: kosa w żebra czy kula w łeb, następnie: dostać milion czy miliard złotych, a potem stwierdzić, że gracze wolą kosę w żebra niż dostać milion złotych :P

Alamar:
- Ubisoft postanowił ciąć koszty wzorować się na Gwiezdnych Wojnach i przypisać każdej frakcji stały temat muzyczny, który będzie odtąd wykorzystywany w przyszłych grach
Yay, teraz to nawet muzyka będzie z odzysku...

Alamar:
- Ubisoft planuje również wypuszczanie na rynek figurek z serii Heroes
Znając życie będzie to epicko ciężko dostępne jak poprzednie MM bajery od Ubi.

Alamar:
- A co do Sandra... oficjalnie to on zginął przed H5 zabity przez Cyrusa, ale jako że jest jedną z ulubionych postaci Marzhina, to kto wie, czy się jeszcze nie pojawi. ;)
Hura...

Alamar:
- Dark Messiah 2 - co jakiś czas Ubisoft urządza "burzę mózgów" i ten temat ciągle powraca, więc patrz wyżej.
Ale bardziej zależy im nad kontynuowaniem fabuły czy zrobieniem drugiego akcyjniaka w Ashanie?

Alamar:
- Francuski komiks "Siostry Krwi" (o przygodach Katarzyny/Dierdre i Sławy) zakończył się na 1. numerze - krótko mówiąc, wtopa. Możliwe jednak, że dostaniemy pełną historię w formie pdf-u.
Albo niech zrobią z tego jakąś kampanię, bo fabuła Raiders chyba zostanie w jakimś stopniu przekuta na historię Tomka Wilczka.

Dark Dragon PW
8 września 2015, 12:09
Nicolai:
Znając życie będzie to epicko ciężko dostępne jak poprzednie MM bajery od Ubi.
Właśnie cała rzecz w tym, żeby toto było szerzej dostępne (tańsze, więcej sztuk).

Nicolai:
Ale bardziej zależy im nad kontynuowaniem fabuły czy zrobieniem drugiego akcyjniaka w Ashanie?
Why not both? :P

Alamar PW
8 września 2015, 12:13
Nicolai:
Naprawdę nikt Erwanowi nie wytłumaczył, że porównywanie dwóch rozłącznych głosowań jest całkowicie bez sensu?
A spójrz na naszą grotową ankietę dotyczącą 5 frakcji - wyniki się zgadzają. :P

Nicolai:
Albo niech zrobią z tego jakąś kampanię, bo fabuła Raiders chyba zostanie w jakimś stopniu przekuta na historię Tomka Wilczka.
Nawiązania tak, ale samych wydarzeń nie ma w grze.
Ogólnie, z tego co pamiętam, to Raiderzy mieli się rozgrywać 4 lata przed Heroes 6 i opowiadać o walkach Raiderów :P z Inkwizycją Świętego Imperium i Demonami przywołanymi przez kogoś.

Acid Dragon PW
8 września 2015, 12:42
W kwestii tematów muzycznych, to wydaje mi się, że źle zrozumiałeś.
Chodzi o to, że chcą zrobić "katalog muzyczny" największych "hitów" muzycznych (themes), ale nie jest dotyczy to stricte frakcji. Po prostu w kolejnych grach Heroes możemy się spodziewać motywów muzycznych, które zostaną uznane za "kultowe".

Alamar PW
8 września 2015, 12:45
Jeśli dobrze sobie przypominam, to np. Przystań będzie mieć jeden temat muzyczny, ale choćby Księstwo Wilka będzie mieć remiks/inne instrumenty grające ten utwór.

Acid Dragon PW
8 września 2015, 12:58
Może tak być, ale nie musi i nie musi dotyczyć wszystkich frakcji. To był hipotetyczny przykład.

Tiger PW
8 września 2015, 16:32
"Heroes Online - wtopa"

A mialo byc tak pieknie ;), widze nawet byle jakiego info w tej kwesti Ubisoft nie zaprezentowal zabardzo, w sumie zastanawiam sie co mieliby pokazac, skoro gra jest pusta, bugow nie potrafia naprawic i dzialaja stylem hipokryzji i ignorowania spolecznosci :/.

Dru PW
8 września 2015, 17:02
A spytał się ktoś podczas spotkania co z dodatkami do Heroes III HD? Czy szanse ich wypuszczenia już zupełnie zmalały do zera?

Szkoda, że nie mogłem usłyszeć tych utworów mistrza Paula Romero na żywo, pewnie bym się popłakał, że wzruszenia :P
strona: 1 - 2 - 3 ... 21 - 22 - 23 - 24
temat: [Przyspawany] Konwenty, zloty i spotkania

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel