Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem z grą przez sieć!
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Pryntos PW
5 lipca 2010, 23:39
Witam wszystkich serdecznie!

Jeśli takowy wątek już powstał to przepraszam - w ich ogromie nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Chodzi o to, że gramy przez sieć przez TCP/IP poprzez Hamachi. Wszystko jest jak najbardziej w porządku, tylko w momencie większej (ew. dłuższej) walki między Graczami jeden z nich widzi, że rusza się jednostka drugiego i vice versa. Nikt nic nie może zrobić, trzeba wyjść z gry i załadować ostatni save. Raz czy dwa nie było to irytujące, jednak w chwili obecnej mamy dużą bitwę i po prostu nie da jej się dokończyć.

Jak rozwiązać ten problem?

Z góry wielkie dzięki!

Field PW
5 lipca 2010, 23:58
http://www.forum.acidcave.net/topic.php?TID=869

Ctrl-F w przegląrce, powinno Ci pomóc.

Pryntos PW
6 lipca 2010, 02:37
Niestety - ten wątek nie odpowiada na moje pytanie. ;) Nie chodzi o to, jak się połączyć, tylko jak zaprzestać bugowi powodującemu to, że podczas walki żaden z Graczy nie może zrobić ruchu (dokładniejszy opis w poprzednim poście)? :(

EDIT: wydaje mi się, że to nie jest kwestia samego połączenia przez Hamachi - w końcu cały czas wszystko działa, do czasu walki między Graczami. To chyba jest kwestia złej konfiguracji modów, lub coś w tym stylu? Albo nie mamy jakiegoś patcha?

ziomal121 PW
6 lipca 2010, 09:42
Czy macie dokładnie takie same wersje, dodatki, mody do Heroesa? Jeśli nie, to wiadome, że nie będzie wam poprawnie działać. Ja jakoś nigdy nie miałem problemu z grą przez Hamachi.

Altair PW
6 lipca 2010, 18:07
Jak to typ Walki między graczami? Zwykła walka czy zdobywanie miasta? Poproszę o więcej szczegółów (Wersja WoGa, zainstalowane mody itd.)?

Pryntos PW
9 lipca 2010, 04:04
Po zapytaniu Ziomala, zainstalowaliśmy sobie wszyscy te same wersje gry (oryginalne Heroes 3 Complete) z WoGiem najnowszym (przynajmniej najnowszym, który można stąd ściągnąć) - cały czas to samo. Nie ma różnicy, czy jest to walka o miasto, czy po prostu między bohaterami. Czy macie jeszcze jakieś pomysły? Bardzo prosimy o pomoc, jest to bardzo upierdliwe. :(

EDIT: co do modów, to są zainstalowane tylko te podstawowe, czyli WoG + poprawiony skrypt.

Goldenraz PW
9 lipca 2010, 13:48
To czasem nie pojawia się już w zwykłym H3 na nowszych (czyt. dzisiejszych) komputerach?

Też kiedyś miałem taki problem: polegało to na tym, że podczas walki jeden z graczy robi ruch, ale drugi nie dostaje o tym informacji, a później mogą czekać na siebie - u każdego z nich widać, że ruch ma teraz przeciwnik.

Wydaje mi się też, że gdzieś był jakiś plik, który może to poprawiał. I wydaje mi się, że problem tkwił w DirectX, ale pewien nie jestem. Warto, przed graniem przez sieć, poszukać plików używanych na turniejach. Są tam często poprawione niektóre rzeczy. Swojego czasu znalazłem download ligi "legendyheroes", ale nie wiem, czy pomaga, czy warto, ani nawet czy nie jest niebezpieczne, bo ostatecznie nie miałem okazji skorzystać.

Altair PW
9 lipca 2010, 14:11
Tak może to może być jedna z przyczyn plik można też znaleźć pod adresem:
http://wog.celestialheavens.com/en/download/main/
temat: Problem z grą przez sieć!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel