Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [OGÓLNY] Ulv: Wiatry Północy
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3

AmiDaDeer PW
10 stycznia 2011, 19:28
Dziękuję za opinie. Zapewne będą bardzo pomocne przy następnej sesji. ;) Wypadałoby jednak parę spraw wyjaśnić...

Wiwern:
Za mało było fajnych motywów i przedstawienia uniwersum.
Głównym moim zamierzeniem była zabawa w kreację realiów wraz z graczami. Część rzeczy wymyśliłem ja, część jednak podsunęli mi do głowy sami gracze i w taki sposób powstało takie coś. Nie jestem pewien, czy to dobry pomysł, ale przy Murgunie (który ruszy prawdopodobnie w marcu) czegoś takiego na pewno nie uświadczycie. :P

dambibi:
Może uchyliłbyś rąbka tajemnicy i przedstawił te wątki, które nie wyszły na światło dzienne?
Niewiele tego było.

Jednym z ważniejszych wątków była cała rola Tomity w tym przedstawieniu (co prawda udało mi się co nieco ujawnić, ale i tak jego śmierć nieco mnie wprawiła w zakłopotanie - szczególnie, że to wszystko "nie tak miało pójść" ;P). Chciałem też jednak nieco wytłumaczyć rolę niejakiego sir Pottera, który się pojawił na samym początku i sprawiał wrażenie wybitnie wręcz zdenerwowanego - wynikało to bowiem z tego, że wiedział, co Tomita zamierzał zrobić (stąd też znalazły się w pamięci Cario pliki służące do operowania Ulvem).

Poza tym miałem "przybliżyć" do gromadki Koreańczyków, wprowadzić drugiego mutanta (a.k.a. Minotaura :P) a nawet ukazać drugie oblicze Loyla, który cierpiał na specyficzne rozdwojenie jaźni (jego druga osobowość miała się ukazywać po zmianach magnetycznych - tu mógł być mi przydatny Methro, ale się pokomplikowało). Reszta to bzdety.

dambibi:
Poza tym, szkoda żeby uniwersum "przepadło", warto kiedyś do tego wrócić.
Myślałem nad tym. Plany na Ulv 2 zaczęły się mniej więcej przy zejściu Gardenera z Tomitą na dół. Kiedy jednak cała gromadka znalazła się na dole odsunąłem plany, a teraz nawet nie wiedziałbym, co miałbym zrobić.

No chyba że byśmy zrobili tactic co-op. Ale nie teraz.

xelacient:
Mi za to przypadły do gustu wstawki geograficzno-czasowe(z przykrością muszę stwierdzić, że to zaleta tego typu uniwersum), i mnóstwo sytuacji z wykorzystaniem różnic językowych.
Zawsze byłem zainteresowany obcymi kulturami i językami. ;) Warto było to jakoś przełożyć na sesję.


Cóż... To chyba koniec. Proszę Strażników o zamknięcie obu tematów - ogólnego i z sesją.

Ach, zapomniałbym - na zachętę:




Do zobaczenia w marcu...
strona: 1 - 2 - 3
temat: [OGÓLNY] Ulv: Wiatry Północy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel