Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3/różne] Jak zrobić jednostkę?
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8

Trith PW
7 maja 2010, 15:55
Cytat:
Chodziło mi o ogień.Fajny był.
Ten ogień został wykonany przez twórców gry i normalny feniks (nie mylić z "ognistym ptakiem") posiada taki "efekt specjalny" (żeby feniks różnił się od ognistego ptaka).

Cytat:
czy da się taki ogień nałożyć na np. behemota?
Da się, ale mogłoby to dziwacznie wyglądać (wyobraź sobie podpalonego behemota. Dla mnie taki stwór wyglądałby dość komicznie). Inna sprawa: wplecenie takiego ognia w animację jednostki wymaga pewnych umiejętności i wyczucia w edytowaniu tego rodzaju grafik, a efekt i tak wyłby wątpliwy (sam raz próbowałem dodać ogień z feniksa innej jednostce, ale dziwnie to wyglądało).

Mroczny Łowca PW
7 maja 2010, 17:28
Mości Banger, skoro nie chce ci się samemu szukac (jak sam przyznałeś) i liczysz na drapane, to chyba nie powinien ci nikt pomagac. Okropnie nie podoba mi się twoja postawa, no ale cóż (to tylko taki mały off top, jakby co :)).

Artov PW
7 maja 2010, 17:37
Cytat:
Zignoruję tego posta.
Powinieneś brać pod uwagę zdanie innych mieszkańców groty. Chyba mój post wyjaśnia parę spraw, o które pytałeś prawda?
Poza tym nie jest to tylko moje zdanie - mroczny łowca ma podobne - i słusznie.
EDIT:
@Dragonar - Wiem o tym i dlatego napisałem też odp. do jego pytań

Dragonar PW
7 maja 2010, 23:02
E tam, początkującym trzeba pomagać. Też kiedyś taki byłem...
Ja odpowiedziałem na większość jego pytań i najmniej narzekam. ;P

ziomal121 PW
8 maja 2010, 07:47
Cytat:
Zignoruję tego posta.

Tam chyba na początku było co innego.I były to milsze słowa ;]

Mroczny Łowca PW
8 maja 2010, 20:48
Tak, tam na początku było coś w stylu "Trochę mi pojechałeś, ale należało mi się". No ale z tego co wiem, to zmiany zdania i ignorowania postów Konstytucja Groty nie zabrania. Więc niech ignoruje. A tyle rzeczy by się dowiedział, prawda? :)

Artov PW
8 maja 2010, 22:39
@Mroczny Łowca - Exactly ;]

Dragonar PW
9 maja 2010, 14:22
Teraz ja dla odmiany mam pytanie... ;)

Jak wiemy, jednostki w H3 nie mają zbyt dużo klatek w animacjach, np. liczba klatek w animacji ruchu chyba nigdy nie przekracza 10. Pytanie - co stałoby się, gdyby animacja miała po 50-80 klatek w każdej sekcji? Animacja w grze byłaby bardzo płynna i działałaby poprawnie, czy może byłaby potwornie wolna?

Irhak PW
9 maja 2010, 17:16
Najlepiej sprawdzić to metodą "zrób-zobacz-zmień"... Spróbuj zrobić takiego defa i obejrzyj go w grze... ;)

AmiDaDeer PW
9 maja 2010, 17:28
Cytat:
byłaby potwornie wolna
vide Bone Golem by Alex-ander.

Aczkolwiek w niektórych przypadkach wychodziłoby to nawet na dobre.

Drwal PW
10 maja 2010, 13:54
Da się. Robi się to tak samo jak inne jednostki.

Artov PW
10 maja 2010, 19:04
Chodzi ci o podmianę samego defa siedliska? Jeśli tak to musisz zrobić dokładnie to samo co robisz kiedy podmieniasz defa jednostki.
Chyba że chodzi ci o całkowitą podmianę siedliska, ale jeżeli podmienisz za (przykładowo) troglodytów jakąś inną jednostkę to w siedlisku troglodytów będziesz ją właśnie rekrutował. Wtedy wystarczy zmienić defa siedliska i gotowe (chociaż nie wiem jak zmienić nazwę siedliska)


EDIT:
A teraz coś z zupełnie innej beczki - konto Bangera zostało usunięte, czy po prostu sam pousuwał swoje posty?

Trang Oul PW
10 maja 2010, 21:17
Nazwy są w plikach tekstowych: DWELLING.TXT (siedliska w miastach), CRGEN1.TXT i ZCRGN1.TXT (na mapie).

Ingvar PW
15 maja 2010, 13:59
Nie wiem czy to dobre miejsce na to pytanie ale zadam je. A mianowicie jak wywołać paletę kolorów(jaki program do tego potrzebny)?

Dragonar PW
15 maja 2010, 14:36
Dowolny, bardziej rozwinięty niż Paint program graficzny, choćby IrfanView.
Obraz -> Paleta kolorów -> Edytuj paletę.

Pół-Znajomy PW
17 marca 2011, 10:04
Jak zmienić statystyki jednostek?

Drwal PW
17 marca 2011, 11:11
Reseditem wyciągnij pliki: ZCRTRAIT.TXT, CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT. Edytujesz je dowolnym programem tekstowym. Polecam Text Edit. Gdy już zmienisz statystyki wklej pliki do katalogu Data w folderze z grą.


Pół-Znajomy PW
17 marca 2011, 13:45
Jak tak robię to mi WoG nie działa.

avatar PW
17 marca 2011, 16:15
Widzisz więc, że to nie jest łatwa sprawa. Dodatkowe spacje, tabulatory i puste linijki w tych plikach tekstowych dają właśnie takie efekty.

Pół-Znajomy PW
17 marca 2011, 19:20
A nie ma innych powodów?Próbowałem ulepszyć Wysłannika Przodków z 8th level reborn.Przy zapisywaniu CRTRAITS, ZCRTRAIT i CRTRAIT0 wyskakuje tekst:This file contains characters in Unicode format, which will be lost, if you continue to save the file as Text file.
Choose
"UTF8(Unicode)text(*.txt"
"Unicode(UTF16 LE)text(*.txt)"
or
"Unicode(UTF16 BE)text(*.txt)"
in your "Save as"dialogue to maintain the Unicode information.
Do you want to continue anyway?


YES NO
strona: 1 - 2 - 3 ... 6 - 7 - 8
temat: [H3/różne] Jak zrobić jednostkę?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel