Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Kup pan Hirołsa!
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

m_gol PW
28 marca 2011, 05:04
Gdyby jeszcze na tej płycie była dostępna wersja Heroes III Complete (v. 4.0), a nie Gold Edition (v. 3.2), której brakuje niektórych poprawek... Nie rozumiem, czemu Ubisoft nie wrzucił najnowszej wersji.

Reuel PW
13 grudnia 2011, 18:55
Tak jak w tytule, chciałbym wiedzieć czy w jakimkolwiek sklepie jeszcze sprzedają tą grę. W Empiku na pewno nie ma bo sprawdzałem na ich stronie internetowej. Co do innych sklepów to się nie orientuję, jednak choć co prawda to póki co tylko wstępne zastanawianie się to jednak wolałbym kupić w normalnym sklepie niż grzebać po internecie dlatego też postanowiłem zasięgnąć waszej rady ;)

Irhak PW
13 grudnia 2011, 19:07
Po pierwsze - odpowiedni temat już jest w Grocie.

Dark DragonDark DragonWszelkie posty z tematu przeniesione :)


A co do pytania...

Empik - proszę! Całe seria od części pierwszej do czwartej wraz z dodatkami. Wystarczy dobrze szukać ;)
gog.com

Reuel PW
13 grudnia 2011, 20:42
Nie trzeba się od razu unosić. Tematu, który podałeś nie znalazłem przeszukując cały dział na temat części I-IV. Po drugie szukałem na Empiku i jedyne co mi wyskakiwało odnośnie H3 to poradnik do gry... Po trzecie czemu ten temat nie jest widoczny normalnie w dziale Heroes I-IV (czy może to ja mam jakieś problemy ze stroną?)?

Acid Dragon PW
13 grudnia 2011, 20:47
Przepraszam za ton wypowiedzi nowego Strażnika i mam nadzieję, że wynika on tylko z przejęcia się nową rolą. Oczywiście nie wymagamy, byś już przy jednym z pierwszych postów w Grocie znał cały, niekiedy nieoczywisty, układ tematów w poszczególnych komnatach. Temat, do którego odsyłał Cię nasz nadgorliwy Strażnik, mieści się w Podziemnej Tawernie, a nie Sali Bohaterów - ja też bym go pewnie nie szukał w tym miejscu ;).

Co prawda faktycznie, nowej, pudełkowej wersji Heroes III już się raczej nie dostanie, to jednak grę można znaleźć w wielu reedycjach i antologiach. W Empiku dostać możesz wskazaną przez Irhaka Sagę Heroes I-IV, ale polecam też odwiedzić allegro, gdzie po wpisaniu "Heroes III" pojawi Ci się wiele aukcji z innymi reedycjami (czasami całkiem nowymi) i używanymi wersjami gry.

Jeśli nie zależy Ci na wersji z pudełkiem i płytą, a wystarczy legalna wersja elektroniczna, to możesz skorzystać z drugiego linka podanego przez Irhaka, czyli serwisu "Good Old Games".

Alamar PW
13 grudnia 2011, 20:53
Cytat:
Po trzecie czemu ten temat nie jest widoczny normalnie w dziale Heroes I-IV

Ponieważ jest on w Tawernie. Specyfika tego forum, że niektóre tematy są w dziwnych miejscach. Trzeba trochę czasu, by do tego przywyknąć i się połapać.

Reuel PW
13 grudnia 2011, 20:58
Nie, nie mam pretensji po prostu rzeczywiście się trochę gubię tutaj ;) Zaś co do Heroes 3 to rzeczywiście są na Allegro, jednak gdy gra, która normalnie nawet w takim ździercy jakim jest Empik z 1 i 2 częścią (czyli dawniej wydawane Heroes Chronicles I-III, obecnie zastąpione wersją podaną przez Irhaka) kosztowało grosze to tutaj sama trzecia część potrafi kosztować z trzydzieści parę złotych, plus wysyłka to już naprawdę cena robi się przesadna (to znaczy H3 jest grą bezcenną, jednak jeśli wiem, że powinna kosztować o wiele taniej to po co przepłacać?) i dlatego pytam...

Acid Dragon PW
13 grudnia 2011, 21:08
Prawdę mówiąc, mnie też to dziwi. Jakieś 3 lata temu H3, nawet w wersji z innymi grami, można było dostać za niemalże bezcen. Gra była też niegdyś dołączona "za darmo" do magazynu Play (za 10zł, czy coś koło tego). W końcu nie jest to jeszcze antyk, żeby jej cena szybowała w górę.

Niemniej jednak na allegro można też spotkać oferty w "normalnych" cenach, choć często bez pudełka.

PS. A co do wyszukiwarki empiku, to masz całkowitą rację - wpisując "Heroes III" jedyne, co wyskakuje to poradnik do gry. Aczkolwiek wyszukiwarka działa zupełnie inaczej gdy się wpisze (niepoprawnie!) "Heroes 3" i daje znacznie bardziej użyteczne wyniki.

Irhak PW
13 grudnia 2011, 21:20
Ja się jeszcze wtrącę, że chyba o wiele więcej wyników wszędzie można znaleźć pod hasłem 'Heores 3', które znajduje się tytule tematu, niż pod 'Heroes III' (które zapewne wiecej osób szuka). Przynajmniej takie jest moje odczucie. A co do szukania... przez te wszystkie antologie itp. już chyba łatwiej jest wpisywać w wyszukiwarki 'Heroes of Might and Magic', bądź samo 'Heroes', by odszukać w sklepie gry z serii HoMM. Ponownie - moje odczucie.

PS. niektórzy część moich wypowiedzi odbierają czasem jako ataki. Może to przez zawartą w nich lekką dozę ironii? ;)

Jeżeli jednak ktokolwiek poczuł się urażony, proszę o przebaczenie.

Acid Dragon PW
13 grudnia 2011, 23:09
To w pewnym sensie zrozumiałe z tym "Heroes III" i "Heroes 3", niemniej jednak, gdy wejdziemy do gry, to naszym oczom ukazuje się nazwa "Heroes of Might and Magic III". Także jakakolwiek podmiana liczby rzymskiej na arabską jest moim zdaniem po prostu inwencją piszącego lub "podchwyceniem" tej błędnej konwencji z innego źródła. Nie przypominam sobie, aby w jakichkolwiek oficjalnych wydaniach, czy materiałach gra była nazywana "Heroes 3".

Lord Kilburn PW
14 grudnia 2011, 17:27
W języku polskim III oznacza trzeci, a 3 to po prostu trzy. W angielskim chyba niekoniecznie, ale wg Wikipedii cyfr rzymskich używa się np. do:
"Sequels of movies, video games, and other works." To by pasowało do teorii, że III pojawia się tam z jakiegoś powodu, ale w sumie nie wyklucza, że nie można używać zwykłej cyfry.

IrhakIrhakLink poprawiony ;)


Vatras PW
6 kwietnia 2012, 17:10
Uprzejmie donoszę, że od dziś w sklepie Good Old Games nabyć można wszystkie części Might and Magic (a także Hirołsy od 1 do 4, Crusaders of Might and Magic oraz Heroes Chronicles) w promocyjnych cenach (50% taniej). Promocja trwa do końca weekendu.

Poza tym jeśli do 12 kwietnia zdecydujemy się na zakup w owym sklepie piątej części HoMM (w paczce z dodatkami) dostaniemy pierwszą część Assassin's Creed gratis.
strona: 1 - 2
temat: Kup pan Hirołsa!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel