Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Nieznane Opowieścitemat: [OGÓLNY] Witajcie w Erhothogrodzie!
komnata: Nieznane Opowieści
strona: 1 - 2 - 3 - 4

Rabican PW
13 kwietnia 2010, 23:32
Mitabrinie, od początku sesji nie przykładasz się do gry, prowadząc swoją postać w sposób nieciekawy i bezmyślny. Przykro mi, ale nie mogę się dłużej temu biernie przyglądać. Twój ostatni post przekroczył granice niestaranności ("myślał, że znajdzie tu zastanie tu znacznie więcej istot") i został usunięty. Proszę Cię o większy wkład w grę, a jeśli nie jesteś w stanie go zapewnić, przypominam, iż udział nie jest obowiązkowy. Życzę większych sukcesów w przyszłości.

Wykorzystując okazję, pragnę podziękować i pogratulować pozostałym graczom oraz, last but not least, Mistrzowi Gry. Sesja przebiega bardzo sprawnie i mam nadzieję, iż udział w niej jest dla Was taką samą przyjemnością, jak dla mnie lektura Waszych wypowiedzi. Oby tak dalej!

Pozdrawiam serdecznie.
Я. z Krainy Pięknych Pępków

Alamar PW
14 kwietnia 2010, 15:35
Cytat:
Który to Alamar? Ten z wąsami czy transwestyta?
A co, szukasz przyzwoitki na wyjście do opery? ;P

AmiDaDeer PW
14 kwietnia 2010, 18:23
Я:
Który to Alamar? Ten z wąsami czy transwestyta?
Ten z wąsami to Janina.

Я:
pragnę podziękować i pogratulować pozostałym graczom oraz, last but not least, Mistrzowi Gry.
Aż się zarumieniłem... Już myślałem, że moja postać jest najgorzej odgrywana.

EDIT do posta niżej: Wczuwam się w rolę. ;P

Field PW
14 kwietnia 2010, 19:03
Mógłbyś trochę bardziej pisać, a nie tylko machać cyckami i trzepotać rzęsami, ale poza tym ok ;) No i kontynuuj przesłuchanie ;)

Field PW
16 kwietnia 2010, 19:28
Mitabrin, mam prośbę: jeśli tempo jest dla Ciebie za szybkie (tzn. nie możesz tak często pisać postów), to daj znać. A jeśli znudziła Ci się gra - też daj znać :P

Field PW
17 kwietnia 2010, 18:23
Od jutra do kolejnego poniedziałku (wstępnie) nie ma mnie na gg, a neta będę miał tylko do środy wieczorami.

W związku z tym sesja ulegnie spowolnieniu :P

Trang Oul PW
17 kwietnia 2010, 23:33
Prosiłbym Łasica o zmianę nicka i avataru na ten.

Spasiba :D .

QuiQuiDamn, you're ugly :P

RabicanRabicanPowiedział rzygający tęczami jednorożec.

Field PW
18 kwietnia 2010, 09:49
Jeden komentarz do tego, co wyprawiacie: o japierkurwadolę.

Trang Oul PW
18 kwietnia 2010, 13:30
No co... Głodny byłem :D .

Mitabrin PW
18 kwietnia 2010, 15:06
Ups... Zapomniałem dopisać, że Marlmin miał kiłę i świerzb... :3

Qui PW
18 kwietnia 2010, 15:28
A teraz ma wilka :D.

Rabican PW
18 kwietnia 2010, 15:40
Jako koordynator ds. kanoniczności sesji muszę w tym miejscu umieścić drobne objaśnienie tyczące się ras w settingu; dopiero teraz, bowiem nie spodziewałem się, że nastąpią zmiany w obsadzie i Trang wejdzie do gry. Otóż pso- i kotołaki nie są zmiennokształtnymi, lecz pełnoprawnymi rasami (vide minotaury) o poziomie cywilizacyjnym zbliżonym do tego reprezentowanego przez ludzi, krasnoludy czy elfy, własnych państwach i kulturach.

Psołaki (właściwa nazwa: gnolle) stanowią kastę kapłańską w społeczeństwie Karasuthry, z grubsza odpowiednika Indii na mapie świata. Żyją w harmonii wraz z nagami, minotaurami, satyrami i trollami. Niegdyś istniała także inna, dzika odmiana psołaków, zamieszkująca Abaddonę, ale wyginęła wskutek inwazji Kreegan (sprzymierzyli się z nimi i źle na tym wyszli).

Kotołaki dzielą się na bastetów i mrrshanów, zamieszkujących odpowiednio Bubastis (Afryka Północna) i Wakoku (Japonia bez Hokkaidō), pod względem kulturowym przypominających Beduinów i Japończyków. Pomimo różnic morfologicznych (pierwsi to humanoidalne koty domowe, drudzy – tygrysy) mogą krzyżować się ze sobą, czego owocem są metysi.

Gnolle urodzone w Karasuthrze rzadko opuszczają swoją ojczyznę, rasa uchodzi za egzotyczną nawet w kosmopolitycznej Stygii. Z kolei kotołaki są w państwie nieumarłych stosunkowo powszechne, zwłaszcza w Erhothogrodzie – bastety to urodzeni kupcy i świetnie czują się w bogatym i tętniącym życiem mieście, natomiast mrrshani są związani z nefrytami i często dla nich pracują w charakterze ochroniarzy bądź, hmm, sprzątaczy.

----------

Odnośnie do Astora, przyczepiłbym się do jego urody – jeżeli faktycznie jest *aż tak* brzydki, lepszym portretem byłby ten obrazek. Jako psołak ma także więcej niż dwa sutki, ale to chyba nie będzie szczególnie istotne podczas sesji. Poza tym Erhothogród jest mimo wszystko cywilizowanym miejscem i pożeranie zwłok na środku ulicy zostanie pewnie negatywnie odebrane przez świadków, jednak decyzję o tym pozostawiam Fieldowi – ja tylko delikatnie sugeruję.


Pozdrawiam serdecznie.
Я. z Krainy Szot Nagich i Pięknych

Trang Oul PW
18 kwietnia 2010, 22:20
Owszem, od urodzenia nie jestem zmiennokształtnym, ale jako druid, tym bardziej wychowany w lesie mogę szukać sposobu na przemianę w wilka.
A zważając na moją przeszłość, takie zachowanie w mieście wydaje mi się normalne.

Co do sutków, mam zarośniętą klatę i ich nie widać.

Rabican PW
19 kwietnia 2010, 15:45
Trang:
jako druid, tym bardziej wychowany w lesie mogę szukać sposobu na przemianę w wilka
Primo, nie wiem, skąd przyszedł Ci do głowy pomysł, że wyznający naturalny porządek rzeczy druid pragnąłby zmienić się w wilka, tym samym ten porządek naruszając. To nie D&D ani Diablo, tutaj druidzi nie są zmiennokształtnymi. Druid to czarownik posługujący się magią żywiołów, ale w przeciwieństwie do czarodzieja czerpiący moc z otoczenia (przyrody) zamiast z planów żywiołów.

Secundo, szukać może sobie każdy, jednak tak znaczna zmiana jak pokazana na zaproponowanym przez Ciebie obrazku wymaga potężnej magii i jest poza zasięgiem Twojej postaci.


Pozdrawiam serdecznie.
Я. z Krainy Dziwów

Alamar PW
19 kwietnia 2010, 16:14
Cytat:
Primo, nie wiem, skąd przyszedł Ci do głowy pomysł, że wyznający naturalny porządek rzeczy druid pragnąłby zmienić się w wilka
Diablo II :P

Rabican PW
19 kwietnia 2010, 16:31
Czytaj ze zrozumieniem.

Alamar PW
19 kwietnia 2010, 16:56
Z kim?

I tak, przeczytałem całość przed napisaniem wcześniejszego posta.

AmiDaDeer PW
19 kwietnia 2010, 17:12
Nie widzę problemu - jako druid Astor mógł stwierdzić, że psołaki jako hybryda są nienaturalne i w jakiś sposób trzeba przywrócić równowagę.

Qui PW
19 kwietnia 2010, 19:07
[non-canon]

Liszowaty inspektor spojrzał na psołaka z mieszaniną zdziwienia, zdegustowania i złości. Być może. Twarzoczaszka niewiele wyrażała, jak to zazwyczaj bywa. Tak czy inaczej, lisz strzelił palcami i do rąk wleciała mu księga. Samoczynnie otworzyła się na żądanej stronie. Wypowiedział zaklęcie.

Astor, pożywiający się właśnie odnóżem martwego gnoma, nagle zawył z bólu. Coś ugryzło go w nogę. Momentalnie odskoczył, lecz napastnik nie puszczał. Dopiero teraz zauważył, że to jego niedoszły posiłek wrócił do życia, tudzież produktu życiopodobnego, i postanowił wyrównać rachunki.

-W ERHOTHOGRODZIE, ZWŁOKI ZJADAJĄ CIEBIE!

[/non-canon]

Trang Oul PW
26 kwietnia 2010, 00:41
[non-GM]

Astor odskoczył od mięsa i chwycił się za ranną łapę. Ze złością spojrzał na poruszające się trupy, szczególnie na tego starego, przegniłego. Ponieważ dalej się poruszały, przez chwilę na nie warczał, następnie skierował łapy ku niebu.

- Grrrrrr. Zakłócacie naturalny porządek. Powrócicie do Matki Ziemi.

Na niebie pojawiła się burzowa chmura i zaczął padać rzęsisty deszcz. Po chwili w nieświeżego nieumarłego uderzyła błyskawica. Woda, która wsiąknęła w sz(m)atę trupa gwałtownie zawrzała i kości rozsypały się w promieniu kilkunastu metrów.
Psołak skierował łapy w dół i rozłożył je na boki.
Ziemia rozstąpiła się, odsłaniając ogniste odmęty*. Mięso i kości nie miały szans w starciu z gorejącą lawą. Trupy uległy spopieleniu, aby ich materia w postaci dymu i popiołu dalej mogła krążyć w przyrodzie.

- W przeciwieństwie do większości druidów, ja reprezentuję Greenwar!

[/non-GM]

* Z dedykacją dla Alamara :P .
strona: 1 - 2 - 3 - 4
temat: [OGÓLNY] Witajcie w Erhothogrodzie!

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel