Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zmarnowane miejsca na jednostki
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Dark Dragon PW
11 listopada 2008, 09:24
Wilkołak i rozbójnik.

jankes_begbie PW
11 listopada 2008, 19:48
Faktycznie: wilkołaka zostawić jako ulepszenie gnoli, a w miejsce rozbójnika wstawić jakiegoś demona, który byłby ulepszeniem tych rogatych.

Nargorth PW
2 stycznia 2009, 21:38
Moim zdaniem kategorycznie trzeba wyrzucić chłopów. Ani to silne, ani przydatne. Na dodatek, prawdę mówiąc, nigdy jeszcze nie miałem w armii chłopa (poza tą kampanią gdzie się gra jednym chłopem). I to nie dlatego, że ich nie brałem. NIGDY nie znalazłem ich siedliska. Zdecydowanie wyrzucić!!!

Goldenraz PW
2 stycznia 2009, 23:07
Ciekawe, co na to powiedzą na to nekromanci...

Nargorth PW
6 stycznia 2009, 18:53
Osobiście za nimi nie przepadam. A tak przy okazji - postaw się w sytuacji jednego z tych chłopów - chyba byś się ze mną zgodził. Nie przepadam też za wojną, ale jeśli by tego bardzo chcieli... A może ty też chcesz?

Goldenraz PW
6 stycznia 2009, 19:20
Hmmm...
Taki chłop cały rok ciężko pracuje na polu. Nie ma na nic czasu, nie ma pieniędzy, ledwo co starcza mu na jedzenie, a w większości przypadku musi płacić jeszcze pańszczyzne i ma inne, podobne zobowiązania...
Gdy przyjdą nekromanci, "zwerbują go" to spora szansa na szybką karierę :P
Z takiego chłop zrobi się dużo silniejszy szkielet, a czasem nawet dobrze wyszkolony szkielet wojownik!

Nargorth PW
8 stycznia 2009, 17:10
Goldenraz:
Z takiego chłop zrobi się dużo silniejszy szkielet, a czasem nawet dobrze wyszkolony szkielet wojownik!
...który najczęściej bardzo szybko kończy swój drugi już żywot pocięty mieczem, pogruchotany maczugą, przebity strzałą (co swoją drogą, chyba jest trudne - jak trafić szkielet?), porażony magią, ew. błyskawicą, spalony przez smoka, itd. itd. Jeśli zaś ma "szczęście", to zostanie podczas bitwy przywrócony do nieżycia i znowu będzie miał tą twoją "szansę". Los (nie) do pozazdroszczenia.

AmiDaDeer PW
11 stycznia 2009, 21:30
Nie skończy swojego drugiego żywota, bo takowego nie ma - szkielety są ni martwe, ni żywe.
I nie sądzę, żeby chłop jako szkielet miał lepszą karierę - czy na pewno miałby wtedy wolną wolę?

Wracając do tematu - według mnie jedynymi jednostkami z WoGa, które możnaby było usunąć, to nowe wersje strzelców i ewentualnie posłańcy - choć z tymi drugimi co zrobić, żeby gra poprawnie działała?

Nargorth PW
12 stycznia 2009, 16:51
Zgadzam się co do tych nowych strzelców i powtarzam WYRZUCIĆ CHŁOPÓW!!!. Posłańców (ziemi, ognia, wody, powietrza) też można wyrzucić, nie są potrzebni.

Trox PW
12 stycznia 2009, 18:06
Koniecznie trzeba wywalić tych posłańców. Po co oni są? I tych magmowych, arktycznych strzelców. I np. gorynycze, to taka hydra ze skrzydłami czy co? Nigdy nie miałem ich w armii. Mówię PO CO? Ale kilka lepszych by na pewno nie zaszkodziło.

Drwal PW
12 stycznia 2009, 19:16
Ja uważam ze usuwanie obecnych jednostek to głupota, zwłaszcza tych z AB. Jeżeli komuś nie pasują Posłańcy i Strzelcy niech sobie ściągnie New Upgrades i tyle.

A co do zmarnowanych miejsc na jednostki to nie przesadzajmy, nawet obecnie nie ma co wstawić. Ja osobiście liczę na HotA i ich ewentualny sukces ze złamaniem kody źródłowego gry. To mogło by raz na zawsze rozwiązać nasz problem.

Dragonar PW
12 stycznia 2009, 19:52
drwal-siekiery:
Ja uważam ze usuwanie obecnych jednostek to głupota, zwłaszcza tych z AB.
Też najchętniej bym kompletnie nic nie usuwał, ale przy modach to konieczne - w NU usunięto posłańców i dwóch strzelców, a w FU trzy smoki.

drwal-siekiery:
A co do zmarnowanych miejsc na jednostki to nie przesadzajmy, nawet obecnie nie ma co wstawić. Ja osobiście liczę na HotA i ich ewentualny sukces ze złamaniem kody źródłowego gry. To mogło by raz na zawsze rozwiązać nasz problem.
Obawiam się, że HotA nie rozwiąże tego problemu. Ja poinformowano na Heroes Community, HotA to klasyczny dodatek typu AB. W oficjalnych dodatkach nie mamy danej nam możliwości modyfikacji ich (jak w WoGu), a skoro HotA to klasyczny dodatek to nie udostępnią nikomu sposobu na modyfikację/dodawanie jednostek, itp. :/

Nargorth PW
13 stycznia 2009, 07:50
Ściągnąłem New Upgrades i są całkiem niezłe. Pomysł świetny, wykonanie raczej też (choć przekolorowania są widoczne, ale mi to nie przeszkadza, byle w umiarze z ich ilością), świetnie się przy tym wczoraj bawiłem. Dzięki za radę.

AmiDaDeer PW
15 stycznia 2009, 20:27
Nargorth:
...powtarzam WYRZUCIĆ CHŁOPÓW!!!
Tylko że to jest jednostka z AB i SoD, czyli oficjalnych dodatków. Równie dobrze możnaby było podmienić jakąś jednostkę z oryginalnej gry (np. jednego z neutralnych golemów). Pytanie tylko - po co?

A teraz dwa pytania odnośnie tematu:

1.Czy Slava eksperymentował z tymi 4 slotami nieużytymi w AB?
2.Czy po odejściu Slavy coś ruszyło w kwestii hard-coded?

avatar PW
15 stycznia 2009, 22:03
A jam pytanie: czemu te 4 sloty są aż tak ważne, że wspominanie o nich wraca niczym bumerang?

AmiDaDeer PW
17 stycznia 2009, 13:53
Liczba jednostek jest ograniczona - te sloty można w jakiś sposób wykorzystać.

avatar PW
17 stycznia 2009, 16:07
Liczba slotów jest 255, wszystkich jednostek ok. 160. Problemem nie są te cztery sloty ale kwestia zrobienie profesjonalnego defa i dodanie go do gry.

mancias_sc PW
17 stycznia 2009, 20:46
Avatar ma rację. Tak naprawdę to przed animacją, trzeba mieć pomysł na ciekawą i oryginalną jednostkę. Bo co z tego, że stworzymy kolejnego żywiołaka, który tak naprawdę będzie się różnić, od tych występujących w grze, tylko kolorem. Nawet jednostki 8 poziomowe, są tylko przekolorowanymi poczciwymi 7-poziomowcami, z podrasowanymi statystykami i IMO stanowią tylko jakąś alternatywę dla potężnych smoków z AB.
A ze świata herosów pozbyłbym się różnych odmian Strzelców, uważam, że są to jednostki wtórne i bez polotu.

Dragonar PW
17 stycznia 2009, 21:19
Miejsc zajętych jest 196, a limit jest do 255. Czyli jeszcze mamy 59 wolnych miejsc na jednostki. Jeśli da się wprowadzić coś w te cztery kłopotliwe miejsca to będziemy mieć 63 miejsca. Według mnie o tych miejscach pomyśleć należy dopiero, jak skończą się pozostałe.

AmiDaDeer PW
31 stycznia 2009, 20:56
Kiedy patrzyłem na kod szesnastkowy SoDa (tak, próbuję czasem coś zrobić :P) wpadł mi do głowy pewien pomysł.

Czy problemem dla WogTeamu byłoby dodanie w miejscu jednostki o numerze 255 odnośnika do innego fragmentu kodu, który byłby w gruncie rzeczy kopią kodu dotyczącego* jednostek?

Zaprezentuję, o co mi chodzi, na przykładzie uproszczonego losowania neutralnego potwora na mapie:

1.Sprawdź pozycję x, y, p potwora "Losowy" i oznacz odpowiednio jako a, b, c
2.Losuj liczbę 0-255 i oznacz jako d
3.Jeśli d=0-254 - wstaw potwora o numerze d w pozycję a, b, c
4.Jeśli d=255 - losuj liczbę 0-255 i oznacz jako e
5.Wstaw "potwora 2" o numerze e w pozycję a, b, c

(mała lekcja programowania, BTW :P)

EDIT: To automatyczne wstawianie spacji po przecinku może być czasem wkurzające. :P
EDIT2: * - dodane później.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Zmarnowane miejsca na jednostki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel