Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Zmarnowane miejsca na jednostki
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5

Acid Dragon PW
16 kwietnia 2006, 10:54
Niestety, to nie ma absolutnie żadnego znaczenia - obojętnie gdzie by pliki nie były, w głównym programie gry przyporządkowane są do nich indexy - numerki od 0 do 255. i TO jest właśnie problemem, gdyż nie potrafimy tego limitu zwiększyć czy stworzyć nowego. Być może jednostce o numerze 231 da się przypisać we właściwościach adres do grafiki umieszczonej w innym pliku czy może nawet wogle "na zewnątrz", ale numerka toto będzie potrzebowało tak, czy inaczej.

Xeron PW
27 maja 2006, 12:12
A może dałoby się zrobić tak, że jakiś mniej potrzebny obiekt (np. pojedyncze drzewo) wyedytować za pomocą ERM, by funkcjonował jak jakaś nowa jednostka i zmienić grafikę z drzewa na grafikę tej nowej jednostki. (gdzieś czytałem, że ERM może sprawić, że artefakt może wyglądać jak np. miasto, a nadal być artefaktem)

Acid Dragon PW
27 maja 2006, 14:27
Niet, to niestety niemożliwe, gdyż głównym problemem nie są w chwili obecnej grafiki, a numery indexowe jednostek. Każda jednostka - nawet jeśli miałaby wyglądać jak drzewo, lub drzewo miałoby pełnić rolę jednostki - musi mieć swój numer. I tych numerów nam właśnie brakuje, a dla kodu gry to jedyny sposób, aby "powiedzieć", że daną grafikę należy traktować jak jednostkę.

Xeron PW
28 maja 2006, 01:43
A czemu nie chcą udostępnić tego kodu gry? Albo co chcą w zamian? Przecież jakby dali ten kod, to grywalnośc HoMM III znacznie by wzrosła. No wiem, że 3DO zbankrutowało i WoGóle, więc tym bardziej nie powinno im zależeć.

Boryna PW
28 maja 2006, 12:24
Bo nikt by wtedy nie kupił H3, skoro może mieć z internetu kod zródłowy H3 i za darmo sobie skompilować, mając w ten sposób H3 za darmo. Ubisoft i Nival musieliby udostępnić tylko część kodu, jednak wątpię, aby to zrobili.

EDIT: Że też nie wpadłem na to. A dlaczego samemu WoG Teamowi kodu nie udostępnią? Nie wiem.

Trang Oul PW
28 maja 2006, 13:24
Czy udostępnienie kodu WoG Teamowi jest równoznaczne z udostępnieniem kodu w sieci? Oczywiście, że nie (chyba że Mistrz Slava zdenerwowałby się, że tak długo zwlekali z udostępnieniem).

avatar PW
29 maja 2006, 08:23
Bo panowie z Ubisoft nie wiedzą co to WoG, ani kto to Slava :D .

Acid Dragon PW
29 maja 2006, 19:42
Wiedzą, wiedzą.

I choć oczywiście w praktyce istotnie nie zaszkodziłoby to Ubisoftowi, bo kodu nikt by nie upublicznił, a conajwyżej mogłoby to autentycznie pomóc, bo być może więcej ludzi kupiłoby H3 dla WoGa, jakby został oficjalnie wsparty, to jednak...

...w teorii WoG Team nie jest żadną prawną organizacją i nie może dać żadnej gwarancji, że kod nie wycieknie, nie zostanie użyty by stworzyć samodzielnej wersji WoGa niewymagającej zainstalowania H3 czy też nie zostanie użyty by czerpać z tego zyski pieniężne.

Obawiam się, że dla tak potężnej firmy jak Ubisoft uwierzenie na słowo kilku fanom w sprawie gry wciąż sprzedawanej na całym świecie po prostu nie wchodzi w rachubę.

Jedynym rozwiązaniem chyba byłaby sytuacja, w której Ubisoft sam po prostu przestałby sprzedawać H3 i warunkowo mógłby się zgodzić na oddanie gry fanom (oczywiście mimo wszystko przy 150 warunkach). Wtedy ryzyko (w sumie - jakie ryzyko? :P) powyżej wymienionych ewentualności byłoby wystarczająco małe, a przynajmniej skutki byłyby mało dotkliwe.

Trang Oul PW
29 maja 2006, 21:12
Może jakaś petycja w sprawie udostępnienia (chociaż części) kodu?

Kaazam PW
30 maja 2006, 14:20
>>>Może jakaś petycja w sprawie udostępnienia (chociaż części) kodu?

Trang ma rację. Choć mnie byłby on potrzebny dla dobra innych, poparłbym udostępnienie kodu. Może otrzymalibyśmy WoGa 2 (marzenia). Jakby co, to mój podpis już macie.

Blackmaster PW
1 czerwca 2006, 16:32
Mój podpis też macie. Może to nie jest na temat, ale wie ktoś może, kiedy wyjdzie następna część WoGa?

Rabican PW
1 czerwca 2006, 18:11
Czwarty post od góry, tutaj zaś trzeci. Poza tym następna wersja, a nie część.

Co do petycji...

/signed ;)

Pozdrawiam
A.

PS Zmarnowanych miejsc na jednostki w WoG-u nie uświadczyłem, przynajmniej od kiedy zainstalowałem "Nowe Ulepszenia" :P (jak ktoś o nich nie słyszał, to zapraszam tu i tu)

PPS Najlepiej by było, gdyby WoG Team stał się legalną, prawną organizacją, z którą Ubisoft chciałby rozmawiać. Jednak tu pojawia się pewien problem - to kosztuje. Skończyłoby się na tym, że WoG zostałby zapudełkowany i sprzedawany za grube pieniądze. A tego przecież nie chcemy, prawda?

Trang Oul PW
1 czerwca 2006, 19:48
@Blackmaster: Nie, nikt nie wie. I tak lewdo się doczytałem. PISZ POPRAWNIE!

Blackmaster PW
1 czerwca 2006, 21:29
Przepraszam, że tak nieczytelnie piszę, jedną z przyczyn jest to, że nie wiem, jakim cudem nie mogę używac polskich znaków (próbowałem zmienić w panelu sterowania).

Trang Oul PW
1 czerwca 2006, 23:22
Ja też przepraszam. Za ostro zareagowałem.
Jaką masz ustawioną klawiaturę? Ja mam polską programisty i wszystko działa. Po instalacji WoGa można już zmienić.

pixel PW
3 lipca 2006, 21:41
Uważam, że jednostki 8 poziomu są źle zrobione, jednostki 8 poziomu nie powinny być dostępne w zamkach (wiem, zaraz mi powiecie, że można przecież w opcjach wyłączyć), i nie powinny wyglądać jak te z 7 poziomu, mamy tu niepotrzebne jednostki.

Następnymi są posłańcy (ognia, wody itp), po co następne "żywiołaki" ?, też uważam je za nie potrzebne.

Osobiście nie podobają mi się ulepszone żywiołaki, energii itp. i w ostateczności, nie będę za nimi płakał ;]

Pozdrawiam.


vinius PW
4 lipca 2006, 09:52
Ja tam osobiście jestem za wywaleniem jednostek tylko przekolorowanych i wg mnie niepotrzebnych, czyli:
-4 posłańców
-2 strzelcow (niekoniecznie)
-gremlinołajów
-...a te jed nostki 8 poziomu to juz przesada. ma się 2 i planszę można wygrać :P a na poziomie normalnym przy oszczędnej polityce pienięznej i zagranicznej można mieć Serafinów w 2 tygodniu...

AmiDaDeer PW
4 lipca 2006, 17:58
UbiSoft mogłoby udostępnić kod źródłowy tak samo jak Valve zrobiło z Half-Life (nie wiem, jak oni to zrobili, ale jakoś to zrobili :D).

tiger150 PW
9 lipca 2006, 11:22
Ja bym wywalił dwa zamki orków z behemotami i leśną z hydrami, poza tym wysłańców bogów czy jak tam oni się nazywają arktycznego i wulkanicznego strzelca no i wszystkie przekolorowane jednostki. Gr by była wtedy dużo ciekawsza, jeśli zamjast przekolorowanego archanioła by miał inny hełm, zbroję tarczę i parę dodatkowych rzeczy.

Trang Oul PW
9 lipca 2006, 11:29
Może narysujesz takiego archanioła, np. w nowym hełmie?
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5
temat: Zmarnowane miejsca na jednostki

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel