Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Co by tu dodać, aby WoG był jeszcze fajniejszy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

TeHniK PW
24 kwietnia 2006, 21:25
Niezły koleś, haha. To tak, jakbyś grał w RPG bez questów (nawet tego głównego).

Quba Drake PW
6 listopada 2006, 16:13
Skoro jest mowa o kampaniach, to gdzie można zamieścić swoją.
Tak nawiasem, czy z Kwasowej Groty idzie ściągnać jakaś kampanię.

Helboy PW
11 listopada 2006, 21:17
Do WOGa można by dodać wiele rzeczy z H4 ja np.: Bohaterowie na polu bitwy. Lub jednostki. Albo nawet inny podział zaklęć. Chodzące potwory po mapie.
A komu podoba się coś w H4 i chciałby dodać to do H3. Proszę o śmiałą wypowiedz.

Seener PW
11 listopada 2006, 22:25
Bohaterowie na polu bitwy w WoGu zostali już dodani (w postaci commanderów). Nowy podział czarów jest moim zdaniem zbędny, co najwyżej nowe czary można było by dodać. Poza tym myślę, iż H3 jest o wiele lepszą grą od czwórki, o H5 nie wspominając.

Trang Oul PW
11 listopada 2006, 22:33
Nowe zaklęcia są, jak na razie, nieosiągalne dla Mistrza, nie wspominając o nowych szkołach. Chociaż chciałbym trochę poczarować np. magią eteru.

avatar PW
14 listopada 2006, 10:12
W skryptach Sagamosy poniekąd fajna jest rozwiązana kwestia i walczących bohaterów (Balrog/Flandrif) jak i 'nowych'czarów (zaklęcia rzucane przez te istoty...).

tymolord PW
9 grudnia 2006, 13:53
Można by było dodać dodatkową umiejętność dla bohatera, taką jak "szał bojowy". Bohater raz w trakcie bitwy zadaję jakiemuś oddziałowi duże obrażenia.

Magia życia- zgromadzone czary uleczjące, wzmacniające, ulepszające i zabijające nieumarłych.

Trang Oul PW
9 grudnia 2006, 20:07
Na razie nie można dodawać nowych czarów, nie mówiąc o nowej magii. Poza tym podział na żywioły to "standard" i wg mnie nie ma potrzeby go zmieniać.

Quba Drake PW
10 grudnia 2006, 13:54
Racja taki podział jest dobry,_przejrzysty no i chyba każdy wie, o_co w nim chodzi.

AmiDaDeer PW
10 grudnia 2006, 17:18
Magia astralu? Magia psychiki? Magia bezkresu?
Żywioły są nie tylko cztery. Jak wiadomo:
Trang: wiadomo? Poza tym, czym są 3 ostatnie żywioły?
-woda
-ogień
-ziemia
-powietrze
-magia
-psychika
-astral
-bezkres

I parę jakichś innych, ale za nic nie przypomnę sobie.

Alamar PW
10 grudnia 2006, 18:50
Hobbit, masz w świecie MM jeszcze magię jaźni (dokładniej to "self magic" - magię swego "wnętrza", jestestwa): magię ducha, umysłu i ciała, no i oczywiście magię światła i ciemności (chyba nie muszę wspominać, że większość "nowych" czarów w H4 wzięto z tych pięciu szkół?).

tymolord PW
11 grudnia 2006, 17:55
Można by było dodać:
-umiejętność dla bohatera: Bojowy szał
-nowe, ciekawe lokacje
-nowe artefakty
-nowe twarze dla bohaterów
-nowe jednostki


Trang Oul PW
11 grudnia 2006, 18:34
Niestety, jak na razie, nie da się dodawać umiejętności. Mógłbyś opisać ten szał bojowy?
Jednostki, artefakty i lokacje to "standard" i są dodawane w każdej wersji WoGa.

Quba Drake PW
12 grudnia 2006, 19:24
Bezkres Astral i psychika no nie wiem czy to są żywioły i chciałbym wiedzieć gdzie zostało to zapisane.

Ps.Rozumiecie...ten brak niewiedzy.

AmiDaDeer PW
12 grudnia 2006, 19:40
W niektórych książkach fantasy (nie przypomnę za nic świecie w których, dużo ich było) są oprócz 5 podstawowych żywiołów (4 + magia) jeszcze 3:

-psychika (żywioł odpowiadający za umysł, często mylony z magią)
-astral (żywioł odpowiadający za wszechświat, gwiazdy oraz całą energię umieszczoną w kosmicznej otchłani)
-bezkres (żywioł odpowiadający za nieskończoną pustkę, która została niewykorzystana przez ludzi)

A o żywiołach światła (jasność i ciemność to jeden żywioł), cierpienia oraz wszechpanującego ładu i chaosu nie wspomnę ;).

avatar PW
13 grudnia 2006, 07:08
Mogę napisać dziesięć książek fantasy, w któych wymyślę ze 20 różnych żywiołów... I co? Nie wystarczy zdrowy rozsądek?

tymolord PW
14 grudnia 2006, 19:36
Może raczej zamiast magii życia to Święta magia. Przykładowe nowe zaklęcie: Odrodzenie. Nieumarłe jednostki możemy przemienić w żywe, np. Kościanego smoka w zielonego albo czerwonego. Albo jeszcze inaczej: Szkieleta w pikiniera, itd.

Albo świt- oślepia wszystkie jednostki przeciwnika na 3 tury, rani je nieco. Można te zaklęcie użyć raz podczas bitwy.


Trang Oul PW
14 grudnia 2006, 19:43
Na razie nie można dodawać nowych zaklęć, więc się nie wysilaj z wymyślaniem.

tymolord PW
14 grudnia 2006, 20:26
Image Hosted by ImageShack.us
Tak mogła by wyglądać umiejętnoś podczas bitwy. Lepiej by było gdy by to był filmik. Tło troche dziwne jest.
Żeby było można użyć tej umiejętności trzeba kliknąć prawym przyciskiem na bohatera, wybrać odział który chcemy zaatakowac i gotowe, atakujemy. I wreszcie bohater nie byłby tchórzem który siedzi na koniku i patrzy jak inni się tłukom a on bezpieczny jest w tyle.

Quba Drake PW
15 grudnia 2006, 17:00
>> I wreszcie bohater nie byłby tchórzem który siedzi na koniku i patrzy jak inni się tłukom a on bezpieczny jest w tyle.<<
Nie zgadzam się z tobą, bohater jest bardzo potrzebny, posiada on umiejetności,które są niezbedne, aby wygrać daną bitwę np:
Taktyka - dzięki niej oszczedasz cenne punkty ruchy na polu walki i nie tylko
Wymieniłbym więcej, no ale niechce mi się, może za mnie ktoś to zrobi.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Co by tu dodać, aby WoG był jeszcze fajniejszy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel