Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Co by tu dodać, aby WoG był jeszcze fajniejszy
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7

Alamar PW
4 stycznia 2006, 19:46
>>>poza tym Chimera i Mantikora już są

Są Manticora i Scorpicora. To tłumacz zrobił z tego drugiego chimerę. A to dwa różne stworzenia.

Trang Oul PW
4 stycznia 2006, 19:51
Zajrzyj na Heroes Community. Może znajdziesz więcej takich głupot.

Kaazam PW
5 stycznia 2006, 14:58
A ja bym dodał "Najeźdźcę". Powinna być to jednostka neutralna, dość silna, a na dodatek rzucająca klątwę. Byłaby to jednostka IV poziomu. Myślę, że to by urozmaiciło "trochę" grę.

vinius PW
5 stycznia 2006, 15:03
Po 1: jak by ona wyglądała?
Po 2: z tego co opisujesz, to wypisz, wymaluj Czarny Rycerz.

fishy PW
5 stycznia 2006, 19:48
Najeźdźcę mogłyby uratować inne umiejętności i animacja WoGóle nie kojarząca się z czarnym rycerzem.

Trang Oul PW
5 stycznia 2006, 19:53
>>A ja bym dodał "Najeźdźcę".
Zrobisz animację?

fishy PW
21 stycznia 2006, 15:39
Kaazam, opisz dokładnie "najeźdźcę", bo jak nie będzie to jakaś fajna jednostka, to nie ma sensu się wysilać z animacją (a jeśli chodzi o animację, to jak będzie wyglądał?).

MCaleb PW
27 stycznia 2006, 18:43
Ja mam pewien pomysł (ale nie pytajcie o wykonanie).
Skoro można niektóre jednostki ulepszać nawet dwukrotnie w WoGu (np Mnich->Kapłan->Kapłan Wojny po włączeniu pewnej funkcji) to czy nie można by dodać dwugiego ulepszenia do siedlisk takich stworzeń w zamkach? (czyli podstawka>pierwsze_ulepszenie>drugie_ulepszenie)
To samo tyczy się jednostek 8-go poziomu.

Oczywiście wiązałoby się to ze zrobieniem nowych grafik, na podstawie 2-giego ulepszenia, oraz jakoś dodać to do Heroesów, co może przynieść więcej kłopotów niż samo zrobienie grafiki.

Acid Dragon PW
27 stycznia 2006, 18:57
Wyjaśnij może, o co konkretnie ci chodzi.

Jeśli chodzi ci o to, by móc siedliska w mieście ulepszać dwa razy, to obawiam się, że jak na razie jest to niemożliwe. Niemożliwe jest bowiem wstawienie do miasta w chwili obecnej jakichkolwiek dodatkowych grafik - np trzeciej wersji (podwójnego ulepszenia) jakiegoś siedliska. W teorii jednak (pomyślę kiedyś nad tym) przy BARDZO dużej ilości pracy może dałoby się indywidualnie dodać jakąś tekstową listę do danego miasta pozwalającego na niewidoczne z zewnątrz ulepszenie pojedynczych budynków.

A na razie pozostaje jeden wspólny budynek dla całego miasta umożliwiający 3 ulepszenia....

MCaleb PW
27 stycznia 2006, 21:31
W takim razie zmieniam 'żądania'.
Chodzi mi tylko o to, by podwójnie ulepszone stwory można było kupować wprost z miasta, a nie latać do fortu na wzgórzu co tydzień.
Możnaby budynek ulepszyć, klikając prawym przyciskiem na niego, wtedy zostanie wyświetlona lista poleceń, takich jak: ulepsz lub zniszcz oraz zostaw tak jak jest. Gdy kliknie się na ulepsz, to zostanie wyświetlony koszt ulepszenia oraz na jaką jednostkę siedlisko zostanie zmodyfikowane. Po ulepszeniu bedzie można w takim budynku kupić zarówno podstawkę, ulepszoną jednostkę oraz podwójnie ulepszoną.

EDIT: Trang, proszę rozwiń wypowiedź, jak ja mam ją ulepszyć i czy coś mi nie umknęło?

EDIT2: OK, poszukam w opcjach, ale troche później ;]

Trang Oul PW
27 stycznia 2006, 21:36
Przecież można je ulepszać w mieście.
@Acid: Masz rację, o to mi chodziło.

Acid Dragon PW
27 stycznia 2006, 22:40
Co do kupowania trzech rodzajów jednostek jako alternatywa, to niet (kod gry na to nie pozwala).

Teoretycznie dałoby się zrobić coś takiego, jak ulepszanie (tekstowe) budynku, by dać możliwość ulepszania konkretnego stworzenia. I kiedyś może nad tym pomyślę :P, ale byłoby to bardzo dużo roboty - zamiast tego można teraz wybudować jeden nowy budynek umożliwiający od razu 3 ulepszenia i myślę, że jak na razie to nienajgorsze rozwiązanie zastępcze.

A Trang zapewne albo miał na myśli kombinację "extended upgrades" i "universal upgrades", albo "new upgrades" ;).

Kryształowy smok PW
10 lutego 2006, 12:31
Nie wiem, czy pierwszy wpadłem na ten pomysł.
Zostawianie stworów na mapie jak w H4, którymi będzie można kierować, atakować nimi, zbierać zasoby, będą mieć flagę i kilka rodzajów stworów w jednym stworze.
Wymyśliłem też skrypt, żeby na początku mapy był taki stwór.

ZVSE
!?LEy/x/p;
!!WOPg;
!!CRs/i;
!!CRs/i;

y,x,p - wspórzędne stwora
s - rodzaj stwora
i - ilość stworów
g - numer gracza

Nie_mam_nicka PW
6 kwietnia 2006, 00:30
Cóż, ja bym chciał żeby w WoGu były:
1. Miasto Forge (na razie nierealne).
2. Żeby w Nowa Gra/Kampania dało się łatwo wybrać RoE, AB, SoD, WoG i dla tych co mają Ch.
3. Żeby razem z WoGiem był spatchowany Edytor Map (chodzi o nowe stwory w Zamkach/Garnizonach itd.., każdy stwór miał wyświetlaną swoją nazwę po przejechaniu kursorem i arfetakty też oraz temu podobne sprawy).
4. Więcej bohaterów (nierealne).
5. Jeśli się nie da dodać miasta Forge, to żeby chociaż były z niego stwory jako neutralne.
6. Nowe arfetakty, np. Księga Magii Umysłu (dzięki niej zna się wszystkie zaklęcia umysłu jak Hipnoza, Zapomnienie), ale gdy nie jest aktywnie w ekwipunku to tracisz zaklęcia które dzięki niej poznałeś (czyli tak jak z Księgą Zaklęć Wody, Ognia, Powietrza i Ziemi), Kula Psychiki (zwiększa o 50% skuteczność zaklęć umysłu), (Żywa) Księga Tajemnych Zaklęć (bohater dzięki niej co pare tur [zależy od mocy i wiedzy] sam rzuca "ukryte" zaklęcia które mogą rzucić tylko jednostki jak: zamiania wroga w kamień, wystraszenie przeciwnika, plaga Zombi itp..), Mikstura Życia [dla Dowódcy] gdy ma ją Dowódca w swoich arfetaktach to gdy zginie podczas walki ona znika z jego arfetaktów i on ożywa nie tracąc żadnych premii dzięki swoim arfetaktom przez swoją śmierć (grafikę można wziąć z miksturki o podobnym działaniu z gry Heroes IV), Amulet Wolności Duszy dzięki któremu gdy Duchy zabiją jakąkolwiek twoją jednostę (gdy jest oczywiście aktywny w ekwipunku) to ona po śmierci nie dołączy do nich jako Duch, Pierścień Odwrócenia którego wymyślił Altair, Fizbin Nieszczęścia który obniża morale o 2 (nieważne czy aktywny w ekwipunku, czy nie, a co najważniejsze nie da się go opuścić na ziemię!, trzeba go zniszczyć w specjalnym budynku), Potworna Maska która nie pozwala się do ciebie przyłączyć żadnemu oddziałowi (też nie ważne czy czy aktywna czy nie i nie można opuścić na ziemi oraz można ją zniszczyć tylko w specjalnym budynku), Weksel Fiskalny, który codziennie zabiera ci 500 sztuk złota, nie da się go opuścić na ziemię (trzeba go zniszczyć w specjalnym budynku) i nie ważne czy jest aktywny, czy nie.
No to tyle, jak sobie coś przypomne to dopisze, może później zedytuje posta i dodam grafę do tych arfetaktów. Jakby ktoś nie wiedział to Potworna Maska, Weksel Fiskalny i Fizbin Nieszczęścia to takie złe arfetakty z Heroes II.

Trang: nie musisz robić wszystkiego w HTML-u, np. enterów.

avatar PW
6 kwietnia 2006, 14:12
AD 2. A po co ci to? Chyba już każdy poprzechodził kampanie i RoE i AB i SoD. Raz zagrane i się do nich nie wraca - tyle pięknych kampanii mozna znaleźć na necie. To co proponujesz to tylko taka 'pierdołka'. Nie lepiej twórcom WoGa skupić się na poważniejszych rzeczach?

AD 3. Ten patch, o którym piszesz będzie prawdopodobnie częscią WoG 3.59. A skoro już teraz można go sobie samemu zainstalować - to w czym problem?

AD 4. Więcej bohaterów? Bez nowego zamku? A po co?

AmiDaDeer PW
6 kwietnia 2006, 15:58
Co by zrobić, aby WoG był jeszcze fajniejszy?

1.Nowe miasta! NOWE! NOWE! NOWEEEE!!!!!!!
2.Czary astralne (np. Wessanie, Zniszczenie Many itp.)
3.Większe nawiązanie do SF
4.Żeby był olifant niekoniecznie w mieście, bo dodaje klimatu
5.Żeby serafini już nie byli najsilniejszymi jednostkami do wynajęcia w miastach

To wszystko. Ogólnie WoG jest fajny.

gen_maczek PW
24 kwietnia 2006, 18:47
1. Generator losowych kampanii.
2. Nowe miasto z LOSOWYMI potworami (co tydzień inne, tak jak w obozie najemników)
3. Jednostka SOUL SHAMAN, spellcaster nowego czaru, który wskrzesza zabite jednostki w duchowe jednostki (losowo dżinny, ifryty, duchy)
4. Jednostka wiedźmin: najszybszy, dwa ataki, zawsze kontratakuje, przeciwnik nie może kontratakować, tarcza ognia, szansa na zadanie podwójnych obrażeń, blok, walka wręcz
EDIT: "szansa na zadanie podwójnych obrażeń" - niezwiązana ze szczęściem, duża (gdy ją dostanie i ma szczęście, to obrażenia są CZTEROKROTNE!!!)

atpost avatar:"AD 4. Więcej bohaterów? Bez nowego zamku? A po co?"
--- dla nowych specjalności, do skryptów erm(po co męczyć Orrina ???) i WoGóle przydatni... ---

5.dla erm-możliwość traktowania pliku txt jako bazy danych np:
!!VRz10:S^plik.txt^;
!!DB:L13/z10/?z9;
aby wczytać 13 linijke pliku "plik.txt" do zmiennej z9
6.dla erm-wiecej zmiennych z##, więcej poleceń erm,więcej zmiennych wogifikacji, wiekszy zakres plikow wogify(np. nie wogify##.erm tylko woggy###.erm)

TeHniK PW
24 kwietnia 2006, 19:16
Jak sobie wyobrażasz generator losowych kampanii? Bo ja jakoś nie mogę..

gen_maczek PW
24 kwietnia 2006, 19:23
TeHniK 2006-04-24 19:16:55
--------------------------------------------------------------------------------
Jak sobie wyobrażasz generator losowych kampanii? Bo ja jakoś nie mogę..

JA: kampanie bez WYRAŹNEJ fabuły, ale za to zaskrypcione z losowo generowanymi skryptami, z pomieszanymi miastami i zmienionymi bohaterami- innymi słowy wszystkie cuda WoGu na jakie głupią maszynę stać+ składanie się z kilku scenariuszy.

EDIT: teraz jaśniej??? fabuła nie może być wyraźna bo musi być losowana... to mniej więcej miałem na myśli...

vinius PW
24 kwietnia 2006, 20:29
A kto wraz ze mną będzie walić głową o mur? BTW, mam swój stary hełm i nic mi nie straszne. Kampanie bez fabuły - a myślałem, że tylko ze mnie będa się w Grocie śmiać.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7
temat: Co by tu dodać, aby WoG był jeszcze fajniejszy

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel