Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: Problem ze zmianą statystyk
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Shin0bi PW
18 lutego 2010, 17:25
Otóż opiszę teraz krok po kroku jak postępuje by zmienić statystyki stworów. Nic to jednak nie daje, i proszę by ktoś wytknął mi gdzie robię błąd.

1. Reseditem otwieram h3 bitmap.lod.
2. Wypakowuję crtraits.txt i za pomocą text edita zmieniam wartości po czym zapisuję.
3. Kopiuję crtraits.txt do mojego folderu DATA.
4. Wypakowuję do folderu data LODEDIT i edytuję plik REPLACE DOKŁADNIE na:
lodedt @CRTRAITS.TXT
5. Uruchamiam najpierw REPLACE a potem LODED.

W grze niestety nic się nie zmiena. Korzystam z WoG 3.58f + łatka polonizująca + polskie czcionki.

avatar PW
18 lutego 2010, 17:34
Dwie uwagi techniczne.
1. Zmodyfikowany plik txt nie musisz wsadzać z powrotem do pliku lod. Wystarczy wrzucenie go luzem do katalogu Data.
2. Zmiany będą działać dopiero po ponownym uruchomieniu gry i wystartowaniu nowej mapy.

Shin0bi PW
18 lutego 2010, 17:59
No właśnie grę zrestartowałem, ale nic to niestety nie daje.

Spróbuję ściągnąć lodedita z innej stronki, bo może moja wersja jest uszkodzona? Sam nie wiem...

EDIT: Nie, jednak dalej nie działa mimo iż ściągnąłem innego lodedita...

zbigniew PW
18 lutego 2010, 19:38
Musisz zrobić to samo tylko że z plikiem ZCRTRAIT. U mnie działa więc u ciebie też powinno.

Dragonar PW
18 lutego 2010, 19:49
Musisz zmienić trzy pliki.
ZCRTRAIT.TXT, CRTRAIT0.TXT, CRTRAITS.TXT.
Wszystkie są identyczne jakby co, żebyś nie męczył się z edycją każdego z osobna.

zbigniew PW
18 lutego 2010, 19:54
ZCRTRAIT wystarczy. Ja mam w katalogu data tylko ten plik i wszystko dobrze działa

Dragonar PW
18 lutego 2010, 20:06
Tak, ale o ile dobrze pamiętam to CRTRAIT0.TXT był odpowiedzialny za edytor map, czyli nazwy jednostek w nim wyświetlane.

Shin0bi PW
18 lutego 2010, 20:33
Dzięki wielkie za pomoc, teraz wszystko działa.

zbigniew PW
18 lutego 2010, 20:52
"Tak, ale o ile dobrze pamiętam to CRTRAIT0.TXT był odpowiedzialny za edytor map, czyli nazwy jednostek w nim wyświetlane."

Rzeczywiście. Tylko po co w tym pliku są takie parametry jak atak obrona, HP...
Jakby nie mówić w edytorze nie odgrywają one żadnej roli.

Shin0bi PW
18 lutego 2010, 21:37
Żeby nie zakładać nowego tematu-

Ściągnąłem paczkę z defem jednostki. Chcę ją podmienić za żywiołaka wody.
Zmieniam więc cice.def na CWELEM.def i ogólnie spoko, wszystko działa.
Ale, w paczce jest też icon.bmp oraz portrait.bmp. Jakie nazwy mam nadać tym plikom żeby zastąpiły portret żywiołaka wody?

zbigniew PW
18 lutego 2010, 22:24
Podejrzewam że chodzi o mały i duży portret? Małe portrety wszystkich jednostek znajdują się w jednym defie o nazwie CPRSMALL, duże zaś w defie TwCrPort. Oba defy musisz "rozebrać" defviewem, i ponownie "złożyć" deftoolem wstawiając oczywiście grafiki ktore masz w odpowiednie miejsca. Nazwy wszystkich plików BMP które wchodzą w skład obu defów będą oczywiście widoczne i ty będziesz musiał nadać swoim plikom BMP taką nazwę jaką mają stare portrety żywiołaka wody. Czyli
CPrS115E.BMP- mały, CPrL115E.BMP- duży.

Shin0bi PW
19 lutego 2010, 14:26
Mógłbym prosić o trochę bardziej szczegółowe wyjaśnienie?

Dragonar PW
19 lutego 2010, 15:06
Nie da się tego bardziej szczegółowo wyjaśnić. Najpierw trzeba znać podstawy, czyli czym jest plik *.def, jak go rozpakować, czym edytować, jak stworzyć własny, gdzie są i jak mniej więcej nazywają się te pliki...
Zbigniew bardzo dobrze to wyjaśnił, nic więcej powiedzieć nie można.

zbigniew PW
19 lutego 2010, 20:56
Wiesz czym jest Resedit. Przejrzyj dokładnie za pomocą tego programu katalog H3sprite lod. Odnajdź pliki def o których Ci mówiłem a następnie pobaw się nimi za pomocą programów: Deftool i Defview. I wszystko będzie jasne.

Hellburn PW
20 lutego 2010, 22:43
Ten temat jest chyba odpowiedni...
Gdzie są zlokalizowane informacje o statystykach początkowych bohaterów (atak, defensywa itd. u kleryków, barbarzyńców itp.)?? Proszę, nie mówcie, że to jest w Heroes3.exe ;P

Uff... Dzięki Acid :).

Acid Dragon PW
21 lutego 2010, 17:50
Tym razem nie :P. HCTRAITS.TXT

Shin0bi PW
21 lutego 2010, 19:46
Dzięki, odnośnie portretów to już wszystko jasne.
temat: Problem ze zmianą statystyk

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel