Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Gildia Lingwistówtemat: [MM VI] Spolszczenie - wersja beta
komnata: Gildia Lingwistów
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11

Vlad Kindorgo PW
4 lipca 2012, 09:03
Znalazłem jeszcze jeden mały błąd - mistrzyni "blastera" mówi o sobie w rodzaju męskim, może nie jest zbyt urodziwa, ale jednak to kobieta. Ponadto nie działają mi lampy dżina, chyba dobrze pamiętam, że używało się ich na postaci jak kart tarota i podówek, ale może coś poplątałem. Inny problem, miałem go chyba jeszcze przed polonizacją - nie działają mi cyrki - zawsze pojawia się komunikat, że cyrk się przeprowadział, mogę tak tego samego dnia odwiedzić wszystkie lokacje z tym samym efektem ;-( Co prawda z Mikołajem rozmawiam po raz pierwszy dopiero pod koniec gry.

Alamar PW
4 lipca 2012, 15:06
Cytat:
Upss! Szczerze mówiąc omawiane wcześniej słówko na wyp.. trochę jednak mi nie pasuje, czy możecie dać mi wskazówki jak mogę go sobie "podmienić" na coś łagodniejszego, no bo jak tu dać pograć sobie dzieciom w moje ukochane M&M?
Z góry dziękuję za pomoc.

Ten tekst miał być tymczasowy, do następnej wersji bety, ale że się to przeciągnęło...
Tekst znajduje się w pliku Scroll.txt, który jest skompresowany w pliku ICONS.LOD w katalogu Data. W Skarbcu masz odpowiednie programy do grzebania w tych plikach.

Cytat:
Znalazłem jeszcze jeden mały błąd - mistrzyni "blastera" mówi o sobie w rodzaju męskim, może nie jest zbyt urodziwa, ale jednak to kobieta.
Wiadomo o tym, ale dzięki.

Cytat:
Ponadto nie działają mi lampy dżina, chyba dobrze pamiętam, że używało się ich na postaci jak kart tarota i podówek, ale może coś poplątałem.
Lampy dżina są na wymianę w Resolcie Abdula na przedmioty (albo w cyrku - nie pamiętam już dokładnie). W MM6 zamiast lamp masz karty tarota.

Cytat:
Inny problem, miałem go chyba jeszcze przed polonizacją - nie działają mi cyrki - zawsze pojawia się komunikat, że cyrk się przeprowadział, mogę tak tego samego dnia odwiedzić wszystkie lokacje z tym samym efektem ;-( Co prawda z Mikołajem rozmawiam po raz pierwszy dopiero pod koniec gry.
Cyrk jest tylko w jednym miesiącu na danej planszy: w kwietniu w Blackshire, w sierpniu w Mire of the Damned i w grudniu w Bootleg Bay.

Vlad Kindorgo PW
5 lipca 2012, 14:43
Dzięki za podpowiedź, lata całe nie grałem, to trochę mi się pozapominało. Cyrk w solucji (http://www.the-spoiler.com/RPG/New.World.Computing/might..magic.6.1/mm6.html) miał się znajdować w określonych lokacjach w okresach (IV-VII), (VIII-XI) i (XII-III), tak samo było chba to opisane w K4 /Martinez i Przyjaciele/, teraz jest jasne, dlaczego miałem problemy z odwiedzinami. Uf, dzięki Waszej pomocy udało mi się skończyć grę w ciągu pięciu miesięcy z wąsem (czasu wirtualnego).
Jeszcze raz wielkie dzięki za wspaniałą robotę!
P.S.
Na jakimś forum czytałem o rzekomej misji związanej z fletem, białym goblinem, przejściem pod wulkanem w N.S. otwieranym za pomocą boi, nikomu nie znaną szarą magią itd. Czy był to niedończony projekt czy czyjeś fantazje nie wiem, lecz być może w tej krainie znalazłby się śmiałek, któremu uda się urzeczywistnić to co jeszcz nie istnieje.

Alamar PW
5 lipca 2012, 20:20
Cytat:
Na jakimś forum czytałem o rzekomej misji związanej z fletem, białym goblinem, przejściem pod wulkanem w N.S. otwieranym za pomocą boi, nikomu nie znaną szarą magią itd. Czy był to niedończony projekt czy czyjeś fantazje nie wiem, lecz być może w tej krainie znalazłby się śmiałek, któremu uda się urzeczywistnić to co jeszcz nie istnieje.

No tak, opowieści z Gildii Drewnianego Fleta - nie radzę ich brać na poważnie.

Vlad Kindorgo PW
6 lipca 2012, 14:03
Wiem, że toto nie istnieje, ale sam pomysł tak mi się podoba, że chciałbym aby został stworzony, choć nie mam pojęcia ile pracy wymaga napisanie takiego dzieła, w tym temacie jestem zupełnym laikiem.
A, jeszcze uabawił mnie komunikat, jest świetny: - "Znaleźliście jajko Emila", naprawdę dobre.
Nie wiem też dlaczego wyświetla mi się komunikat "Zebraliście 8 szt. złota za nagrody", może tylko 8 razy je odbierałem, lecz nie notowałem ilekroć, a było tego w złocie parę tysiączków.
Jeszcze raz pozdrawiam i dziękuję.

AquaInferus PW
7 grudnia 2012, 21:19
Jestem ciekawy jak idzie wam ta polonizacja VI . Kiedy można się spodziewać 100%. czy będzie można ją zainstalować bez tych łatek mOKA ( nie chciałbym mieć zmienionego balansu gry a te łatki ponoć chyba zmieniały go )czyli tak kidy można się spodziewać polonizacji ukończonej na 100% do VI takiej aby się instalował bez żadnych dodatkowych innych łatek. 2 Na Jaki etapie jest ukończone tłumaczenie to dostępne dla szarych ludzi i jak zarówno ta wersja, która jest testowana w czeluściach maszyn osób, które robią przekład.

Lord Pawello PW
8 grudnia 2012, 03:41
1. Patch Moka nie zmienia balansu gry, poprawia tylko kwestie techniczne, dlatego nigdy nie zrezygnujemy z jego wspierania. Natomiast to patch Greyface'a troszkę więcej miesza i pewnie o to ci chodzi - nie jest on wymagany do gry w spolszczoną wersję.
2. Tłumaczenie tutaj zawarte zawiera wszystkie przetłumaczone testy, aktualnie trwają pracę nad ich korektą oraz dodaniem grafik w menu etc. - nie liczyłbym na jej szybkie wydanie.

MrRzepa PW
2 stycznia 2013, 20:00
Witam jestem tu nowy i chciałbym sobie zagrać w M&M VI ze spolszczeniem. Po kliknięciu ikony wyskakuje okienko z poleceniem włożenie dysku 2, a mam wersję elektroniczną z GoG-a. Przed instalacją polonizacji zainstalowałem patch Moka. Mój system to Win 7 64 bit.
Proszę o pomoc, bo bardzo chciałby w także gierkę zagrać (nigdy nie grałem :/ )

Alamar PW
2 stycznia 2013, 20:20
Nie pamiętam już jak to było, ale w przypadku gier z GoG-a nieoficjalne patche już tam są, tak więc spolszczenie powinieneś zainstalować od razu na tę wersję, bez instalacji czegokolwiek innego.

Lord Pawello PW
2 stycznia 2013, 22:50
Przede wszystkim zacznij od reinstalacji i odpalenia "czystej gry" - jeśli dalej się nie uruchamia problem może leżeć gdzie indziej (zmiana zgodności, ew. uruchomienie jako administrator, jak będę na kompie z Windowsem 7 to potestuję).

Jeśli się odpala, być może w grze już jest zawarty patch Moka. Najłatwiej sprawdzić, czy jest zainstalowany poprzez włączenie gry i przejście paru kroków - przy zainstalowanej łatce bieg jest domyślnie włączony, więc jeśli postacie po wciśnięciu shift zwolnią a nie przyspieszą - patch jest i nie trzeba go instalować. Spróbuj wtedy zainstalować jeszcze raz spolszczenie - jeśli dalej pojawią się kłopoty, będziemy kombinować dalej co robić. ;)

MrRzepa PW
3 stycznia 2013, 15:21
Zainstalowałem grę ponownie, zainstalowałem spolszczenie i śmiga. Sprawdziłem trik z sziftem i pacz Moka okazał się zawarty w grze. Proponuję dopisać, że na gogową wersję można spolszczać od razu.
Dzięki za pomoc i spolszczenie :)

Hayven PW
17 maja 2013, 22:29
Zainstalowałem sobie patch Moka (grę mam z Antologii) i gra się nie uruchamiała, tylko kazała mi wrzucić do napędu CD 2 :/

Natomiast po wypakowaniu Waszej polonizacji gra W OGÓLE nie chce odpalić :/ To znaczy, że po dwukrotnym kliknięciu na MM6.exe kursor przez chwilę sygnalizuje 'oczekiwanie', a potem cisza :(

AquaInferus PW
18 maja 2013, 00:56
Z tego co wyczytałem to patrz Moka nie działa z antologią wystarcz podobno sama polonizacja

Hayven PW
18 maja 2013, 08:12
Nie, bo kiedy tak pomyślałem i zainstalowałem TYLKO polonizację, to gra też nie chciała się uruchomić :/ Tak, jakby plik .exe nie potrafił "odczytać" części plików danych :/ Mówię tak, bo podobnie się działo, kiedy zrobiłem kiedyś modyfikację do H5 i źle ją spakowałem, choć z odpowiednim rozszerzeniem - też było oczekiwanie przez chwilę, a potem nic.

EDIT: Tak, nie trzeba było zainstalować patcha Moka, po prostu za pierwszym razem uruchomiłem grę przez launcher.exe, i dlatego nie chciała się uruchomić :)

PS. Czekam, aż się weźmiecie za interfejs :)

CragHack PW
29 kwietnia 2014, 10:35
A wersja z Might&Magic X: Legacy Edycja Pudełkowa? Mam stamtąd M&M6_i pisze, żebym włożył 2 CD (M&M6 Aktywowana Kodem i pobrana)

Hayven PW
29 kwietnia 2014, 17:24
Jeśli gra nie jest spolszczona od razu po pobraniu (sam nie wiem, czy jest, bo nie posiadam), to spróbuj uruchomić ją po raz pierwszy PRZED zainstalowaniem polonizacji (tzn. ściągnij, zainstaluj, uruchom i dopiero dodaj spolszczenie).

Garett PW
29 kwietnia 2014, 18:16
Zainstalowałeś z patchem, czy bez patcha? Jak ja instaluję z patchem, to właśnie pyta się o płytę.

CragHack PW
30 kwietnia 2014, 12:23
Gra była w wersji angielskiej, instalowałem z patchem.

Garett PW
30 kwietnia 2014, 12:32
Spróbuj zainstalować samo spolszczenie bez patcha, powinno zadziałać.

mervell PW
31 maja 2014, 21:42
Znalazłem parę błędów:
- http://i.imgur.com/JxMhBmQ.png - ludzią; on jest przy porcie w Srebrzystej zatoczce, jeśli to ma jakieś znaczenie
- http://i.imgur.com/5A94DMZ.png - niedokończony tekst o gildii Na krawędzi ostrza.
- Podręcznik do Magicznego Oka nazywa się Wizard's Eye.
- http://i.imgur.com/LUKcBMi.png - Blaze The Circus Master

Jak jeszcze coś znajdę, to dam znać.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 ... 9 - 10 - 11
temat: [MM VI] Spolszczenie - wersja beta

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel