Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Komnaty Smoczych Władcówtemat: Zmiany, tudzież ogłoszenia
komnata: Komnaty Smoczych Władców
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 14 - 15 - 16

Nemomon PW
7 stycznia 2009, 12:51
Za pierwszym razem jak wszedłem na czat, to mnie nie zauważył, dopiero po pierwej poście. Teraz widzi automatycznie. Ano po opuszczeniu strony oraz powrocie na czat, tylko nieożywione trupy się pałętają to tu, to tam...

Można by zmienić, że jak ktoś zdecyduje się zostać baronem Frankensteinem, to nie po cichaczu, ale by i inni wiedzieli.

Dodatkowo, co by o cmentarzu nie powiedzieć, to jednak to jest miejsce-stan wieczności, więc dziwne, że wiadomości umierają po 20 minutach, skoro WoGóle nie powinny (już raz umarły, same z siebie też nie mogą suicide popełnić).

Niemożliwym jest zalogowanie się na Cmentarz (poprzez SEKTOR KONTROLNY - Corak), który wygląda jak ze Star Treka) po skasowaniu cookies - zawsze redirectuje na stronę główną, nawet jak wpiszesz poprawnie nicka oraz password. Trza przejść na forum, zalogować się, a dopiero atakować chat.

Ten Reload można by zamienić na "Odkop" czy coś w tym guście, Albatrosa powiedzmy na "Zakop". Ewentualnie "Zabij" czy "Zestrzel" czy coś ku temu podobne.

Mimo iż to je beta, Archiwum takie czy inne by się przydało, nie wiem, może jakiś "Przycmentarna Kaplica"?

Banner mógłby gdzieś redirectować (powiedzmy do strony głównej), a zamiast tamtejszego linka, można by dać tą kaplicę.

Przydałoby się auto-odświeżanie.. :r

Layout nie zmieniać, mrocznego klimatu Cmentarza także!

Acid Dragon PW
7 stycznia 2009, 15:54
no cóż ja mogę powiedzieć.... auto-odświeżanie JEST, logowanie przez sektor kontrolny jak dotąd DZIAŁA, czat MA nie zauważać ludzi, póki się czegoś nie napisze, wiadomości MAJĄ znikać po 20 minuatch, a archiwum NIE MA być ;P.

Jeśli coś ma być inaczej niż w zamierzeniach, to poproszę o jakąś argumentację ;).

Baner najpewniej będzie zintegrowany z dwoma przyciskami, żeby miejsca zaoszczędzić.

W sprawie logowania, polecam wyczyścić wszystkie ciastka z komputera i zrestartować przeglądarkę.

POPRAWKA - logowanie najwyraźniej lubi nie działać na IE :/..... god, jak ja NIENAWIDZĘ tej przeglądarki...

Ginden PW
7 stycznia 2009, 16:21
Moim mrocznawym (o, Firefox to akceptuje) zdaniem, layout jest zbyt pogodny... Nie dałoby się przyciemnić?
I kiedy pojawią się PW?

Nemomon PW
7 stycznia 2009, 17:16
Smok:
auto-odświeżanie JEST

Jest dopiero wtedy, gdy sam napiszę jakąś wiadomość. Ewentualnie byłem mało cierpliwy by czekać i sprawdzić. Po jakim czasie jest auto-odświeżanie?

Smok:
logowanie przez sektor kontrolny jak dotąd DZIAŁA

Więc dwa razy pod rząd pomyliłem hasło. Możliwe. Ale jakoś dwa razy pod rząd nie pomyliłem go podczas próby logowania na forum.

Smok:
czat MA nie zauważać ludzi

O ile na forum do tego się przyzwyczailiśmy i w zasadzie nie widzimy różnicy, o tyle czat jest rozmową na żywo, więc wypadałoby wiedzieć, kto jest online - a nuż ma się do kogoś jakąś sprawę. Poza tem będzie wiadomo, jak popularny jest czat, jeżeli wszyscy aktywnie będący na czacie będą pokazani.

Smok:
wiadomości MAJĄ znikać po 20 minuatch

Lepiej by było, gdyby zostawały, przecie rozmowy na czacie nie są sekretne czy poufne, tylko powszechne. Miło by więc było, gdyby się wiedziało, jaki temat "dzisiaj" był na tapecie. Idea umieralności postów raczej jest chybiona IMO.

Smok:
a archiwum NIE MA być

Moim zdaniem winno być, gdyż na forum są zapisywane wszelkie wiadomości, więc i do czata winno mieć możliwość się dostania :P. O ile czat sam z siebie nie służy do zadawania pytań, mamy od tego forum, o tyle czasami możliwość zacytowania samego siebie z chata, jak możemy to zrobić na forum, powinna być dostępna. Po co pisać od nowa jakąś dłuższą wypowiedź jak można przeszukać archiwum i dać odpowiedniego linka albo cytat. Dodatkowo, skoro wsio ma umierać po 20 minutach, to jeżeli chcemy mieć jakąkolwiek kontrolę nad tym, co się dzieje na czacie, to winnyśmy mieć Archiwum.

Smok:
POPRAWKA - logowanie najwyraźniej lubi nie działać na IE :/..... god, jak ja NIENAWIDZĘ tej przeglądarki...

Ja na IE nawet nie chciałbym splunąć, bo by mi było śliny szkoda. Używam FF i jak mówiłem, jakoś średnio mi chciało się logować. Cóż, pożyjemy zobaczymy..

Smok:
Jeśli coś ma być inaczej niż w zamierzeniach, to poproszę o jakąś argumentację ;).

Jaką tylko zechcesz.... :P

Ginden:
I kiedy pojawią się PW?

Pewnie Nigdy, zresztą nie potrzebujemy ich IMO. DO tej pory żyliśmy bez tego, to i następne 5 lat przeżyjemy. BTW, strona Equilibrisa jak miała errory, tak wciąż je ma... ;]

Acid Dragon PW
7 stycznia 2009, 17:30
Z logowaniem jeszcze się pobawię, aczkolwiek już widzę, że będzie z tym kłopot...

auto-odświeżanie jest co 10 sekund

Natomiast co do reszty:

Chat to nie forum. Wszelkie analogie są więc nie na miejscu. Wręcz przeciwnie - POWINNY się różnić. Chat jest z definicji tymczasowy, jest miejscem na krótką wymianę zdań, na coś co NIE zostaje. Właśnie o to chodzi - jeśli ktoś chce, aby jego słowa zostały, to od tego ma forum (na luźniejsze pogawędki przecież też jest miejsce). A jeśli chce pogadać sobie "na luzie", krótkimi wypowiedziami, czy po prostu się pobawić, a takie rzeczy na Forum mogłyby być sprzeczne z Konstytucją, to może się wyżyć na chacie ;P.

Nie przekonują mnie więc argumenty typu "skoro tak jest na forum, to na chacie też być powinno", bo właśnie chodzi o to, aby czat był innym miejscem niż Forum.

Będą tez na nim panować oddzielne zasady i prawo, które zostaną spisane w odpowiednim fragmencie Konstytucji.

Archiwum jest dostępne tylko z poziomu Starożytnych i jedyne jego zastosowanie, jakie sobie wyobrażam, to ewentualne dowody w sprawach sądowych.
Prawie na pewno nie będzie stosowane jako alternatywa dla postów z Forum, które zostają i do których można linkować.

EDIT: a, jeszcze odnośnie zalogowanych, to w planach jest jeszcze pokazywanie kto jest obecny na Forum ;) Co do Chata, jeszcze pomyślimy, ale wydaje mi się jednak, że lepiej, gdy lista wyświetla faktycznych użytkowników, a więc tylko tych, którzy chcą sobie porozmawiać, a nie się poprzyglądać.

Nemomon PW
7 stycznia 2009, 17:56
FF prosi mnie o pozwolenie na odświeżenie miast automatycznie to robić, trudno nie jest to jakieś wielkie zło. Oczywiście, czat to nie forum, więc winien mieć inne zasady używania. Z drugiej jednak strony, czat jest dodatkiem do forum (czyli nie jakiś samotny czat gdzieśtam, stworzony by paru kolegów pogadało ze sobą naraz, miast poprzez wszelkie IM), więc przynajmniej częściowe zasady używania forum winny być zawarte w nim samym. A więc czat nie musi być alternatywą dla forum, ile może być jego przedłużeniem poprzez możliwość rozmowy online. Gdy będziemy podchodzili do tego zagadnienia w ten sposób co powiadam, to spokojnie moglibyśmy mieć dostęp do Archiwum czy to w celach tych podanych (według mego sortowania) poniżej czy też w takich, co Ty Smoku podałeś - w celach Sądowniczych. Jakoś nie wyobrażam sobie, by Starożytni nic nie robili, tylko przeglądali Archiwum szukając przypadku, czy ktoś w jakimś miejscu Konstytucji nie złamał. Jeżeli dostęp do Archiwum będą mieli Mieszkańcy, to sami (tak, jak na forum) będą mogli dochodzić swych racji. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nasze Sądownictwo nie jest jakoś bardzo zawalane nowymi sprawami, ale, jak powiedziałem wcześniej, może ono mieć również i inne możliwości.

Field PW
7 stycznia 2009, 18:53
To ja tylko lojalnie poinformuję, że na Chrome czat chodzi jak złoto ;)

Altair PW
7 stycznia 2009, 21:52
Nemomon:
Jakoś nie wyobrażam sobie, by Starożytni nic nie robili, tylko przeglądali Archiwum szukając przypadku,

Starożytni może i nie, ale Strażnicy na pewno zaglądaliby tam bardzo często. ;)

Nemomon PW
7 stycznia 2009, 22:47
Altair:
Starożytni może i nie, ale Strażnicy na pewno zaglądaliby tam bardzo często. ;)

Myślę, że i Strażnicy znajdą milion lepszych rzeczy do roboty niźli grzebanie w Archiwum.. ;]

Acid Dragon PW
8 stycznia 2009, 01:00
To tak.... logowanie chyba zostało już naprawione/poprawione.

Odnośnie odświeżania, wydaje mi się, że to najprawdopodobniej kwestia ustawień przeglądarki.

Chat NIE JEST dodatkiem do forum. Gdy skończą się testy, dostanie własną subdomenę chat.acidcave.com.

Nie mniej jednak owszem, wiele z zasad obowiązujących na forum (np. o czytelności wypowiedzi, czy wulgaryzmach) przejdzie i na chat, ale to nie oznacza, że chat jest przedłużeniem forum. Jeśli na czacie posty by zostawały i można byłoby do nich się odnosić (a może jeszcze tematy wprowadzić? :P) to to już nie byłby czat, tylko zdegenerowane forum.

Inaczej mówiąc - w obecnym kształcie CHATA wszystko się jeszcze może zmienić, ale to ma pozostać chatem, a nie czymś innym ;)

a odnośnie archiwum, to nie, Starożytni nie będą go przeglądać w poszukiwaniu haków ;P (czy ktoś przypadkiem o 3 w nocy nie napisał, że Acid jest gupi ;P) - jedynie w przypadku oskarżeń w Sądzie przeszukają archiwum, aby sprawdzić jak dana sytuacja wyglądała i czy naprawdę miała miejsce.

Nemomon PW
8 stycznia 2009, 02:50
Ale nawet jak dostanie własną subdomenę, to także będzie dodatkiem, tyle, że do strony, a nie forum. A ponieważ wypowiadać się możemy tylko na forum, to będzie niejako jego przedłużeniem, albo alternatywą.

Myślę też, że raczej nikt by nie zrobił z czata dodatkowego forum, jeżeli tylko wiadomości by pozostawały na nim. Raczej by wiedział, o czym dyskusja się toczyła. Świadomość ta nie jest równoznaczna ze zmianami czata na regularne forum ;] Dlatego, nawet jeżeli Mieszkańcy będą mieli możliwość widzenia poprzednich wiadomości, to czat nagle w forum się nie zamieni.

Co do ostatniego punktu, to już się odnosiłem, więc pominę.

Alamar PW
9 stycznia 2009, 20:11
Cytat:
Co do Chata, jeszcze pomyślimy, ale wydaje mi się jednak, że lepiej, gdy lista wyświetla faktycznych użytkowników, a więc tylko tych, którzy chcą sobie porozmawiać, a nie się poprzyglądać.
Warto by było dodać informację, ile osób jest na forum - bo obecnie nie wiadomo, czy jeszcze ktoś tam jest, czy już jest pusto.

Acid Dragon PW
13 stycznia 2009, 03:58
Po zmianach, naprawach, jak i uwzględnianiu niektórych sugestii, nastąpił koniec testów.

Adres chata odtąd to: www.chat.acidcave.net

Oczywiście, jak zwykle, wciąż możliwe są wszelkiego rodzaju poprawki ;P.
Odpowiedni fragment w Konstytucji pojawi się niebawem, tymczasem obowiązują te same zasady co dla pisania postów na forum za wyjątkiem kwestii 'odnoszenia się do tematu' i 'długości wypowiedzi'.

Enjoy :)

Tarnoob PW
14 stycznia 2009, 09:16
Co do chata, to proponuję przesunąć linki trochę niżej, żeby nie zasłaniały logo. No i oczywiście przydałoby się za­s­tą­pić ramki DIV-ami.

Oprócz tego podzielam zdanie Dru, że smoki mogłyby się wyświetlać losowo. Z resztą nie tylko smoki, MSZ jakiś zombie albo szkielet pasowałby równie dobrze.

Acid Dragon PW
14 stycznia 2009, 09:39
Przesunięcie linków niżej oznaczałoby, przesunięcie całego chata niżej, a to z kolei zostawia mniej miejsca na wypowiedzi na ekranie bez konieczności scrollowania (które przy odświeżaniu jest wybitnie nieprzyjemne).

Właśnie dlatego linki zostały podpięte pod logo. Być może jednak MCaleb wymyśli lepsze rozwiązanie.

Ramek divami się nie da na razie zastąpić. Być może jeśli kiedyś przejdziemy konwersję na ajaxa, ale o ile Łasic czegoś nie wymyśli, to raczej nie jest to w najbliższej przyszłości.

Tarnoob PW
14 stycznia 2009, 09:50
Hmm… A może by je upchnąć po bokach, tak, żeby „stały” na nich smoki?

Dragonar PW
14 stycznia 2009, 15:24
Według mnie czat jest super. Zmieniłbym tylko dwie rzeczy. Pierwsza to smoki - mogłyby się wyświetlać losowe stwory z Nekropolii (nie tylko smoki). Druga to zaklęcia - fajnie by było, jakby każdy mieszkaniec miał po jednym, lub dwóch zaklęciach na dzień. :)


Nargorth PW
14 stycznia 2009, 15:35
Popieram - gdyby kazdy miał choć jedno zaklęcie byłoby o wiele ciekawiej. Ale lepiej po dwa.

Nemomon PW
14 stycznia 2009, 16:05
Cytat:
Popieram - gdyby kazdy miał choć jedno zaklęcie byłoby o wiele ciekawiej. Ale lepiej po dwa.

Gdyby każdy miał przynajmniej jedno zaklęcie, nawet "default one", to na czacie mógłby zapanować (sorry) burdel (czytaj: dom publiczny). Dlatego jestem na 'nie'. Jednakowoż, jakaś drobna lista wsio zaklęć by się przydała, bo do tej pory np. nie wiem, co robi Ciemność, prócz tego, że ładnie wygląda. Co do grafik, to nawet nie muszą być losowe, ale na pewno jakieś inne. Obecne smoki najmniej straszą na tym czacie.
Trzecia rzecz, to taka, że albo wsio czary są po Engrishu albo wsio po polsku. Trochę śmiesznie wygląda:

Cytat:
XXX: casts Wizard's Eye.

(...)

Czar 'Magiczne Oko' pozwala zobaczyć ukryte za nagrobkami postaci!

Eniphoenix PW
14 stycznia 2009, 16:07
Nie no, nie byłoby źle, gdyby każdy miał jedno zaklęcie dziennie. Oprócz Palca Śmierci. Albo żeby Mieszkaniec rzucający Palec Śmierci dostawał Zamianę w Kamień.
strona: 1 - 2 - 3 - 4 ... 14 - 15 - 16
temat: Zmiany, tudzież ogłoszenia

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel