Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 41 - 42 - 43

Akolita PW
24 stycznia 2010, 15:07
Taaa...

Zombie PW
24 stycznia 2010, 19:47
Ta strona nie działa i nie mogę ściągnąć tego zamku..

Mitabrin PW
24 stycznia 2010, 19:48
Bo masz przeglądarkę słabą...

Dragonar PW
24 stycznia 2010, 19:49
Strona działa idealnie przeglądana Mozillą Firefox.

Akolita PW
24 stycznia 2010, 19:56
To prawda, ale pod Operą, SeaMonkey-em, Chromem i Safari też działa.

Mitabrin PW
24 stycznia 2010, 20:04
Pominąłeś potworka Microsoftu... :3

Goldenraz PW
24 stycznia 2010, 20:21
Ja dodam jeszcze, że pod Konquerorem i Epiphany (linuksowe przeglądarki) też działa dobrze (zauważyłem tylko, że pod Konquerorem tej ozdobnej czcionki nie było)

Akolita PW
25 stycznia 2010, 19:52
Dość o przeglądarkach. Pogadajmy (tzn. popiszmy) o Grove.

neithaen PW
30 stycznia 2010, 17:08
Tyle czasu czekałem na jakąś naprawdę wartościową nowość w WoG, pomijająć NU i FU, że w końcu straciłem nadzieję. I oto wchodzę na forum po dłuższej nieobecnosści i okazuje się że przegapiłem :/
Niniejszym zabieram się za testowanie. :)
Najważniejsze na końcu - po prostu brawo!
Brak słów i czapki z głów.

Edit:
Pierwsze koty za płoty.
Jest lepiej niż mógłbym się spodziewać. Są pewne braki ale to w końcu beta - i tak myślałem że będzie gorzej.
Więc po raz kolejny Brawo i po kufelku dla twórców c[~] :)

Czas na małą ale konstruktywną krytykę:
- zdaje się, że coś z instalatorem jest tak, chyba nie kopiuje wszystkich plików tam gdzie być powinny, albo ja coś skopałem. Chociaż instalacja to banał, jednak długo styczności z WoGiem nie było, więc mogło się coś zmylić.
- różne dziwne rzeczy w statystykach, opisach i zdolnościach zdobywanych z doświadczeniem, nie pokrywają się z tym co być powinno. Czyżby odpowiedzialny za to był poprzedni punkt? (Szkoda ze to nie HV, tam zmiana parametrów to łatwizna, jak to sie robi tu nie mam pojęcia - ale pomyślę)
- balans - było już o tym i mniej więcej zgadzam się z opiniami poprzedników, chyba że w moim przypadku znów, patrz wyżej :/
- ulepszony jaszczur - do szarży jakoś słabo mi pasuje ten topór, gdyby się dało włożyć mu kopie, coś jak w HV, nieulepszony może zostać, to skakanie po rozrzarzonych węglach nawet śmieszne :)
- ramka zaznaczenia bohatera na mapie przygody - po kliknięciu next hero, tudzież wybraniu innego - zostaje na poprzednim, jak i jest na wybranym, więc dochodzi do tego, że mogą być wszyscy zaznaczeni jako wybrani - łatwo się pomylić - to chyba najbardziej irytująca rzecz jaką do tej pory zauważyłem

Ostatnie zastrzeżenie to raczej dla moderów forum - chyba dwukrotnie od czasu pojawienia się moda byłem w komnacie Wog, przelotnie rzucic okiem na tematy - ale byłem i przeoczyłem pojawienie się moda. Może to moja ślepota, ale uważam, że po tylu słomianych projektach, które nigdy nie doszły do skutku można by jakoś wyrażniej zaznaczyć ten temat, w końcu jest się czym chwalić - może być więcej takich ślepych, ale to już w gestii moderów

Jak się co przypomni lub zauważy nie omieszkam dopisać.

Teraz trochę plusów, a więc:
+ praktycznie 0! błędów Woga - mod pracuje bez zarzutu, od czasu do czasu błędy raczej są wynikiem testowania moda na mapce przy której Ultima XL to co najwyżej M-ka
+ wygląd i muzyka miasta - niechce się wychodzić, ach ten klimat, woda spływająca kaskadami - na ten moment najładniejsze miasto z hirków dla mnie. Nie odczuwam dyskomfortu przy szukaniu budowli - szybko można się przyzwyczaić.
+ fajny ten Zabójca Księżycowy, podobno macie zmieniać - ja bym zostawił, lepiej z niego zrobic downgrade niż ulepszać tego podtawowego.
+ III level w obu formach - nie ma się do czego przyczepić
+ VI - patrz wyżej

Co do dowódcy to się nie wypowiem - mnie jego animacja nie razi, może być - zresztą bez script update na moich mapkach nie da się grać bez dowódcy z Lochu i takim gram więc nie rozwijam tematu.

Ciekawi mnie jaki typ będzie miało to miasto, bo mam nadzieję że nie bedzie to coś jak Cytadela z herosami nastawionymi na obronę.
Jakie będą statystyki, profesje i %zdolności do uzyskiwania umiejętności dla bohaterów - marzy mi się coś w stylu Might%Magic chyba nie ma takiej klasy jeszcze w H3 - tylko ta gildia trochę za krótka. Chyba, że losowałaby jakieś dobre czary - albo taki pomysł, trudniejszy lub niemożliwy - gdyby jakiś budynek umożliwiał kupowanie zwojów z zaklęciami wysokich poziomów, taka kuźnia magii - jest to wykonalne skryptowo?

Rozpisałem się, a tam mi gnolle.. tfu wróć satyry gnuśnieją, więc na koniec ostatnie zapytanie - jest możliwość połączenia części FU/NU z Gajem? Mam na myśli konkretnie ten budynek wymagany do rekrutacji trzecich ulepszeń, a w tym wypadku z ich braku stworzen 8 poziomu. WoG ma to słabo rozwiązane, albo za duża losowość, albo idiotyczne zasady.

Na razie tyle - Pozdrawiam twórców raz jeszcze - Dobra robota!

Trith PW
31 stycznia 2010, 21:53
To zaczynając od "obsługi klienta"...
Cytat:
- różne dziwne rzeczy w statystykach, opisach i zdolnościach zdobywanych z doświadczeniem, nie pokrywają się z tym co być powinno.
Jeśli w grze występują również niezmienione nazwy jednostek (np. "Gnoll" zamiast "Satyr"), to najprawdopodobniej wystarczy usunąć pliki tekstowe ZCRTRAIT.TXT, OBJNAMES.TXT, CRTRAIT0.TXT oraz Crexpbon.txt z karalogu Data, jeśli tam takie są. Jeśli takich plików nie ma, lub są usunięte, a problem dalej występuje, to jedyne co mi się kłania, to skrypty ingerujące w statystyki jednostek np. "Rebalanced Creatures" (lub jakoś tak). Jeśli nie, to nie wiem, co może być źle, bo nikt jeszcze się nie skarżył na instalator.
Cytat:
- balans
Zostanie poprawiony z najbliższym patchem (lecz nie wydaje mi się, żeby poprawianie balansu kończyło się na jednym patchu).
Cytat:
- ulepszony jaszczur - do szarży jakoś słabo mi pasuje ten topór, gdyby się dało włożyć mu kopie, coś jak w HV, nieulepszony może zostać, to skakanie po rozrzarzonych węglach nawet śmieszne :)
Cóż... Ulepszony jaszczur ma być lekko zmieniony (oba jaszczury będą mieć poprawioną animację). Zastanawiamy się, czy nie wyrzucić mu umiejętności szarży, ale twoja propozycja wydaje się nawet ciekawa (Cóż... Trzeba będzie zadecydować między jednym, a drugim).
Cytat:
- ramka zaznaczenia bohatera na mapie przygody - po kliknięciu next hero, tudzież wybraniu innego - zostaje na poprzednim, jak i jest na wybranym, więc dochodzi do tego, że mogą być wszyscy zaznaczeni jako wybrani - łatwo się pomylić - to chyba najbardziej irytująca rzecz jaką do tej pory zauważyłem
Wiesz, ja tego nie zauważyłem... Sprawdzę... Eh... Jednak nie sprawdzę, bo nie zachowałem sobie wersji premierowej... Ale tego problemu nie będzie z następnym patchem, tego możesz być pewien.
Cytat:
+ fajny ten Zabójca Księżycowy, podobno macie zmieniać - ja bym zostawił, lepiej z niego zrobic downgrade niż ulepszać tego podtawowego.
Hm... Tak, mamy zamiar go podmienić, ponieważ jest z gry WC3, czy tam WoW (po prostu nie wiem, z której...), a w dodatku byłby problemem z ewentualnym upgrade/downgrade.
Cytat:
Co do dowódcy to się nie wypowiem - mnie jego animacja nie razi, może być - zresztą bez script update na moich mapkach nie da się grać bez dowódcy z Lochu i takim gram więc nie rozwijam tematu.
Nowa, bardziej pasująca grafika dla dowódcy ma być, ale niestety nie ja się nią zajmuję, więc nawet nie znam szczegółów.
Cytat:
Ciekawi mnie jaki typ będzie miało to miasto, bo mam nadzieję że nie bedzie to coś jak Cytadela z herosami nastawionymi na obronę.
Dragonar (kierownik projektu) stwierdził, że lepiej będzie zachować obronny charakter miasta, ale będzie ono bardziej skierowane na magię.
Cytat:
tylko ta gildia trochę za krótka. Chyba, że losowałaby jakieś dobre czary - albo taki pomysł, trudniejszy lub niemożliwy - gdyby jakiś budynek umożliwiał kupowanie zwojów z zaklęciami wysokich poziomów, taka kuźnia magii - jest to wykonalne skryptowo?
Jak już mówiłem, miasto zostanie bardziej umagicznione, szczegółów nie mogę udzielić.
Na koniec jeszcze...
Cytat:
ostatnie zapytanie - jest możliwość połączenia części FU/NU z Gajem?
Raczej nie, ze względów technicznych. Chodzi o to, że Grove do poprawnego funkcjonowania potrzebuje dwóch jednostek: Kapłana Wojny i Sylwańskiego Centaura. Jednostki te są używane w NU/FU, więc przy połączeniu ich powstawałyby pewne problemy natury logicznej: Kapłan będzie się wtedy ulepsza się do Druida Szponów (czy przekręciłem tę nazwę? Jakoś nie wydaje mi się, żebym ją dobrze pamiętał), a może nawet skrypty nie będą ze sobą poprawnie działać... Ale tego nie wiem.
Cytat:
Mam na myśli konkretnie ten budynek wymagany do rekrutacji trzecich ulepszeń, a w tym wypadku z ich braku stworzen 8 poziomu. WoG ma to słabo rozwiązane, albo za duża losowość, albo idiotyczne zasady.
A chodzi ci o to, żeby zwiększyć liczbę możliwych ulepszeń w tej specjalnej strukturze, tak? Co prawda taka zmiana w aktualnym skrypcie byłaby łatwa, ale raczej tak nie zrobimy...

To chyba tyle z mojej strony, mam nadzieję, że rozwiałem niepewności, rozwiązałem problemy i przy okazji nie ujawniłem żadnych informacji, które nie miały zostać ujawnione.

Acid Dragon PW
31 stycznia 2010, 23:00
Cytat:
Raczej nie, ze względów technicznych. Chodzi o to, że Grove do poprawnego funkcjonowania potrzebuje dwóch jednostek: Kapłana Wojny i Sylwańskiego Centaura. Jednostki te są używane w NU/FU, więc przy połączeniu ich powstawałyby pewne problemy natury logicznej: Kapłan będzie się wtedy ulepsza się do Druida Szponów (czy przekręciłem tę nazwę? Jakoś nie wydaje mi się, żebym ją dobrze pamiętał), a może nawet skrypty nie będą ze sobą poprawnie działać... Ale tego nie wiem.

Problem leży gdzie indziej. Da się zwyczajnie podmienić coś innego niż kapłana wojny, czy centaura - coś co nie jest używane w NU.

Aczkolwiek z tego co mi mówił Dragonar, plany na następne wersje uwzględniają też podmianę posłańców na cztery wersje wiwern (osobiście za cholerę nie potrafię zrozumieć dlaczego cztery wiwerny mają być lepsze od czterech golemów - oba pomysły są złe. Czterej nowi strzelcy, czterej nowi kapłani i cztery nowe misie uszatki też.) A to już skreśla możliwą kompatybilność z NU.

Poza tym wymagałoby to od twórców Grove zrobienie jeszcze dwóch ulepszeń dla dwóch jednostek.

neithaen PW
31 stycznia 2010, 23:24
@Trith
Miasto było instalowane zgodnie z instrukcją na sam czysty WoG, więc tych problemów raczej być nie powinno, może dałoby się do instalatora dodać sprawdzanie czy są w katalogu data jakieś pliki które mogłyby kolidować i usuwanie ich?
Podejrzałem sobie zawartość tego archiwum wog i porównałem z tym co jest w katalogu Data - części plików w ogóle tam nie ma. Tak ma być, czy może to być wina tego że do instalacji użyłem pliku exe z instalki zamiast standardowego update Woga - jakoś z rozpędu tak wyszło. Z opcji WoG jednyne co przychodzi mi do głowy a co mogło namieszać to Battle Extended (Przedłużacz walk - czy jak to sie tam nazywa po polsku). Dla pewności przerzuciłem z archiwum te pliki .txt do Data - ale też niektóre deklarowane własności/umiejętności zdają się nie działać. Przy okazji dowiedziałem się jak zmieniać te rzeczy, właśnie kończę edytować pliki statystyk i umiejętności do 'Grove by me' i pozwolę sobie wrzucić zamiast propozycji, bedzie szybciej i czytelniej. Parę błędów w crexbon się znalazło. Mam nadzieję że na coś się przyda.

Jeśli chodzi o te ramki wokół bohaterów to mogę zrobić screena jeśli to nie jest jasne. Inna rzecz, że właśnie niedawno zaczęło to z niezrozumiałych przyczyn działać poprawnie. Sam już nie wiem o co chodzi.

Co do jaszczurów to zostawiłbym szarże (z kopią oczywiście), ale za to wyrzucił jak się da zmienianie w kamień, to samo w wypadku łowców/zabójców; Acid zdaje się pisał że to wykonalne, jak z tym atakiem 7 levelu po Hydrze.

Usuniecie Księżycowego Zabójce - szkoda, to moja ulubiona jednostka, zwłaszcza po małym tweaku, ale cóż macie takie prawo :]

Co do specjalizacji bohaterów, też trochę się pobawiłem, będzie widać, tylko jedno pytanie - gdzie wśród prawdopodobieństwa otrzymania skilla można ustawić Armorer? - albo jestem ślepy albo nie widzę wśród innych skilli, a przecież jest ich 28 tak jak wszystkich, Battle Tactics to jak myślę taktyka?
Mały offtop - gram bohaterem o specjalności właśnie Armorer i moje jednostki zbierają śmiesznie małe obrażenia - jak to się liczy -przy 20 levelu 20%+(20x5%)=40%? Albo mam jakiś błąd.

Jeśli chodzi o połączenie z FU to się nie zrozumieliśmy - zależy mi tylko na tym budynku, który budowało się przez PPM na ratuszu/kapitolu który dodawałby możliwość kupowania stworzeń 8 poziomu i tylko ich, nie kolejnych ulepszeń. Za dużo macie innej roboty by teraz jeszcze dodatkowymi ulepszeniami się zajmować - ale dodanie tego budynku chyba zbyt pracochłonne nie jest, może wystarczy wkleić tylko skrypt który przecież jest gotowy.

@Acid
wydałbyś to NU 2.0, bo ile można grać na Becie :P
która nota bene i tak jest najlepszym dodatkiem

Acid Dragon PW
1 lutego 2010, 00:26
Cytat:
Jeśli chodzi o połączenie z FU to się nie zrozumieliśmy - zależy mi tylko na tym budynku, który budowało się przez PPM na ratuszu/kapitolu który dodawałby możliwość kupowania stworzeń 8 poziomu i tylko ich, nie kolejnych ulepszeń. Za dużo macie innej roboty by teraz jeszcze dodatkowymi ulepszeniami się zajmować - ale dodanie tego budynku chyba zbyt pracochłonne nie jest, może wystarczy wkleić tylko skrypt który przecież jest gotowy.

W takim razie przy rezygnacji z dodatkowych ulepszeń w innych miastach poza 8 poziomem lub z części ulepszeń (kapłana wojny w castle, sylvańskiego centaura w rampart), to dałoby się w miarę prosto zrobić. W sumie wystarczyłoby chyba usunąć kilka linijek w skrypcie NU i zmodyfikować texty.

Cytat:
@Acid
wydałbyś to NU 2.0, bo ile można grać na Becie :P
która nota bene i tak jest najlepszym dodatkiem

Nie. Tego nie zrobię.
Aczkolwiek myślę, że zdążę jeszcze coś pokazać przed wyjściem 3.59.

Mitabrin PW
1 lutego 2010, 00:33
Cytat:
osobiście za cholerę nie potrafię zrozumieć dlaczego cztery wiwerny mają być lepsze od czterech golemów

Ponieważ mają one być... Ech... zapomniałem, że nie zdradzamy naszych planów. :3

AmiDaDeer PW
1 lutego 2010, 11:35
To ja tylko dodam, że te wiwerny mają być bezpośrednio połączone z miastem. Jak? Się domyślajcie.

Zaraz, chyba miałem pracować...

Acid Dragon PW
1 lutego 2010, 14:39
you're missing the point.

Nieważne jak są połączone, czy będą przywoływane, rekrutowane, czy cokolwiek. Cztery przeróbki tego samego stworzenia to po prostu "chała", marnowanie miejsca na jednostki, wtórność, powtarzanie błędów WoGa, nuda.

Niech najlepszą analogią będą żywiołaki (w najbardziej klasycznej formie, czyli 4 bez ulepszeń). W H2 był to ten sam model inaczej pokolorowany. W H3 każdy żywiołak jest czymś innym. Który system ma sens?

Gracze chcą nowych jednostek, a nie nowej jednostki skopiowanej 4 razy.

Wg mnie więc albo to powinna być jedna wiwerna, albo wiwerna i 3 inne jednostki słuzące do tego samego celu (jak żywiołaki do przywoływania), ale nie 4 wiwerny, z których żadna nie będzie oryginalną jednostką (bo tak ze dwie to w H3 już i tak były :P). Jedna jeszcze by przeszła, ale nie cztery.

AmiDaDeer PW
1 lutego 2010, 14:50
...graficy nam się kończą. :P

Dragonar PW
1 lutego 2010, 16:19
Dałoby się to ograniczyć do jednej przekolorowanej Wiwerny podmienionej za pająka, ale z kompatybilnością z NU będzie ciężko. Zmienić podmianę jednostek z Sylwańskiego Centaura i Kapłana Wojny będzie trudno, odnoszą się do nich skrypty, wpisy w plikach *.txt... Jedynym sposobem byłoby chyba usunięcie niziołka i czegoś innego co strzela, ale wtedy niziołek musiałby stać się Kapłanem Wojny, a coś innego Sylwańskim Centaurem. :P

Acidzie - czy przypadkiem Ifryt Radża nie jest Arktycznym Strzelcem? Lepiej byłoby chyba zamiast Piekielnego Ogiera z WoGa dać Ifryta Radżę, a Arktycznego podmienić na ulepszenie czegoś w Grove. W końcu podmiana jednostki strzelającej na niestrzelającą to też małe marnowanie...

Acid Dragon PW
1 lutego 2010, 18:45
Po pierwsze, arktyczny strzelec jest właśnie jednostką wtórną, podobnie jak posłańcy i jest mniej oryginalny niż piekielny ogier.
Po drugie, nie był mi do niczego potrzebny :P.
To, że strzela nie daje mu większych praw bycia w grze niż ogierowi.

To zresztą i tak już nieważne i nieaktualne.

Porozmawialiśmy z Dragonarem odnośnie kompatybilności Grove i NU, doszliśmy do pewnych sposobów, aczkolwiek większość prac i tak zacząć się będzie musiała dopiero po wydaniu finalnej wersji przynajmniej jednego z projektów. Na razie uzgodniliśmy jakie warunki muszą być spełnione, aby w przyszłości myśleć wogle o owej kompatybilności. Potem zobaczymy, czy osiągniemy ją poprzez stworzenie jakiejś "drugiej wersji" któregoś z projektów, czy poprzez stworzenie "patcha ukompatybilniającego". W grę raczej nie wchodzi trwałe łączenie obu projektów - fani powinni mieć wybór.

Do tego czasu nie uważam, żeby zajmowanie się kompatybilnością było wybitnie potrzebne.

Akolita PW
1 lutego 2010, 19:17
Jednak jeśliby stworzyć ten patch kompatybilności Grove z NU, to jakie byłyby nowe jednostki? A co by było z FU? Niestety, jedno z drugim trochę się nie godzi...
strona: 1 - 2 - 3 ... 7 - 8 - 9 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel