Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 41 - 42 - 43

Fandor PW
14 maja 2012, 23:21
Wydaję mi się że wilkoelfy lepiej by pasowały do klimatu aniżeli zwykłe wilczusie. Najlepiej podmienić wilkołaki, na wilkoelfy. Mi by się taka podmiana podobała i miło by się grało (można by też zrobić patch do NU/FU który dodaje go jako ulepszenie elfa chodź w sumie w tedy musiał by strzelać a nie biegać) ten wilkoelf mógłby zastąpić druida, zmieniać się w wilka do biegu i ataku a stać jako elf. Jednak w tedy należało by dodać jakąś jednostkę latającą do gaju.

Belegor PW
15 maja 2012, 06:45
Wilkoelf? Wybacz, ale to.... no po prostu głupia nazwa. Wilkołak to wilkołak, nie ma powodu dzielić na wilkoczłeki, wilkoelfy, czy jak ktoś podał wcześniej wilkokrasnale i wilkoorki. Skoro chcecie już coś takiego, to lepiej może jako jedn podstawowa druida i pod nazwą "druid pazurów", jego wyższa forma "druid szponów" zamieniałby się w ptaka- czyli z jednostki nielatającej w jedn. latającą (jak w przypadku żyw. ognia i energii).

Fandor PW
15 maja 2012, 07:03
Syrious jak dla mnie to świetny pomysł żeby połączyć druida i wilkołaka, do przebycia drogi zmieniałby się w tego ptaka, a jak atakuje w wilk(ołak)a. Nie zmienia to jednak faktu że przy takim obrocie sprawy przydało by się usunąć wilkołaka z gry (np. niech drzewobrody zamiast chłopa podmieni wilkołaka i mamy z bani).

Matheo PW
15 maja 2012, 15:05
Mi chodziło o wzór jednostki. Nazwać ją można "trolejbus" jeśli by się ludziom podobało. To podobno zamek "mrocznych Elfów". Wilk poza nietoperzem to chyba zwierze, które najbardziej kojarzy się z "mrokiem" + Elf = jednostka bardzo pasująca do tego zamku.

Podsuwam takie pomysły, bo nie mogę patrzeć na tego smoka... A jak pomyśle, że będzie w grze.. Grrr...

AmiDaDeer PW
15 maja 2012, 15:21
A nie zauważyłeś, że te smocze golemy już są w Grove? :3

Dragonar PW
15 maja 2012, 15:39
Witam!

Układ jednostek w mieście nie zostanie zmieniony. Nie tworzymy zupełnie nowego miasta, ale odtwarzamy upadły Gaj według koncepcji K1nga, która zawierała dokładnie taki zestaw stworzeń, jaki posiadamy obecnie. Taki układ realizujemy i nie ulegnie on zmianie. Co nie zmienia faktu, że na modele 3D mogą jednak być nakładane poprawki, zmiany, ulepszenia... W tej kwestii postaramy się wziąć pod uwagę Wasze oczekiwania.

fandor510:
Syrious jak dla mnie to świetny pomysł żeby połączyć druida i wilkołaka, do przebycia drogi zmieniałby się w tego ptaka, a jak atakuje w wilk(ołak)a. Nie zmienia to jednak faktu że przy takim obrocie sprawy przydało by się usunąć wilkołaka z gry (np. niech drzewobrody zamiast chłopa podmieni wilkołaka i mamy z bani).
Nasz druid zamienia się podczas lotu w ptaka, podczas ataku w niedźwiedzia, gdy się na niego najedzie myszką, od pasa w górę - w wilka. Niewiele się to różni od Twojego pomysłu odnośnie tej jednostki, dlatego myślę, że powinieneś być zadowolony... :)

Matheo:
To podobno zamek "mrocznych Elfów".
To zamek nocnych elfów. ;)

Matheo:
Podsuwam takie pomysły, bo nie mogę patrzeć na tego smoka... A jak pomyśle, że będzie w grze.. Grrr...
Spójrzcie w takim razie na TEN post i napiszcie, co takiego w nim nie gra, postaramy się coś zmienić lub ulepszyć. Z góry mówię, że całkowite odrzucenie smoka odpada, natomiast rozpatrywane będę propozycje odnośnie poprawy wyglądu oraz konkretnych elementów jednostki.

Prawda jest taka, że nikomu się nie dogodzi. Jednym smok bardzo się podoba i nie życzą sobie, by go się pozbywać, natomiast inni chętnie zamieniliby smoka na coś całkowicie innego.

witchking PW
15 maja 2012, 21:49
Jeśli mówimy o konkretach to moim zdaniem model drzewca(nie wiem jak się nazywa na dole po prawej) Wygląda ciekawie ale moim zdaniem przydała by mu się poprawa ostrości albo jakiś inny zabieg. Mam wrażenie, że przy pobieżnym spojrzeniu mech który go obrasta zlewa się z korą co psuje efekt. Jeśli jestem odosobniony w tym poglądzie to nie przejmuj się tym w ogóle.

Postaci po lewej na dole dorzucił bym jakiś pasek albo pogrubił zbroje u spodu. Wydaje mi się, że wtedy to przejście między zbroją a płaszczem wyglądało by lepiej.Tyczy się to też jednostki 4 poziomu.

Moim zdaniem w przypadku modelu na 5 poziomi tarcza się odrobinę za bardzo zlewa. Zastosował bym odrobinę inny materiał przynajmniej na jej obwodzie.

Trochę mi nie pasuje klata satyrów. Sam nie wiem czemu.

To tyle z uwag. Większości chodzi o drobiazgi. Starałem się konkretnie;) Uważam, że to co zrobiliście to kawał dobrej roboty i czekam na ciąg dalszy:)

PS W jakim programie powstały modele?

Dragonar PW
15 maja 2012, 21:53
witchking - o, takie uwagi właśnie chodzi. Na podstawie częstotliwości pojawiania się podobnych uwag będziemy mogli wywnioskować, co poprawić. :)

witchking:
PS W jakim programie powstały modele?
Wydaje mi się, że Blender, ale na to pytanie powinien odpowiedzieć twórca jednostek - Trith.

Irhak PW
16 maja 2012, 00:04
Cytat:
Wydaje mi się, że Blender, ale na to pytanie powinien odpowiedzieć twórca jednostek - Trith.
A ja się wtrącę i powiem, że z tego co się orientuję to Trith modeluje jedynie w Blenderze :P

Trith PW
16 maja 2012, 00:47
Cytat:
PS W jakim programie powstały modele?

Cytat:
Wydaje mi się, że Blender

Cytat:
w Blenderze

Tak, Blender...

Matheo PW
17 maja 2012, 19:15
Cytat:
Trochę mi nie pasuje klata satyrów.

Zgadzam się. Brzuch powinien być bardziej wypukły. Wygląda to jakby jednostka była na głębokim wdechu.

U cententuro-jeleni ;) ogon dziwnie wygląda.

Jednostka czwartego poziomu wygląda jak przemiła staruszka :) Trzeba nad nią sporo popracować. Może dać jednolity habit na całą jednostkę?

Jeźdźcy nieźle się prezentują. Tylko te tarcze.. Chyba są zbędne. Można by też bardziej pochylić bazyliszka do przodu. Tak żeby miał głowę niemal na równym poziomie co czubek ogona.

Pajęczyca ma nienaturalnie wyglądający odwłok. W górnej części też powinien być owalny :)

Smok... Myślę, że można by wydłużyć jego ciało. Kończyny są za blisko siebie. No i można by obniżyć jego tylną część, tak żeby była niemal przy samej ziemi.

Dowódcy ten pióropusz nie pasuje i ma głowę nieproporcjonalną do reszty ciała. Ent ma za małe stopy. W realu od razu by się wyłożył.

Nie chciałbym, żeby to było odebrane jako krytyka. Ale jak dobre rady ;)

Belegor PW
18 maja 2012, 20:55
To co zostało powiedziane odnośnie druidów muszę się zgodzić, ale razi mnie jeszcze jedna rzecz, u dwóch jednostek. Bazyliszki i smoki- usunąłbym tylni palec. To nie są przerośnięte pliszki by skakać jak one na polu. Taka budowa stóp nie dla gadów, jak już coś to rozstawić pozostałe palce by wyglądało, że na nich chodzą. Co do smoków, łeb to bym wzorował na tym od kryształowego, tułów bardziej wydłużył i być może obniżony na przodzie i podwyższony u tyłu. Szyja dłuższa i esowato zagięta (jak u wiwerny). Kończyny adekwatne do tułowia, czyli krótsze przednie, dłuższe tylne. Ogon też bym wydłużył, krótki jest beznadziejny, a pierwotny bez ogona przypominał dobermana, aniżeli smoka. Ogólnie- u bazyliszków bym przemodelował stopy, a smoka bardziej przerobić na gada, niż psa/konia.

Matheo PW
18 maja 2012, 21:39
Ja rozumiem, że Wy odwzorowujecie to co ktoś już próbował zrobić. Ale chyba nie musi być to skopiowane kropla w krople. Nie każdy pomysł GT był dobry i godny uwagi. Np. Ten smok. Jest okropny, nie chodzi o to, że jest źle wykonany. Po prostu pomysł na tą jednostkę jest beznadziejny. Mam nadzieję, że Gaj kiedyś stanie się profesjonalnym miastem. I gorąco Wam kibicuje. Ale nie stanie się nim między innymi przez to dziwne coś jako jednostka 7 poziomu.

AmiDaDeer PW
18 maja 2012, 21:57
To twoje zdanie. My uważamy, że ten smok jak najbardziej pasuje.

Dragonar PW
18 maja 2012, 22:23
Matheo:
Np. Ten smok. Jest okropny, nie chodzi o to, że jest źle wykonany. Po prostu pomysł na tą jednostkę jest beznadziejny.
Shin0bi:
Wszystkie bardzo fajne... ale... SMOKA NIE ZMIENIAĆ. Jest świetny :P
Nie dogodzisz...

Matheo PW
18 maja 2012, 22:23
@ Hobbit, No niestety nie tylko moje...

Nie sądzę aby Shinobi podszedł do sprawy poważnie. Napisał tak dla,, beki,, to nawet po poście widać.

HobbitHobbitJa nie widzę. :>

witchking PW
18 maja 2012, 22:31
Tak więc ja pisze teraz całkiem poważnie, że ma zostać. Wydaje mi się, że owy smok to bardzo ciekawy pomysł i nie ma po co go zmieniać.

Belegor PW
18 maja 2012, 22:32
Koncepcja kryształowego smoczego golema, który powoli poruszałby się na czterech kończynach nie jest zła, ale wykonanie pierwotne jak i obecne są.... mierne. Dla tych co go wykonali pewnie jest piękne, każdy twórca na początku tak ocenia swe dzieło, ale obiektywnie.... to najbrzydsza i najgorzej wykonana jednostka z gaju. Jest nieproporcjonalny, zbytnio jakbym to ująć..."kwadratowy". Kolce od szyi do ogona jest dobrym pomysłem i jako jedyny element dobrze wykonany.

Masław PW
18 maja 2012, 23:12
Przekolorowany Kryształowy Smok na niebiesko dla porównania:

http://img.nopaste.pl/showpict.php?id=Ccdrgn02_4fb6baf70eb40.jpg

Belegor PW
18 maja 2012, 23:15
Gdyby ująć kolce z tyłu głowy i skrócić pozostałe byłaby to świetna jednostka podstawowa siódmego poziomu. Szczerze wolę właśnie takiego smoka (wg. Masława) niż.... kryształowego psa udającego gada.
strona: 1 - 2 - 3 ... 23 - 24 - 25 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel