Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 41 - 42 - 43

Belegor PW
13 maja 2012, 12:52
Ametystowe (i inne formy) smoków są ładne,ale.... nie pasują do miasta nocnych elfów. Mamy tu głównie leśne jednostki, które są ze sobą spójnie powiązane. Smoki zaś całkiem nie pasują. Kryształy i las? Nie bardzo.... Skoro ma być smok, lub coś w tym rodzaju, to nie lepiej wziąć Chimerę z Warcrafta III? Klimatem bardziej pasuje do gaju. Zawsze można się pokusić o przeróbkę gorynycza lub Drzewobrodego wziąć jako czempiona gaju.

Fandor PW
13 maja 2012, 13:02
Ja bym był w tym wypadku za takimi olbrzymami (zawsze zapominam ich nazw) które mogły by zastąpić i pasowały by klimatycznie bo w Warcrafcie III też są one z nocnymi. Pamiętam że ich grafiki są nawet w temacie Grove na HC więc można znaleźć defy. Mi nie pasuję jeszcze jednostka 3 poziomu. Z płci pięknej w płeć silną (zmiana płci) to trochę nie pasuje. Można by wprowadzić jakieś inne jednostki w ich miejsce lub zrobić dwie jednostki tej samej płci (biorąc pod uwagę przemianę z centaurów w opiekunów proponował bym płeć męską). Reszty jednostek nie zmieniać bo są świetne.

Belegor PW
13 maja 2012, 13:20
Taka zamiana nie jest zła. Taka zmiana płci występuje na przykład u dżinów, czy w herosie V rakszasy. Zatem akurat zmiana płci to nie jest problem.

Trith PW
13 maja 2012, 13:36
Cytat:
Z płci pięknej w płeć silną (zmiana płci) to trochę nie pasuje.

Cytat:
Taka zamiana nie jest zła. Taka zmiana płci występuje na przykład u dżinów, czy w herosie V rakszasy. Zatem akurat zmiana płci to nie jest problem.

O to to to...


Co do smoków...

Kwestia konceptu. Równie dobrze można by się przyczepić o to, że jedna z jednostek jeździ na jaszczurce, a jaszczurki też nie kojarzą się zbytnio z nocą we fioletowym lesie.
Kiedyś przeglądając różne źródła i inspiracje tego miasta, wyszedłem z propozycją zastąpienia tych smoków odpowiednio zmodyfikowanym gorynyczem (który chyba właśnie był podobny do owej chimery), co jednak nie spotkało się z aprobatą lidera projektu. I tak jakoś zostało to tej pory.
Założeniem tego projektu było właśnie odwzorowanie Grove wg konceptu K1nga. Nie wzorowaliśmy się bezpośrednio na dziełach Blizzarda. Podobieństwo do WarCrafta jest swojego rodzaju "efektem ubocznym", przynajmniej ja zawsze tak to odbierałem. Zauważ, że realizowany przez nas koncept niezaprzeczalnie zawiera inspiracje (elementy z) MM8, a nawet H5, jeśli mnie pamięć nie myli.
A jeśli tyle nie wystarczy, żeby was przekonać, to postaram się udowodnić, że jednostka ta pasuje do ogólnego klimatu miasta. Przyjmijmy, że ogólny klimat miasta zdefiniujemy używając pojęć: "tajemniczy, magiczny" zamiast: "nocny, leśny, WarCraft" (oba "zestawy" określeń są trafne w podobnym stopniu). W takim układzie stworzenie pokroju ametystowego smoka pasuje.
Mówiąc, że kryształy nie pasują do lasu, równie dobrze można by stwierdzić, że łuski nie pasują do śniegu (Naga w Fortecy), a pasują z racji ogólnego, mistycznego charakteru Fortecy.

AmiDaDeer PW
13 maja 2012, 13:59
Jeżeli mogę się wtrącić: sobiście nie wydaje mi się, żeby problemem było to, czy istota tegoż smoka pasuje do Gaju - zarówno pod kątem klimatu, jak i mechaniki. Nie wyobrażam sobie bowiem pani pająkowej w takiej formie jako kogoś konkurującego ze smokami czy nawet behemotami, mechanicznie zaś nie do końca rozumiem, jak chimera miałaby prezentować się w mieście typowo defensywnym. Poza tym w tym drugim przypadku byłaby to właściwie powtórka z hydry.

Problemem dla mnie jest raczej model, który wygląda bardziej na pluszową wersję kryształowego smoka aniżeli na bestię 7 poziomu. :P

Belegor PW
13 maja 2012, 14:48
Skoro kryształy- czemu nie kryształowy smok? Można go osłabić na tyle by nie był za silny w porównaniu z resztą jednostek siódmego poziomu. Model tej jednostki byłby na tyle plastyczny by dorobić parę nowych jako ulepszenia. Można z nim zrobić to samo co z drakoliczem w WoG-u. Z pomocą można niektórym dodać jakąś umiejętność, np: ametystowa trumna (zaatakowana jednostka zachowuje się jak po skamienieniu, tylko przybiera barwy ametystowe- fioletowe). Szczerze, "ten efekt uboczny" bardzo widać.

Fandor PW
13 maja 2012, 17:24
W wypowiedzi niejakiego sheldenzaire na tej stronie mamcie dobre jednostki zamiast driad (zwykłych opiekunów można by wstawić przy modach jako ich następne ulepszenie) a te olbrzymy zamiast smoków.
Pajęcze królowe można by zamienić jak na razie wiwernami lub hipogryfami.
A tu jeszcze kilka jednostek, może którąś z nich też byście użyli:
http://img692.imageshack.us/img692/1528/zm181npc.png
http://img810.imageshack.us/img810/6932/strzelecdragonar.png
http://img529.imageshack.us/img529/4325/cmprst.png
Nie mogę znaleźć jednak stron skąd można by ściągnąć pełne animacje/defy.

HobbitHobbitKomendy. Są bardzo pożyteczne.

AmiDaDeer PW
13 maja 2012, 18:42
Nie zamierzamy korzystać z ripów jednostek z Warcrafta.

zbigniew PW
13 maja 2012, 19:41
Syrious: Generalnie już jest jeden kryształowy smok z AB. Smoków w Heroesach jak dla mnie jest już zdecydowanie za dużo po tym jak wog wprowadził nowe. A ich odmiany są coraz to bardziej dziwaczne. Smoki w Gaju są zdecydowanie najsłabszym ogniwem.

Mimo to całość naprawdę przyzwoicie się prezentuje. I ja akurat niczego bym nie zmieniał. Bo można tak poprawiać w nieskończoność. Good work!

AmiDaDeer PW
13 maja 2012, 20:02
Cytat:
Generalnie już jest jeden kryształowy smok z AB.
Chyba o to chodziło, by właśnie go wykorzystać i przemianować z neutrala na Gajowego...

zbigniew PW
13 maja 2012, 21:43
To byłby dobry pomysł.

Fandor PW
14 maja 2012, 06:42
Ja nie uważam tego za dobry pomysł ponieważ kłóci się to z opisem tego smoka a także z kampanią Drakona, który musi te smoki zabić. Myślę że lepszym pomysłem jest po prostu wymiana tych smoków.

Warmonger PW
14 maja 2012, 07:23
Drakon to nic. Jest cała masa scenariuszy, w których kryształowe smoki są wykorzystywane jako potężni przeciwnicy. Po zainstalowaniu Grove staną się wielokrotnie słabsze, a do tego pewnie będą obniżać morale niedopasowanej armii :P

Matheo PW
14 maja 2012, 16:06
Co byście powiedzieli na taką zmianę? Smoki delikatnie mówiąc odsunąć na bok. Na siódmy poziom dać zmienioną odpowiednio pajęczyce. Za to dodać wilkołaki/wilkoelfy (link) pasowałyby klimatycznie i W oGóle. Tylko, że wilkołaki trzeba by gruntownie przerobić bo słabo wyglądają.

AmiDaDeer PW
14 maja 2012, 16:12
Jak już pisałem:
Nie wyobrażam sobie bowiem pani pająkowej w takiej formie jako kogoś konkurującego ze smokami czy nawet behemotami

Matheo:
wilkoelfy
Lol.

Fandor PW
14 maja 2012, 17:09
Jak już iść za przykładem Kings Bounty to dodajmy czarnego jednorożca na siódmy. A mi przyszło jeszcze do głowy czy by może nie wstawić wywern lub gorynyczy (żeby nie znowu smoki) na siódmy? Jeżeli gaj wciąż będzie podmieniać cytadelę to można skorzystać z ich jednostek (jak z bazyliszków). Jeżeli nie to wciąż uważam że można by wprowadzić tych olbrzymów.

Belegor PW
14 maja 2012, 20:04
Hola, hola...nie rozpędzajcie się tak. Już mówiono skąd jest wzorowane. Nie zmieniajcie teraz konceptu. Jak musi być kryształ jak pierwotnie zakładano, model kryształowego smoka można użyć jak najbardziej. Jedynie co trzeba to tylko zmienić barwy, umiejki, staty i dodać/ująć trochę elementów by jakoś to wyglądało. Skoro zależy wam na pierwotnej sile jednostki, zawsze można go dać jako jednostkę 8-ego poziomu lub zostawić go jako neutrala jak w przypadku Drakolicza z WoGa. Jeśli nie smok, to kryształowy strażnik z MM8, był tam taki humanoid z kryształów, jego można wykorzystać.

The Doom PW
14 maja 2012, 22:09
Moim zdaniem smok prezentuje się bardziej okazale, aniżeli jakiś... Hmm... Kryształowy golem. Czarny jednorożec i olbrzym z Warcraft'a także w roli jednostki siódmego poziomu mi się nie widzą :/ Sądzę, że zmodyfikowana wersja smoka mogłaby pozostać. Można by też pokusić się o dodatnie jednostki latającej, których ten zamek zbyt wielu nie posiada. Co do 'wilkoelfa' - twór ten nie ma zbytnio racji bytu, równie dobrze mógłby być jeszcze 'wilkoork' i 'wilkokrasnolud'. Brzmi trochę (TROCHĘ?!) dziwnie, nie uważasz, Matheo :P ?

Alistair PW
14 maja 2012, 22:25
"Wilkoelfy" były w King's Bounty: Legenda. Mnie to jakoś nie dziwiło. Skoro ludzie mogą być wilkołakami, to niby czemu nie Elfy?

gold dragon PW
14 maja 2012, 22:50
Hobbit:
Lol.
Jestem pod wrażeniem twojej wypowiedzi. II 1b?

HobbitHobbitMoja wypowiedź była dłuższa niż to jedno "Lol". Czytaj uważnie na przyszłość.


Prawdę mówiąc po raz pierwszy stykam się z wilkoelfami, nie wiem czym się różnią od wilkołaków, wszak w KB:L nie grałem.
Ale... no nie powiem, pewnie wpisałyby się w klimat miasta.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel