Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 41 - 42 - 43

avatar PW
11 czerwca 2010, 00:18
Nie wiem czy takie było zamierzenie twórców moda czy tylko tak wyszło przy okazji... Gram sobie teraz w losową mapkę i zająłem siedlisko w którym można wykupić Prastarych Entów. Fajnie. Tylko zawsze zewnętrzne siedliska ulepszam Mithilem aby były dostępne ulepszone jednostki. Tak też postąpiłem i tym razem. Po ulepszeniu okazało się, że w siedlisku można wykupić... Pająki! Chyba to jednak nieopłacalne posunięcie, prawda?

Trith PW
11 czerwca 2010, 13:13
Aaa... Eee... Ten błąd wynika z tego, że w wersji beta jednostki są dosyć pomieszane. Prastare enty podmieniają wiwerny, a pająki podmieniają królewskie wiwerny. Skrypt na ulepszenia mithrilem działa jak działa, ale wydaje mi się, że będzie to można łatwo zmienić zastępując kilka liczb w kilku linijkach tego skryptu, choć nawet już to nie będzie chyba potrzebne z pewnych powodów, których chyba nie powinienem (jeszcze) mówić. Ale zapewniam, że w następnej wersji ten błąd nie powinien występować.

Dragonar PW
11 czerwca 2010, 14:07
Trith:
Ale zapewniam, że w następnej wersji ten błąd nie powinien występować.
Ja również mogę zapewnić - w nowej wersji jednostki są ułożone tak jak powinno być, a pająków nie ma.

Tiger-2 PW
11 czerwca 2010, 21:55
Czy to jest możliwe ? Czy ktoś umiałby to zrobić ?

IrhakIrhakPost był w temacie "Grove bez WoGa", który został przeniesiony niedawno ;)

Trith PW
11 czerwca 2010, 22:14
Cytat:
Czy to jest możliwe ?
Przy obecnych możliwościach: NIE.

Cati7 PW
22 czerwca 2010, 16:36
Dobrze by było gdyby w nowej wersji była również dostępna łatka umożliwiająca przywrócenie standardowego miasta z stworami. Zamiast robienia kopii zapasowej katalogu Data

Dragonar PW
22 czerwca 2010, 17:52
...bo kopiowanie jednego folderu jest czynnością jakże bardzo trudną i męczącą...

Cati7 PW
22 czerwca 2010, 18:04
a taką łatkę zrobienie to też jest bardzo trudne i meczące?

PS. Dla mnie to nie jest trudne i męczące skopiowanie folderu. Tylko chodzi o to, że zajmuje to trochę miejsca. Zwłaszcza jak się korzysta z paru modów (gdzie trzeba zrobić więcej kopii tego katalogu), a nie tylko jednego, waszego.

Dragonar PW
22 czerwca 2010, 19:01
Cati7:
a taką łatkę zrobienie to też jest bardzo trudne i meczące?
Jest - już to ktoś u nas próbował zrobić, ale nie wytrzymał ilości komplikacji. :P

Z przyczyn nieznanych, po podmianie Cytadeli na Gaj, a następnie Gaju na Cytadelę oryginalnymi plikami, występują dziwne błędy, np. przesunięte bitmapy w grze, itp.

A gdy używasz wielu modów to najczęściej pliki wspólne by się nie zgadzały - choćby portrety oraz ikonki jednostek.

Cati7 PW
22 czerwca 2010, 19:29
Dragonar:
A gdy używasz wielu modów to najczęściej pliki wspólne by się nie zgadzały - choćby portrety oraz ikonki jednostek.

Z tym właśnie mam największy problem. Niestety nie potrafię podmienić ikonek portretów z pliku TWCRPORT.def

Próbowałam programem H3DefTool, ale mi nie wychodzi. Może jest inny lepszy i łatwiejszy?

Dragonar PW
22 czerwca 2010, 20:31
DefTool jest znacznie łatwiejszy od starszego, mniej stabilnego DefMakera i raczej nic lepszego nie znajdziesz.

Altair PW
22 czerwca 2010, 21:16
Cati7:
Z tym właśnie mam największy problem. Niestety nie potrafię podmienić ikonek portretów z pliku TWCRPORT.def

Próbowałam programem H3DefTool, ale mi nie wychodzi. Może jest inny lepszy i łatwiejszy?

Najpierw Defviewem "wypakowujemy" pliki do jakiegoś katalogu (jako np. bmp), następnie tym samym narzędziem zapisujemy w tym samym katalogu wspomniany wcześniej def jako def-listę. Podmieniamy bmpki na takie jak chcemy (nazwy muszą być identyczne) następnie ładujemy def-listę do deftoola i wciskamy przycisk do generacji defa. To w skrócie tyle. co w tym trudnego? ;)

Cati7 PW
23 czerwca 2010, 05:20
Dzięki Altair! Teraz jak wyjaśniłeś to wszystko jest jasne i proste :)

Radek PW
25 czerwca 2010, 11:56
Zarąbisty mod, ale czy wyjdzie kiedyś łatka dodająca cytadelę, czy jest to raczej impossible?

Field PW
25 czerwca 2010, 13:00
Raczej nie. Bodaj to na heroescommunity Hobbit (?) informował, że łatka podmieniająca z powrotem Grove na Fortress skutkowała przemieszczaniem grafik itd.

Jak będzie VCMI to nic nie będzie trzeba podmieniać ;)

Wiwern PW
25 czerwca 2010, 13:49
Przemieszczanie grafik to jeszcze nie problem. Z tym daliśmy sobie w miarę łatwo radę. W finalnej wersji "cytadelizacji" był już tylko jeden błąd. Tylko, że bardzo poważny. :P

Field PW
25 czerwca 2010, 18:19
Uchyl rąbka tajemnicy ;)

Wiwern PW
25 czerwca 2010, 20:11
Profesjonalizm nam zabrania. ;P

Problem dotyczył murów miasta i był raczej złożony. Każdy Gaj po oblężeniu się crashował.

Inna sprawa to, że podmienianie miast nie jest dla nas priorytetem. To tylko beta a nie grywalna wersja, więc lepiej wykończyć Grove. Poza tym dawna cytadelizacja nie pasowałaby z obecną (zaawansowaną) wersją Gaju. Co prawda można by ją przerobić ale... chyba gdzieś ją zapodzialiśmy (aczkolwiek nie ma pliku którego nie ma Dragonar, więc może się coś zachowało). Poza tym mamy na ten problem pewien tajny pomysł. Taka słodka niespodzianka dla graczy.

Podsumowując. Nie obchodzi nas to teraz.

Taka odpowiedź starczy? :P

Zombie PW
27 czerwca 2010, 07:26
W zupełności.
Teraz wolne to może uda wam się dokonać celu.
Trzymam za was kciuki xD

Slender PW
29 czerwca 2010, 14:44
Witam, od dłuższego czasu przypatruję się projektowi Grove. Początkowo nie chciałem psuć sobie przyjemności poznawania tego miasta, w chwili kiedy dopiero zostało ono udostępnione, ze względu na błędy, które po prostu muszą się pojawiać przy takim dziele. Ale wygląda na to, że miasto jest już w pełni grywalne i można w nie grać bez obawy o ciągłe crashe i błędy? :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 41 - 42 - 43
temat: [ERA, VCMI/mod] Odtworzenie miasta Grove

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel