Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Znaleziono 8 wyników.
temat: [MM8] Poprawki tłumaczenia i innych rzeczy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

J. M. Sower PW
20 marca, 00:03
Niektóre obiekty mają swoje nazwy zapisane w plikach powiązanych z samymi mapami, dlatego pewnie się wyświetlają te ukryte skrzynie. Jednak co do dekoracji, to jest to zagwostka, szczególnie jeśli wcześniej nie było problemów. Możesz na każdej z tych wersji gry podmienić ten plik tekstowy z powrotem na oryginał? Jeśli to wina tych plików, to powinny się zacząć wyświetlać z powrotem angielskie nazwy. Jeśli nie, to przyczyna jest leży gdzieś indziej.
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Warmonger PW
20 marca, 09:13
Ciekawe zdolności specjalne, jednak największą bolączką tego miasta pozostają grafiki jednostek :/
temat: [MM8] Poprawki tłumaczenia i innych rzeczy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Zu PW
20 marca, 16:38
Miło wiedzieć, że moje poprawki do czegoś się przydały. :) Nie wiem jednak skąd się wziął ten problem z DECLIST.txt... na tyle na ile wiem, gdy ten plik jest umieszczony w folderze DataFiles (zamiast bezpośrednio w pliku LOD), gra go kompletnie ignoruje i używa angielskich tekstów. Nie wiem dlaczego.

JBwA to Jaskinia Behemota czy jakaś inna strona?
temat: Bronie rodowe
komnata: Portal Przeszłości (Heroes VI)

Hieronim PW
20 marca, 18:45
Kuźnia nie działa od kilku miesięcy i nie wygląda na to, że ma się coś zmienić, więc gdyby ktoś miał kłopot z tymi broniami to załączam świetny trik autorstwa Xesasi jak szybko wyexpić bronie rodowe. Oczywiście za pozwoleniem autora.

1. Włącz 1 misję kampanii z DLC "Piraci z morza sztormów". Misja ta jest zabugowana - naturalne obozy jednostek stackują się do maksymalnej możliwej liczby w grze. Tak samo stackują się jednostki, jeżeli zostawi się je w mieście.

2. Staraj się nie zabijać zbyt wiele jednostek na wyspie czerwonego (za lodem).

3. Pokonaj gracza czerwonego i zamień wszystkie jego zamki na twierdzę. Przekaż całą armię jednemu bohaterowi i wejdź do miasta. Twoje jednostki zwiększają się o pewien % każdego dnia, więc rekrutuj ile wlezie - im masz ich więcej, tym większy boost z %.

4. Przeklikaj od kilku do kilkunastu miesięcy, aż będziesz mieć legiony wojsk. W tym czasie wokół zamków powinny już być oddziały liczące np. 60k goblinów itp.

5. Zapisz w tym momencie grę, np. jako "exp broni", a potem pozostało już tylko expić.

Notka Hieronima: dodam od siebie, że w moim przypadku bronie nie dostawały expa, jeśli walczyło się z oddziałami neutralnymi. Trzeba było pozwalać wszystkim uciec i wówczas dopiero dostawałem exp. U was nie musi tak być, bo Xesasi nie miał tego problemu, więc może tylko ja tak mam.

Jakby tego było mało, nie wszystkie oddziały dawały mi exp, niezależnie od tego czy dawałem im uciec czy nie. W tej sytuacji walczyłem oddział po oddziale, aż do skutku, ale tak czy siak zawsze w końcu się udawało. A jak już wreszcie jakiś oddział zaklikał, to potem już każdy.

EDIT: Dzięki za poprawki. W przyszłości postaram się uniknąć podobnych błędów.
temat: [MM8] Poprawki tłumaczenia i innych rzeczy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Hellburn PW
20 marca, 20:27
Próbowałem zarówno wrzucać ten plik do EnglishT.lod, jak i "luźno" do folderu Data. Reinstalowałem całą grę kilka razy i cały czas to samo.

JBwE - "Jak będzie w Erathii? – JBwA sekcja Heroes of Might and Magic" to taka całkiem liczna grupa fejsbukowa zrzeszająca fanów (głównie) Heroes, ale też i M&M.

EDIT:
Bardzo ciekawą rzecz zauważyłem - Niektóre relikty i artefakty mają inne grafiki, których nigdy w grze nie widziałem. Elsenrail wygląda jak katana i Pogromca piekieł nie ma już tak fikuśnie ukształtowanego ostrza - Czy to Ty, Zu, coś zmieniałeś, czy to gogowa wersja jest taka?
temat: [MM8] Poprawki tłumaczenia i innych rzeczy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Zu PW
20 marca, 22:33
Te zmiany grafik to moja robota:

Zu:
- Niektóre bronie miały ich wygląd odrobinę zmieniony, aby miały ociupinę więcej sensu (jak np. usunięcie kolców skierowanych bezpośrednio w stronę ręki użytkownika).
temat: [MM8] Poprawki tłumaczenia i innych rzeczy
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

J. M. Sower PW
20 marca, 23:24
Ale problem występuje nawet po reinstalacji bez podmiany pliku, czy dopiero gdy ten jeden konkretny plik podmieniasz, to nazwy przestają się wyświetlać?
temat: [VCMI/projekt] Bastion Town
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Nephretes PW
20 marca, 23:31
Nowy model Anubisa zdecydowanie na plus, animacje niestety fatalne - widać że w większości nie są autorskie, a zwyczajnie przekopiowane z pewnej 1-poziomowej jednostki z innego miasta..a to bardzo rzadko wychodzi :) Anubis ma laskę w lewej ręce, a nie buławę w prawej - to na sam początek.

Tak czy tak, cieszę się że Bastion dalej żyje i mam nadzieję, że to nie koniec.

Fiorin zdawał się wyrywać by zrobić słonia, to chyba najbardziej obiecujący nowy grafik na scenie - skorzystałbym z jego pomocy.

Ze swej strony mogę podrzucić to co kiedyś dla bastionu robiłem w 2015 (boże jak ten czas leci). Animacji biegu dla 1lvl nawet teraz bym się nie powstydził pokazać, chociaż niekoniecznie włócznia jest lepsza od bicza.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel