Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Znaleziono 8 wyników.
temat: Grotowy kącik kulinarny - Pieczone krasnoludy i nie tylko
komnata: Podziemna Tawerna

Nicolai PW
30 stycznia, 12:07
Pełną odpowiedź popełnię później, ale teraz chciałbym Wam odradzić wynalazki majonezopodobne. I nie, tym razem nie mam na myśli Kielecki :P Skusiłem się na zakup Hellmann's Lighter than light, bo miał tylko 72 kcal w 100 g i jestem mega rozczarowany. Bardzo rzadki, faktura w ogóle nie majonezowa a smak strasznie chemiczny. Skład? Szkoda gadać... jajek i żółtek zawrotne 4% a reszta to barwniki, zagęstniki i wzmacniacze smaku. Popełniłem ten błąd żebyście Wy nie musieli :P

temat: Grotowy kącik kulinarny - Pieczone krasnoludy i nie tylko
komnata: Podziemna Tawerna

bRyland PW
30 stycznia, 12:15
Jak majonez nie ma 80% tłuszczu... to nie jest majonez tylko produkt majonezopodobny :P
Majonez light to "Sokoli wzrok" wsród majonezów :D
temat: Grotowy kącik kulinarny - Pieczone krasnoludy i nie tylko
komnata: Podziemna Tawerna

AmiDaDeer PW
30 stycznia, 13:56
Nicolai:
Skusiłem się na zakup Hellmann's Lighter than light, bo miał tylko 72 kcal w 100 g i jestem mega rozczarowany. Bardzo rzadki, faktura w ogóle nie majonezowa a smak strasznie chemiczny. Skład? Szkoda gadać... jajek i żółtek zawrotne 4% a reszta to barwniki, zagęstniki i wzmacniacze smaku. Popełniłem ten błąd żebyście Wy nie musieli :P
Zaskakująco często, jak zauważyłam, markowe produkty są porównywalnej lub wręcz niższej jakości niż np. tańsze odpowiedniki tworzone na zlecenie marketów. Nie jest to co prawda reguła (bo i zdarzają się sytuacje wręcz na odwrót), ale i tak lepiej jest sprawdzać skład przed zakupem, niż polegać na nazwie. Przykład z mojego podwórka: gdy kupowałam mleko kokosowe do ostatniego obiadu, starałam się znaleźć takie, które będzie zawierało w sobie co najmniej 80% kokosa. No i okazało się, że Tao Tao czy House of Asia tutaj odpadło, a najlepiej wypada... puszka z ptaszkiem z Auchana.I faktycznie, widać było po samym zbiciu się zawartości puszki, że to był dobrej jakości produkt. A kosztował ledwo 7 zł, co jak na ten towar nie jest powalającą ceną.
temat: Grotowy kącik kulinarny - Pieczone krasnoludy i nie tylko
komnata: Podziemna Tawerna

Kastore PW
30 stycznia, 14:31
Ami:
Zaskakująco często, jak zauważyłam, markowe produkty są porównywalnej lub wręcz niższej jakości niż np. tańsze odpowiedniki tworzone na zlecenie marketów.
Zawsze pojawia się pytanie, kto jest producentem. Przypomniała mi się anegdotka, kiedy dałem się nabrać na pizzę Sukcesrilianę rapera Kizo, o którym wcześniej nie słyszałem, ale zobaczyłem, że nowa marka, więc stwierdziłem, że spróbuję. Kosztowała chyba 14 zł, czyli była droższa od wszystkich innych mrożonych pizz. Smakowała gównianie, a na opakowaniu oczywiście nie było podanego producenta. No a rzecz w tym, że raperowi nie opłaca się stawiać fabryki, więc zleca to jakieś firmie. Napisałem do nich maila z bardzo kulturalnym zapytaniem, kto jest producentem, na adres, który podali na opakowaniu z zachęceniem, żeby pisać. Oczywiście mnie zignorowali, więc sam zrobiłem reserch. Nie było zbyt prosto, ale dowiedziałem się, że producentem jest jakaś niemiecka firma, której mrożone pizze można kupić w Dino za 9 zł, czyli taniej, niż prawie wszystkie dostępne marki. Zakładając, że firmie nie opłaca się stawiać kolejnej taśmy produkcyjnej dla rapera, Sukcesriliana, to jakaś biedna pizza za 9 zł, sprzedawana za 14, ludziom, którzy nie wyłączyli TV i nie włączyli myślenia.

Próbowałem zrobić też research w sprawie innych produktów Kizo, żeby zobaczyć, jak wielkim bullshitem są zalewane polskie sklepy, ale jest to niemożliwe, bo kończysz na stronie jakiegoś niemieckiego pośrednika, który łączy kilkaset firm i trop się urywa.
Tak, dziennikarstwo śledcze to moje hobby, skąd wiedzieliście?
temat: Grotowy kącik kulinarny - Pieczone krasnoludy i nie tylko
komnata: Podziemna Tawerna

Demorator PW
30 stycznia, 18:31
Kiedy zaczęła się pandemia i trzeba było kilka godzin stać w kolejce po chleb zainteresowałem się pieczeniem bułek. Korzystam z tego przepisu na kajzerki i jestem bardzo zadowolony.
Często "dekoruję" ciasto kawałkami papryki, dzięki czemu bułeczki można jeść bez dodatków.
Czasem zastępuję "czystą" pszenną mąkę razową. Przepis nie zadziałał mi natomiast z mąką kukurydzianą (w ogóle nie chciało się kleić) i żytnią - prawdopodobnie powinienem był zmniejszyć udział mąki względem innych składników.
Używałem tego przepisu także do robienia hotdogów i hamburgerów.

Z innych "zapychaczy" polecam piróg biłgorajski. Zazwyczaj korzystam z powyższego linku, ale pierwsze kroki stawiałem na informacjach ze strony miasta Biłgoraj - ostrzegam porcja co najmniej świąteczna, a może nawet festynowa.

Z dań "głównych" polecam placki po węgiersku i szarpaną wieprzowinę (na którą przepisu z którego korzystałem nie jestem w tej chwili w stanie znaleźć). Wieprzowinę po poszarpaniu polecam wymieszać z sosem BBQ (użyłem całej butelki sosu Heinza na ok. 1kg mięsa).

Na koniec mała podpowiedź dla wielbicieli schabowych - jeżeli zostaje Wam jajko i bułka tarta można je zmieszać i zrobić kotlety, które moja mama nazywa "jajecznymi". "Przepis" powstał jeszcze w latach '90, żeby nic się nie marnowało.


Przy okazji mam jeszcze pytanie o wykorzystanie folii przy tłuczeniu kotletów. Po pierwsze dzięki za pomysł, bo sam nigdy na to nie wpadłem. Po drugie, czy wystarczą zwykłe torebki śniadaniowe, czy można z jednej korzystać więcej niż raz, czy lepiej użyć jednej na jednego kotleta, jak bardzo trzeba uważać, żeby się nie przebić?
temat: [VCMI/projekt] Miasto Gród
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Zachari PW
31 stycznia, 00:27
Ja sobie dalej coś tam działam jak coś, ale się nazmieniało sporo
temat: [ważne] VCMI
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Dydzio PW
31 stycznia, 17:41
Weszło znaczące update androidowego VCMI na google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=is.xyz.vcmi

Jest to w tej chwili najlepsza wersja dostępna do pobrania
temat: [HotA] Oficjalne informacje, aktualizacje
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Kammer PW
31 stycznia, 18:21
nowe wieści o HotA.
Nie mam weny na translatorowanie, na JB jeden user streścił.

Generalnie don_ko odrzucił część pomysłów Picolana oraz wkrótce Factory ma być jakoś zaprezentowane.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel