Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XDark MessiahHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
jesteś zalogowany jako Nieznajomy
zaloguj się    załóż konto
Znaleziono 7 wyników.
temat: Marka „Matrix”
komnata: Podziemna Tawerna

Alistair PW
18 września, 00:39
Jeśli to nie jest kontynuacja trylogii, to ten film mnie nie interesuje. A ponoć ma to być coś pośredniego między poprzednimi częściami. Pewnie kiedyś to obejrzę, ale na pewno nie teraz, chyba że będzie to jednak kontynuacja, a obecne informacje są ściemą.
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Alistair PW
18 września, 00:43
@Kastore, a po kiego grzyba wcisnąłeś imię Tarnum w tamto zdanie między przecinki? Pasuje to jak pięść do nosa, czyli po prostu jest tam bez sensu.
Uważam, że moja wersja " "Uwalniając Jaszczuroludzi i Gnolle i prowadząc je do ich odległej ojczyzny na bagnach, musi nie tylko walczyć z potężnymi armiami królestwa Eratii, ale także z niechęcią własnych wojsk do swojej osoby" jest całkiem dobra. Nie ma najmniejszego sensu pakować tam imienia Tarnum między przecinki, bo przecież cały tekst jest o Tarnumie.
Nie widzę powodu do częstego powtarzania jego imienia.
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Kastore PW
18 września, 04:36
Alistair:
a po kiego grzyba wcisnąłeś imię Tarnum w tamto zdanie między przecinki? [...]
Nie ma najmniejszego sensu pakować tam imienia Tarnum między przecinki, bo przecież cały tekst jest o Tarnumie.
Nie widzę powodu do częstego powtarzania jego imienia.
No może tego nie być, po prostu chciałem mieć jakiś podmiot.
Mnie bardziej martwi, że nie widzisz problemu w powtarzaniu słowa bagno trzy razy, mimo że w oryginalnym tekście są użyte synonimy.
Alistair:
Uwalniając
Oswobadzając jest bardziej uniwersalne, bo kontekst tego jest taki, że skończył ich relację pan-niewolnik, a nie uwolnił ich z więzienia czy coś.
Alistair:
ojczyzny
W oryginale jest dom.
Alistair:
walczyć
To odnosi się także do niechęci tych jaszczuroludzi, więc zmierzenie się z armią i z niechęcią brzmi bardziej ogólnie i według mnie ładniej, niż walczenie z armią i z niechęcią.
Alistair:
królestwa Eratii
W oryginale jest erathiańskie Imperium.
Alistair:
ale także z niechęcią własnych wojsk do swojej osoby
"ale także z nieufną naturą jego własnych oddziałów" jest dużo bliższe oryginałowi, praktycznie słowo w słowo, tak żeby to miało sens po polsku, a samo wyrażenie "do swojej osoby", które notabene w oryginale w ogóle się nie pojawia, brzmi potocznie.
temat: Marka „Matrix”
komnata: Podziemna Tawerna

Kastore PW
18 września, 05:06
W ogóle każdy recenzent Demon's Souls na Playstation 3 zawsze podkreślał atmosferę tej gry, że była odrealniona, specyficzna, surowa, dziwna, tak wymieniając kilka określeń i dopiero przedwczoraj uświadomiłem sobie, że na jakąś połowę lokacji jest nałożony subtelny zielony filtr. :O

A dowiedziałem się o tym, kiedy ściągnąłem moda, który poprawia grafikę i upodabnia kolorystykę do tej z rimejku, m.in. usuwając ten filtr. To jest strasznie cool, że praktycznie podprogowy motyw diametralnie zmienia odbiór całości, bo podobnie jak Thomas czułem się, jakbym opuścił syntetyczną Boletarię i obudził się w zwykłej.
temat: [modele 3D] Blaza
komnata: Jarmark Cudów

Blaza PW
18 września, 10:47
temat: [Projekt] Spolszczenie i modyfikacja Kronik
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Alistair PW
19 września, 00:57
https://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=160533
a mnie nie martwi, bo słowo bagno jest użyte tylko dwa razy (nie widzę tu trzeciego użycia), do tego w wystarczającej odległości od siebie, żeby to nie raziło. Poza tym ja się nie czepiam poszczególnych słówek i użycie słowa uwalniając lub oswobadzając nie było tematem mojego posta, tak samo jak królestwo czy imperium. Pierwsza moja poprawka dotyczyła kwestii "uwalniając Jaszcuroludzi", bo nie powiesz mi, że wersja "uwalniając Jaszczuroludzie" jest poprawna. Po drugie przeczytaj sobie ten tekst jeszcze raz + moją poprawkę:
https://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=160535 - poprawiłem kwestię "prowadzi" i musi", bo mi to nie pasuje. Naturalnej niechęci też nie poprawiałem. Nie twierdzę, że mam absolutną rację, ale moje poprawki dotyczyły dwóch kwestii.
https://www.forum.acidcave.net/post.php?pid=160588 - teraz czytam Twoją poprawkę i nie wiem czy słuszny jest tu tekst o nieufnej naturze, bo myślę, że problem nie tkwi w nieufnej naturze jako takiej, tylko we właśnie w nieufności wobec Tarnuma, któremu nie wierzą, bo to on brał udział w ich zniewoleniu. Zwyczajnie nie wierzą mu, że się zmienił. Nieufna natura to nie to samo - ja np. mam nieufną naturę, bo prawie nikomu nie wierzę, ale nie dotyczy to konkretnych osób.

Sprawdziłem jeszcze ten tekst translatorem Google:
"szalony król trzyma błotniaków jako niewolników, ale tylko dlatego, że Tarnum dawno temu podbił te niegdyś dumne stworzenia. Wreszcie Tarnum ma szansę naprawić to, co zrobił tym ludziom. Kiedy uwalnia jaszczuroludzi i gnolle i prowadzi ich do ich odległego domu na bagnach, musi nie tylko walczyć z ogromnymi armiami imperium Erathian, ale także z nieśmiałą naturą własnych wojsk.
I widzę pewną wersję, która też mi się podoba. "Kiedy uwalnia jaszczuroludzi i gnolle i prowadzi ich do ich odległego domu na bagnach, musi nie tylko walczyć z ogromnymi armiami imperium Erathian, ale także z nieśmiałą naturą własnych wojsk. Mam na myśli "kiedy uwalnia... i prowadzi..., musi nie tylko walczyć". Naprawdę nie zamierzam tłumaczyć komukolwiek każdego wyrazu. Albo w końcu to zrozumiecie, albo kończę ten wątek. Jak napisałem wcześniej - interesują mnie dwie kwestie, które chciałem poprawić.
temat: [mod/projekt] Pointer's Mod Pack
komnata: Komnata Cieni (Heroes VII)

Pointer PW
19 września, 08:54
@Exo

Jeśli testowałeś poprzednią wersję mojej paczki modów, to mogłeś już zauważyć, że bazą jest dla mnie AC Mod z wgranym UCP. Na to dokładam inne mody, w tym dodatkowe frakcję. Jeśli to możliwe dodając im alternatywy. Na tą chwilę masz rację co do zubożenia Necro, to masz rację, aczkolwiek zapomniałeś jeszcze o Żywiołaku Ciemności, który też tam pasuje. Inferno dostało akurat tyle alternatyw, że przebiło nawet Sylvan, dopiero w najnowszej wersji jedną z tych jednostek przenoszę do Fortecy. Co do alternatyw w Towerze, to faktycznie, będzie tu dość ubogo (na razie). Rezygnuję, przynajmniej na ten moment, z dodatkowych stworzeń wprowadzonych przez Ultimate Edition, bo niestety, ale coś się wykrzacza w mechanice gry po próbie połączenia tego z dotychczasowymi modami. W tej chwili pracuję już nad kosmetycznymi poprawkami i, jeśli przy generalnym teście wszystko pójdzie dobrze, to lada dzień spodziewajcie się najnowszej paczki.

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel