Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [H3] Heroes 3 HD Edition (Steam)
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)

Pruncol PW
30 stycznia 2015, 22:56
Mam pytanie. Wszyscy już wiemy że wychodzi do kupienia (prawdopodobnie od nowa napisany) HIII na platformę steam. Moje pytanie, czy ktoś cokolwiek wie na temat modowania? Bardzo zależałoby mi żeby mozna bylo wgrac woga na steam, i grac mp. Zdaje sobie sprawę ze WOG jest napisany przez fanów, i UBISOFT pewnie ma to gdzieś.

Morglin PW
30 stycznia 2015, 23:02
Niestety, póki co nie pograsz ani w oficjalne, ani w nieoficjalne dodatki na H3 HD Edition.

Kammer PW
30 stycznia 2015, 23:03
1. WoG jest na SoD. Nowa, wspaniała wersja to samo RoE;
2. WoGowskie grafiki w porównaniu z tymi z H3HD będą wyglądać cokolwiek... biednie;
3. Ubi nie wypuści WoGa, nie ma szans.

Alistair PW
31 stycznia 2015, 14:29
Ja bym powiedział, że Ubisoftu może to nie interesować, a nie mieć to gdzieś. Niby efekt końcowy ten sam, jednak wymowa zupełnie inna. Ubi w żadnym razie nie musi być zainteresowane kompatybilnością WoG-a dla H3HD. Zwłaszcza, że jak już wcześniej napisano, WoG działał dla H3 SoD, a nie RoE. Pisząc, że Ubi ma to gdzieś sugerujesz, że Ubi ma obowiązek się tym przejmować. A nie ma.

Kammer PW
31 stycznia 2015, 15:19
Dodatkowo chciałbym wskazać, że na tym wspaniałym streamie twórcy wyraźnie przekazali, że ingerencji z Workshopem nie będzie. :(

Nerevar PW
31 stycznia 2015, 15:24
Generalnie nie wchodzenie w tego typu zabawy to dla Ubi najbezpieczniejsza decyzja. Załóżmy, że zechcieliby wydać WoG-a na Steamie - wzięcie go i wypuszczenie wywołałoby larum i oburzenie, że Ubi bogaci się na pracy fanów, nie pytając się ich o zgodę. Chcąc rozmawiać, z kim konkretnie mieliby to robić? Prościej jest, gdy coś zostało stworzone przez jedną osobę, ale gdy w grę wchodzi grupa, jest już gorzej. Na dokładkę Ubi musiałoby dokładnie sprawdzić wszystkie elementy dodatku - część grafik zdaje się należy do konkretnych firm, i o ile wykorzystanie ich w fanowskim modzie jakoś uszło, wypuszczenie oficjalnego dodatku przez Ubi zostałoby zauważone.

Na dokładkę, niezależnie od powyższego, ludzie gromadnie jęczeliby, że to WoG zostaje wyróżniony czymś takim, a nie HotA, któreś z miast pod VCMI czy jeszcze jakiś inny - ukochany przez nich - mod. Samym twórcom modów też niekoniecznie spodobałoby się takie wyróżnianie jednego nad wszystkie inne.

Drwal PW
31 stycznia 2015, 15:37
Zacznijmy od tego, że w obecnych czasach nawet Wog Team nie wydałby Woga. A co dopiero Ubisoft. Wog jest przestarzały, niestabilny, zawiera dużo błędów, grafiki pozostawiają wiele do życzenia i można by wymieniać długo (nie, nie jestem antyWogowski, wręcz przeciwnie bardzo szanuje Woga, setki godzin przegrałem). Większe szanse już ma HotA (chociaż też są minimalne), ale o czym my mówimy? - najpierw niech wydadzą dodatki oficjalne, te fanowskie to jakaś mega odległa perspektywa.

Kammer PW
31 stycznia 2015, 15:43
A jak by tak Ubi sfinansowało VCMI... Ech, marzenia...

Fandor PW
31 stycznia 2015, 21:28
Tak jak z HotA, Ubi mógłby pomyśleć żeby ściągnąć ze względu na gotowe wydanie i pod względem wyglądu i stabilności, gdzie wciąż jest podobny kod źródłowy i nie jestem pewny czy także nie ten sam silnik, tak VCMI niestety nie jest jeszcze gotowe, Ubi zaczęło by na nim zarabiać i myślę, że teamowi VCMI słusznie nie powinno się to podobać, powinni to sfinansować jak normalne napisanie gry od początku, a jak wiemy Ubi woli zbugować silnik i leciutko poprawić grafikę jak najtańszym kosztem, niż zainwestować w porządną podstawę gry czyli silnik nie stwarzający bugów.

bolinio3 PW
31 stycznia 2015, 22:20
Skoro piszą ze nie maja kodu źródłowego do dodatków to co nie wyjdą te dodatki nigdy w HD?

Morglin PW
31 stycznia 2015, 22:25
Kammer:
A jak by tak Ubi sfinansowało VCMI... Ech, marzenia...
Po co Ubi miałoby finansować próbę odtworzenia kodu źródłowego przez fanów, skoro posiada oryginalny? :P

Kammer PW
31 stycznia 2015, 22:27
Bo nasz jest lepszy. :P

Well, sądzę, że jednak łatwiej im byłoby wyciągnąć pieniądze na stół niż mieszać swych programistów. Zresztą - VCMI odtwarza SoD+WoG, a Ubi ma jedynie RoE.
temat: [H3] Heroes 3 HD Edition (Steam)

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel