Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: Hołd grafikom od Heroes III
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)

Tarnoob PW
21 stycznia 2015, 23:55
Wyraża więcej niż tysiąc słów.

Lord Baffourd PW
22 stycznia 2015, 13:36
Prawdziwy spektakl nostalgii i wspomnień.

To moim zdaniem duża część sukcesu trzeciej części serii - jej styl graficzny. Bez przesadzonych świecidełek, odpowiednio poważny i wiarygodny.

Szkoda że czasy takiej grafiki już nie wrócą. Tęsknię na przykład za wyglądem szkieletów z dawnych gier. Współczesne produkcje spod znaku fantasy robią z tych jednostek pokaz ornamentacji wszelkiej maści (jak chociażby wygląd szkieleta w Disciples 3 albo nawet w H6) a tak naprawdę (jak było widać w filmiku i w grze) wystarczy dać im tylko miecz do ręki - zwłaszcza że nie jest to elita wśród wojsk. Z innymi jednostkami jest podobnie... Tak jakby wyścig zbrojeń był w istocie wyścigiem zdobień.

Jednocześnie styl graficzny trzeciej części był dla mnie mocno charakterystyczny i nie kojarzył się z innymi grami - po byle renderze można było poznać z jakiej gry pochodzi. Wciąż pamiętam jak mocno spodobał mi się odtworzony po raz pierwszy wstęp do "Diabelskiego Planu". I te słowa: "Kreegans to dobrzy żołnierze...Ta rzeź z pewnością sprawi im radość!". I sprawiła... a raczej sprawia do dziś...

Fandor PW
22 stycznia 2015, 13:52
Patrzę na te grafiki, potem na heroes 4 i kolejne części, a na koniec na ten "re-make" i myślę co poszło nie tak, że cały taki dorobek został zmarnowany, że Ci wszyscy graficy przestali tworzyć takie cuda :c.

jerrys89 PW
28 stycznia 2015, 12:46
haha, aż łezka się w oku kręci!
świetna robota

Dren PW
28 stycznia 2015, 16:46
(szloch,płacz,wzruszenie) to to to... jest przepiękne (szloch,płacz,wzruszenie)

Sheogorath PW
28 stycznia 2015, 23:44
Piękna sprawa, zastanawia mnie tylko jedna rzecz. Czy naprawdę nie da się zrobić Herosów z nowoczesną grafiką, wysoką rozdzielczością i w pełnym 3D a zachowaniem tego wspaniałego stylu, który cechował część trzecią? Póki co widać, że nie i dlatego od części 5. przestałem grywać w nowe Herosy, a do części trzeciej, no i czasem czwartej będę już chyba wracał zawsze.

Tarnoob PW
28 stycznia 2015, 23:52
Sheogorath: oczywiście obecne technologie na to pozwalają, tylko nie wiem po co Ubisoft kolejny raz projektuje wszystkie grafiki od nowa, zamiast zrekonstruować te z czasów H3, no i może H4 trochę. „Problemem” jest to, że przyjęli styl *komiksu* (!) – autentyk, sami tak ponoć pisali w czasach H5.

Nerevar PW
28 stycznia 2015, 23:57
Bo wtedy nasłuchaliby się, że próbują ludziom wciskać to samo (a dokładniej, nasłuchaliby się jeszcze bardzie niż przy okazji H7)? Do tego doszłoby jęczenie, że jeśli odtwarzają modele z H3, to MUSZĄ wrócić do starego uniwersum. A zrobienie tego byłoby dla Ubi otwarciem puszki Pandory.

avatar PW
31 stycznia 2015, 17:23
Ja w ogóle się zastanawiam, po co w strategiach turowych w ogóle implementują 3D. W końcu najlepsza i najbardziej znana strategia turowa, jakim są... SZACHY nie potrzebuje 3d, by stać się lepsza - ba nie widzę sensu by tracisz czas na kręcenie kamerą, skoro można go poświęcić na obmyślania kolejnych ruchów. Odświeżanie grafiki by nie było pikselozy, jakieś fajne dodane efekciki graficzne - jak najbardziej za. Ale obroty kamerami pod 3d... Meh.

Tarnoob PW
31 stycznia 2015, 22:44
Avatarze, miło Cię widzieć po takiej nieobecności. :-)

Dodam tylko, że któryś z mistrzów szachowych miał powiedzieć: „jeśli szachy są królem gier, to go jest ich ce­sa­rzem”. ;-) Komputery ogrywają już niektórych arcymistrzów szachowych (znany przykład to Kasparow), a za na­pi­sa­nie programu, który ogra w go średniozaawansowanego człowieka, jest wyznaczona nagroda. Mówi się też (to chyba Bobby Fischer), że szachy umrą na remis i drogą rozwoju są modyfikacje, np. z możliwością ustawienia ko­lej­no­ś­ci figur na początku gry.

Mimo to strategie komputerowe to nie to samo co szachy, go, karcianki czy inne gry logiczne. 3D faktycznie nie jest jakieś pilne, ale cieszy oko i pozwala się „zanurzyć” w świat, oczywiście jeśli jest zrobione dobrze.

Tallos PW
7 października 2015, 08:38
Cytat:
Komputery ogrywają już niektórych arcymistrzów szachowych (znany przykład to Kasparow),
Mała ciekawostka: wygrana komputera z Kasparowem jest wynikiem... błędu. Algorytmy stały się w pewnym momencie za słabe i komp wykonał ruch całkowicie losowy, który był tak dziwny, że się Kasparow pogubił i w rezultacie wtopił. Tak ostatnio na JM czytałem.
temat: Hołd grafikom od Heroes III

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel