Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Czy korzystasz z danych elementów na stronie głównej?
komnata: Przeklęta Machina
Przycisk do Smoczego Forum ze złotym smokiem:
Jest brzydki/nie podoba mi się i z niego nie korzystam (14)
 
 41%
Jest brzydki/nie podoba mi się, ale często z niego korzystam (1)
 
 3%
Świetnie wygląda i często z niego korzystam (4)
 
 12%
Świetnie wygląda, ale go nie używam (15)
 
 44%
Zaloguj się i zagłosuj!

Dark Dragon PW
26 stycznia 2015, 13:01
W tym temacie chciałbym przeprowadzić ankiety odnośnie funkcjonalnych przycisków na stronie głównej.

Tak więc zaczniemy od przycisku odnoszącego do Smoczego Forum w prawym górnym rogu.

Dodatkowo mile widziane:
A) Propozycje alternatyw
B) Informacja, z którego odnośnika na forum najczęściej korzystacie. Na stronie głównej występuje ogromna redundancja - przycisk w menu po lewej, przycisk z górnej belki, przycisk nad tabelką najnowszych postów, przycisk ze złotym smokiem.

Kammer PW
26 stycznia 2015, 13:26
Przede wszystkim gratuluję tytułu tak sugestywnie nawiązującego do działalności Mistrza Tarnooba.

Ad rem: Wybrałem opcję pierwszą, bo sama głowa mi się nie podoba (aczkolwiek przypominam, że mam ujemne poczucie estetyki), a na forum wchodzę poprzez link z menu bocznego.

A skoro poruszyliśmy tę kwestię, to zaraz przejdziemy do panelu logowania. Który podoba mi się tam, gdzie teraz jest i nie wyobrażam sobie przeniesienia go.

Fandor PW
26 stycznia 2015, 13:42
Zdecydowanie ta głowa obrzydza górną część, nie pasuje obok kwasowego smoka, i jak wyżej zauważono nie potrzebuje on alternatywy, gdyż większość osób zaczyna od zobaczenia najnowszych odpowiedzi i na forum przechodzi z menu bocznego.

vinius PW
26 stycznia 2015, 14:12
1. Ja korzystam z linka nad tabelką z najnowszymi postami albo bezpośrednio z odnośników do najnowszych postów.
2. Nic z tym jednak nie robić, cała strona główna nadaje się do przerobienia.

Morglin PW
26 stycznia 2015, 15:05
Zagłosowałem na "Świetnie wygląda, ale go nie używam" (zazwyczaj korzystam z przycisku w menu po lewej lub linka w ramce z najnowszymi postami). Na pewno bym go nie usuwał, bo choć praktycznie nikt go nie używa, to jednak bez niego (zablokowałem go sobie z ciekawości Adblockiem) prawa strona głównej jest brzydko pusta.

Nemomon PW
26 stycznia 2015, 16:12
"Świetnie wygląda, ale go nie używam".

Ja w zakładkach mam link prosto do forum, więc nie mam potrzeby obmacywać tego złotego smoka.

A skoro już jestem przy głosie, t chciałbym wspomnieć, iż ta szukajka na forum w prawym górnym rogu wygląda jak pół dupy zza krzaka. Może warto by było lekko ją zmodyfikować, ażeby kolorystycznie pasowała do pozostałej części nagłówka?

Tarnoob PW
26 stycznia 2015, 21:48
A) Przesunąć do góry link do sojusznika – od razu ulży no i widać wyraźnie związek tych dwóch stron.
B) Najczęściej korzystam z tego w menu. Mimo wszystko niech będą ze dwie kopie – bo i menu i na głównej, i panel u góry mają zawierać wszystkie linki.

Gdyby panel był bardziej taki jak w JB, czyli jako seria krótkich kolumn a nie jedna długa, to można by się nawet pozbyć pionowego menu na głównej (jak w JB). Obecnie problemem jest to, że długa lista linków w panelu ciągnie się aż do dołu ekranu i nie ma jak korzystać z tych na dole, bo osunięcie kursora od razu zwija tę listę.

Bychu PW
26 stycznia 2015, 21:53
Jest brzydki i z niego nie korzystam w teorii, ale dobrze wykonuje swoją funkcję zapychacza miejsca. Bez niego prawa strona jest pusta i brzydka, więc odpowiedziałem, że jest ładny, ale nie korzystam.

Dren PW
26 stycznia 2015, 21:57
Zgadzam się z przedmówcą.

AmiDaDeer PW
27 stycznia 2015, 02:15
Nie głosuję, bo to ja stworzyłem tę grafikę i raczej nie powinienem wpływać na wynik opinii publicznej. :P Niemniej moje zdanie:

- grafika jest dla mnie brzydka, lecz nie mam pomysłu na nic lepszego
- bez tej grafiki strona główna wygląda brzydko, bo pusto
- i tak nie korzystam z tego przycisku, jeno przechodzę bezpośrednio do tematów
- bardzo dobrze spisywała się reklama Heroes Online, niemniej jej powrót nie wchodzi w rachubę.

Nemomon PW
27 stycznia 2015, 07:27
Hobbit:
- bardzo dobrze spisywała się reklama Heroes Online, niemniej jej powrót nie wchodzi w rachubę.

Zawsze można zacząć promować chińskiego DoCa...

AmiDaDeer PW
27 stycznia 2015, 07:43
Nie mówiłem o darmowych reklamach. :P

Tarnoob PW
27 stycznia 2015, 22:51
Dlaczego po prostu nie przesunie się w górę linku do sojusznika?
Dlaczego nie wstawi się po prostu napisu „portal fanów Might and Magic” w 3–4 linijkach? Ktoś „z zewnątrz” nie wi­dzi, o czym jest strona.

Kammer PW
27 stycznia 2015, 22:56
A nazwy gier na pasku podłużnym i w menu nic nie mówią?

Morglin PW
27 stycznia 2015, 22:58
Ilość słów "Might and Magic" na głównej jest tak duża, że nawet ameba by załapała o czym jest ta strona...

Kammer PW
27 stycznia 2015, 23:08
O odchyleniach?
temat: Czy korzystasz z danych elementów na stronie głównej?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel