Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Wykresy aktywności i rankingi
komnata: Przeklęta Machina
Czy Grota powinna tworzyć i publikować wykresy aktywności, np. użytkowników, działów i całego forum?
Zdecydowanie tak (5)
 
 9%
Raczej tak (8)
 
 15%
Wszystko jedno (10)
 
 18%
Raczej nie (1)
 
 2%
Zdecydowanie nie (3)
 
 5%
Tarnoob, zjedz Snickersa. (28)
 
 51%
Zaloguj się i zagłosuj!
strona: 1 - 2

Morglin PW
25 stycznia 2015, 16:58
Serio, czy poza tobą kogoś interesują takie bzdety? To strona skupiająca fanów Might and Magic, informacje, kto kiedyś moderował forum, a już tego nie robi są dla mnie bezużyteczne i nieciekawe. A jeśliby już mnie to zainteresowało, to przejrzałbym odpowiednie tematy i niusy, nie potrzebowałbym do tego nudnego wykresu, z którego nic nie wynika.

Zajmij się czymś pożytecznym. :P

Hubertus PW
28 stycznia 2015, 19:04
Z punktu widzenia naukowego obserwacji aktywności forum to taki wykres jest ciekawy,ale lepszym sposobem pokazania wagi aktywnosci danego użytkownika byłby coś na kształt Impact Factor. miara ta pokazałaby jak bardzo opiniotwórczy i katalizujący dyskusje jest dany user.
W środowisku naukowym okresla się go jako liczbę cytowań danego artykułu w innych publikacjach. Na forum byłaby to liczba reakcji na danego posta, bo same cytowania wypowiedzi byłyby nie miarodajne, z racji tego, że nie każdy cytuje odnosząc się do danej wypowiedzi. Mozna by też wprowadzić znacznik + jeśli dana wypowiedź potwierdza lub rozwija zdanie poprzednika, oraz - jesli odnosi się negatywnie i zaprzecza.
Z punktu widzenia użytkowego i rozwoju społęczności nie ma to większego znaczenia, ale jest ciekawym sposobem opisu rzeczywistości i oceny wpływu danego użytkownika na treść forum i zdanie innych userów.

Drwal PW
30 stycznia 2015, 14:39
Acid Dragonie mógłbyś pokazać wykres odwiedzić Groty z ostatnich dni? Bardzo interesuje mnie czy i jak premiera Heros 3 Remake wpływa na ilość odwiedzin. Na początku spodziewałem się, że będzie można pobić rekord z premiery Hoty, czy chociaż bety Heroes Online. Sądząc jednak po komentarzach pod newsem, aż tak dobrze chyba nie było. :)

Morglin PW
30 stycznia 2015, 14:41
Dobrze, że podałeś link do profilu, bo nie wiedziałbym o kogo chodzi. :P

Drwal PW
30 stycznia 2015, 14:44
Widzisz jak Ci życie ułatwiłem. :D ... jakiś taki kaprys ostatnio złapałem oznaczania naszych gęb Morglinie. ^^

AmiDaDeer PW
30 stycznia 2015, 14:45
Przyzwyczajenie z Facebooka? U nas, mniej lub bardziej stety, to nie działa.

Drwal PW
30 stycznia 2015, 14:54
Być może w pewnym stopniu też. Wiem, że nie działa, a trochę szkoda. Nie jestem jakimś starym wyjadaczem facebooka (korzystam raczej niewiele), ale jest to jedna z tych funkcji, która jest naprawdę przydatna. Minimum parę razy się zdarzyło, że przeoczyłem jakieś wypowiedzi skierowane w moim kierunku, zwłaszcza gdy z różnych powodów przez jakiś czas nie mogłem do Groty zajrzeć. :)

Acid Dragon PW
30 stycznia 2015, 16:28
a proszę bardzo (ostatnie 30 dni):


Innymi słowy - lekki wzrost jest, ale szału nie ma :P.
Pośrednio jest tak zapewne dlatego, że - no cóż - o Heroes III (RoE/AB/SoD) w zasadzie nie posiadamy w Grocie informacji, więc i googlujący nas nie znajdują.

W skali roku ostatni pik (4500) jest nieco większy niż ten za czasów ogłoszenia zapowiedzi na H3 HD (4300).

I choć mimo że jest sporo mniejszy niż piki związane z promocją Heroes Online czy HotA, to jednak trzeba powiedzieć, że tamte były spowodowane jednorazowymi wydarzeniami linkującymi do nas tysiące osób. Tym razem jednak nie mamy "zewnętrznego" wsparcia, co widać też na wykresie, gdyż wzrost nie jest jedno-dwu-dniowy, ale w miarę trwały.

Tarnoob PW
30 stycznia 2015, 19:33
Jest pewna nadzieja na wzrost związana z tym, że np. recenzja na Gry-Online itp. wspomina o projektach fa­now­s­kich… Jak WoG, HotA i VCMI, a w tym się Grota specjalizuje od ponad dekady. :-3 Pewnie sporo czytelników u­sły­szy o tym pierwszy raz lub sobie przypomni.

Na prawdziwy renesans może liczyć Jaskinia Behemota i jej Krypta Map, bo H3 HD nie ma generatora map lo­so­wych, przynajmniej bez modów – które wyrosły jak grzyby po deszczu, momentalnie. Ciekawe, czy JB to też jakoś monitoruje.

To wątek, w którym Alamar pierwszy raz odesłał mnie do snickersów. Ba (kult Baa :-P; przychodzi pół baby do le­ka­rza, a lekarz „no ba”), zjadłem dzisiaj jednego. :-3 Miałem tu jeszcze napisać szczegóły, co gdzie i kiedy, ale to mogłoby wyjść na egocentryzm (myślenie o sobie) i egotyzm (zwracanie na siebie uwagi, jak dzieci, handlarze, na­ło­gow­cy Facebooka lub celebryci), a może nawet narcyzm (przez wspominanie o studiach). Tym niemniej cieszę się, że ten wątek przydał się chociaż do dyskusji tego typu. :-)

Drwal PW
30 stycznia 2015, 21:58
Dziękuje Acidzie, moje przypuszczania sprawdziły się więc, chociaż myślałem, że będzie odrobinę lepiej. Rzeczywiście brak działu Heroes 3 to spory problem, jeśli odwiedziny dla Groty to istotna sprawa. Pewnie także dlatego możliwość promocji Heroes 3 HD nas ominęła.

Co do tematu, który założył Tarnoob: ja również jestem fanem statystyk, liczb i wykresów. Uwielbiam takie ciekawostki, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że w Grocie raczej to nie przejdzie. Może to i w sumie lepiej - w takiej Akademii wojny ze statystykami pisania postów, mamy już nawet nabijanie ich poprzez jakieś durne tematy na najładniejsze polskie celebrytki. :P

Kammer PW
31 stycznia 2015, 15:17
Myśmy mieli raczej słaby wzrost odwiedzin właśnie przez brak działu H3. ALE dzięki newsom i recenzji z pewnością coś ruszyło.

A dla Tarnooba:

Tarnoob PW
31 stycznia 2015, 22:38
Dzięki, Kammer, ale nadgryzionych nie jem. :-P

Drwalu, w AW nie ma takich statystyk, o jakich tu się pisze – jest po prostu widoczny licznik postów, bo to phpBB i zgadzam się, że tu jest zwyczajnie niepotrzebny.

Alistair PW
31 stycznia 2015, 22:52
Po przeczytaniu paru postów Tarnooba mam wrażenie, że pisze on jakąś pracę, do której zbiera materiały metodą podchodów. Co do Sneakersa, on nie jest nadgryziony, tylko odcięto od niego jakąś część.

Drwal PW
30 września 2015, 11:42
Dostałem syndromu Tarnooba i jestem ponownie ciekawy statystyk Groty w dniu premiery H7. :) Czy wzrost był jakoś odczuwalny (strona główna to z moich wyliczeń koło 6 tysięcy wtargnięć)? I jak to jest z komnatami Groty? Czy jak użytkownik wejdzie na przykład do komnaty H7, to nalicza się to do wejść dla całej Groty (mam tu na myśli ten licznik na głównej, ale ogólnie też)? Pytam, bo zapewne wiele osób znalazło dział H7 przez google i wtedy nie odwiedziłó strony głównej (lub przynajmniej nie wszyscy).

Dark Dragon PW
30 września 2015, 11:48
Licznik poszczególnych komnat nie nabija głównego licznika.

Drwal PW
29 marca 2016, 14:32
Nie wszyscy o tym wiedzą, ale istnieją strony, które wyceniają inne strony internetowe. Oczywiście nie należy pewnie traktować tego zbyt poważnie, ale może kogoś zainteresuję. Sprawdziłem wartość Groty na kilku stronach:

Speedtest.pl
Unikalni użytkownicy: 960/dzień
Page rank: 2/10
Użytkownicy internetu: 1,1/1 mln
Szacowana wartość serwisu: 11 233 zł (dla porównania google 19 031 379 685 PLN)

wycena-strony.pl
Szacowana wartość serwisu: 15 191,42 zł

siteprice.org
Szacowana wartość serwisu: 7128$

Ciekawy jestem czy jest suma, która skusiłaby Acida do sprzedaży.:P Raczej wątpię by wyżej wymienione kwoty go satysfakcjonowały. :P


Kammer PW
29 marca 2016, 14:57
Bardzo ciekawe statystyki, dorzucę coś od siebie:
- Alexa mówi nam, że Grota WoGiem i modami stoi i że głównie z Polski są. Nieco szkoda, że nie ma dokładniejszych info o przedziale użytkowników;

Przy okazji pogrzebałem w Archiwum Internetu, gdzie możemy znaleźć na przykład coś takiego. Aż się łezka w oku kręci.
A ogólnie historię głównej można sobie prześledzić tu.

Edit: Parser chyba nieco głupieje i wywala błędne linkowanie - usuńcie http://www.forum.acidcave.net/ z linka i będzie dobrze.

Acid Dragon PW
30 marca 2016, 00:15


Polecam w ogóle się nie sugerować danymi a takich stron jak alexa czy te strony wyceniające. Nie mają możliwości podawać prawdziwych statystyk i ich nie podają. Te są możliwe do zebrania albo przez serwer, na którym się strona znajduje albo przez Google Analytics, z którego Grota korzysta. Przykładowo - najczęściej wyszukiwaną frazą, której wyniki prowadzą do Groty, oczywiście nie jest "wog", ani "heroes 3 mods" tylko "Kwasowa Grota". Z kolei średnia dzienna ilość unikalnych użytkowników w zeszłym roku to około 2000, więc ten speedtest pomylił się o ponad 100%.

Drwal PW
30 marca 2016, 12:21
Dzięki za interesujący wykres. Trzeba przyznać, że pod koniec roku liczba sesji chyba minimalnie spadła. Swoją drogą premiera H7 wcale nie spowodowała bardzo gwałtownego wzrostu odsłon. Aczkolwiek długodystansowo gra pewnie mocno nabijała licznik Groty. Akurat tak się złożyło, że w 2015 roku nie było wersji HotA 1.4 i nie mamy pika(?) na poziomie wykresu sprzed roku. Trochę martwi, że w tym roku nie będzie za bardzo premier, więc i pewnie liczby to pokażą.

Acid Dragon PW
30 marca 2016, 18:04
Powiedziałbym, że liczba sesji ostatnio spadła nie minimalnie, a znacząco. Spadek sięga 30% nawet. Skończyły się regularne niusy o H7, czy zresztą jakiekolwiek regularnie niusy M&M, więc w tej chwili wielu fanów nie ma potrzeby częstego zaglądania do Groty. Odwrócenie tego spadkowego trendu może nastąpić gdy zaczną się pojawiać ewentualne informacje o ewentualnym dodatku.

W zeszłym roku mieliśmy klęskę urodzaju jeśli chodzi o niusy. W tym na razie mamy suszę.
strona: 1 - 2
temat: Wykresy aktywności i rankingi

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel