Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might & Magic VI - Problem z uruchomieniem
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Dren PW
24 stycznia 2015, 22:19
Witam otóż mam taki problem że uruchamiając Might & Magic VI pojawia się biały ekran a gdy zminimalizuje ukazuje się błąd w którym pisze "Video driver not a DirectDraw driver". No i nie wiem co zrobić czy ten DirectDraw to jakiś program który trzeba ściągnąć czy też problem leży w czymś innym (mam oryginalnego M&M VI z GOG.com i windows 7 32bit).
Ps.Proszę o szybką odpowiedź
Edit
Instalacja przebiegała całkiem normalnie bez żadnych błędów

Dark Dragon PW
24 stycznia 2015, 22:40
Driver to sterownik. Zgaduję zatem, że problem leży w sterownikach karty graficznej.

ewerlordxp PW
24 stycznia 2015, 22:42
Spróbuj wymusić uruchamianie w oknie.

Dren PW
24 stycznia 2015, 22:48
Niestety metoda z oknem nie zadziałała.Co do DirectDraw to powinno aktualizować się przy instalowaniu DirectX jako że DirectDraw jest jego częścią niestety ani update DirectX ani jego kompletna reinstalacja nic nie dawała.Więc najwyraźniej problem musi leżeć gdzie indziej

ewerlordxp PW
24 stycznia 2015, 22:51
Skoro używasz Windows 7 masz zapewne DirectX10.
Wejdź we właściwości skrótu do M&MVI i w elemencie docelowym dodaj:
-dxlevel 90
tak żeby całość wyglądałą mniej więcej tak
"D:\Gry\M&MVI\M&M6.exe" -dxlevel 90

Dren PW
24 stycznia 2015, 22:57
Niestety dalej nie działa.

Nerevar PW
24 stycznia 2015, 23:03
Na kilku forach ludziom mającym podobne problemy pomagała reinstalacja sterowników karty graficznej (tudzież aktualizacja tychże).

Dren PW
24 stycznia 2015, 23:30
Cóż... to nic nie dało chyba muszę pożegnać się z myślą o graniu w M&M VI.W każdym razie i tak dziękuję za pomoc mi udzieloną.

Azon PW
25 stycznia 2015, 01:40
Pierwsze, jesli jeszcze nie masz zainstaluj patcha Grafyface'a https://sites.google.com/site/sergroj/mm - wybierz zależnie od wersji językowej) - prawdę powiedziawszy wątpię czy to pomoże, ale to dosć proste do zrobienia a przyda się i tak

Drugie, wejdź w menu uruchamiania (najszbcjie znaczek windows + r), wpisz "dxdiag" i sprawdź w zakładce ekran czy funkcja DirectDraw jest włączona, jeśli nie jest a jest możliwość to włącz.

Jeśli to nie pomoże to będziesz musiał albo zainstalować ponownie albo DiretX-a albo sterowniki karty graficznej (przy okazji - jaki masz model?). Dodatkowo jeśli masz grę z GOGa to napisz do ich pomocy technicznej - być może będą w stanie ci jakoś pomóc.

Dren PW
25 stycznia 2015, 03:00
Teraz jest jeszcze gorzej włącza się czarny ekran i po chwili minimalizuje się i można tylko wyłączyć.Model to gigabyte 8i845gvm-rz



Azon PW
25 stycznia 2015, 20:25
Dren, tak patrząc na tą płytę główną domyślam się jaką masz specyfikację reszty podzepołów i mam takie pytanie. Po co, na Kreegan, katujesz się W7? Mało, że system pewnie ledwie co idzie to połowa sprzętu nie ma sterowników. Najlepszą opcją było by zainstalowane starszego systemu bo jestem niemal pewien, że w menadżerze urządzeń masz co najmniej dwa żółte wykrzykniki co, obawiam się, oznacza, ze nie zagrasz sobie w MM6 ani w wiele innych gier.

Dren PW
26 stycznia 2015, 21:13
Odpowiem ci tak owszem mam windowsa xp problem leży w tym że na tym komputerze był wcześniej linux domyślam się że wiesz o tak zwanej (przynajmniej przeze mnie) blokadzie systemu która powoduje że system że tak to ujmę "słabszy" a więc wcześniejszy nie może być zainstalowany na systemie "silniejszym" przez co byłem zmuszony zainstalować siódemkę gdyż nie miałem dostępu do innego dysku twardego. Niestety(do czego szczerze się przyznam)nie potrafię pozbyć się windowsa 7 by móc zainstalować xp-eka
Edit
Swoją drogą może wiesz jak to zrobić albo znasz jakiś filmik na którym pokazują jak odinstalować nowy system i zainstalować starszy?

Azon PW
27 stycznia 2015, 00:27
Pierwszy raz słyszę o takiej blokadzie, choć to pewnie dlatego, że zawsze zamiast robić upgrade, instalowałem całkiem na nowo na ledwie co sformatowanym dysku.

Na Youtubie znajdziesz dziesiątki_lub nawet setki poradników, jak zainstalować Windows. W skrócie, odpalasz bootowalną płytkę z systemem, a w momencie wyboru dysku, na którym chcesz zainstalować system, usuwasz partycję z dotychczasowym systemem (uwaga, stracisz zawartość tejże partycji) i tworzysz nową - instalator automatycznie wybierze nowo powstałą partycję* jako docelową i proces się rozpocznie, potem już ciężko się pogubić z tym, że gdy komputer się uruchomi ponownie już nie musisz uruchamiać bootowalnej płyty.

*- co przy okazji jest piekielnie wkurzającym elementem instalatora XP, reinstalacja systemu była by idealnym momentem do zrobienia porządku z dyskami i partycjami, ale się nie da, bo już po stworzeniu pierwszej instalator rozpoczyna pracę.

Dren PW
27 stycznia 2015, 19:03
Dzięki za pomoc a co do tej blokady to jak już mówiłem ja ją tak nazywam a chodzi o to że instalacja starszych systemów na nowsze jest utrudniona (i to celowo).

Tarnoob PW
26 kwietnia 2015, 16:23
Mam nietypowy problem.

Mam nową Antologię MM Cenegi – tzn. wygląda identycznie (chyba tylko wytłoczeniem guzika w pudełku się róż­ni), ale ma pliki dźwiękowe (widać je w folderach jako .ogg) i podobno patche Moka (choć nie wiem tego). Jeszcze kilka lat temu MM6–8 śmigały mi na tym kompie bez problemu, jak jeszcze miałem WinXP.

Teraz nie mogłem uruchomić MM6 ani MM8 (MM7 mam z gog.com i śmiga). Tryby zgodności, rozdzielczość, itp. pomogły (częściowo) przy MM8, ale nie przy MM6. Ściągnąłem patche Grayface’a, jak zalecał Alamar. MM6 się uruchomiło, ale kompletnie nie ma dźwięku (poza częścią dialogów, lol). MM8 też się uruchomiło, ale tak jak bez patcha – nie ma dźwięku (tzn. muzyki) i to przy różnych konfiguracjach w launcherze. Patche Moka nie chcą się instalować, bo to nieznana dla nich wersja gier (i pewnie nie ma potrzeby ich mieć, bo GrayFace to zawiera).

Ech, przez złośliwość rzeczy martwych nie mogę osiągnąć pełnego komfortu ani z MM6–8, ani z H3 – i to mimo do­b­rodziejstw jak gog.com czy fanowskie patche. A to nie działa muzyka, a to HD Mod coś knoci i nie jest zgodny np.z Kronikami, itd. Lipa po prostu.

Alamar PW
26 kwietnia 2015, 18:59
Cytat:
Ściągnąłem patche Grayface'a, jak zalecał Alamar. MM6 się uruchomiło, ale kompletnie nie ma dźwięku (poza częścią dialogów, lol).
W przypadku patcha Greyface'a musisz jeszcze pogrzebać w plikach konfiguracyjnych (chyba*.ini), gdyż muzyka jest domyślnie wyłączona.

Tarnoob PW
27 kwietnia 2015, 00:38
Alamar, jesteś wielki. :-D Co ja bym bez Ciebie zrobił…

Dziwne tylko, że trzeba sobie ręcznie konwertować muzykę z ogg do mp3, a potem jeszcze zmieniać nazwy. o_O
temat: Might & Magic VI - Problem z uruchomieniem

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel