Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT] The Tides of War
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 86 - 87 - 88

Nephretes PW
4 stycznia 2015, 21:11
Ups, może faktycznie przesadziłem z dramatycznym efektem ataku specjalnego. Zastanowię się nad inną animacją, a tymczasem poprawiona obrona.




Edit: może taka nuda?



Edit2:


Nephretes PW
9 stycznia 2015, 23:00
Mam nadzieję, że double post zostanie mi wybaczony. Potrzebuję poradzić się jak wygląda siedlisko Illithidów w mieście. Dopasowywanie do tła jest niezbyt przyjemne, tyle powiem.


Dark Dragon PW
9 stycznia 2015, 23:11
Mam nieodparte wrażenie, że coś nie pasuje... może barwy?

Darkem PW
9 stycznia 2015, 23:13
Więcej grzybów?

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2015, 23:13
Barwy same w sobie są spoko, problemem jest raczej liczba kolorów i ostrość.

Nephretes PW
9 stycznia 2015, 23:19
Liczba kolorów: w sensie jest ich za dużo czy za mało?

Siedzę nad tym drugą godzinę i ciągle mi coś nie pasuje. Mam model siedliska w 3D, ale dopasowywałem już w Gimpie i jak widać ze średnim skutkiem.

AmiDaDeer PW
9 stycznia 2015, 23:21
Myślę że po prostu przy 256-kolorowych bitmapach w grze Twoja grafika wygląda po prostu... zbyt ładnie. :P

Hei-reg; PW
9 stycznia 2015, 23:31
Więcej czarnego według mnie. Zauważcie, że w prawie wszystkich budynkach, wejścia, otwory, a na forcie nawet cienie w pewnych miejscach są prawie że czarne. Spróbuj może Nephretesie przyciemnić trochę cień na budynku, żeby bardziej kontrastował z oświetloną stroną.

Oprócz tego to super!, wiadomo. :D

Drwal PW
9 stycznia 2015, 23:34
Hobbit ma racje, najbardziej rzuca się w oczy brak ostrości (zresztą taki problem jest w wielu grafikach Nepha). Mówiąc szczerze nie za bardzo wiem co to jest. Barwy za to są bardzo dobre, ogólni dopasowanie do tła idealne, nie ma się do czego przyczepić. :)

Nephretes PW
9 stycznia 2015, 23:44
Hobbit:
Myślę że po prostu przy 256-kolorowych bitmapach w grze Twoja grafika wygląda po prostu... zbyt ładnie. :P

W normalnych warunkach byłby to komplement :D

Podpatrzyłem jak wygląda gildia magów i narysowałem w gimpie cegły (lol) i wydaje mi się, że wygląda nieco lepiej, ale dalej nie to. Przyciemniłem też nieco budynek i wyostrzyłem, ale dość delikatnie bo straszno.



A cóż to jest? Sam do końca nie wiem. Jakieś domki, żeby było im miło.

Test jeszcze raz
http://images68.fotosik.pl/509/ac64f8650b3ae506.png

AmiDaDeer PW
10 stycznia 2015, 01:23
Mam wrażenie że wygląda nieco lepiej... tylko... jedna sprawa: mógłbyś może pokazać, jak to siedlisko wygląda bez tła, np. na mapie przygody? Wtedy będziemy mogli je ocenić pod względem wyglądu samego w sobie, a nie tylko tego, czy pasuje do Lochu.

Nephretes PW
10 stycznia 2015, 11:45
Tak na mapie przygody:


Niestety nie umiem się posługiwać jeszcze obiektami, więc zrobione w Gimpie (cień na oko)

Co do samego wyglądu: jest to jednak inna scena i inny render.

Plik z siedliskiem na tle lochów różni się znacznie od efektu finalnego przez dużą obróbkę w 2D. Gdybym posiadał tło lochu mógłbym więcej zdziałać w 3D, tymczasem bez znajomości oświetlenia mogłem najwyżej zrobić wstępny obraz do przeróbki w 2D.


Darkem PW
10 stycznia 2015, 12:49
Budynki wykonane są bardzo ładnie, ale przypominają ruiny i tyle. Nie wyróżniają się niczym i spokojnie mogłyby stać się siedliskiem wielu innych stworzeń. W zamku czarnoksiężnika, to znaczy w lochu, każde siedlisko się wyróżnia. Wpadłem więc na pomysł "maw of madness", jaskini przemienionej w paszczę pradawnego boga ;). Szybki szop:


(To tylko prezentacja pomysłu.)

Kammer PW
10 stycznia 2015, 12:54
Może cos takiego:

Nephretes PW
10 stycznia 2015, 12:56
@Darkem

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Czy mógłbyś podać źródło? Niewykluczone, że postaram się to wymodelować, choć na dobrą sprawę na ekranie miasta ten szybki photoshop zdaje się pasować lepiej niż moje ruiny (to smutne).

Warmonger PW
10 stycznia 2015, 12:57
Może wizja z Baldurs Gate 2 okaże się inspirująca:





To samo w 3D z Neverwinter Nights:


Darkem PW
10 stycznia 2015, 12:59
@Neph
Autorski model na pewno będzie o wiele lepszy, taki "budynek" potrzebuje odpowiedniej animacji. Moja wersja to tylko szybki szop zrzutu ekranu z WoWa, choć jeśli tylko chcesz mogę podesłać pliki.
Na początku chciałem zrobić wielkie, okrągłe wrota przypominające twarz Cthulhu, ale potem wpadłem na to. Link -> http://furiousfanboys.com/wp-content/uploads/2010/12/wow-sarlaac.jpg

Nephretes PW
10 stycznia 2015, 13:06
Podoba mi się też górny obrazek z wizji o Baldur's Gate, chociaż chyba bardziej przemawia do mnie propozycja Darkema. Taka jama mogłaby pulsować.

Btw szkoda by mój budynek szedł do śmietnika. Czy da się dodawać nowe obiekty pod VCMI?

Warmonger PW
10 stycznia 2015, 13:19
Jeszcze nie można dodawać zupełnie nowych obiektów na mapie przygody, ale miejmy nadzieję, że niedługo będzie to możliwe.

Degraf PW
10 stycznia 2015, 13:39
To jest illithidzki czarostatek. Zatem można byłoby się zasugerować i postawić tam jakąś wariację tego.
strona: 1 - 2 - 3 ... 22 - 23 - 24 ... 86 - 87 - 88
temat: [VCMI/MDT] The Tides of War

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel