Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: Publiczne ankiety na głównej?
komnata: Przeklęta Machina
Czy chciałbyś zobaczyć ankiety dla niezarejstrowanych użytkowników?
Na pewno tak (5)
 
 42%
Raczej tak (1)
 
 8%
Wszystko jedno (4)
 
 33%
Raczej nie (1)
 
 8%
Na pewno nie (1)
 
 8%
Zaloguj się i zagłosuj!

Tarnoob PW
20 grudnia 2014, 18:46
Takie ankiety istnieją od lat na Akademii Wojny i przyciągają wielką uwagę, mimo że tamta strona jest dużo bar­dziej niszowa niż Grota, a pytania i wyniki są, no cóż, głównie ciekawostkami i rozrywką. Wypowiada się tam na­wet ponad *kilkanaście tysięcy* (!) osób, a w największych ankietach na tym forum – np. o ulubionej części HoMM albo o sposobie rozwoju bohatera – tych głosów jest kilkadziesiąt. Ankieta publiczna pozwala utrzymać jakikolwiek kontakt z setkami i tysiącami osób, które są w KG gośćmi, nie piszą postów na forum ani nawet nie mają konta. Zliczanie liczby wizyt czy pobrań z działu „Download” jest bardzo ważne i dlatego nie wystarczy.

Podstawą jakiejkolwiek reklamy albo świadczenia usługi jest chyba badanie rynku, do którego się trafia. Bezcenne dane to np. to, skąd ludzie się dowiadują o Kwasowej Grocie – czy od znajomych, czy przez link z Wiki, czy jesz­cze skąd inąd. Inne ważne informacje to np. to, czy już mają tu konto, czy piszą na forum i czy w ogóle to roz­wa­ża­ją – wynik może być zaskakujący. Chyba jeszcze ważniejsza jest wiedza o tym, czego w ogóle czytelnicy od Gro­ty oczekują i czego w niej szukają – czy wiadomości o najnowszych grach, czy rozwiązań problemów tech­nicz­nych, czy może ciekawostek i historii sagi, a może nawet elitarnego towarzystwa. Oczywiście w takiej ankiecie można by zaznaczać wiele opcji, jak w niedawno dyskutowanych tzw. głosowaniach akceptacyjnych (pozdro Nicolai).

Do tematu dołączam chyba pierwszą ankietę w tym dziale. :-)

Alamar PW
20 grudnia 2014, 18:56
A ja mam pytanie, gdzie byś widział miejsce na taką ankietę na stronie głównej Groty?

Tarnoob PW
20 grudnia 2014, 19:17
Gdziekolwiek z boku – nawet pod panelem facebookowym albo pod wróżkowym smokiem (w końcu to faerie dra­gon, a nie magic dragon). Skoro ludzie przewijają tak nisko w dół, żeby je zobaczyć, tak jak przeglądają po kilka po­przednich newsów, tak samo zauważą pojawienie się nowej ankiety. Jest też odrobina miejsca tam, gdzie jest teraz złoty smok. Ważnych pytań jest dużo, dlatego można by je zrobić trochę tak, jak portale na stronie głównej JB – czy­li przewijające się automatycznie i możliwe do przełączenia. Pozostają tylko pewne dylematy, jak tego nie ze­p­suć – czy np. wyniki ankiet też upubliczniać i czy je pokazywać bez głosowania, bo ludzki wybór może się moc­no sugerować głosem reszty, zwłaszcza jak to idzie w tysiące.

Bychu PW
20 grudnia 2014, 19:29
Jak dla mnie wszystko jedno, będzie fajnie jak będzie, jeśli nie to też przeżyję. Z ankietami jest ten problem, że muszą być albo długoterminowe albo aktualizowane często.

Co do miejsca, to jeśli już to bym to widział tak: głowę smoka z napisem smocze forum z prawego górnego rogu, w jego miejsce idzie baner przekierowujący do JB.
Lista ostatnich postów idzie w górę, a w jej wolne miejsce pojawia się ramka z ankietą. Powyżej odesłania do FB.

Ale tak jak pisałem, jest mi to wszystko jedno.

Nemomon PW
20 grudnia 2014, 19:41
Jak ktoś ma energię i wolę walki, to równie dobrze możemy robić ankiety codziennie jak na przykład GameFaqs, który to portal codziennie ma nową.

Tarnoob PW
20 grudnia 2014, 19:46
Takie krótkotrwałe ankiety mijałyby się z celem, bo celujemy właśnie w ludzi, którzy niekoniecznie wchodzą na Gro­tę codziennie.

Dodam tylko, że ankiety gdzieś od kilku–kilkunastu lat prowadzi też Celestial Heavens – i chyba nie żałują, a wprost przeciwnie.
temat: Publiczne ankiety na głównej?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel