Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 56 - 57 - 58 ... 135 - 136 - 137

Nephretes PW
2 grudnia 2014, 19:15
Ja nie potrafię napisać osobnego moda. Ponadto jako dobry wujek doskonale sam wiesz ilu rzeczy jeszcze w VCMI nie można.

Wersja na VCMI też pojawi się prędzej czy później. Szybciej jeśli nic z moich planów nie wyjdzie. Później, jeśli nawiążę współpracę z Hotą: wtedy spodziewam się że będzie na tyle dobra, że już nie ja będę musiał ją przepisywać.

Edit:
Myślę, że nie tylko dla mnie HoTa jest wzorem, skoro Oaza tak często jest do niej porównywana. VCMI to póki co narzędzie umożliwiające modowanie a nie osobny dodatek, w który gra większość osób.

Kuririn PW
2 grudnia 2014, 19:18
Cytat:
Przecież można napisać samodzielny mod, który będzie dodawał Oazę bez babrania się z podmianą HotA...
To chyba zwyczaj taki wszedł, Neph bazuje się na plikach json z Cove...

Warmonger PW
2 grudnia 2014, 19:24
Cytat:
Później, jeśli nawiążę współpracę z Hotą.
Sądząc po dotychczasowym przebiegu prac HoTA Crew, nawet jeśli jutro się zgodzą, to Oaza wyjdzie za dwa lata albo więcej ;)
Cytat:
Ja nie potrafię napisać osobnego moda
Zmieniasz identyfikator "cove" na "oasis" i masz nowe miasto.
Cytat:
w który gra większość osób.
Żebyś się nie zdziwił 8)
Cytat:
To chyba zwyczaj taki wszedł, Neph bazuje się na plikach json z Cove.
Bo tak jest najłatwiej, sam zresztą to doradzałem.

Nephretes PW
2 grudnia 2014, 19:32
Warmonger:
Sądząc po dotychczasowym przebiegu prac HoTA Crew, nawet jeśli jutro się zgodzą, to Oaza wyjdzie za dwa lata albo więcej ;)

Nie jestem dostatecznie naiwny by spodziewać się, że wyjdzie od razu ale mam wrażenie że w pojedynkę i tak szybciej tego nie zrobię. Poza tym z tego co mi wiadomo, ich główny grafik jest teraz nieobecny. Jeśli otrzymają ode mnie większość grafik zostanie im znacznie mniej pracy. Zawsze lepiej by Oaza obejmowała więcej platform, a na VCMi i tak można to będzie potem przepisać, podczas gdy w drugą stronę tak to nie wygląda.

Warmonger:
Żebyś się nie zdziwił 8)
To może inaczej, ja gram w Hotę i chciałbym by Oasis się tam znalazła

Górski PW
2 grudnia 2014, 19:41
A czy aby teraz hota crew nie zajmuje się najbardziej The Forge ?

Kastore PW
2 grudnia 2014, 20:23
Górskikrasnolud:
A czy aby teraz hota crew nie zajmuje się najbardziej The Forge ?
Nie. Zajmuje się pierdółkami typu nowe banki stworzeń i obiekty dekoracyjne, a co do Kuźni - wywołuje ona spore kontrowersje nawet wewnątrz w HotA, więc nie należy się spodziewać, że zagramy nim w najbliższym czasie. W ogóle nie należy się spodziewać, że kiedyś rzeczywiście zagramy Kuźnią w HotA. Kwestia nowego miasta jest jeszcze nierozstrzygnięta i wzbudza wiele dyskusji.

Drwal PW
2 grudnia 2014, 20:46
Zacznę od tego:

Kammer:
Grafiki Oazy nosem wciągają te z HotA!!

Ja także jestem fanem prac Nephretesa, widać że chłopak ma talent, ale według mnie to jednak trochę niższy poziom. Radzę Ci zajrzeć do pokazanych screanów z modelami 3d grafików HotA. Wyglądają cudownie, wszystko jest dopracowane. Nawet już w 2D efekt jest piorunujący. Według mnie naoglądałeś się już HotA i przez to wygłaszasz takie opinie. Nie wierzę że zestawiając oba miasta według Ciebie jest aż taka różnica na korzyść Oazy.

Co do planów Nephretesa:

Moim skromnym zdaniem są słuszne. VCMI zyskuję na popularności ale to wciąż nieukończony twór i długo się to może nie zmienić. Skoro są ludzie, którzy potrafią dodać miasto w oryginalnej wersji gry, trzeba to wykorzystać. Zwłaszcza, że projekty VCMI i HotA nie są sprzeczne - można Oasis dodać i tu i tu. Dodawane już były christmas miasta i inne cuda, więc zdziwiłbym się gdyby nikt nie zainteresował się tym świetnym miastem.

Nephretes PW
2 grudnia 2014, 21:00
Dziękuję Drwalu za głos rozsądku. Schlebiają mi porównania do Hoty, ale ja również uważam, że przy starciu z Cove, Oasis może okazać się niedostatecznie dobra.

Cieszę się także, że rozumiesz moje plany. Złamałem Kammerowi serce i jeszcze chwila a zacząłbym mieć wyrzuty sumienia jako zdrajca Groty. Myślę, że to rozsądna decyzja. Lepiej sobie pomóc i trafić do gry, nawet za 2 lata, niż wylądować na wysypisku martwych miast, których przyznacie, jest dość liczna gromadka. Włożyłem w to wiele serca i chciałbym, żeby kiedyś gra tym miastem stała się możliwa, a wiem że w pojedynke mi się to nie uda :)

Fort już w VCMI

Morglin PW
3 grudnia 2014, 14:40
Jeśli popatrzymy na wszystkie projekty miast do VCMI, to istotnie, twoje miasto jest w czołówce tych najlepszych. Niestety, to jeszcze nie jest poziom Rogu Otchłani i wątpię, by jego twórcy byli skłonni dodać twoje miasto do ich dodatku (patrząc chociażby na reakcje na DF2.ru, gdzie nie wzbudziło zbytniego entuzjazmu). Chociaż... jeśli dalej będziesz uczył się grafiki w takim tempie, to może i kiedyś Oaza do Rożka trafi. :) Jednak póki co, pozostaje ci niegrywalne VCMI.

Darkem PW
3 grudnia 2014, 15:43
Projekt nie wzbudził zachwytu na rosyjskim forum, bo nie jest HoTą, lub nie ma w grupie lokalnych członków. To zjawisko jest już dość dobrze znane w świecie fanów "hirołsów" ;).

Moim zdaniem grafika miasta przebyła daleką drogę i jest już na poziomie Cove, pozostaje mi dalej kibicować i przyznać, że pojawienie się Oazy w "Rogu Otchłani" byłoby wspaniałą wiadomością :).

Topork PW
3 grudnia 2014, 17:55
A istnieje już gotowy ekran miasta,taki na którym można zobaczyć całość prac?

The Doom PW
3 grudnia 2014, 20:07
Nephretesie,

Rzucam okiem raz na jakiś czas i z każdym nowym wejściem nowa niespodzianka. Świetne. Świetne! Oby tak dalej. Naprawdę… Nie wiem, co więcej mogę powiedzieć. Model zamku na mapie przygody jest genialny. Zresztą budynki także. Bylebyś to kontynuował – coś takiego po prostu nie może się zmarnować.

Tarnoob PW
4 grudnia 2014, 08:06
Piękne miasto.

Kojarzy mi się ze wzruszającymi klimatami Dragonsand i południa Blackshire z Might and Magic VI. Tamta muzyka powala – mam nadzieję, że to właśnie ją weźmiesz do tego miasta.

Przypomina się też pustynny teren z Diablo II – wspaniale byłoby usłyszeć np. te dwie melodie naprzemiennie i gdy­by część grafik była podobna.

To miasto doprowadziło przy okazji do fantastycznego żartu, który ma szanse stać się memem i klasyką: „zbożowi magowie” Morglina. :D

Warmonger PW
4 grudnia 2014, 08:31
Wystarczy już tych porównań do Cove - to nie konkurs piękności. Jest możliwe stworzenie wielu innych miast, a to, które będą lepsze lub gorsze, to kwestia gustu. Ważne, żeby trzymać przyzwoity poziom prac.

AmiDaDeer PW
4 grudnia 2014, 15:37
Muzyka będzie autorska.

Nephretes PW
5 grudnia 2014, 01:01
Tak jak mówił Hobbit, ostatecznie muzyka będzie autorska.

Jedno z trudniejszych do dopasowania siedlisk jest już z nami.


Jak tak dalej pójdzie to miasto będzie można skleić z gifów :p

Nephretes PW
9 grudnia 2014, 05:06
Celowy double post z nowościami



Niektóre siedliska nieco się pozmieniały. Najgorzej jest je wpasować w tło, ale myślę że idzie mi co raz lepiej.

Poza tym kuźnia bez znacznych zmian, gildia magów zamieniła się z lamassu, więzienie po tuningu.

Warmonger PW
9 grudnia 2014, 06:41
Ten zamek zupełnie nie pasuje pod względem architektury, ale może to ja się nie znam.

Eggyslav PW
9 grudnia 2014, 10:40
Warmonger:
Ten zamek zupełnie nie pasuje pod względem architektury, ale może to ja się nie znam.

Mówisz o więzieniu? Jak dla mnie spoko, może te wieże wyglądają trochę zbyt "europejsko", gdyby tak były bardziej stylizowane na minarety, było by lepiej?

Nephretes PW
9 grudnia 2014, 12:27
Faktycznie. Da się zrobić :)
strona: 1 - 2 - 3 ... 56 - 57 - 58 ... 135 - 136 - 137
temat: [VCMI/MDT/projekt] Oasis

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel