Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Cytadela Mocy i Magii  (Might and Magic)temat: Might & Magic VII - płyta "zgrana" na pendrive
komnata: Cytadela Mocy i Magii (Might and Magic)

Ithilcrack PW
6 grudnia 2014, 16:53
Witam!
Chciałbym się zapytać czy jest możliwość gry w M&M VII z muzyką posiadając płytę pierwszą jak i drugą zgraną na pendrivie. Zainstalowałem właśnie tę grę z pendriva (zgrane pliki obydwu płytek na pendrive wydania eXtra Klasyki od CD Projektu). Gra ruszyła z włączoną samą zgodnością z systemem Win98 ale nie było muzyki. Po zainstalowaniu patcha Moka muzyki dalej nie było. W rejestrze jest wszystko ustawione żeby pendrive czytało jako płytę a chyba muzyka jest odtwarzana z płyty w przypadku tej gry. I teraz pytanie - Co zrobić, aby móc grać w tę grę z muzyką?
Pozdrawiam

Demorator PW
6 grudnia 2014, 18:50
Spróbuj przekopiować zawartość "płyty" na komputer i zainstaluj jeszcze raz w razie potrzeby. Ostateczne zrób to też z drugim nośnikiem.

Ithilcrack PW
6 grudnia 2014, 19:03
Niestety to nie zadziałało.

Demorator PW
6 grudnia 2014, 19:49
Oczywiści przekopiowałeś ZAWARTOŚĆ, a nie obraz czy co innego?
Sprawdź, czy w ogóle po zainstalowaniu masz folder z muzyką. Jeżeli nie to poszukaj go w necie, ew. przekopiuj od znajomego.
Jeżeli masz ten folder, błąd musi być w skryptach. Nie znam się na nich na tyle, by powiedzieć gdzie szukać błędu, ale możesz (znowu) poszperać w internecie za plikami .dll, ściągnąć i wrzucić zamiast tych które masz w folderze zainstalowanej gry.
Pytanie: czy kiedyś instalowałeś już tak M&M7?

Alamar PW
6 grudnia 2014, 20:15
Jako że łatki Moka dawno nie używałem (zamiast tego instalowałem patch Greyface'a) to mam inne pytanie: czy gdziekolwiek masz jakiś plik .ini? Jeśli tak, to sprawdź, czy tam nie ma zapisu na temat włączenia/wyłączenia muzyki (w przypadku łatki Greyfece'a tak właśnie jest).

Ithilcrack PW
6 grudnia 2014, 20:31
Tak, przekopiowałem zawartość płyty a nie tworzyłem jej obrazu. Plików .ini żadnych nie mam. W katalogu z grą w folderze SOUNDS mam tylko plik "Audio". Zaraz spróbuję zainstalować grę z patchem Grayface'a.

EDIT: Patch Grayface'a nic nie dał. Muzyki jak nie było tak nie ma.

Degraf PW
6 grudnia 2014, 21:50
A poszukaj w tych plikach, czy czasem nei ma zapisanego by szukać CD na dysku D:\ i wtedy przepisać tam, gdzie jest przypisywany pendrive. Ew. przepisać literkę dysku pendrive'a na literkę przypisywaną stacji CD.

Ithilcrack PW
6 grudnia 2014, 22:02
Informacja na temat wyszukiwania i odczytu ścieżek dźwiękowych znajduje się w rejestrze. Edytowałem w nim skrypt za to odpowiadający i nic mi to nie dało.

Kirin PW
6 grudnia 2014, 22:10
Jeśli masz zainstalowany patch GrayFace'a, to spróbuj zastosować się do tych instrukcji, powinno zadziałać.

Ithilcrack PW
6 grudnia 2014, 22:15
Dzięki!
Jestem teraz w trakcie ręcznego pobierania tracków, tylko tyle, że mieszam je sobie z innymi częściami M&M. =)
Zobaczę czy to zadziała.

EDIT: A więc, działają mi tylko tracki z M&M VII. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. :)
temat: Might & Magic VII - płyta "zgrana" na pendrive

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel