Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Sala Bohaterów  (Heroes I - IV)temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM
komnata: Sala Bohaterów (Heroes I - IV)
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 21 - 22 - 23

Shin0bi PW
27 sierpnia 2014, 18:57
Masz wersję Complete albo Złotą Edycję? Pobierałeś stąd?

http://www.heroes3.eu/download/pliki

Próbujesz z HD-Modem?

Aero0 PW
27 sierpnia 2014, 21:24
http://www.heroes3.eu/samouczek
http://www.heroes3.eu/pobierz/heroes33.rar pobrałem stąd.
Mam Complete. Bez HD moda.

zoltan PW
28 sierpnia 2014, 07:47
Heroes 3 Complete posiada exe w wersji 4.0. Plik, który ściągnąłeś jest w wersji 3.2 (Shadow of Death), która ukrywa generator map losowych i parę innych rzeczy, jeżeli nie wykryje zainstalowanego dodatku Armageddon's Blade.

Na całe szczęście grę da się oszukać - weź sobie ten plik heroes33.exe skopiuj ponownie do folderu z grą i zmień jego nazwę na h3blade.exe - wtedy generator map losowych powinien powrócić :)

Shin0bi PW
28 sierpnia 2014, 10:48
Zoltan mnie ubiegł :( Dodam tylko, że gra po necie bez HD-Moda to cholerne utrudnienie.

Tarnoob PW
15 września 2014, 18:31
W HD Modzie nie chodzi mi muzyka. :-( Mam H3 Complete z gog.com i Win7 Home Premium. O dziwo przy włą­cza­niu gry bez HD Moda – wszystko działa.

Dixlot PW
29 września 2014, 01:18
Cześć mam problem z programem H4FaceKit :(

Odpalam program i wyskakuje mi komunikat Error:Name lenght is overflow!
Klikam ok i wyskakuje raport o błędach. Wystąpił problem z aplikacją H4FK095.EXE itd.

Ściągałem program z różnych źródeł, różne wersje 94,93,92 niestety wciąż ten sam problem.
Próbowałem też uruchomić program w trybie zgodności z win 98 itp. Nic to nie dało :/
Nie wiem czy to ma znaczenie, ale mam Heroes 4 Złota Edycja wersja 3.0.0.2

Windows xp z dodatkiem service pack 3.

Bardzo proszę o pomoc bo już dostaje szału walczę i walczę z tym programem i dalej nic :/

Pozdrawiam!

Dark Dragon PW
29 września 2014, 01:40
A nie chodzi przypadkiem o ten program do Equilibrisa FaceTool?

Dixlot PW
29 września 2014, 01:49
Nie. Chodzi o H4FaceKit. Wiem, że ten program do Equilibrisa jest tylko do Equlibrisa. Sam nie wiem czemu nie działa mi H4FK :/ Znalazłem gdzieś na jakimś forum ten sam problem, ale tamte odpowiedzi to uruchomienie w trybie zgodności z win 95 itp. A ja już tego próbowałem i nie pomogło.


Z tego co wiem to żeby uruchomić H4FaceKit wystarczy wypakować go gdzieś np na pulpit i po prostu włączyć. Nie trzeba wrzucać go do folderu z grą.. Wypakowuje na pulpit, uruchamiam ale od razu jest error i później raport, nie wyświetla się żadne okno programu. Nie rozumiem czemu nie działa, próbowałem już wszystkiego :/

Dixlot PW
29 września 2014, 16:00
Wybaczcie za post pod postem, ale nie chciałem już edytować tamtych postów a chce żeby ten wszyscy widzieli bo może ktoś będzie miał ten sam problem w przyszłości.

Siedziałem wczoraj pół nocy i zastanawiałem się co może być problemem przez który nie działa program H4FK. Wpadłem na pewien pomysł. Jak widzicie w błędzie napisane jest, że nazwa jest za długa. Wszedłem w folder ubisoft i zmieniłem nazwę folderu z grą heroes 4 odpaliłem program i eureka wszystko pięknie działa, nie trzeba odpalać w żadnym trybie win 95 itp wystarczy zmienić nazwę folderu z grą na trochę krótszą.

Więc jeśli ktoś ma problem z programem H4FaceKit to wystarczy, że zmieni nazwe folderu przykładowo u mnie wygląda to tak Ubisoft/Heroes of Might and Magic IV - Zlota Edycja zmieniłem na Ubisoft/Heroes i program elegancko działa :) Pozdrawiam :)

laser PW
23 listopada 2014, 18:42
Witam jak zainstalować dodatek VCMI 0.97 ? Skopiowałem wszystkie pliki do katalogu głównego i zastąpiłem orginalne ale nic się nie zminiło mam czystego woga bez nowej szaty i nowych zamków?

Dark Dragon PW
23 listopada 2014, 18:43
A skąd mamy wiedzieć czy masz czystego WoGa bez nowej szaty i nowych zamków? :P

Kammer PW
23 listopada 2014, 18:44
A na pewno odpalasz z VCMI_client.exe?

Morglin PW
23 listopada 2014, 18:50
Wiesz, że VCMI samo w sobie nie oferuje nowych miast? Musisz je pobrać samodzielnie z launchera lub stąd.

laser PW
23 listopada 2014, 18:53
Ehhh.. To od początku zainstalowałem na czysto pierwsze H3complite potem najnowszego wog-a. Ściągnąłem nanowszy patch vcmi skopiowałem do folderu głownego i zastąpiłem pliki, odpaliłem teraz z vcmi exe otworzyło sie okinko z komndmi coś przeleciało i dalej nic. Startuje z woga i po staremu

Hayven PW
23 listopada 2014, 18:55
No to VCMI samo w sobie nic nie zmienia. Zainstaluj jakiś mod i spróbuj wtedy odpalić :)

Lord Baffourd PW
4 grudnia 2014, 08:25
Witam.

Mam dość nietypowy problem z grą Heroes of Might and Magic IV. Na moim komputerze (Windows 7 64 - bit) występują dość drastyczne spadki fpsów w trakcie eksploracji mapy. Najdziwniejsze jednak jest to, że nie są one - jakby to powiedzieć - stałe. Dzieje się bowiem tak że raz bohater "śmiga" jak należy, to za chwilę znowu cała gra przypomina wyświetlanie slajdów. Ekrany walki i miasta działają poprawnie. Nadmienię jeszcze że odpalenie jakiejś masywnej mapy XL (typu "Anioły Powróciły") skutkuje niemal stałymi spadkami fpsów. Próbowałem odpalać w trybie zgodności, administratora, bez kompozycji wizualnych - ba, nawet zmieniałem rozdzielczość i kolor pulpitu - wszystko na nic. W miarę możliwości proszę o poradę albo chociaż o informację czy ktoś ma taki sam problem.

Moja wersja gry to Złota Edycja CD - Projektu (2 CD).

Pozdrawiam

Demorator PW
4 grudnia 2014, 17:53
1) Zmieniałeś ostatnio komputer? (z innych postów rozumiem, że musiałeś grać sporo w HIV). Jeżeli tak, to sprawdź kompatybilność karty graficznej i procesora.
2) Zaktualizuj sterowniki, możliwe wariowanie jeżeli tylko część jest zaktualizowana.
3) Reinstaluj HIV
4) Ściągnij z neta nowszą wersję HIV i użyj swojego klucza.

Lord Baffourd PW
4 grudnia 2014, 19:22
Tak, zmieniałem - HIV był drugą grą którą na nim zainstalowałem. Na poprzedniej siedmioletniej maszynie z Windowsem XP gra chodziła płynnie jak masło. Sterowniki świeżuteńkie - konfliktu pomiędzy procesorem a kartą nie ma (w żadnej innej produkcji nie mam problemu z fpsami). Dla pewności grę reinstalowałem przed chwilą - bez efektu.

Co jeszcze śmieszniejsze - Heroes 1 i 2 chodzą bez najmniejszego problemu - a przecież są starsze...

Zauważyłem ponadto iż przełączona w tryb okienkowy, gra staje się praktycznie niegrywalna ze względu na ostre ściny. Za to przywrócona w tryb pełnoekranowy momentalnie zyskuje na płynności - by ustąpić po najbliższej walce.

Nie wiem co o tym sądzić.


Alistair PW
4 grudnia 2014, 19:32
Podejrzewam inną przyczynę - Windowsa. Na XP gra chodziła bez problemu. Za to W7 może sprawiać problemy. Nie jest on przyjazny grom, zresztą inne programy też mają z nim nie po drodze.

Poszperałem trochę w necie i niestety nie mam dobrych wieści. Nie jesteś jedyny z tym problemem, ale rozwiązania nie znalazłem. Są rady typu zmienić sterowniki, zmienić tryb zgodności, zmienić rozdzielczość, ale pisałeś, że to robiłeś. Mam jedno pytanie odnośnie do rozdzielczości- zmieniałeś rozdzielczość pulpitu czy gry? Może sprawdź obie opcje, jeśli tego nie robiłeś. Tryb zgodności z każdą dostępną wersją. Z tego co wyczytałem, to niektórzy nie mają z tym problemu, im gra się uruchamia bez problemu.

Nie wiem jak z Twoim angielskim, ale tu masz linka Pomoc

Co prawda problem dotyczy Windowsa 8.1, ale z tego co czytałem w necie, problemy występują na obu systemach. Ewentualnie niech ktoś inny się z tym zapozna.

Poniższe opcje wynikają z podanego przeze mnie linka (niestety, nie gwarantuję ich skuteczności):

1. Warto zajrzeć do panelu sterowania Nvidii i poszukać w ustawieniach karty ustawień 3D i zmienić opcję obsługi procesorów na obsługę tylko jednego. Nie wiem jaką masz kartę grafiki. Gog.com radzi właśnie zmienić tę obsługę procesorów, ale podaje, że to sposób tylko dla Nvidii. Ja akurat mam Nvidię, takiej opcji w ogóle nie mogę znaleźć, więc można to sprawdzić dla dowolnej karty.

2. Można też otworzyć Menedżera zadań i w procesach, przy uruchomionej grze, kliknąć prawym przyciskiem myszy na procesie gry, wybrać opcję "Ustaw koligację" albo angielskie "Set affinity" i zostawić tylko opcję "CPU 0".

3. Nie wiem czy z tego skorzystasz, ponoć może zadziałać zainstalowanie moda Equilibris, jednak zmienia on trochę opcje rozgrywki, a to nie każdemu może pasować.

4. Sprawdź opcje oszczędzania energii, jeśli są zbyt rygorystyczne, spróbuj zmienić na bardziej zasobożerne (opcja bardziej dla laptopów itp.)


Resztę spróbuję znaleźć później, za słabo znam angielski i trochę mi zajmuje zrozumienie tekstu.

Demorator PW
4 grudnia 2014, 23:42
Nie zgadzam się co do winy Windowsa. Ostatnio zmieniłem 7 x64 na 8.1 x64 i H4 działało i działa dobrze. Wina leży moim zdaniem w kompatybilności między sprzętem, a oprogramowaniem.
strona: 1 - 2 - 3 ... 12 - 13 - 14 ... 21 - 22 - 23
temat: [przyspawany] Problemy techniczne i półtechniczne z HoMM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel