Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Niebiańska Kuźnia  (WoG, HotA, VCMI)temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM
komnata: Niebiańska Kuźnia (WoG, HotA, VCMI)
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 81 - 82 - 83

Lazurowy Żmij PW
30 czerwca 2006, 09:12
Jak dla mnie może być , ale mam jeszcze jeden malutki problem. Czy da się przedłużyć działania skryptu po za 672 dzień ? Kolega tworzy dużą mapę i nie jest pewien czy rozgrywka nie potrwa dłużej niż heroesowe 2 lata. Jeśli nie to powiedz chociaż jak zrobić przegraną w dniu 671. Bardzo Cię proszę ^^

Altair PW
30 czerwca 2006, 09:22
Nie ma ograniczenia czasowego dla działania skryptów. Ustawienie dnia jest tylko po to aby nie otrzymać komunikatu ze skryptem :) (jeśli oczywiście jest ustawiane dla jakiś graczy)
Aby tego uniknąć należy odznaczyć wszystkich graczy w zdarzeniu. Tak jak tutaj

EDIT: Napisałem skrypt na zniszczone zamki w edytorze. Jest to beta wersja skryptu dodającego m.in. Mithril do zdarzeń. (Jeśli używasz pakietu skryptów wystarczy podmienić skrypt patch). Dostępny tutaj
Aby w grze zobaczyć zburzone miasto należy w edytorze w nazwie miasta wpisać /nNazwa Miasta
np.:

/0Whitestone - "odświeżenie" wyglądu miasta przydatne przy burzeniu za pomocą skryptów
/1Whitestone - miasto trochę zniszczone
/2Whitestone - miasto średnio zniszczone
/3Whitestone - miasto mocno zniszczone
/4Whitestone - ruiny

Oczywiście nazwa może być dowolna tu tylko jako przykład podałem Whitestone. Podczas gry widoczna jest tylko nazwa miasta. Skrypt w rzeczywistości niczego nie burzy tylko zmienia wygląd.

Lazurowy Żmij PW
1 lipca 2006, 11:54
Czy da się skryptem zmienić imię i biografię dowódcy u bohatera ?

Altair PW
1 lipca 2006, 12:20
Tak imię da się zmienić. Nie potrzeba nawet do tego skryptu. wystarczy poklikać kilka razy w oknie dowódcy na nazwie. Pojawi się wtedy okno zmiany nazwy dowódcy. Niestety o ile wiem nie można zmieniać biografii dowódcy. Ogólnie dobrze działający skrypty dla dowódców trudno jest napisać, ponieważ zawarte w dokumentacji składnie nie zawsze chcą działać tak jak powinny. Oto skrypt na zmianę imienia:

ZVSE

!#VRz601:S^Imię dowódcy^;
!#COn:Nz601;

gdzie n to numer bohatera

Lazurowy Żmij PW
1 lipca 2006, 14:39
Hmmm... może to też będziesz wiedział. Opiszę Ci sytuację : Bohater Wystan , który jest władcą bestii nie ma zamku i dowódcy. Po upływie np. 6 dni dociera wreszcie do Cytadeli i chcę , aby dowódca , którego mógłby tam wynająć miał określone imię i był przypisany właśnie dla bohatera Wystana. Bo właśnie jak próbuje wynająć dowódce w tym mieście on ma w biografii Tazara , lub kogoś innego , a chcę , aby miał Wystana. A poza tym chciałbym żeby miał on zmienione imie , tak jak pokazałeś post wyżej. Da się coś takiego zrobić ? Wiem , że już masz mnie dość , ale to już chyba ostatnie pytanie. Tym jednym skryptem możesz uratować miliony małych mapek , które są potrzebujące :)

Altair PW
1 lipca 2006, 16:34
W tym wypadku skrypty tu nie poradzą, ponieważ jest to błąd pliku z opisami dowódców. Aby opisy były prawidłowe udostępniam plik który należy wypakować i plik tekstowy Znpc01.txt skopiować do katalogu Data z grą. Powinno działać.
Pytań możesz zadawać mi ile chcesz dla mnie to żaden problem. :)

Lazurowy Żmij PW
1 lipca 2006, 22:21
Niestety , ale coś nie chce chodzić. Będę musiał się z tym pogodzić :(

Altair PW
1 lipca 2006, 23:03
U mnie działa. Przypominam, że plik Znpc01.txt musi znaleść się w katalogu Data. Oczywiście jeśli przed skopiowaniem WoG był włączony to wszelkie zmiany widoczne są dopiero po kolejnym włączeniu gry.

Lazurowy Żmij PW
2 lipca 2006, 11:36
Znaczy się dowódcy są już przydzieleni normalnie , tylko po zamianie nazwy , po wykupieniu nadal ma stare , orginalne imię... Właśnie o to mi chodzi...

Altair PW
2 lipca 2006, 11:49
Jeśli o to chodzi ten skrypt zadziała:

ZVSE
!#VRz601:S^Imię dowódcy^;
!?CO2;
!!COn:Nz601;

gdzie n nr bohatera (np. 114 Wystan)

Lazurowy Żmij PW
2 lipca 2006, 12:07
No! Teraz to działa :) . Wielkie dzięki.

Lazurowy Żmij PW
6 lipca 2006, 15:49
Widzę , że tu nic się nie dzieje , gdy mnie nie ma :/ Rzadko ostatnio na komputer wchodze , ale jakoś dzisiaj wszedłem i postanowiłem odwiedzić moje ulubione stronki :) Teraz zauważyłem to zdanie na twojej stronie Altair : "Zielone" siedlisko goryniczy. Jest to drugi alternatywny obiekt niedostępny dotąd z poziomu edytora. A więc czym jest ten drugi obiekt ? Wiem , że w poprzedniej wersji patcha widziałem takie dziwne ognisko , a w nowej już go nie ma. Czy to o nie chodzi ?

Altair PW
6 lipca 2006, 15:57
Chodziło mi o standardowe i "zielone" siedlisko goryniczy. Co do tego dziwnego ogniska to usunąłem je z polskiej wersji patcha, ponieważ czasem powodował błędy w wyświetlaniu. Wracając do tematu... Jakieś pytania odnośnie ERM?

Lazurowy Żmij PW
6 lipca 2006, 17:21
Jest jakiś skrypt , który pozwala na zmianę (tak jak w kampanii Przebudzenie Bogów , tyle , że bez wyboru portretu)imienia na początky gry np. Orrina ?

Altair PW
7 lipca 2006, 01:56
Hmm...
O coś takiego chodziło?

ZVSE

!#VRz117:S^Nazwij bohatera^;
!#VRz116:S^^;
!#VRz115:S^^;
!#IF:D1/z115/z117/z116/z116/z116/z116///////// F1/////0 E1/1;
!#HE0&z1<>z116:B0/z1;

Oczywiście w ostatniej linijce może być zupełnie inny bohater niż Orrin. Należy po prostu zmienić !#HE0 na !#HEn gdzie n nr bohatera.

Lazurowy Żmij PW
7 lipca 2006, 07:27
Dzięki, działa :) .

Kaazam PW
8 lipca 2006, 17:33
Altair mam prośbę. Czy mógłbyś dać mi skrypt, który niweluje ograniczenie nieposiadania zamku. Chodzi mi tutaj, że bohater nie musi mieć zamku do usranej śmierci (przepraszam za słownictwo). Przydałoby się też, abyś napisał gdzie go umieśić aby działał. Z góry dziękuje.

Pozdrawiam. K.

Lazurowy Żmij PW
8 lipca 2006, 18:05
Ten skrypt już był wcześniej napisany. Tyle , że przestaje działać jeśli zdobędziesz zamek i znów go stracisz.

Kaazam PW
8 lipca 2006, 18:27
A mógłbyś go tu dać? Nie mam czasu na szukanie. Uroki kawiarenek :D. Z góry dziękuje.

Altair PW
8 lipca 2006, 18:33
Faktycznie było już :), ale go powtórze:

!!OW:D#1/#2;

#1 - to nr Gracza (0 - dla czerwonego)
#2 - ilość dni po których następuje wyeliminowanie z gry. (0...254) dla wartości powyżej 127 bohater będzie mógł "żyć wiecznie".
Jednak jeżeli zdobędzie miasto i potem straci (ostatnie) znowu zostaje mu 7 dni na odnalezienie miasta.

Czyli w skrócie dla gracza czerwonego:

ZVSE
!#OW:D0/128;

dla niebieskiego:

ZVSE
!#OW:D1/128;

itd...


Gdzie wklejać żeby działał można znaleźć tutaj i jeszcze dokładniej w Poradniku ERM
strona: 1 - 2 - 3 ... 10 - 11 - 12 ... 81 - 82 - 83
temat: [WoG, ERA] Skrypty ERM

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel