Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Podziemna Tawernatemat: Gdzie kto pisze?
komnata: Podziemna Tawerna
strona: 1 - 2

Tarnoob PW
22 listopada 2014, 17:20
No właśnie, nie zaszkodzi zapytać wprost – które komnaty kto śledzi i w których pisze?

Forum KG nie jest wyposażone w profesjonalny, nowoczesny silnik statystyczny, który śledziłyby ruch w każdej kom­nacie oraz ruch każdego użytkownika, a na koniec robiły z tego diagramy i wykresy. Mimo to pewne trendy wi­dać gołym, nieuzbrojonym (jak tasiemiec wołowy :-P) okiem.

Pozwolę sobie zacząć od tych najbardziej rozpoznawalnych, najstarszych stażem i wiekiem Grociarzy. Nie chcę, żeby pytanie o to albo zgadywanie było dla kogoś obraźliwe albo za bardzo osobiste – jednak dotyczy to publicznej działalności, widocznej dla wszystkich.

– Acid chyba grał we wszystko i wszystko śledzi – i fanowskie, i oficjalne gry. W sumie to nawet podziwiam, jak mimo upływu lat utrzymuje zainteresowanie tym wszystkim, bo wielu innych fanów chyba przestało śledzić nowe gry i grać w nie (jak ja).
– Qui to właśnie dobry przykład. W którymś poście – bodaj o przyszłości serii – skomentował gry do Heroes IV, a o reszcie napisał, że się nie zna. :-) Nie wiem też, czy grał w WoG-a itp. albo w Might and Magic, bo chyba nigdy się nie wypowiada w tych tematach.
– Alamar jest ekspertem i od Might and Magic, i od gier Ubi, ale nie wiem czemu, jakoś nie komentuje prawie kom­nat o Heroes I–IV ani w Niebiańskiej Kuźni. Kiedyś napisał też posta z szokującą informacją, że w tamtej chwili nie miał Heroes III na dysku. :-o
– DD wszędzie pisze chyba i grał we wszystko, Irhak w sumie też
– Hobbit jakoś mało pisze o MM
– Ginden – też od wszystkiego, może oprócz nowych gier Ubi, tak jak moja skromna osoba.
– Reszta wypowie się w temacie.

Takie „badanie rynku” jest moim zdaniem dość ważne, żeby zobaczyć trendy – w jakim kierunku forum może e­wo­lu­o­wać. To cenne wiedzieć, kiedy czyjeś zainteresowanie tematem wygasa, a kiedy się pojawia.

Matheo PW
22 listopada 2014, 17:38
Hobbit zna M&M nie gorzej niż Alamar. Nie udziela się w tematach o M&M ale pisze o M&M gdzie indziej.

AmiDaDeer PW
22 listopada 2014, 17:54
Matheo:
Hobbit zna M&M nie gorzej niż Alamar.
Nie byłbym tego taki pewien. :P

Ja piszę głównie tam, gdzie mnie tematy najbardziej interesują - modding, modding i jeszcze raz modding. Nie piszę w temacie dotyczącym każdej gry w którą grałem, bo zwyczajnie nie mam już o czym pisać.

Alamar PW
22 listopada 2014, 20:23
Cytat:
Kiedyś napisał też posta z szokującą informacją, że w tamtej chwili nie miał Heroes III na dysku. :-o
I co w tym dziwnego? Przecież Heroes 3 wcale nie jest najlepszą grą cyklu, nie mówiąc o tym, że gry czasem usuwa się z dysku, by zainstalować je kiedy indziej.

Kastore PW
22 listopada 2014, 20:32
Alamar:
Przecież Heroes 3 wcale nie jest najlepszą grą cyklu...
Zamieniam się w słuch...

Tarnoob PW
22 listopada 2014, 20:36
Ciekawi mnie w takim razie, Alamarze, co uważasz za najlepszą grę cyklu.

Might and Magic VI? VII? Może MM3 lub WoX.

AmiDaDeer PW
22 listopada 2014, 20:45
HoMM2.

Alamar PW
22 listopada 2014, 21:08
Heroes 6, a co by niby innego? :P


Heroes 2 - mimo swych niedociągnięć i braku balansu (a może dzięki niemu) gra mi się w nią przyjemniej, niż w którąkolwiek inną część. Dochodzi do tego jeszcze mapa przygód, która wygląda jak prawdziwe królestwo, a nie skrawek ziem wokół zamku. Także dowodzenie armia różni się od kolejnych części - w H1-2 armię "wymieniało" się w miarę potrzeb (Rycerz musiał podbić jak najszybciej inne miasto, by zamiast chłopów mieć np druidów), a nie bazowało się przede wszystkim na swojej frakcji. Stwory neutralne również były warte najęcia (dżiny, duchy, meduzy). Poziomy magii były chyba lepiej przemyślane niż w H3 - czary masowe były na poziomie 3-4, a nie na 1, Portal do Miasta był rozbity a dwa czary - przenoszący do najbliższego miasta (poziom 4.) i do konkretnego (poziom 5.).

Osobną kwestią jest jeszcze grafika ("bajkowa"), udźwiękowienie (muzyka czy wampirze "Blah!") oraz humor (mumia z WC :P).

Heroes 3 jest usprawnieniem H2, ale po drodze zatracił część "klimatu" poprzedniczki. Myślę, że spowodowane było to pogonią za balansem, przez co zamki stały się sobie bardziej równe, a jednocześnie zatracały powoli swą unikatowość (patrz choćby armia z Zamku).

Drwal PW
22 listopada 2014, 21:31
Dla mnie gadanie, że H2 jest lepsze od H3 to na silę odrywanie się od ogólnej opinii, chęć bycia oryginalnym. Jedyny argument, który zazwyczaj ludzie podają: "bo dwójka ma lepszy klimat".
Szanuje różne opinie, może się coś komuś bardziej podobać, ale jeśli klasyfikujemy jakąś grę to bierzemy pod uwagę nie tylko swoją ale także opinie innych - odbiór tej gry w całej społeczności.
Z całym szacunkiem, rżniecie głupa i tyle. :P

Alamar PW
22 listopada 2014, 21:36
Cytat:
Szanuje różne opinie, może się coś komuś bardziej podobać, ale jeśli klasyfikujemy jakąś grę to bierzemy pod uwagę nie tylko swoją ale także opinie innych - odbiór tej gry w całej społeczności.
Każdy klasyfikuje gry wg swojego kryterium. To nie jest jakaś ankieta, gdzie zbiera się opinie i głosy większej ilości osób, to jest MÓJ post, a tym samym MOJE zdanie. I dla mnie w HoMM-a 2 gra się o wiele lepiej niż w HoMM-a3, mimo że brakuje wielu opcji z następczyni.

EDIT:
Poza tym przeczytaj sobie pytanie zadane bezpośrednio do mnie przez Tarnooba.

AmiDaDeer PW
22 listopada 2014, 21:36
Drwal:
Jedyny argument, który zazwyczaj ludzie podają: "bo dwójka ma lepszy klimat".
Bo ma. A klimat też jest ważny w takich grach.

Rżniesz głupa i tyle. :P

Alistair PW
24 listopada 2014, 15:53
Czyli Drwalu, wg Ciebie należy zawsze kierować się zdaniem większości? Skoro piszesz o rżnięciu głupa, to napiszę równie brzydko. To Twoje zdanie jest głupie. Większość nie zawsze ma rację. A nieraz w ogóle nie ma racji. To, że zdecydowana większość ludzi mówi "na dworzu" zamiast poprawnej wersji "na dworze", to nie znaczy, że mają rację. To, że więcej ludzi słucha disco polo zamiast np. Beethovena nie oznacza, że disco polo jest lepsze. Jeśli ktoś woli H2 od H3, to ma pełne i niezaprzeczalne prawo do wyrażenia takiej opinii. Możesz się z nią nie zgadzać, ale nie obrażaj innych za ich zdanie. Bo to, że Ty wolisz H3 od H2 nie powoduje, że jedynie Twoja opinia jest słuszna.

I nie pisz o szacunku. Z szacunkiem to można napisać, że ktoś nie ma racji i dlaczego tej racji nie ma. Nie możesz napisać, że kogoś szanujesz, ale masz go za idiotę. To nie ma z szacunkiem nic wspólnego.

Laxx PW
24 listopada 2014, 16:06
Jeśli chodzi o mnie, to staram się wypowiadać tam, gdzie mogę wnieść coś nowego do tematu, albo zrobić małe zamieszanie w Grocie ;D

Głównie stare HoMM-y, nie ma co ukrywać ;]

Górski PW
24 listopada 2014, 16:09
Ja najbardziej lubię się wypowiadać na temat modowskich miast do heroes 3 xP.

Drwal PW
24 listopada 2014, 16:50
Alistair:
Jeśli ktoś woli H2 od H3, to ma pełne i niezaprzeczalne prawo do wyrażenia takiej opinii. Możesz się z nią nie zgadzać, ale nie obrażaj innych za ich zdanie. Bo to, że Ty wolisz H3 od H2 nie powoduje, że jedynie Twoja opinia jest słuszna.

Ja każde zdanie bardzo szanuje, a już na 100% nikogo tu nie obrażam. Skupiłeś się na moim ostatnim zdaniu "rżniecie głupa i tyle". Myślę, że ani Alamar ani Hobbit nie czują się obrażeni. To jest tawerna, miejsce mniej oficjalne, gdzie można użyć czasem jakiegoś sformułowania potocznego. Owszem mogłem użyć słów "udajecie tylko i tyle". Miał to być tylko nic nieznaczący dopisek. Jeśli Hobbit i Alamar czują się urażeni, to przepraszam, chociaż jestem niemal pewny że zrozumieli moje intencje.

cd:
Czyli Drwalu, wg Ciebie należy zawsze kierować się zdaniem większości? Skoro piszesz o rżnięciu głupa, to napiszę równie brzydko. To Twoje zdanie jest głupie. Większość nie zawsze ma rację. A nieraz w ogóle nie ma racji. To, że zdecydowana większość ludzi mówi "na dworzu" zamiast poprawnej wersji "na dworze", to nie znaczy, że mają rację. To, że więcej ludzi słucha disco polo zamiast np. Beethovena nie oznacza, że disco polo jest lepsze.
I nie pisz o szacunku. Z szacunkiem to można napisać, że ktoś nie ma racji i dlaczego tej racji nie ma. Nie możesz napisać, że kogoś szanujesz, ale masz go za idiotę. To nie ma z szacunkiem nic wspólnego.

A gdzie ja napisałem, że większość ma zawsze rację? Mieszasz teraz jakieś disco polo z błędami językowymi...Podajesz skrajne przykłady i na nich bazujesz swoją opinie. W większości przypadków to jednak większość ma rację - nie zawsze, ale ma. Ciężko to jednak udowodnić, więc nie będę tu się kłócić.

Jak już napisałem każdy ma prawo do swojego zdania. Każdy może lubić inne rzeczy, to coś normalnego. Ja w żadnym zdaniu temu nie zaprzeczyłem. Chodzi mi tylko o samą klasyfikację danej gry. Jak inaczej sklasyfikować jakiś film, grę, muzykę jak nie na podstawie opinii? Hobbit może woleć H2, ktoś inny H6, nie ma problemu. Gdy jednak chcę się zrobić jakiś obiektywny ranking, trzeba wziąć pod uwagę dużo większą część głosów i opinii. Myślę, że nie ma lepszego sposobu niż opinia większości, przykro mi.

Alamar:
Każdy klasyfikuje gry wg swojego kryterium. To nie jest jakaś ankieta, gdzie zbiera się opinie i głosy większej ilości osób, to jest MÓJ post, a tym samym MOJE zdanie. I dla mnie w HoMM-a 2 gra się o wiele lepiej niż w HoMM-a3, mimo że brakuje wielu opcji z następczyni.

EDIT:
Poza tym przeczytaj sobie pytanie zadane bezpośrednio do mnie przez Tarnooba.

Zgoda Alamar, tu wyszło moje niedopatrzenie. Faktycznie było pytanie o twoją opinie, a nie ogólna klasyfikację.

I jeszcze raz Alistair:
I nie pisz o szacunku. Z szacunkiem to można napisać, że ktoś nie ma racji i dlaczego tej racji nie ma. Nie możesz napisać, że kogoś szanujesz, ale masz go za idiotę.

Przeczytaj jeszcze raz mój post naprawdę. Użyłem dla żartów jednego mało wyszukanego zdania, a ty doszukujesz się nie wiadomo czego.


Andruids PW
24 listopada 2014, 17:14
Drwalu, ja w jednym temacie rżnąłem głupa odnośnie różnicy między "Którą część Heroesów uważamy za najlepszą", a "Która nam się najbardziej podoba". Różnica jest i to spora. Czasami warto się zatrzymać i pomyśleć na które pytanie chcemy odpowiedzieć, bo taki owczy pęd za stadem pobekującym "trójka jest najlepsza i kropka" też nie rodzi dyskusji.

Dla mnie chlebem powszednim (i przednim) jest funkcja "posty z dzisiaj i z wczoraj". Jeżeli w którymś miejscu gorzeje dyskusja, to zazwyczaj się z nią zaznajamiam. Im większa częstotliwość postów, tym większą moją uwagę przykuwa. Nie odpisuję na tematy, na które nie mam pojęcia, choć im bardziej zagorzała dyskusja, tym bardziej zbacza z jednolitego i prostolinijnego toru, a wraz z większą ilością wątków, łatwiej o zamieszczenie komentarza, czy opinii, choćby tylko subiektywnej.

Ostatnio zauważyłem, że każdorazowo zaglądam do tematu dotyczącego Heroes 7, kiedy jeszcze MMX Legacy nie trąciło starzyzną odwiedzałem tamte strony, a w czasie głosowań wypowiadałem się na temat bieżących wyników, ich wahań i potencjalnych kierunków, jakie seria mogłaby przyjąć.

Hayven PW
24 listopada 2014, 17:41
Ja piszę tak po trochu we wszystkich działach - i o dziwo, z tego "po trochu" niebawem wyjdzie więcej wypowiedzi niż w JB :O

Najrzadziej pisuję chyba w komnatach poświęconych moddingowi H3 (bo się na tym nie znam :P) i w komnatach o spin-offach (z tego samego powodu).

Andruids PW
24 listopada 2014, 18:45
Jeszcze tak a propos trzymania na dysku, póki nie potrzebuję miejsca, niech leżą i Heroesy i Might and Magic, ale przed nimi polecą na pewno Dragon Age 2, którego jeszcze nie skończyłem (i pewnie tego nie zrobię), Baldur's Gate EE, którego jeszcze nie zacząłem (co może zrobię jak będę miał czas). Natomiast w razie czego w pierwszej kolejności byłbym skłonny pożegnać się z Heroes IV (2,2 giga), potem z MM6-9 (1,8 giga), a dopiero wtedy z trójką, natomiast musiałbym być zdesperowany, żeby potrzebować miejsca potrzebnego na trzymanie pierwszych dwóch Heroesów.

Tarnoob PW
25 stycznia 2015, 01:22
Zadam teraz pytanie odwrotne: co kto czytał?

Jest dość nietrywialne. Chodzi tu przede wszystkim o to:
1. Co kto śledzi – np. ja chyba w ogóle nie zwracam uwagi na posty związane z H5–6, DoC i innymi spin-offami
2. Czy zadawaliście sobie trud „nurkowania” w stare posty, a przynajmniej część. Pamiętam, że jak dołączałem do KG w 2007, to było to jeszcze w miarę do ogarnięcia, nawet te wątki np. fabularne po kilkaset postów. Teraz jest te­go kilkadziesiąt tys., jak nie więcej, i kieruję to pytanie zwłaszcza do Strażników – czy czytaliście wszystko, co jest na waszych podwórkach?

Na ten temat nakierowała mnie m.in. zmiana Strażnika w dziale Might and Magic – Alamar jest chyba największym ekspertem od tej serii w Polsce jeśli nie na świecie (obok Cepheusa i Marzihna). To że ustąpił z tego ważnego sta­no­wi­s­ka na rzecz Kirina (który też jest ekspertem, zwł. moddingu), nie powinno mieć złego wpływu na społeczność, ale to zły znak, że Alamar może mieć mniej czasu lub chęci. Przepraszam, jeśli odkrywam koło lub Amerykę.

AmiDaDeer PW
25 stycznia 2015, 01:27
strona: 1 - 2
temat: Gdzie kto pisze?

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel