Kwasowa Grota Heroes VIIMight & Magic XHeroes III - Board GameHorn of the AbyssHistoria Światów MMSkarbiecCzat
Cmentarz jest opustoszały
Witaj Nieznajomy!
zaloguj się    załóż konto
Przeklęta Machinatemat: [różne] Dział WoG Kwasowej Groty
komnata: Przeklęta Machina
strona: 1 - 2

Ginden PW
26 marca 2007, 18:23
Racja! Chyba powinniśmy zrobić dział z mapami. A poza tematem: nieumarłe smoki na stronie głównej nie mają opisów.

Ginden PW
1 grudnia 2007, 09:57
Solucja mapy pierwszej kampanii "Samarytanin":
budzisz się z okropnym bólem głowy... Czas jednak ruszać. Najpierw kierujesz się w stronę statku i postanawiasz uratować swoich kolegów. Dostajesz w nagrodę 1000 exp i 10 wysokich elfów. Idziesz do wozu handlarza, zabierasz 5 kamieni. Potem wchodzisz do domu Ekaterin. Prosi Cię, abyś wyszorował obelisk. Udajesz się jednak najpierw do udręczonej duszy i postanawiasz jej pomóc. Idziesz do obelisku i oczyszczasz go. Potem idziesz do zwłok. Na koniec wracasz do Ekaterin. Tam dostajesz 500 exp.
Udaj się w stronę morza i stań na brzegu. Tam dostaniesz kolejne zadanie: musisz odszukać zwierzątko Ekaterin w labiryncie kwiatów. W tym momencie radzę rozdzielić elfy na 2 oddziały, gdyż gremliny wtedy częściej są w 1 oddziale. Musisz pochodzić po labiryncie. Kiedy pokonasz odpowiednią liczbę gremlinów otworzy się przejście do trolla Ekatarin. Zabierasz go ze sobą i idziesz na południe do Gad'y, wyglądającego jak drzewo wiedzy. Zostawiasz trolla na zielonym kwadracie obok drzewa (p-klik na tym kwadracie i zostawiasz trolla). Zmieniasz turę.
Gad'a przeniósł cię na piaszczyste wybrzeże. Udajesz się do rozbójnika na zachodzie i idziesz na północ, do chłopa. Dostajesz tam potężny eliksir życia, wódkę. Niestety, nie możesz jej wypić, lecz zabrać do rozbójnika pod lasem. Czeka cię tam łatwa potyczka z 15 rozbójnikami. Dostajesz rękawice jeźdźca. Na klawiaturze numerycznej wciskasz po kolei: 9, 8, 2, 1, 4. Dostajesz wsparcie, 20 wysokich elfów i 100 rusałek. Niestety, musisz się zmierzyć z 75 pięcioma rozbójnikami na północy. Idziesz do domu sołtysa, potem do Alexandra, do rozbójnika blokującego studnię, do Timothy'ego obok domu sołtysa, znowu do Timothy'ego, tym razem na południe, niedaleko legowiska rozbójników. Dostałeś od niego 2 kamienie. Niedługo będziesz się nimi cieszył. Musisz wracać do studni i naprawić ją. Rozmawiasz z Alexandrem, a potem z sołtysem. Z legiona rozbójników zostało tylko 200. Walka będzie trudna, ale wykorzystaj brak kontrataku rusałki i jej szybkość. Wchodzisz jeszcze do legowiska rozbójników i tam otrzymujesz 2000 exp i otwarcie drogi na południu.
Rozmawiasz z potworami w okolicy. Zmory nie są nastawione pokojowo, ale od czego masz armię? Rekrutujesz w zamku dodatkowe elfy i idziesz do kopalni troglodytów. Zabijasz te upiory, grasz w karczmie o klejnoty dla Jacka... Kiedy wykonasz wszystkie misje udaj się do Świątynii Gad'y. Tam ruszysz do walki z swoim sobowtórem. Kiedy wygrasz kończysz mapę.

Killer 78 PW
21 września 2008, 14:42
Chyba dobrze trafilem do tematu ale kiedy czasem wchodze do groty:

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Can't create a new thread (errno 11); if you are not out of available memory, you can consult the manual for a possible OS-dependent bug in /home/.slickers/acidcave/acidcave/forum/connect.php on line 3
O kurczê, baza nie dzia³a :).

Solmyr PW
21 września 2008, 16:58
Chyba jednak niedobrze. Idź z tym do kuźni, nie ty jeden masz z tym problem.

Nemomon PW
21 września 2008, 18:48
Yep, pisałem o tym tutaj.

Tarnoob PW
1 listopada 2014, 17:18
Na czacie pisaliśmy przed chwilą z Hobbitem o ważnym usprawnieniu Banku Stworów od Drwala (c). Przecież waż­nym kryterium jest nie tylko miasto. Liczy się też sposób wykonania: przekolorowanka i sklejanka, rip, wresz­cie samodzielny model. To tylko jakieś 4–5 dodatkowych stron na liście – które zawierałyby same linki. O niebo u­ła­t­wi­ło­by to przeglądanie.

W ogóle w tej bazie brakuje mi też jakiegoś dobrego tekstu do poczytania – np. wywiad z Drwalem, jak te dane gro­ma­dził, jacy są najbardziej znani autorzy, i tak dalej.

AmiDaDeer PW
1 listopada 2014, 17:20
Powtórzę to, co napisałem na czacie: strata czasu.

Morglin PW
1 listopada 2014, 17:35
Ja bym chciał, by dało się podać link bezpośrednio do jednostki.

Andruids PW
1 listopada 2014, 18:41
A może zamiast osobnych stron zrobić jakiś filtr? Kilka checkboxów na górze, lub dole strony, dzięki którym w każdym momencie przeglądania można by sprecyzować, które kategorie, o których napisał Tarnoob nas interesują przez odhaczenie tych mało dla nas istotnych (np. modeli wyjętych z innych gier).

Matheo PW
1 listopada 2014, 20:33
Według mnie to nie jest potrzebne. Jeśli szukasz jednostki, która może Ci pasować. To szukasz tematycznie Wodne/Ludzkie/Forgy itp. Potem oceniasz czy się nadaje czy nie. Stworzenie bardziej konkretnego wyszukiwania, wymagałoby dokładnego sprawdzenia każdej jednostki w grze. Popieram, strata czasu. Zamiast tego, przydałby się poradnik jak takie jednostki dodawać do gry.

Drwal PW
1 listopada 2014, 20:51
To może ja się wypowiem, gdyż było mi dane ten bank tworzyć.

Nie jest on idealny, taki jaki chciałem by był. Konsultowałem się z Acidem nad różnymi wariantami, jednak naprawdę nie jest łatwo rozporządzić około 1100 jednostkami. Było to jedno z najbardziej pracochłonnych zajęć jakie robiłem przy komputerze (naprawdę xD). Jeden def to około 5-6 minut pracy (rozpakowanie, stworzenie avatarka, umieszczenie na serwerze, ulokowanie na stronie), mnoży się to razy 1000 i wychodzi kosmiczna liczba godzin. Osobiście najbardziej brakuje mi osobnych linków do stworów. Zawsze z pokazywaniem jakiejś jednostki na forum czy innym komunikatorze jest jakiś kłopot. Trzeba tłumaczyć rząd, kolumnę itp. Niemniej nie za bardzo mam na to pomysł.
No i pozostaje kolejna kwestia, uciążliwa w sumie tylko dla mnie. Dodanie nowych stworów to katorga. Marzy mi się jakiś mechanizm automatycznego dodawania, tak bym nie musiał za każdym razem przesuwać ręcznie 20 defów by umieścić jeden.

Za to mam jeden, nowy pomysł. Dodam najprawdopodobniej jedną stronę o nazwie: "najnowsze". Będę tam umieszczał nowe defy, tak by każdy mógł zobaczyć co pojawiło się w ostatnim czasie. Jednostki będą oczywiście także w głównym banku.

Acid Dragon PW
1 listopada 2014, 21:31
To, o czym mówicie to osobny, dedykowany mechanizm na bank defów.
Obojętnie, czy byłoby to filtrowanie, czy sortowanie, czy osobna podstrona na każdą jednostkę, wymagałoby to nowego mechanizmu. Mechanizmu, który ktoś musi zaprogramować i wdrożyć.

Ja mógłbym to zrobić, ale tego nie zrobię.
Uważam, że ilość pracy, jaką trzeba byłoby włożyć jest niewspółmierna do korzyści.

Jeśli zaś chodzi o problem linku do pojedynczej jednostki, to można to rozwiązać na dwa sposoby.

Pierwszy to przerzucenie całego banku stworów na klon Skarbca - wtedy każda jednostka otrzymałaby osobną podstronę. Mógłbym wykonać klon Skarbca, ale Drwal musiałby każdą jednostkę dodać do tego systemu na nowo.

Drugi, to przy każdej jednostce wstawić tag [anc] oraz jakąś ikonę będącą linkiem do tejże kotwicy (aby można było ten link skopiować i komuś podać).

Drwal PW
1 listopada 2014, 21:55
Acid Dragon:
To, o czym mówicie to osobny, dedykowany mechanizm na bank defów.
Obojętnie, czy byłoby to filtrowanie, czy sortowanie, czy osobna podstrona na każdą jednostkę, wymagałoby to nowego mechanizmu. Mechanizmu, który ktoś musi zaprogramować i wdrożyć.

Ja mógłbym to zrobić, ale tego nie zrobię.
Uważam, że ilość pracy, jaką trzeba byłoby włożyć jest niewspółmierna do korzyści.

Zgadzam się. Wiem, że wielu osobom mogłoby to w jakimś stopniu ułatwić życie, ale zwyczajnie pracy byłby z tym ogrom. A i pewnie i tak wszystkim by się nie dogodziło.

Acid Dragon:
Jeśli zaś chodzi o problem linku do pojedynczej jednostki, to można to rozwiązać na dwa sposoby.

Pierwszy to przerzucenie całego banku stworów na klon Skarbca - wtedy każda jednostka otrzymałaby osobną podstronę. Mógłbym wykonać klon Skarbca, ale Drwal musiałby każdą jednostkę dodać do tego systemu na nowo.

Drugi, to przy każdej jednostce wstawić tag [anc] oraz jakąś ikonę będącą linkiem do tejże kotwicy (aby można było ten link skopiować i komuś podać).

Osobiście obydwa sposoby mi się podobają. Aczkolwiek co do drugiego prosiłbym o pokazanie na przykładzie jednego defa jak ma to dokładnie wyglądać. No ale to pewnie do obgadania na priv. Pierwszy sposób ma te zaletę, że będzie widoczna data, możliwa informacja gdy coś nowego pojawi się i łatwiejsze wrzucanie nowości. O licznik ściągnięć też mnie parę osób pytało. Niemniej bardzo prosiłbym o waszą opinie co do propozycji Acida. :)

AmiDaDeer PW
1 listopada 2014, 22:04
Acid:
Obojętnie, czy byłoby to filtrowanie, czy sortowanie, czy osobna podstrona na każdą jednostkę, wymagałoby to nowego mechanizmu. Mechanizmu, który ktoś musi zaprogramować i wdrożyć.
A tabelki?

Acid Dragon PW
1 listopada 2014, 23:01
Drwal - to bardzo proste. Tag [ anc=nazwa ] umieszczamy w miejscu, do którego chcemy linkować, a następnie możemy podać link w postaci strona.html#nazwa .
Przykład:
http://www.wog.acidcave.net/bank_stworow_10._twierdza_ii%2C_cytadela_i.html#behemot_h4
Trzeba tylko podać gdzieś link z ową nazwą.


Hobbit - Akurat bank stworów jest już w tabelce. Jednakże oczywiście kompletnie do sortowania i filtrowania nieprzystosowanej. Trzeba by stworzyć nową tabelkę z odpowiednimi kolumnami i dodatkowymi parametrami (np. "wykonanie", "frakcja", "autor"). No i największy problem - wszystkie defy musiałyby się znaleźć na pojedynczej stronie.

EDIT: no chyba, żeby to zrobić dokładnie, jak w przypadku kart DoC, czyli z podziałem na frakcje.
strona: 1 - 2
temat: [różne] Dział WoG Kwasowej Groty

powered by phpQui
beware of the two-headed weasel